مشاور مالیاتی در نقش وکیل مالیاتی شرکت

رموز موفقیت مشاور مالیاتی
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
مشاوره مالیاتی
اهمیت مشاور مالیاتی در افزایش درآمد شرکت
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸

عنوان محتوا: مشاور مالیاتی در نقش وکیل مالیاتی شرکت
کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
کلمه کلیدی مرتبط وکیل مالیاتی
خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) شما با استخدام یک مشاور مالیاتی در واقع از حمایت وکیل مالیاتی نیز برخوردار خواهید شد..

مشاور مالیاتی به شما کمک می کند تا از قوانین مالیاتی کشور غافل نمانده و بدون اینکه به جرایم قانونی دچار شوید، مالیات را پرداخت نمایید. امروزه کمتر شرکتی را می توان یافت نمود که از وجود مشاور مالیاتی بی بهره باشد. جالب است بدانید که این عنصر پشتوانه محکمی برای در امان ماندن از خسارت های مالیاتی خواهد بود بدون اینکه ضرری به دارایی و اموال شما وارد گردد.

در کنار مشاور مالیاتی شما در شرکت خود حتما به یک وکیل مالیاتی نیز نیاز دارید. همانگونه که قبلا بیان شده صاحبان سرمایه موظف هستند در زمان مقرر، بخش از دارایی خود را براساس قوانین تدوین شده به عنوان مالیات به دولت تحویل دهند و در صورت هر گونه مشکل در این زمینه، مجبور به پرداخت جرایم خواهند شد. اما جالب است بدانید که گاها مشاور مالیاتی نیز می تواند برخی از وظایف وکیل مالیاتی را نیز انجام دهد.

چگونه مشاور مالیاتی، وکیل مالیاتی نیز خواهد بود؟

هر چند که وظایف مشاور با یک وکیل مالیاتی به طور کامل متفاوت است اما مشاور می تواند برخی از امور حقوقی شرکت را در امر مالیات بر عهده بگیرد. مهمترین و اصلی ترین وظیفه مشاور این است که پرداخت مالیات شرکت را براساس قوانین کشور برنامه ریزی نوده و قبل از اینکه  اخطاری از سوی دادسرا برای شرکت ارسال گردد، پرداخت مالیات انجام شود. گاها دیده می شود که اختلاف مالیاتی به وجود می آید برای مثال:

  1. در صورتی که مشاور مالیاتی قبلی به درستی عمل نکرده و اکنون برای سازمان مالیاتی کشور این اختلاف مالیاتی ثابت شده است.
  2. به دلیل تاخیر در پرداخت مالیات و تغییر شرایط اقتصادی در این مدت، لازم است شرکت ها مالیات را براساس نرخ روز محاسبه نمایند که گاها چنین موضوعی رعایت نمی شود. همین امر نیز منجر به اختلافات مالیاتی خواهد شد.
  3. و…

وکیل مالیاتی شرکت موظف است که این اختلافات مالیاتی را پرداخت نماید اما شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بگوییم بررسی این اختلاف مالیاتی توسط مشاور نیز امکان پذیر است.

تصوری که غالب افراد در مورد مشاور دارند این است که تنها مسئول برنامه ریزی و رسیدگی به امور مالیاتی است اما لازم به ذکر است که اگر اختلافی در روند پرداخت مالیات رخ داد، مشاور مالیاتی می تواند از شرکت وکالت نامه دریافت نموده و مشکل را به صورت قانونی رفع نماید.

مزیت های بهره گیری از مشاور مالیات در نقش وکالت:

  • مهمترین مزیت اینکه مشاور شما در نقش وکیل مالیاتی نیز عمل کند این است که چنین شخصی نه تنها به قوانین حقوقی برای دفع از شما مسلط بوده بلکه به خوبی را امور مالیات، قوانین آن، محاسبات مالیاتی و.. نیز آشنایی دارد. بنابراین یک مشاور مالیاتی از عهده رسیدگی به اختلافات مالیاتی بر خواهد آمد.
  • –          از سوی دیگر شما با استخدام کیک مشاور مالیاتی از تجربه ها و رهنمودهای وی بهره گرفته و در نتیجه مشاور به شما کمک می کند تا جایی که امکان دارد اختلافی به وجود نیاید. به عبارت دیگر وجود مشاور مالیاتی شما را در برابر قوانین تضمین می کند.

حل اختلافات مالیاتی خود را به مشاور مالیاتی بسپارید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.