مروری بر وظایف مشاور مالی

آرمان پرداز - شرکت حسابداری - مشاور مالی - مشاور مالیاتی
شرکت حسابداری
جولای 25, 2019
مشاور مالی خوب
ویژگی های یک مشاور مالی موفق
جولای 25, 2019
مروری بر وظایف مشاور مالی

مروری بر وظایف مشاور مالی توصیه می کنیم تمام امور مالی کسب و کار خود را تحت نظر مشاور مالی پیش ببرید تا با اطمینان سرمایه گذاری خود را به

۱- عنوان محتوا: مروری بر وظایف مشاور مالی
۲- کلمه کلیدی اصلی مشاور مالی
۳- کلمه کلیدی مرتبط
۴- خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) توصیه می کنیم تمام امور مالی کسب و کار خود را تحت نظر مشاور مالی پیش ببرید تا با اطمینان سرمایه گذاری خود را به امید سوددهی کلان پیش ببرید.
در هر گونه کسب و کار بزرگی که قرار است بخش عمده ای از سرمایه خود را وارد کنید، داشتن یک مشاور مالی ماهر و خبره به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین شکل ممکن بتوانید اموال و دارایی های خود را مدیریت نموده و سرمایه گذاری موفقی داشته باشید. در بازار جهانی کوچکترین اشتباهی ممکن است منجر به از دست رفتن دارایی شما گردد. در صورتی که اگر شما همواره یک مشاور مالی را در کنار امور خود داشته باشید، در واقع شما یک حامی بسیار قوی از نظر اقتصادی داشته و با خیال آسوده کسب و کار خود را ادامه خواهید داد.
شرح وظایف مشاور مالی:
مشاور مالی یک رکن اصلی در هر شرکت به حساب می آید و از طریق مدیریت منابع مالی، کمک می کند تا بهترین بهره وری نصیب شرکت گردد. شما به عنوان مدیر عامل شرکت باید بدانید که صرف هزینه در مسیر انتخابی، عاقلانه هست یا خیر. قطعا اطلاعات شما از نظر مالی به اندازه یک مشاور مالی کامل و تخصصی نیست به همین دلیل است که توصیه اکید می کنیم حتی مشاور مالی را مشاور ارشد خود قرار دهید. مهمترین وظایف این مشاور عبارت است از:
۱- کمک به سودآوری کسب و کار
اولین و مهمترین وظیفه هر مشاور مالی کمک به شرکت برای افزایش بهره وری و سوددهی است. به این معنا که مشاورین مالی باید تمام فعالیت های خود را با هدف افزایش سود شرکت مدیریت کنند.
۲- برنامه ریزی جهت استفاده بهینه از منابع مالی
یکی از عواملی که بر روی سوددهی شرکت تاثیر می گذارد، مدیریت منابع مالی برای جلوگیری از هدر رفتن اموال در مسیرهای نادرست است. مشاور مالی ابتدا برنامه های رقبای کاری شما در سراسر دنیا را بررسی می کند تا به شما بگوید بهترین مسیر سرمایه گذاری چه بود و از هر گونه خطا جلوگیری شود.
۳- کنترل امور مالی شرکت براساس قواعد و ضوابط
این مسئله بسیار مهم است که تمامی امور مالی شرکت قانونی بوده و هیچگونه تخلفی رخ ندهد در غیر این صورت مسئولین شرکت دچار گرفتاری خواهند شد. کنترل این موضوع بر عهده مشاور مالی خواهد بود.
۴- نظارت بر گزارشات مالی شرکت
در هر شرکت جمعی از کارکنان موظف هستند در بازه های زمانی منظم گزارش امور مالی را به مشاور مالی تحویل دهند تا وی با بررسی این گزارشات، از کمیت و کیفیت امور مالی با خبر شود.
۵- مشاوره برای سرمایه گذاری های درست
قبل از اینکه مدیر عامل شرکت تصمیم به سرمایه گذاری در یک پروژه جدید نماید، ابتدا عاقلانه است که با مشاور مالی صحبت نموده و نظر وی را جویا شود. مشاور مالی تمامی جوانب از نظر سودده بود پروژه را بررسی نموده و نهایتا با یک گزارش نظر خود را مبنی بر سرمایه گذاری در پروژه و یا انصراف از این کار اعلام خواهد کرد.
۶- تنظیم بودجه مالی شرکت
مشاور مالی براساس میزان سوددهی شرکت و مخارج آن باید در شروع هر سال بودجه مالی را تنظیم نموده و به مدیر شرکت تحویل دهد تا از منابع مالی شرکت اطلاعات دقیق داشته باشد.

مشاور مالی در واقع همانند یک بانکدار حرفه ای تمامی امور مالی را به دقت زیر نظر گرفته و شرایطی را فراهم می کند تا نه تنها منابع مالی موجود ارتقا یابد بلکه شما در سرمایه گذار خود، رتبه بالاتری به دست بیاورید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

دیدگاه ها بسته شده است