توانایی های لازم مشاور مالی

توانایی مشاوره مالی

توانایی های لازم  مشاور مالی

2-    کلمه کلیدی اصلی
3-    کلمه کلیدی مرتبط
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) هر آنچه که شما را یک گام به ارتقا درجه در امر مشاور مالی تبدیل می کند، باید فرا گرفته شده و توانایی های شما را ارتقا دهد.

هر مشاور مالی باید از زمان شروع به کار خود بداند که رقبای زیادی خواهد داشت که بعضا به شرایط کاری وی غبطه خورده و در پی کسب چنین جایگاهی هستند. پس برای تضمین موقعیت خود باید تا جایی که می توانید مهارت ها، دانش و توانایی های خود را ارتقا دهید. با این کار در واقع آینده شغلی خود در بهترین شرکت های معتبر را نیز تضمین می کنید. این نکته را به خاطر بسپارید که شما با آموزش و توانایی های بیشتر یک گام جلوتر از بقیه خواهید بود در نتیجه پیروز میدان می شوید.

توانمندی های لازم برای هر مشاور مالی:

  • قدرت بالا در استدلال امور داشته باشد.

توانایی یک مشاور در استدلال موضوعات پیش آمده، میزان مهارت وی برای مدیریت شرایط را نشان خواهد داد. این استدلال بر دو نوع است:

  • توانایی استدلال قیاسیمشاوره مالی

به این معنا که مشاور مالی باید بتواند قوانین کلی را به مسائل جزئی و خاص تعمیم دهد. یک مثال بارز و البته غیر مرتبط با امور مالی، قانون جاذبه است. اکنون محققین زیادی از قانون جاذبه کمک گرفته و رخدادهای طبیعی دیگر را توجیه می کنند. مشاور  نیز باید در حیطه کاری خود از چنین قابلیت برخوردار باشد.

  • توانایی استدلال استقراییتوانایی مشاور مالی

مشاور باید این توانایی را داشته باشد که چند مدرک و اطلاعات جزئی را در کنار هم قرار داده و یک تصمیم گیری کلی داشته باشد. در این صورت بهترین نتیجه گیری به دست می آید. با توجه به اینکه وظیفه نهایی مشاور مالی در شرکت، تصمیم گیری و برنامه ریزی های درست است لذا قدرت استدلال در این میان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

  • به خوبی بتواند شنیده ها را آنالیز کند.

این یک مهارت و توانایی کلیدی به حساب می آید که مشاور سریعا بتواند شنیده ها را در ذهن خود آنالیز نموده و در همان لحظه، بهترین تصمیم را اتخاذ کند. در جلسات مالی شرکت و یا در زمان عقد قرارداد میان شرکا، این توانایی اهمیت خود را نشان خواهد داد. در هر جلسه ای، صحبت های مهمی بیان می شود که تاثیر زیادی بر آینده کاری خواهد داشت.

  • توانایی بیان اطلاعات به زبان ساده مشاوره مالی

تمامی امور مالی هر شرکت، به صورت کاملا تخصصی توسط مشاور  اداره خواهد شد. اما قطعا هیچکدام از کارمندان شرکت توانایی درک فرآیندهای مالی نخواهند بود. مشاور مالی باید در عین حال که به حیطه کاری خود تسلط داشته و به صورت تخصص اموری را پیش می برد، بتواند همین مباحث را به زبان ساده که برای سایرین قابل فهم باشد، بیان کند.

  • قدرت نوشتاری بالامشاوره مالی

مشاور  موظف است تمام گزارشات مالی را به صورت مکتوب به مدیر عامل شرکت تحویل دهد و معمولا این گزارشات به صورت ماهانه ارائه می گردد. نحوه نگارش اهمیت زیادی در شیوا بودن مطالب خواهد داشت. حتی اگر شما یک مشاور مالی زبردست بوده و وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید اما نتوانید برآورد نهایی را به خوبی گزارش کنید، از نظر مدیر عامل شرکت شما عملکرد خوبی نخواهید داشت.

 

توانمندی های لازم جهت موفقیت در امر مشاور مالی را کسب کنید تا جایگاه ماندگاری در میان رقبای خود به دست بیاورید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...