مصوبه مجلس برای وحدت رویه بیمه شدگان روستایی و تامین اجتماعی

دیوان عدالت اداری

مصوبه مجلس برای وحدت رویه بیمه شدگان روستایی و تامین اجتماعی
نمایندگان مجلس مصوبه‌ای برای وحدت رویه بیمه شدگان روستایی و تامین اجتماعی را به تصویب رساندند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷، بند الحاقی ۲ تبصره ۷ این لایحه را به این شرح اصلاح کردند: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند جهت اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.

همچنین بند «و» تبصره ۷ لایحه بودجه به این شرح اصلاح شد: به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات قبل از سال ۹۷ سازمان‌های گسترش و نوسازی ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بابت مشارکت در تامین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن و همچنین مطالبات سازمان‌های مذکور و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه بابت سهم متعلق به آنها از واگذار سهام مطابق قوانین مربوط را با بدهی آنها به دولت بابت مالیات و سود سهام تا سقف چهار هزار میلیارد ریال به صورت جمعی خرجی از طریق گردش خزانه،‌ تهاتر و یا تا سقف مطالبات نسبت به اعطای خطوط اعتباری تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) یا تضامین برای طرح‌های اشتغالزا با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و محروم اقدام کند.

همچنین بند الحاقی ۱ تبصره ۷ که در آن شهرک‌های صنعتی و کشاورزی مکلف شده بودند هزینه واگذاری زمین و سایر زیرساخت‌ها را حداکثر ۱۰ درصد نقد و مابقی از زمان بهره‌برداری به صورت اقساط از واحد تولیدی دریافت کنند را از متن لایحه بودجه حذف کردند.

نمایندگان همچنین بندالحاقی ۴ تبصره ۷ درباره تکلیف دولت برای تسریع در از رده خارج کردن خودروهای فرسوده را از متن لایحه بودجه حذف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

اهمیت مشاور مالیاتی آرمان پرداز خبره

اهمیت مشاور مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در این نوشته میخواهیم به اختصار در خصوص اهمیت مشاور مالیاتی به قلم کارشناس آرمان پرداز خبره بپردازیم. کسب و کار و

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...