معافیت بیمه سهم کارفرما

قانون کار
آذر ۲, ۱۳۹۶
فرمول حسابداری
معادله اصلی حسابداری عناصرآن
آذر ۲, ۱۳۹۶
معافیت بیمه سهم کارفرما

معافیت بیمه سهم کارفرما

معافیت بیمه سهم کارفرما

معافیت بیمه سهم کارفرما

کلیه کارفرمایان کارگاههای خصوصی و تعاونی دایر موضوع ماده ۴ قانون کار و یاکارگاههایی که از مراجع رسمی دارای مجوز هستند، پس از اعلام نیاز از مراکز کار و کاریابی های دارای مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی و اعلام مراتب به کارگماری نیروی کار جدید از سوی اداراتکار و امور اجتماعی از معافیت حق بیمه سهم کارفرما بابت نیروی کار جدید جذب شده موضوع ماده ۱۰۳ قانون برنامه چهارم توسعه به شرح زیر برخوردار می گردند.
– مبنای تعیین تعداد نیروی کار موجود در کارگاههای دایر تعداد بیمه شدگان آنهاطبق صورت مزد و حقوق ارسالی توسط کارفرما در اسفند ۱۳۸۳ به سازمان تأمین اجتماعی و در کارگاههایی که صورت مزد و حقوق ارسال نکرده اند آخرین بازرسی انجام شده در سال ۸۳ ملاک عمل می باشد. در خصوص کارگاههای جدید دایر از سال ۸۴به بعد نیروی کار جدید نسبت به مازاد افراد شاغل به تعداد نفرات مندرج در مجوز صادره و یا اولین بازرسی به عمل آمده، تعیین می گردد.
– نیروی کار بکارگمارده شده به جای نیروهای مستعفی و اخراجی مشمول این دستورالعمل نمی گردند .
– در صورتی که نیروی کار معرفی شده خارج از طریق اعلام نیاز از مراکز کار و کاریابی های دارای مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی باشد یا نیروی کاری که در زمان استفاده از مزایای این قانون اشتغال به کارنداشته باشد، کارگاه برای همیشه از تسهیلات مربوطه محروم می گردد.
– در صورت کاهش تعداد بیمه شدگان در لیست های ارسالی، نسبت به اسفند ۸۳ یا آخرین بازرسی سال ۸۳ یا حذف نیروی جدید مورد تأیید اداره کار، کارگاه از شمول معافیت سهم کارفرما بابت نیروی کار جدید خارج می شود.
– کارگاههای فاقد کارگر ابتدا مورد بازرسی قرار می گیرند و پس از تأیید فقدان کارگر، مشمول این دستورالعمل قرار می گیرند.
– کارگاههای پیمانکاری از شمول قانون مزبور خارج می باشند.

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.