نقش مشاوره مالیاتی در تنظیم لایحه مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در هیئت بدوی
وظیفه مشاور مالیاتی در هیئت بدوی
اکتبر 9, 2019
نقش وکیل مالیاتی در دیوان عدالت اداری
نظرات مشاوران مالیاتی در دیوان عدالت اداری
اکتبر 11, 2019
نقش وکیل مالیاتی در تنظیم لایحه

نقش مشاور مالیاتی در تنظیم لایحه مالیاتی

 

۱-   عنوان محتوا:

نقش مشاوره مالیاتی در تنظیم لایحه مالیاتی

امروزه نقش مشاوره مالیاتی در تنظیم لایحه مالیاتی اهمیت ویژه ای دارد. تنظیم لایحه نیازمند علم و تجربه کافی است که مشاورین از تمام فنون تحریر لوایح اطلاع دارند. مؤدیان مالیاتی برای اینکه بتوانند برای دعاوی مالیاتی در هیئت های حل اختلاف مالیاتی و مراجع اداری از حقوق خود دفاع کنند باید لایحه مالیاتی تنظیم کنند.

بیشتر مؤدیان نحوه‌ی تنظیم درست این لوایح را نمی دانند و گاها موفقیت در این مراجع بستگی به تنظیم درست لایحه دارد که اگر از کمک های مشاور  استفاده کنید به طور قطع می توانید از تنظیم درست و موفقیت در دعاوی مالیاتی اطمینان حاصل کنید. در متن زیر شما را با اهمیت مشاور در تنظیم لایحه ها و اجرایی کردن تمام مراحل آن بیشتر آشنا می کنیم.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

برخی نکات عمومی نحوه نگارش لوایح مالیاتی توسط مشاوره مالیاتی باید رعایت کند

۱-نقش مشاوره مالیاتی پس از مطالعه پرونده ودرک صحیح از موارد مطرح شده در کاربرگ رسیدگی مالیاتی وبا توجه به قوانین ومقررات اقدام به نوشتن لایحه مالیاتی می نماید.

۲-تا حد امکان لایحه مالیاتی به نحوی نگارش شود که تا هیئت مالیاتی به تمامی بندها اظهار نظر جداگانه نماید

۳-برای هریک از بندهای فوق  کپی اسناد ومدارک مربوطه در هیات حل اختلاف مالیاتی ودر دیوان عدالت اداری اسناد ومدارک کپی برابر اصل قرار داده شود

۴-بهتر است لوایح مالیاتی موارد مطرح شدهبه ترتیب مهمترین وبا اهمیت به بی اهمیت نوشته شود که مورد توجه بیشتری قرار گیرد .

۵-مشاور مالیاتی لایحه مالیاتی را باید کوتاه وجدا ودارای نظم منطقی واز بکار بردن مطالب غیر مرتبط با موضوع ویا غیر موثر خود داری نمایدنتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

 

در بیشتر موارد مؤدیان مالیاتی خود وقت و اطلاعات کافی در خصوص مراجعه به هیئت اختلاف مالیاتی را ندارد و می تواند نقشمشاوره  مالیاتی لایحه را تنظیم و در دبیرخانه آن را ثبت کند و بعد با تقدیم آن به مراجع مربوطه نسبت به صدور رأی اقدام کند. در بیشتر موارد نیز وکیل مالیاتی خود شخصاً و به صورت شفاهی دفاعیات را اعلام می کند و بعد اعضای هیئت نسبت به صدور رأی اقدام می کنند.

مشاور مالیاتی با جمع آوری مدارک مربوط به سابقه مالیاتی و بررسی اظهارنامه های مالیاتی می تواند لایحه کوتاه و مختصری را تنظیم کند چون در بیشتر مواقع اعضای هیئت حل اختلاف لایحه های طولانی و بدون اطلاعات کافی را مطالعه نمی کنند.

مراحل مهم تنظیم لایحه مالیاتی توسط مشاوره مالیاتی

امروز مشاوره به افراد در انجام امورات مربوط به مالیات نظیر تنظیم اظهارنامه مالیاتی، بررسی دعاوی مؤدیان در هیئت های حل اختلاف، بررسی قانونی نحوه‌ی استفاده از معافیت های مالیاتی و تنظیم لایحه مالیاتی کمک می کنند. تنظیم لوایح مالیاتی تا حدودی کاری دشوار است.

مشاور  با داشتن تخصص کافی در این زمینه ابتدا به پیگیری امور مالیاتی اشخاص در سازمان امور مالیاتی می پردازند و با حضور و دفاع از حقوق اشخاص در هیئت های حل اختلاف مالیاتی و شورای عالی مالیاتی و دیوان عدالت مالیاتی کار خود را ادامه می دهند و با دانش کافی در مورد قوانین مالیاتی تمام سعی خود را برای مؤدیان می کنند تا از ضرر و زیان پیشگیری به عمل آید.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

هزینه مشاوره مالیاتی  در تنظیم لایحه مالیاتی

 

مشاور  قبل از تعیین هزینه اجرا و تنظیم لایحه ابتدا باید پرونده را به صورت کامل بررسی کنند و با مشاهده مستندات خود می توان هزینه را برآورد کرد. هزینه با توجه به نوع لایحه متفاوت می باشد در بیشتر موارد اشخاص و شرکت ها خود لوایح را تنظیم می کنند .

فقط از وکیل مالیاتی برای نگارش و ویرایش لایحه کمک می گیرند که هزینه پایین تری دارد اما بیشتر شرکت ها از ابتدای کار تا لایحه فرجام خواهی و صدور رأی از وکیل مالیاتی کمک می گیرند که مشاور می تواند پس از پایان کار تمام هزینه ها را محاسبه کند و بعد از اتمام کار آن را از مؤدیان مطالبه نماید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.