شرکت های حسابداری و جایگاه آنها در کسب و کار های نوین

شرکت های حسابداری و جایگاه آنها در کسب و کار های نوین شرکت حسابداری حسابداری، حسابرسی، صورت های مالی حسابداری برای شرکت ها هم از منظر اطلاع و اشراف مدیران و تصیم گیران بر جنبه های مالی و اقتصادی فعالیت ها

شرکت های حسابداری و جایگاه آنها در کسب و کار های نوین

 

شرکت 
، حسابرسی، صورت های مالی
برای شرکت ها هم از منظر اطلاع و اشراف مدیران و تصیم گیران بر جنبه های مالی و اقتصادی فعالیت ها و سرمایه گذاری ها و هم از منظر ارائه گزارشات و صورت های مالی به سازمان های مالیاتی و غیره نقش مهمی دارد.

از این رو شرکت هایی تحت عنوان شرکت ظهور و توسعه یافته اند که در حال ارائه خدمات مالی و مشاوره ای در زمینه های مختلف به شرکت ها و متقاضیان می باشند.

اهمیت جایگاه شرکت حسابداری
پیش از پرداختن به اهمیت شرکت  ابتدا لازم است تا اهمیت مقوله تشریح شود. امروزه حسابداری نقش کلیدی و غیر قابل انکاری در کمک به همه اشکال فعالیت های اقتصادی در عموم حوزه ها ایفا می کند.  از یک سو به منزله زبان کسب و کار بوده و در تصمیم گیری های شرکت ها نقشی حائز اهمیت دارد.

بدون آشنایی با اصول و ضوابط  مدیران و صاحبان کسب و کار از موفقیت محصولات یا درستی تصمیمات خود آگاهی نخواهند یافت. از سوی دیگر با کمک  شرکت ها از تکالیف مالیاتی خود و همچنین سرمایه مورد نیاز برای پروژه های آتی و اجاره یا خرید دارایی های جدید و غیره آگاهی می یابند. همچنین به سرمایه گذاران کمک می نماید.

تا از اثر بخشی و میزان بازده سرمایه گذاری ها یا منابع مالی و اقتصادی مورد استفاده خود اطلاع یابند.

شرکت ها و کسب و کار های مختلف، از شرکت حسابداری برای مقاصد مختلفی در حیطه انجام امور مالی بهره می گیرند. زیرا شرکت های عمومی از طرف سازمان های مالیاتی، موسسات بورس و سایر مراجع نظارتی و ذیصلاح، ملزم به پیروی از الزامات و استاندارد های خاص در زمینه های تهیه صورت های مالی می باشند.

عموما سازمان های مالیاتی از شرکت ها می خواهند تا صورت های مالی خود را توسط یک شرکت حسابداری خارجی و مستقل حسابرسی نمایند. یک شرکت  همچنین می تواند در امور مختلف مالی از جمله حسابداری مالیاتی، مشاوره های مدیریتی،  خرید، ادغام و یا حسابداری قضایی تخصص داشته باشد.

نوع نیاز های یک شرکت تعیین کننده شرکت حسابداری مورد نیاز برای تقاضا برای همکاری آنها می باشد.

طبقه بندی مجموعه های فعال بعنوان شرکت معمولا بر اساس فاکتور های مختلفی همچون اندازه شرکت، تعداد دفاتر و شعب، درآمد شرکت، خدمات قابل ارائه توسط شرکت و همچنین حوزه فعالیت شرکت حسابداری بر حسب داخلی یا بین المللی بودن آن صورت می گیرد.

چهار شرکت  بزرگ
در حال حاضر در کنار همه شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک  که در سطوح داخلی و بین المللی در کشور های مختلف مشغول فعالیت هستند، چهار شرکت حسابداری بسیار بزرگ که اصطلاحا تحت عنوان Big Four نیز شناخته می شوند، در سطح بین المللی مشغول ارائه مجموعه کاملی از خدمات حسابداری به شرکت های متقاضی هستند که عبارتند از Ernst & Young (EY)، Deloitte، KPMG و PricewaterhouseCoopers (PwC. بر اساس گزارش شاخص 100 بورس اوراق بهادار فاینانشیال تایمز در انگلستان که در سال 2011 منتشر شد، بازار مربوط به حسابرسی بیش از 99 درصد از شرکت ها در انگلستان در اختیار این چهار شرکت بزرگ بوده است که این رقم برای شاخص 250 بورس نیز 96 درصد گزارش شده است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...