مسئولیت یک مشاور مالی

خدمات شرکت حسابداری
۵ تخصص یک شرکت حسابداری برتر
دی ۲۲, ۱۳۹۸
خدمات شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره
ویژگی های شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره 
دی ۲۲, ۱۳۹۸
خدمات مشاوره مالی

مسئولیت  یک مشاور مالی

 

 

انواع آموزش برای یک تحلیلگر مالیاتی

مسئولیت یک مشاور مالی درواقع مشاور مالی خدماتی را به مشتریان ارائه می دهد ، مانند شرکت ها و افراد ، که به آنها کمک می کند تا اطلاعات مالی را تجزیه و تحلیل کنند تا بتوانند تصمیمات مهم تجاری کسب کنند. مسئولیت یک مشاور مالی شامل ایجاد و تحلیل اسناد مالی ، جستجوی زمینه های مالی نیاز به بهبود ، بهینه سازی مراحل حسابداری و پیش بینی سودهای آینده است. مشاغل مشاوره مالی برای خدمات به مشتری ، نیاز به پیشینه قوی در کنترل های مالی ، مقررات و مراحل حسابداری دارد. فرصت ها در انواع مختلفی از شرکتهای خدمات حسابداری حرفه ای وجود دارد و ارائه خدمات مشاوره مالی یکی از گزینه ها  است.

 

 

 

شرح شغل

متخصصان مشاور مالی  به مشتریان در مدیریت مالی ، پیش بینی مالی و حسابرسی کمک می کنند. بجای مدیریت معاملات روزانه ، همانطور که حسابداران انجام می دهند ، مسئولیت آنها بیشتر شامل تجزیه و تحلیل اسناد مالی ، ارائه مشاوره در مورد افزایش سودآوری ، پیش بینی هزینه های آینده و درآمدها و بررسی پیروی از مقررات مالی است.

 

مشاوران مالی همچنین با همکاری رهبران مشاغل ، گزارش های مالی و اسناد مالیاتی را تهیه و تشکیل می دهند ، تحقیقات مالیاتی را انجام می دهند و راه هایی را برای بهبود فرایندهای گزارشگری مالی پیشنهاد می دهند. این نقش مشاوره ای نیاز به توجه به جزئیات و مهارت های خوب تحلیلی دارد تا بتواند مشاهداتی را که مبتنی بر داده های مالی پیچیده است و از اشتباهات جلوگیری می کند ،. مشاور مالی سازماندهی در هنگام کار با چندین مشتری و ارتباط با آنها  به خوبی انجام می دهد.

 

الزامات آموزش

علاوه بر جستجوی تجربه قبلی در حسابداری ، شرکت هایی که مشاوران مالی  را استخدام می کنند ، معمولاً حداقل به یک لیسانس مرتبط با حسابداری یا امور مالی نیاز دارند. این برنامه ها بر روی اصول حسابداری ، مقررات و گزارشگری مالی تمرکز دارند و اغلب شامل کارآموزی برای تجربه عملی می شوند. شرکت ها غالباً مدرک تحصیلات تکمیلی را ترجیح می دهند و ممکن است اعتبار حسابدار رسمی معتبر (CPA) را لازم داشته باشند. داوطلبان CPA برای واجد شرایط بودن برای گرفتن امتحانات نیاز به اعتبارات اضافی فراتر از مدرک لیسانس دارند ، بنابراین کسب مدرک کارشناسی ارشد یا گذراندن دوره های حسابداری پیشرفته می تواند شرایط تحصیلی را برآورده سازد.

 

 

حرفه مشاور مالی

 

مشاور مالی  به عنوان  مدیریت امور مالی یک شرکت واحد ، بیشتر در شرکتهای  حسابداری ، که به بسیاری از مشتریان کمک می کند ، کار می کنند. ، که در آن باید به دنبال مشتری های خود باشند اما نسبت به کارشان آزادی بیشتری دارند. ارائه مشاوره حسابداری به چندین مشتری می تواند نیاز به سفر به مکانهای مختلف داشته باشد. اضافه کاری برای مشاوران مالی غیر معمولی نیست ، به خصوص در بین ماه های خرداد وتیر که فصل مالیات شلوغ رخ می دهد. مشاوران مالی  آزاد بیشترین کنترل را بر حجم کاری خود دارند و در صورت انتخاب می توانند با تعداد کمتری مشتری کار کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.