موضوع حسابداری در شرکت توسط هیچ کس که شغلی اداره می کند از قلم نخواهد افتاد. در ابتدا ، این یک مشکل بزرگ نیست ، اما وقتی شرکت قدرت می یابد ، همه چیز پیچیده تر می شود. تعهدات جدید منابع انسانی و گزارشگری وجود دارد و در واقع ، اگر می خواستیم خودمان با همه کارها کنار بیاییم ، می توانستیم با اسناد بخوابیم. خوشبختانه ما مجبور نیستیم.

 

برخی از کارآفرینان ، وقتی ماجراجویی خود را با شغل شخصی خود شروع می کنند ، تصمیم می گیرند که به تنهایی به امور حسابداری بپردازند . اگر فریلنسر هستید ، یعنی شغلی را اداره می کنید اما کسی را استخدام نمی کنید ، ممکن است تصمیم خوبی باشد. در حال حاضر ، نرم افزاری وجود دارد که نگهداری مستقل کتاب درآمد و هزینه ، صدور فاکتور ، تسویه هزینه ها و تعیین مالیات را بسیار ساده تر می کند (من در اینجا در مورد آن نوشتم ).

از طرف دیگر – من همچنین بسیاری از کارآفرینان را می شناسم که از همان ابتدا تصور می کنند می توانند با همه چیز در شرکت خود کنار بیایند ، اما نه با حسابداری. بیشتر این که دفاتر حسابداری باید در برابر خطاهای احتمالی بیمه شوند ، و یک کوالسکی معمولی باید خودش کاملاً ریسک کند. در تماس با اداره مالیات ، بهتر است “پشت” یک حسابدار باتجربه “پنهان” شوید یا حداقل از پشتیبانی و مشاوره تخصصی وی استفاده کنید.

با شروع استخدام کارمندان ، وضعیت پیچیده تر می شود. یکی؟ خوب ، شما می توانید آن را انجام دهید دو تا مسئولیت های بیشتری وجود دارد. هر یک از ساعات بعدی ساعات اضافی است که باید صرف خدمات انسانی و حقوق و دستمزد شود و تعهدات بیشتر و بیشتری برای کارفرمایان وجود دارد. انطباق با قوانین مربوط به GDPR ، و به زودی برنامه های اجباری سرمایه کارمندان (از سال به سال شرکت های کوچکتر و کوچکتر را پوشش می دهد) ، فقط نوک کوه تشریفات سنگین است.

حسابدار شخصی – آیا واقعاً به آن احتیاج دارید؟

در چنین شرایطی ، صاحبان شرکت هایی که دیگر در رده “خرد” طبقه بندی نمی شوند و به گروه SME (شرکت های کوچک و متوسط) ارتقا می یابند ، معمولاً تصمیم می گیرند که کارمند حسابداری و منابع انسانی خود را استخدام کنند .

داشتن “حسابدار خود” در شرکت – افتخارآمیز به نظر می رسد. چنین شخصی فقط با تجارت شما سر و کار دارد و هر روز آن را به مدت ۸ ساعت به آن اختصاص می دهد. سوال این است که آیا منطقی است؟

استخدام یک متخصص باتجربه ، ترجیحاً با شرایط مناسب ، برای یک شرکت کوچک هزینه زیادی دارد. از طرف دیگر ، اگر می خواهید فردی بدون تجربه را استخدام کنید و در عین حال دولت فعلی را به او واگذار کنید (برای استفاده کامل از “ظرفیت پردازش” آنها) ، در این صورت ممکن است چنین شخصی نتواند به کارهای پیچیده تری از نوشتن فاکتورها و چاپ اظهارنامه های آماده از برنامه حسابداری بپردازد. آیا این هدر دادن پول نیست؟

برون سپاری حسابداری – آیا سودآور است؟

در تجارت مدرن ، امروزه اصل محبوب برون سپاری – یعنی برون سپاری – همه سرویس هایی است که هسته اصلی کار ما نیست. اگر مثلاً شرکت من در زمینه ترجمه یا تعمیر لپ تاپ تخصص دارد ، من نباید این خدمات را به یک شرکت دیگر واگذار کنم (اگرچه در عمل – این اتفاق هم می افتد). با این حال ، هر چیز دیگری ، مانند بازاریابی یا حسابداری ، باید به شرکت های متخصص در آن تحویل داده شود ، بنابراین آنها بهتر ، سریعتر و در نتیجه ارزان تر از آن مراقبت می کنند.

چرا ارزان تر؟ زیرا آنها به طور همزمان برای بسیاری از مشتریان کار می کنند و سپس هزینه خدمات به بسیاری از نهادها تقسیم می شود. اگر خدمات حسابداری خارجی به شما در هر ماه ۳۰ ساعت زمان می برد ، باید تقریباً برای آن زمان هزینه کنید. در همین حال ، اگر خود یک حسابدار تمام وقت استخدام کنید ، تقریباً ۱۶۰ ساعت کار پرداخت خواهید کرد.

حتی اگر دستمزد ساعتی در برون سپاری دو برابر دستمزد ساعتی باشد ، باز هم برون سپاری سودآوری بیشتری خواهد داشت . مگر اینکه تجارت شما آنقدر بزرگ شود که در واقع به ۱۶۰ ساعت خدمات حسابداری در ماه یا بیشتر نیاز داشته باشید.

خوشبختانه شما مجبور نیستید بر اساس فرضیات تصمیم بگیرید. صادقانه حساب کنید که ماهانه یک حسابدار تمام وقت برای شما (و سالانه) هزینه دارد و سپس با یک متخصص زبان در شرکت های برون سپاری حسابداری مشورت کنید تا بتوانید هزینه ها را مقایسه کنید. با این حال ، توجه داشته باشید که قیمت پایین تنها مزیتی نیست که یک شرکت باتجربه به شما ارائه می دهد.

برون سپاری حسابداری چه مزایایی دارد؟

اگر شک دارید که آیا با سپردن امور حسابداری به یک شرکت خارجی ، کنترل خود را در تجارت از دست نخواهید داد ، دیگر لازم نیست نگران آن باشید. در شرکت های حسابداری مدرن ، مانند  مشتریان دسترسی از راه دور به سیستم را دریافت می کنند. بنابراین می توانید در هر زمان به حساب خود وارد شوید و به عنوان مثال فاکتورها را بررسی کنید یا سایر اطلاعات مربوط به وضعیت حسابداری خود را بدست آورید.

برای مشتریانی که بیشترین تقاضا را دارند ، حتی گزینه ای برای خدمات حسابداری در شرکت های آنها وجود دارد. سپس می توانیم در مورد یک حسابدار ساعتی صحبت کنیم که برای مدت زمان مشخصی در هفته در اختیار یک شرکت معین است.

صرف نظر از چگونگی تمایل شما به همکاری با یک دفتر حسابداری کلاس بالا ، شما همیشه می توانید روی پشتیبانی متخصصان حساب کنید – اغلب کسانی که توانایی اشتغال آنها را ندارید. حسابداران باتجربه مشاوره و مساعدتی را ارائه می دهند که می توانید به عنوان بخشی از خدمات مداوم روی آنها حساب کنید.

با توجه به خدمات ، لازم به ذکر است که اگر به توسعه فشرده تجارت خود فکر کنید ، این شرکت ارزش انتخاب را دارد. چرا؟ زیرا BPG هم دفترهای درآمد و هزینه و هم دفترهای حسابداری کامل را نگهداری می کند . این سرویس همچنین خدمات حسابرسی و مشاوره گسترده ای را ارائه می دهد ، به این معنی که حتی اگر تجارت شما از کوچک به متوسط ​​و از متوسط ​​به بزرگ پیش رود ، شما همچنان قادر خواهید بود بدون تغییر ارائه دهنده خدمات ، کلیه امور حسابداری و حقوق و دستمزد را تسویه کنید. بنابراین اگر برنامه های شما بلند پروازانه است ، بهتر است به سمت شرکت هایی بروید که گسترده ترین خدمات ممکن را از متخصصان مجرب ارائه می دهند.

چه چیزی را انتخاب کنیم؟

انتخاب فرمول مناسب برای خدمات حسابداری البته به خود شما بستگی دارد. هر شرایط متفاوت است ، هر شرکت متفاوت است – بنابراین نیازها نیز متفاوت است.

اول از همه ، در تصمیم گیری خیلی سریع نباشید. اگر با انتخاب بهترین راه حل مواجه هستید ، مزایا و معایب هر یک را یادداشت کنید. همچنین باید هزینه ها را نیز در نظر بگیرید ، اما به یاد داشته باشید که آنها تنها پارامتر مهم نیستند.

همچنین لازم است که با یک دفتر حسابداری کلاس خوب تماس بگیرید و درخواست یک پیشنهاد فردی را داشته باشید ، همچنین بررسی کنید که هنگام تصمیم گیری برای همکاری تا چه اندازه می توانید روی پشتیبانی حساب کنید. این کار انتخاب را آسان می کن