هزینه­ های تأسیس و هزینه­ های قبل از بهره ­برداری

حسابرسی مالیاتی اعتبار اسنادی
حسابرسی مالیاتی حساب­ سود و زیان (هزینه ها)
اسفند ۳, ۱۳۹۶
حسابرسی مالیاتی مهندسی مشاور
هزینه ضایعات کالا و مواد اولیه
اسفند ۳, ۱۳۹۶
واژه های پیمانکاری

اصطلاحات پیمانکاری تعهدنامه ­ای است که به موجب آن کارفرما اجرای عملیاتی نظیر کارهای ساختمانی، تأسیساتی حمل­ونقل، تهیه طرح ساختمانها، نظارت و محاسبات فنی، نقشه­کشی و نقشه­برداری به پیمانکار واگذار می­نماید

هزینه­ های تأسیس و هزینه ­های قبل از بهره ­برداری

هزینه­های تأسیس آن دسته از هزینه­ها است که برای ایجاد مؤسسه مصرف می­گردد مانند هزینه­های ثبت شرکت، حق­المشاوره پرداختی برای تأسیس،‌حق تعمیر سرمایه هزینه­های مربوط به پذیره­نویسی سهام،‌هزینه­های مربوط به درج آگهی و تأسیس و امثالهم.

هزینه­های قبل از بهره­برداری که خاص شرکت­های تولیدی می­باشد شامل کلیه مخارج اداری و هزینه­های تولیدی تأسیسات کارخانه و نصب و راه­اندازی ماشین­آلات و سایر هزینه­هایی است که مربوط به دوره آزمایشی شرکت از تاریخ تأسیس تا تاریخ شروع به بهره­برداری می­باشد. روش رسیدگی به شرح زیر است:

۱- صورت خلاصه­ای از هزینه­های تأسیس و هزینه­های قبل از بهره­برداری از صاحب مؤسسه اخذ و یا تهیه نمایید که شامل اطلاعات زیر باشد.

شرح هزینه (در این ستون هزینه­های تأسیس و قبل از بهره­برداری در سرفصلهای مختلف که طبقه­بندی می­شود مانند:‌هزینه­های ثبت، حق­المشاوره­های پرداختی،‌حق تمبر سرمایه، حقوق قبل از بهره­برداری، دستمزد قبل از بهره­برداری، هزینه­های آب و برق و غیره) سال انجام هزینه،‌مبلغ کل هزینه. تاریخ شروع بهره­برداری،‌مبلغ صحیح قابل استهلاک،‌استهلاک قانونی، استهلاک محسوس شرکت. کسر محسوبی،‌اضافه محسوبی.

۲- صورت تهیه شده به شرح فوق را با دفاتر و اظهارنامه مالیاتی مؤدی تطبیق نمایید.

۳- در اولین سال رسیدگی کلیه هزینه پرداختی شرکت را که در حسابهای فوق­الذکر ثبت است با توجه به مجوزها، اسناد و مدارک ضمیمه کنترل نمایید و اقلام غیرقابل قبول و فاقد مدرک را استخراج نمایید.

۴- کلیه هزینه­ها را به طرف حساب مربوطه ربط دهید و بدین ترتیب پرداخت هزینه را اثبات کنید.

۵- با توجه به مبلغ قابل استهلاک (جمع هزینه پس از کسر اقلام فاقد مدرک و غیرقابل قبول) و تاریخ شروع بهره­برداری هزینه استهلاک قانونی دارایی­های فوق را محاسبه و در صورت تنظیمی موضوع بند ۱ درج نمایید.

۶- کسر مالیات از پرداخت­هایی را که شرکت موظف به کسر آن بوده کنترل نموده و صورتی به شرح زیر تنظیم نمایید:

تاریخ سند پرداخت، عنوان پرداخت،‌نام و مشخصات گیرنده وجه، مبلغ پرداختی مالیات قانونی، مالیات مکسوره،‌مالیات واریزی، مشاره برگ درخواست، شماره و تاریخ فیش بانکی.

۷- درآمدهای حاصل مربوط به دوره قبل از بهره­برداری را تجزیه کرده و مبالغ هر یک را در کاربرگ مربوط یادداشت نمایید.

۸- درآمدهای بند ۷ را با مدارک و اسناد مربوط سندرسی نمایید.

۹- مشخص نمایید درآمدهای فوق که شامل فروش محصولات آزمایشی، فروش ضایعات مواد،‌فروش محصولات معیوب و غیره است آیا از هزینه­های مربوط برگشت شده یا تحت سرفصل جداگانه­ای به نام درآمد ثبت گردیده است.

۱۰- دقت شود که هزینه­های قبل از بهره­برداری به حساب دارایی و یا دارایی در حساب هزینه قبل از بهره­برداری منظور نشود زیرا استهلاک آنها متفاوت است.

۱۱- هزینه­های قبل از بهره­برداری مورد رسیدگی قرار گیرد و اقلام غیرقابل قبول برگشت شود چون از تاریخ شروع به بهره­برداری ظرف ۱۰ سال بطور مساوی از سود سالهای بعد کسر خواهد شد.

۱۲- هر چند طبق استانداردهای حسابداری هزینه­های قبل از بهره­برداری هر سال در همان سال قابل انتقال به حساب سود و زیان است، اما به موجب مقررات مالیاتی هزینه­های قبل از بهره­برداری از تاریخ شروع به بهره­برداری به طور مساوی طی ۱۰ سال قابل استهلاک است.

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.