مهارت های یک مشاور مالی

مشاوره مالی
چگونه یک مشاور مالی فعال شویم
جولای 29, 2019
مشاوره مالی
دانش های لازم که یک مشاور مالی باید فرا گیرد.
جولای 29, 2019
مهارت مشاوران مالی

مهارتهای مشاور مالی

مهارت های یک مشاور مالی

۲-    کلمه کلیدی اصلی مشاور مالی
۳-    کلمه کلیدی مرتبط
۴-    خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) شما به عنوان مشاور مالی زمانی می توانید پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی نمایید که از مهارت های مشاور مالی برخودار شوید.

از آنجایی که یک مهارتهای مشاور مالی باید زیاد باشد وقرار است به عنوان حامی در کنار مدیر عامل شرکت حضور داشته و برنامه ریزی های مالی را انجام دهد، لازم است از تمامی مهارت ها برای موفقیت در این زمینه برخوردار بوده و بتواند توانایی های خود را به بهترین شکل ممکن به کار بگیرد. هر حرفه ای من جمله مشاور مالی نیاز به تخصص علمی و عملی دارد به همین دلیل است که مدیر و سایر کارکنان شرکت نمی توانند ادعایی در این زمینه داشته باشند.

مهارت های لازم برای موفقیت در امر مشاور :

اگر شما به عنوان یک مشاور مالی تازه کار به دنبال این هستید که بتوانید در یک شرکت بزرگ تجاری مشغول به کار شده و از این طریق رزومه کاری خود را تقویت کنید، لازم است مهارت هایی را کسب نمایید که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

  • از ویژگیهای ومهارتهای مشاور مالی اینست که همواره به دنبال یادگیری باشید.

از مهارتهای  مشاور مالی اینست که  هیچگاه نباید دست از آموزش بردارد و همواره باید به دنبال یادگیری اطلاعات جدید باشد. فراموش نکنید که علم آموزی، مهارتی است که هیچ پایانی برای آن تعریف نشده است. یک مشاور  موفق به دنبال این است که روش ها و متدهای کاری خود را به روز رسانی نماید تا همواره کیفیت فعالیت های خود را ارتقا دهد. برای این منظور حتی اگر لازم است، دوره های آموزشی باید گذرانده شود.

  • شنونده خوبی باشید.

آیا می دانید یک مشاور مالی زمانی می تواند امور کاری خود را به خوبی مدیریت کند که قدرت شنیدن فعال داشته باشد؟ هیچ سخن مهمی نباید از گوش مشاور مالی دور بماند.

شنیدن انتقادهای دیگران، راهنمایی های افرادی که سابقه کاری بیشتری از ما دارند، شنیدن صحبت های طرفین قرارداد در پروژه های مالی و… نه تنها سازنده شخصیت کاری شما خواهد بود بلکه کمک می کند تا بهترین تصمیم گیری را در فرصت ها مناسب داشته باشید. در این صورت  جایگاه کاری شما از نظر مدیریت شرکت هر رو بهتر از قبل می گردد.

  • از مهارتهای مشاور مالی تفکر انتقادی برای تصمیم گیری داشته باشید.

یکی از وظایف مشاور ، بررسی پروژه های جدید برای سرمایه گذاری است. گزارش نهایی ارائه شده توسط مشاور تعیین می کند که این شرکت در پروژه فعلی سرمایه گذاری نماید یا خیر. بنابراین لازم است مشاور مالی تمامی نقاط ضعف و قوت پروژه ها، احتمال های شکست کار، معایب و مزایای پروژه و… را با دقت بررسی نموده و تنها جنبه مثبت کار را ملکه ذهن خود قرار ندهد.

  • استفاده از مهرتهای مشاور مالی بهترین روش مدیریت منابع مالی اتخاذ گردد.

با توجه به اینکه منابع مالی شرکت ها و راه های کسب درآمد آن ها با یکدیگر متفاوت است، در نتیجه هر شرکت به یک سبک خاص مدیریت منابع مالی نیاز دارد که تعیین این سبک، بر عهده مشاور مالی خواهد بود.

  • استفاده از مهارتهای مشاور مالی زمان خود را مدیریت کنید.

مدیریت زمان به معنی عجله در کار نیست. بلکه مشاور مالی باید در عین حال که انجام اموری کاری خود در زمان های مقرر شده است، همواره به دنبال فرصت های ناب برای افزایش سودآوری شرکت باشد و برای بزنگاه بودن، نیاز به مدیریت زمان خواهد بود.

 

 

یک مشاور  موفق همواره به دنبال کسب مهارت های جدید برای موفقیت هر چه بیشتر در امور کاری خود خواهد بود.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

دیدگاه ها بسته شده است