توانایی های لازم مشاور مالی

مشاوره مالی
دانش های لازم که یک مشاور مالی باید فرا گیرد.
جولای 29, 2019
تفسیر مشاور مالی
تحلیل مشاور مالی در دادرسی مالیاتی
آگوست 19, 2019
توانایی مشاوره مالی

مشاور مالی

توانایی های لازم  مشاور مالی

۲-    کلمه کلیدی اصلی
۳-    کلمه کلیدی مرتبط
۴-    خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) هر آنچه که شما را یک گام به ارتقا درجه در امر مشاور مالی تبدیل می کند، باید فرا گرفته شده و توانایی های شما را ارتقا دهد.

هر مشاور مالی باید از زمان شروع به کار خود بداند که رقبای زیادی خواهد داشت که بعضا به شرایط کاری وی غبطه خورده و در پی کسب چنین جایگاهی هستند. پس برای تضمین موقعیت خود باید تا جایی که می توانید مهارت ها، دانش و توانایی های خود را ارتقا دهید. با این کار در واقع آینده شغلی خود در بهترین شرکت های معتبر را نیز تضمین می کنید. این نکته را به خاطر بسپارید که شما با آموزش و توانایی های بیشتر یک گام جلوتر از بقیه خواهید بود در نتیجه پیروز میدان می شوید.

توانمندی های لازم برای هر مشاور مالی:

  • قدرت بالا در استدلال امور داشته باشد.

توانایی یک مشاور در استدلال موضوعات پیش آمده، میزان مهارت وی برای مدیریت شرایط را نشان خواهد داد. این استدلال بر دو نوع است:

  • توانایی استدلال قیاسی

به این معنا که مشاور مالی باید بتواند قوانین کلی را به مسائل جزئی و خاص تعمیم دهد. یک مثال بارز و البته غیر مرتبط با امور مالی، قانون جاذبه است. اکنون محققین زیادی از قانون جاذبه کمک گرفته و رخدادهای طبیعی دیگر را توجیه می کنند. مشاور  نیز باید در حیطه کاری خود از چنین قابلیت برخوردار باشد.

  • توانایی استدلال استقرایی

مشاور باید این توانایی را داشته باشد که چند مدرک و اطلاعات جزئی را در کنار هم قرار داده و یک تصمیم گیری کلی داشته باشد. در این صورت بهترین نتیجه گیری به دست می آید. با توجه به اینکه وظیفه نهایی مشاور مالی در شرکت، تصمیم گیری و برنامه ریزی های درست است لذا قدرت استدلال در این میان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

  • به خوبی بتواند شنیده ها را آنالیز کند.

این یک مهارت و توانایی کلیدی به حساب می آید که مشاور سریعا بتواند شنیده ها را در ذهن خود آنالیز نموده و در همان لحظه، بهترین تصمیم را اتخاذ کند. در جلسات مالی شرکت و یا در زمان عقد قرارداد میان شرکا، این توانایی اهمیت خود را نشان خواهد داد. در هر جلسه ای، صحبت های مهمی بیان می شود که تاثیر زیادی بر آینده کاری خواهد داشت.

  • توانایی بیان اطلاعات به زبان ساده

تمامی امور مالی هر شرکت، به صورت کاملا تخصصی توسط مشاور  اداره خواهد شد. اما قطعا هیچکدام از کارمندان شرکت توانایی درک فرآیندهای مالی نخواهند بود. مشاور مالی باید در عین حال که به حیطه کاری خود تسلط داشته و به صورت تخصص اموری را پیش می برد، بتواند همین مباحث را به زبان ساده که برای سایرین قابل فهم باشد، بیان کند.

  • قدرت نوشتاری بالا

مشاور  موظف است تمام گزارشات مالی را به صورت مکتوب به مدیر عامل شرکت تحویل دهد و معمولا این گزارشات به صورت ماهانه ارائه می گردد. نحوه نگارش اهمیت زیادی در شیوا بودن مطالب خواهد داشت. حتی اگر شما یک مشاور مالی زبردست بوده و وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید اما نتوانید برآورد نهایی را به خوبی گزارش کنید، از نظر مدیر عامل شرکت شما عملکرد خوبی نخواهید داشت.

 

توانمندی های لازم جهت موفقیت در امر مشاور مالی را کسب کنید تا جایگاه ماندگاری در میان رقبای خود به دست بیاورید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

دیدگاه ها بسته شده است