چگونه به یک مشاور مالیاتی برتر تبدیل شویم

استخدام مشاور مالیاتی
تفاوت حیطه مشاور مالیاتی
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
حرفه مشاوره مالیاتی
همه چیز درباره حرفه مشاور مالیاتی
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
مشاور ه مالیاتی برتر و

مشاور مالیاتی برتر و متخصص

چگونه به یک مشاور مالیاتی برتر تبدیل شویم

می توان گفت تمامی افرادی که به عنوان یک مشاور مالیاتی برتر و متخصص مشغول به کار هستند و نتایج پرباری در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند همواره دارای یک سری صفات و ویژگی های مثبت مشترکی هستند. برای اینکه شما هم در این راه موفق شوید و بتوانید به عنوان یک مشاور مالیاتی موفق در جامعه ظاهر شوید ما راهکارهایی را برای شروع به شما توصیه می کنیم.

آیا شما هم یک مشاور مالیاتی تازه کار هستید و آشنایی چندانی با پیچ و خم این حرفه ندارید؟ آیا شما هم دلتان می خواهد به یک مشاور مالیاتی برتر تبدیل شوید به نحوی که به نتایج پرثمر و رضایت بخش در کارهایتان برسید؟ اگر چنین است و دلتان می خواهد به مشاوران مالی قدرتمند و موفق ملحق شوید پیشنهاد می کنیم مطلب ما را از دست ندهید.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

راه های تبدیل شدن به یک مشاور مالیاتی برتر

 1. اهدافتان را مشخص و برنامه ریزی کنید: برای شروع کاری که در پیش گرفته اید و قصد دارید در آینده ای نزدیک به آن دست پیدا کنید بایستی هدفتان را مشخص و برای رسیدن به آن برنامه ریزی داشته باشید. با انجام این کار متوجه خواهید شد هدفتان ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی به یک نقطه عطف در زندگیتان تبدیل شده است و باعث شده تا امید و انگیزه در وجودتان دو برابر شود. برای رسیدن به این کار سعی کنید تلاش سخت کوشانه را برای رسیدن به هدف هایتان به اجبار تبدیل کنید.
 2. از شبکه های و فضاهای اجتماعی مختلف به منظور بسط دادن به مشتریانتان استفاده کنید: برای شروع این کار می توانید از اعضای خانواده، دوستان و اقوام نزدیک خود شروع کنید. زیرا آن ها سال های طولانی است که شما را می شناسند و به کارهای خوبی که انجام می دهید اعتماد کامل دارند. سعی کنید خجالت و کمرویی را کنار بگذارید و در ملاقات های متعددی که دارید فعالیت خود را بی پروا برای اطرافیانتان توضیح دهید. همچنین می توانید در انواع نمایشگاه های مختلف، کنفرانس ها و همایش های متنوع شرکت کنید تا سایرین نیز شما را بشناساند و با کمک هایی که قرار است به عنوان یک مشاور مالیاتی ارائه دهید آشنا شوند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

ظاهر حرفه ای خود را حفظ کنید. به این صورت که در قرار ملاقات های خود با مشتریانتان دارید با تیپ رسمی و کاملاً حرفه ای ظاهر شوید تا در اولین نگاه بتوانید توجه آنان را به سمت خود جلب کنید. زیرا هیچ کسی نمی تواند به افرادی با ظاهر نامرتب و شلخته اعتماد کند

در ادامه با توجه به مطالب فوق الذکر و تاثیر انتخاب مشاور مالیاتی خوب و مناسب در بهبود و پیشرفت کسب و کارتان به مراحل انتخاب یک مشاور مالیاتی خوب اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

فواید انتخاب یک مشاور مالیاتی خوب

تمامی کسب و کارها به ناچار با مسائل مالیاتی روبه رو هستند که این خود سبب ایجاد استرس و مشغله ی فکری برای صاحبان این کسب و کارها می شود.

وجود یک مشاور مالیاتی خوب به شما کمک می کند که بدون نگرانی درباره مسائل مالیاتی خود تمامی تمرکز خود را بر روی کسب و کار خود و کسب سود بیشتر بگذارید، چرا که مشاور مالیاتی در عوض حق مشاوره ای ک از شما دریافت می کند، با تسلط کامل بر قوانین مالیاتی و استفاده مناسب از آنها تمامی امور مالیاتی شما را بر عهده گرفته و انجام می دهد.

همچینین مشاور مالیاتی می تواند با ارائه پیشنهادات مناسب به کاهش هزینه های مالیاتی شما کمک کند.

مشاور مالیاتی می تواند سوابق مالی و حسابداری شما جمع آوری و تحلیل و تفسیر کرده و همچنین تمامی درآمد های شما را نیز مستند سازی میکنند.همچنین استراتژی های مربوط به سرمایه گذاری، خدمات و هزینه های تولید را مطرح می کنند و در صورت نیاز پیشنهاد تغییر استراتژی کسب و کار شما در جهت کاهش مالیات را به شما ارائه می دهند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

یک مشاور مالیاتی می تواند با مشاوره رایگانی که درباره چشم انداز آینده به شما می دهد و همچنین بروز رسانی اطالاعات شما درباره قوانین مالیاتی جدید به صورت رایگان در اداره امور و سیاست گذاری مناسب در کسب و کارتان شما را یاری کند.

همچنین با تسلط کاملی که بر قوانین مالیاتی داشته در تشکیل مالیات شما دقیق عمل کرده و از بروز خطا در این رابطه که سبب وارد شدن خسارات بسیار زیادی برای شما می شود جلوگیری می کند. همچنین با انجام تعهدات مالی مانند ساختار های حقوقی، صورت های درآمدی و مالیات مانع بروز مشکلات حقوقی برای شکا شوند.

تهیه اظهار نامه مایاتی عموما برای افرادی که تخصصی در این رابطه ندارند کار بسار مشکلی است و آنها با سوالات زیادی در این رابطه مواجه هسند از جمله، چه چیزی در دسته هزینه های مرتبط با درآمد قرار میگیرد؟ چه هزینه های خصوصی به عنوان هزینه حساب می شود؟ چه اسنادی برای نگهداری لازم و تا چه مدت هستند؟ و… در واقع یک مشاور مالیاتی  میتواند به شما در تهیه صحیح اظهار نامه مالیاتی درست و دقیق  و بقیه امور مربوط به مالیات کمک کرده و از معضلی به نام بازگشت مالیات نیز جلوگیری کرده.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

چگونه یک مشاور مالیاتی مناسب اتخاب کنیم

امروزه یکی از مهمترین و البته سخت ترین کارها برای هر کسب و کار، کارهای مالیاتی مربوط به آن کسب و کار می باشد. برای کارفرما یا صاحب کسب و کار بسیار وقت گیر و پیچیده است که شخصاً درگیر مسائل مالیاتی شود و انجام این کار هزینه فرصت از دست رفته ی بسیار زیادی برای او خواهد داشت.

به همین دلیل بهترین راه حل برای فرار از متحمل شدن این هزینه ی فرصت استخدام یک مشاور مالیاتی حرفه ای و مناسب می باشد. مشاور مالیاتی تمامی کارهای مالیاتی شما را بهترین و راحت ترین روش ممکن انجام می دهد، در واقع اگر بخواهیم در یک جمله کار یک مشاور مالیاتی را تعریف کنیم باید بگوییم که مشاور مالیاتی شخصی است که با استفاده از بهترین روش ها و از طریق قانونی مالیات شما را به حداقل می رساند.

البته انتخاب یک مشاور مالیاتی مناسب همانقدر که مفید و کارآمد است به همان اندازه هم میتواند پر ریسک و خطرناک باشد چرا که شما با انتخاب یک فرد به عنوان مشاور مالیاتی خود درواقع او را در عمق زندگی خود قرار داده اید و به او اجازه داده اید که به جزئی ترین مسائل مالی شما و همچنین اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد.

لذا در انتخاب خود باید به شدت محتاطانه عمل کنید، در واقع شما خدمات یک مشاور مالیاتی را می خرید و همانطور که در انتخاب یک پزشک ، معلم یا هر شغل خدماتی دیگری به کیفیت خدمات ارائه شده ی او به شدت دقت می کنید چرا که  نتیجه کار انها بر زندگی شما تاثیر بسیار مهمی می گذارد و مشاور مالیاتی هم مستثنی از این قاعده نیست.

 

می توان گفت تمامی افرادی که به عنوان یک مشاور مالیاتی برتر و متخصص مشغول به کار هستند و نتایج پرباری در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند همواره دارای یک سری صفات و ویژگی های مثبت مشترکی هستند.

 • اطلاعات حقوقی مافی که بتواند تمامی مطالبات مالی را بر انجام برساند
 • روابط عمومی بالا در جهت شروع مذاکره با مشتریان و افراد جدید
 • ارائه راه کارهای جدید تجاری که بتواند صاحبان یک کسب و کار را از ضرر و زیان های احتمالی نجات دهد
 • ارائه بازاریابی های متناسب با یک سازمان یا ارگان

و… همه و همه از جمله صفاتی هستند که می توان تمامی آن ها را در یک مشاور مالی متخصص و حرفه ای جست و جو کرد. برای اینکه شما هم به عنوان یک شخص تازه کاری که به تازگی وارد حرفه مشاوره مالیاتی شده ای بتوانید به جمع مشاوران امور مالی حرفه ای ملحق شوید چند راه کار پیشنهادی را برایتان به اختصار توضیح می دهیم.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

ویژگی هایی که یک مشاور مالیاتی خوب باید داشته باشد

 • تمامی قوانین مربوط به کاهش مالیات را میداند نه فقط یک قانون واحد. درواقع باید مسلط به تمامی قوانین مالیاتی باشد تا بتواند در مواقع مختلف با استفاده از قوانین مناسب منافع شما را تامین کند.
 • از آموزش قوانین مالیاتی به شما اجتناب نکند و حاضر به آموزش آنها به شما باشد.
 • تمامی قوانین را پذیرفته و به عنوان یک فرصت به آنها نگاه کند.
 • تحصیلات آکادمیک درباره مالیات و قوانین مالیاتی داشته باشد. البته بدون شک صرف داشتن تحصیلات آکادمیک نمیتواند تضمین کننده خوب بودن یک مشاور مالیاتی باشد بلکه در اینجا داشتن تجربه کافی و حرفه ای بودن هم بسیار حائز اهمیت است. درواقع می توان گفت که یک مشاور مالیاتی خوب کسی است که ترکیبی از این دو یعنی تحصیلات آکادمیک و تجربه ی کافی را دارا باشد.
 • درباره وضعیت خاص شما سوال بپرسد. به این نکته دقت کنید که وضعیت مالیاتی شما باید دقدقه ذهنی مشاور مالیاتی شما نیز باشد، زیرا در این صورت است که متوجه میشوید که او در کارش مصمم است. اگرغیر از این باشد و از شما سوال نپرسد و سوال ها یک طرفه و فقط از سمت شما باشد در این صورت چگونه میتواند در کاهش هزینه های مالیاتی به شما کمک کند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏
 • برای کاهش مالیات با انگیزه و دارای شور و اشتیاق باشد.

 • بیش از خودش و مسائل مربوط به خودش به شما و مسائل مالیاتی مربوط به شما اهمیت بدهد.

 • خلاق باشد و از قوانین به نفع شما و در راستای منافع شما استفاده کند.

 • روی پس انداز مداوم مالیات تمرکز داشته باشد.

اگرچه داشتن یک مشاور مالیات خوب بسیار مهم است ولی توجه به این نکته نیز بسیار مهم است که در نهایت بهترین مشاور برای کاهش مالیات شما درواقع خود شما هستید.شما باید به اندازه کافی درباره قوانین مالیاتی اطلاعات داشته باشید و همچنین اطلاعات خود را به صورت مداوم آپدیت شده نگه دارید تا بتوانید با آگاهی کامل و با دیدی باز مشاور مالیاتی خود را انتخاب کنید.

 

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاه ها بسته شده است