حسابداران حرفه ای در تجارت

خدمات حسابداران

 حسابداران حرفه ای در تجارت

 

 

 

وقتی از آنها سؤال می شود که حسابداران چه کاری انجام می دهند ، پاسخ ها اغلب به نقش هایی مانند حسابداران مالیاتی و حسابرسان مستقل اشاره می کند. کارکردهایی که توسط تعداد زیادی حسابدار حرفه ای که در مشاغل کار می کنند انجام می شود ، اغلب فراموش می شوند و به خوبی درک نمی شوند.

 

مدیر مستقل ، حسابرس داخلی و مدیر ارشد مالی شرکتها همه چه ارتباطی دارند؟ افراد در این سمتها همه می توانند حسابدار حرفه ای باشند که در مشاغل کار می کنند. علاوه بر این نقش ها ، حسابداران نقش های دیگری را در مشاغل مختلف از جمله در بخش دولتی ، بخش غیرانتفاعی ، دستگاه های نظارتی یا حرفه ای و دانشگاه ها به دست می آورند. کار و تجربه گسترده آنها ، از یک جنبه مشترک- دانش آنها در مورد حسابداری است.

 

اهمیت نقش حسابداران حرفه ای در تجارت را در تضمین کیفیت گزارشگری مالی نمی توان بیش از حد مورد تأکید قرار داد. حسابداران  در تجارت اغلب خود را در خط مقدم حفاظت از تمامیت گزارشگری مالی قرار می دهند. مدیریت مسئول اطلاعات مالی تولید شده توسط شرکت است. به همین ترتیب ، حسابداران در مشاغل وظیفه دارند از کیفیت گزارشگری مالی درست در منبعی که تعداد و ارقام تولید می شود دفاع کنند!

 

حسابداران  در تجارت نیز مانند همتایان خود در امور مالیاتی یا حسابرسی نقش مهمی دارند که به ثبات و پیشرفت کلی جامعه کمک می کند. بدون درک عمومی از این همه نقش ها و مسئولیت های واگرایی متخصصان حسابداری مختلف که در تجارت مشغول به کار هستند ، ممکن است برداشت عمومی از ارزش آنها نادرست باشد.

 

نقش حسابداران حرفه ای در تجارت

 

یک حسابدار حرفه ای شایسته در تجارت یک دارایی ارزشمند برای شرکت است. این افراد با استفاده از دانش خود درمورد مالی شرکت ، ذهن پرسشی را به کار می گیرند. حسابداران  در تجارت با استفاده از مهارت و درک صمیمی خود از شرکت و محیطی که در آن فعالیت می کند ، سؤالاتی را به چالش می کشند. آموزش آنها در حسابداری ، آنها را قادر می سازد تا یک روش عملی و عینی را برای حل مسائل بکار گیرند. این یک دارایی با ارزش برای مدیریت است ، به خصوص در شرکت های کوچک و متوسط ​​که در آن حسابداران حرفه ای اغلب تنها افراد دارای مهارت حرفه ای هستند.

 

متخصصان حسابداری در امور تجاری با استراتژی شرکت همکاری می کنند ، مشاوره می دهند و به مشاغل کمک می کنند تا هزینه ها را کاهش دهند ، خط برتر خود را بهبود بخشند و خطرات را کاهش دهند. به عنوان مدیران هیئت مدیره ، حسابداران در تجارت بیانگر علاقه صاحبان شرکت (یعنی سهامداران یک شرکت دولتی) هستند.

 

وظایف آنها معمولاً شامل می شود: اداره سازمان (مانند تصویب بودجه های سالانه و حسابداری به ذینفعان برای عملکرد شرکت). انتصاب رئیس اجرایی؛ و تعیین غرامت مدیریت به عنوان مسئولان ارشد مالی ، حسابداران بر کلیه امور مربوط به سلامت مالی شرکت نظارت دارند. این شامل ایجاد و هدایت جهت استراتژیک تجارت به تجزیه و تحلیل ، ایجاد و برقراری اطلاعات مالی است.

 

به عنوان حسابرسان داخلی ، حسابداران به مدیریت اطمینان می دهند که فرآیندهای مدیریت ریسک ، حاکمیت و کنترل داخلی سازمان به طور مؤثر عمل می کنند. آنها همچنین در زمینه هایی برای پیشرفت ها مشاوره می دهند.

 

در بخش دولتی ، حسابداران  در دولت سیاست های مالی را شکل می دهند که تأثیرات گسترده ای بر زندگی بسیاری از مردم داشته است. حسابداران در دانشگاهها وظیفه دارند نقش مهمی در انتقال دانش ، مهارت ها و زیربناهای اخلاقی این حرفه به نسل بعدی داشته باشند.

 

حمایت از منافع عمومی

 

شرح نقش چند جانبه حسابداران  در تجارت بدون بحث در مورد وظیفه ای که این حرفه به عموم مردم ناقص است ، کامل نیست. به عنوان حرفه ای که در جامعه جایگاه ممتازی یافته است ، حرفه حسابداری به عنوان یک کل با طیف گسترده ای از موضوعات روبرو است که دارای زاویه دید عمومی است. در مورد حسابداران حرفه ای در تجارت ، نه تنها آنها باید استانداردهای بالا را حفظ کنند بلکه باید نقش اصلی را در کمک به سازمان ها برای عملکرد اخلاقی داشته باشند.

 

پیوند نزدیک برای حمایت از منافع عمومی این مفهوم است که به حسابداران عمومی برای تأمین ارزش عمومی نیاز به اعتماد دارند. در صورت عدم اعتماد عمومی ، حسابداران مشروعیت خود را به عنوان حافظ منافع عمومی از دست می دهند. حرفه حسابداری در جامعه و در بازارهای جهانی سرمایه بسیار گسترده است.

 

نقش دستگاههای حسابداری حرفه ای در ارتقاء حسابداران حرفه ای

نهادهای حسابداری در سطح جهان وظیفه مهم نمایندگی ، ارتقاء و ارتقاء حرفه حسابداری جهانی را دارند. در سطح ملی ، واحد حسابداری حرفه ای صدای حسابداران حرفه ای کشور است. این شامل همه حسابداران حرفه ای چه در عمل و چه در تجارت است. از آنجا که آنها نقش های مختلفی را در جامعه ایفا می کنند ، وضعیت کلی حرفه حسابداری فقط در صورتی تقویت می شود که هم حسابداران حرفه ای در عمل و هم در تجارت شایسته جامعه باشند.

از آنجا که حسابداران حرفه ای در مشاغل ، اغلب تنها کارمندان هستند که به صورت حرفه ای آموزش دیده اند و در حسابداری در سازمان صلاحیت دارند ، به احتمال زیاد برای کمک به انجام کار خود به بدنه حسابداری حرفه ای خود اعتماد می کنند. آنها به نهاد حسابداری حرفه ای نگاه می کنند تا از آنها پشتیبانی و منابعی را که برای انجام کارهای روزانه خود لازم دارند و به روز کنند تا مهارت های خود را ارائه دهند ، به آنها ارائه دهد.

 

به عنوان مثال ، حسابداران در تجارت ممکن است برای مشاوره در مورد نحوه رسیدگی به معضلات اخلاقی به کارشناسان موضوع خود در نهاد حسابداری مراجعه کنند. آنها همچنین به بدنه حسابداری خود وابسته خواهند بود تا ابتکارهای آموزش مداوم توسعه حرفه ای را برای حفظ دانش و مهارت های خود ارائه دهند.

نقش در حال تحول در یک محیط در حال تحول

مانند سایر حرفه ها ، حسابداران  طور فزاینده ای به چالش می کشند تا اهمیت خود را در بازار سرمایه و توانایی آنها در تکامل و مواجهه با چالش های جدید نشان دهند. انتظارات عمومی زیاد است ارزش حسابداران حرفه ای با توجه به میزان ارزیابی آنها نسبت به مسئولیت پذیری نه تنها در سازمان های خود بلکه از آن مهم تر برای عموم سنجش می شود.

حسابداران  در مشاغل یک ستون اساسی در سازمانها هستند که به ایجاد و حفظ ارزش و رشد کمک می کنند. توانایی آنها برای ادامه تحقق این نقش ها در مواجهه با تغییرات مداوم محیطی ، برای اهمیت آن در ادامه حیاتی است. حسابداران حرفه ای در مشاغل نیز هنگام حمایت از كیفیت گزارشگری مالی و ارائه اطلاعات مالی قابل اعتماد در بین عموم ، عامل  اصلی هستند.

حسابداران  در تجارت مشاغل مهم و مهمی در حرفه حسابداری جهانی هستند. همین امر در سطح ملی نیز صدق می کند. آموزش عمومی در مورد نقشهای متنوع حسابداران حرفه ای در مشاغل باید قدم گذاشته شود تا دید این نقش ها افزایش یابد.

 

نهادهای حسابداری همچنین برای موفقیت در نقش خود باید به اعضای خود در تجارت توجه کنند و پشتیبانی لازم را از آنها ارائه دهند. همچنین باید صدای آنها نمایش داده شود. دستیابی به موفقیت در همه این جبهه ها باعث می شود تا ارزش جامعه حسابداران حرفه ای در تجارت از سوی جامعه به رسمیت شناخته شود. این موفقیت موفقیت حرفه حسابداری را به طور کلی شکل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...