[vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

 

مراحل مشاور مالیاتی از آن دسته مشاغلی است که آینده ی روشنی برای آن پیش بینی می شود. به طور کلی حوزه ی مالی و رشته ها و مشاغل مربوط به آن بسیار گسترده است؛ بنابراین، شاخه های فرعی و تخصصی بسیار و در نتیجه انتخاب های متنوعی در آن برای افراد علاقه مند وجود دارد. یکی از این شاخه ها مشاوره مالیاتی است که با توجه به دامنه ی گسترده ی مالیات، تبدیل شدن به یک مشاور مالیاتی احتمالا افق آینده ی افراد بسیاری خواهد بود که در حوزه مالی تحصیل می کنند یا علاقه مند به تحصیل در آن هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”28333″ img_size=”full” alignment=”center” el_class=”arman-photo”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 

 

پیش نیازی از مراحل مشاور مالیاتی شدن

 

 

پیش از هر چیز لازم است هم در خصوص رشته تحصیلی و هم آینده ی شغلی مشاور مالیاتی تحقیق شود. می بایست رشته ی تحصیلی و شرایط مختلف آن را شناخت. بررسی شرایط هر فرد و مطابقت داشتن آن با شرایط شغل مشاور مالیاتی یکی از مهم ترین ملاک هاست. هم چنین باید آشنایی خوبی با فضای این شغل فراهم آید تا هر فرد بداند آیا علاقه مندی و استعداد کافی برای دنبال کردن چنین هدفی را دارد یا خیر.

 

 

آیا باید مشاور مالیاتی بشوم؟

 

 

این پرسشی است که پس از کسب اطلاعات لازم می بایست به آن پاسخ داد. یک مشاور مالیاتی، که گاه به عنوان تهیه کننده ی صورت های مالیات یا حسابدار از او یاد می شود، به مردم و سازمانها (یعنی اشخاص حقیقی و حقوقی) کمک می کند تا اظهارنامه مالیاتی خود را به درستی تکمیل کنند. این امر بدون بهره مندی از تخصص یک مشاور مالیاتی امکان پذیر نیست. صحت انجام این امور، مستلزم تجزیه و تحلیل و استخراج اطلاعات از اسناد مالی گوناگون از جمله دستمزد، بیکاری و اظهارات بهره وام می باشد. گاهی نیز لازم است مشاوران مالیاتی برای دیدار با مشتری خود سفر کنند.

مشاوران مالیاتی می توانند خود به طور مستقل، یا برای دولت یا برای یک شرکت کار کنند. درآمد مشاوران مالیاتی به سطح و درجه ی شغلی و تخصص و مهارت وی بستگی دارد. آمار میزان درآمد مشاوران مالیاتی هم چنین در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است و تحت تاثیر شرایط اقتصادی و بین المللی می باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”28331″ img_size=”full” alignment=”center” el_class=”arman-photo”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 

 

گام نخست: کسب مدرک آکادمیک مرتبط  از مراحل مشاور مالیاتی

 

 

مشاور مالیاتی دست کم باید دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته های حسابداری، مالیات یا یک رشته ی تحصیلی مرتبط باشد. به عنوان مثال، لیسانس حسابداری می تواند شامل دوره های مربوط به مالیات مشاغل، بررسی کلاهبرداری و حسابداری مالیات غیرانتفاعی و دولتی باشد. در این دوره های تحصیلی همچنین دوره های کارآموزی به دانشجویان برگزیده و نمونه توصیه و ارائه می شود. در برخی کشورها دوره های آموزش مشاور مالیاتی به صورت آزاد و غیر آکادمیک وجود دارد اما در هر صورت کارفرمایان تمایل دارند متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی هستند را استخدام کنند.

نکته ای برای موفقیت بیشتر:

برای ارجح بودن نزد کارفرمایان اهمیت مدرک کارشناسی ارشد را نیز نادیده نگیرید. روشن است که تحصیلات آکادمیک ضروری برای مشاور مالیاتی شدن همان مدرک کارشناسی است اما داشتن مدرک کارشناسی ارشد امتیازی ویژه خواهد بود. برخی از کارفرمایان برای استخدام، متمایل به افراد دارای تحصیلات تکمیلی هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”28138″ img_size=”full” alignment=”center” el_class=”arman-photo”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 

 

گام دوم: یک مشاور مالیاتی لازم است برای خود و شغل خود اعتبار کسب کند.

 

 

پیش تر نیز اشاره کردیم که جدای از تحصیلات آکادمیک، همواره دوره هایی جانبی ضمن تحصیل دانشجویان یا برای فارغ التحصیلان به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان نمونه، تدارک و توصیه می شود. این دوره ها علی رغم جانبی بودن به هیچ عنوان بی اهمیت یا در حاشیه نیستند بلکه اتفاقا مختص کسانی هستند که تمایل دارند در کار خود موفق و ویژه باشند.

در هر کشور بر اساس شرایط اقتصادی، مالیات و مقررات ویژه ی آن دوره های مخصوصی برای آموزش وجود دارد و در پایان گواهینامه هایی به افراد شرکت کننده در صورت شرکت مستمر و فعال در کلاس ها و قبولی در امتحانات هر دوره اعطا می شود. داشتن هر گواهینامه در کنار مدرک تحصیلی یک امتیاز ویژه برای مشاوران مالیاتی است. پس چنانچه فردی علاقه مند است به عنوان یک مشاور مالیاتی، در کار خود حرفه ای باشد و مشتریان و متقاضیان فراوان داشته باشد، باید شرکت جستن در این دوره ها و اخذ گواهینامه ها را جدی بگیرد.

 

 

گام سوم: کسب تجربه و ارتقای شغلی از مراحل مشاور مالیاتی

 

 

هر فرد به عنوان یک مشاور مالیاتی علاوه بر فراگیری اصول و تئوری های لازم، می بایست از تجربه نهراسد و کار خود را به هر صورت و ترتیبی که شده آغاز کند. منطقی نیست که کسی در ابتدای کار انتظار درآمدهای بسیار بالا و نجومی داشته باشد هرچند می توان این نوید را داد که با کسب چند سال تجربه، کار مستمر و به روز بودن، چنین هدفی دور از دسترس نخواهد بود.

مشاوران مالیاتی بی تجربه می توانند با خدمت به عنوان حسابدار یا حسابرس در یک شرکت خصوصی، سازمان غیرانتفاعی یا شرکت حسابداری، هرچند کوچک و با سطح درآمدی پایین در این زمینه تجربه کسب کنند. پس از کسب چند سال تجربه، فرد دیگر یک مشاور مالیاتی خبره خواهد بود که به تدریج می تواند خود تعیین کننده ی شرایط و میزان درآمد دلخواهش باشد. کارفرمایان به ویژه در شرکت های معتبر همیشه به دنبال افرادی با سابقه ی کاری مناسب و تجربه و تبحر کافی هستند بنابراین افراد در ابتدای کار، بهتر است به عنوان مشاور مالیاتی حتی  پیشنهاد های سطح پایین را بپذیرند تا آن ها را به عنوان تجربه و سابقه ی کار در رزومه ی خود داشته باشند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”28332″ img_size=”full” alignment=”center” el_class=”arman-photo”][/vc_column][vc_column width=”1/2″]

 

[vc_column_text]

گام چهارم: ارتباط با همکاران برای حفظ اعتبار و هم چنین معرفی خود

 

مراحل مشاور مالیاتی

 

باید همیشه در جست و جوی انجمن ها و گروه های متشکل از همکاران و افراد هم رشته ی خود بود. ارتباط مستمر، خصوصا در مشاغلی چون مشاوره (در هر حوزه و زمینه) زمینه ساز اشتراک و تبادل تجربیات است و به افراد کمک می کند در حوزه ی تخصص خود به روز باشند. با داشتن ارتباطات موثر و مستمر با همکاران خود هم می توان از افراد با تجربه تر، مواردی تازه را یاد گرفت و هم می توان آموخته های خود را با سایرین به اشتراک گذاشت. این امر همچنین یک تاثیر بسیار مهم دارد و آن تبلیغ و معرفی خود در شغل و حرفه به صورت گسترده تر و کارشناسانه تر است.

کلیاتی که در این چهار گام مطرح شد می تواند تا حد بسیاری ذهن افراد علاقه مند به شغل مشاوره مالیاتی را در خصوص فضا و آینده این شغل روشن سازد. چنان که دانستیم این شغل نیازمند دانش های تئوری و هم چنین مهارت های تجربی است که فرد با کسب آن ها در این حوزه ی شغلی موفق خواهد بود.

 

مالیاتی برای سیستم حسابداری شرکتها چه خدماتی ارائه می دهد؟

 

مشاور مالیاتی جریان کسب و کار را برای شرکت‌ها بررسی می‌کنند تا صورت‌های مالی تهیه کنند و از «ایجاد سیستمی » حمایت می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد گزارش‌های مالی را آسان‌تر، با هزینه کم و به درستی ایجاد کنند.

 

در نتیجه، ما می توانیم نتایج قابل مشاهده ای مانند عملیات تسویه سریع تر و کاهش هزینه ها را برای مشتریان خود ارائه دهیم.

 

علاوه بر این، مشاور مالیاتی بعضی وقتها از سیستم‌هایی برای حل مشکلات استفاده می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند عملکرد خود را دقیق‌تر و در زمان واقعی درک کنند.

 

حوزه کاری مشاور مالیاتی بیشتر از حسابرسی حسابداری است و می توان گفت ماموریت آنها حمایت از نظارت بیشتر مدیران بر فرایندهای حسابداری می باشد.

 

مهارتها والزاماتی که مشاور مالیاتی برای نظارت بر سیستم مالی شرکتها داشته باشند شامل چه مواردی می باشد؟

 

مشاور مالیاتی همانطور که از نامشان پیداست متخصصان  مالیاتی وحسابداری هستند. بنابراین نیاز به تخصص بالا در زمینه های حسابداری، مالی، مالیاتی و … می باشد.

 

 

چرا ما باید برای بهبود سیستم فرایندهای حسابداری از مشاور مالیاتی استفاده کنیم؟

 

 

مشاور حسابداری شغلی است که به عنوان متخصص در امور مالی و حسابداری به شرکت های مشتری از این حوزه مشاوره می دهد و نه تنها کادر حسابداری خبره و واجد شرایط، بلکه افرادی با سوابق مختلف فعال هستند.

 

محتوای تجاری و ویژگی های مشاوره مالیاتی

 

 

در کار مشاور مالیاتی ، حل مشکل در زمینه حسابداری محوریت دارد. محتوا کاملاً متفاوت از حوزه کسب و کار حسابداری عمومی است که سوابق مناسب در مورد ورودی یک شرکت را تأیید می کند.

 

وظایف مشاور مالیاتی خاص شامل “مشاوره برای حسابداری صحیح شرکت ها و مشاوره برای کارایی”، “مشاوره حسابداری بر اساس استانداردهای جدید حسابداری” و “مناسب برای شرکت های بورسی می باشد.

 

فعال در شرکت های مشاور و وکلا حسابرسی

مشاوران حسابداری عمدتاً خدمات مشاوره ای را برای شرکت های مختلف در شرکت های مشاوره مالی و حسابداری ارائه می دهند. علاوه بر این، وکلای حسابرسی و وکلای مالیاتی که دارای تحصیلات حسابداری  هستند نیز از حوزه های فعال هستند.

مراحل مشاور مالیاتی

 

مهارت ها، توانایی ها و تجربه های مورد نیاز یک مشاور مالیاتی چیست؟

در مورد یک مشاور حسابداری که مسئولیت عملیاتی غیر از تجارت انحصاری یک شخص حسابداری خبره را بر عهده دارد، نه تنها برای حسابداری و امور مالی، بلکه برای دانش مدیریت شرکت نیز به توانایی هایی نیاز است، بنابراین زمان انتخاب شغل مشاور مالیاتی، تعیین کنید که آیا صلاحیت دارید یا نه.

 

مهارت ها، توانایی ها و تجربه های مورد نیاز

مشاوران مالیاتی که در عملیات حسابداری متخصص هستند لازم است علاوه بر داشتن تخصص بالا در امور حسابداری، مالی، مالیاتی و غیره، تجربه حسابرسی نیز داشته باشند. برعکس، مکان های زیادی وجود ندارد که مهارت های حسابداری به طور مستقیم مورد نیاز باشد. بلکه نیاز به ارائه به مشتریان دارد، بنابراین مهارت های حل مسئله و مهارت های تفکر منطقی مورد نیاز است. علاوه بر این، از آنجایی که مشتریان اغلب تیم مدیریت شرکت ها هستند،

 

مشاوران حسابداری مشاورانی هستند که در ژانرهای حسابداری و مالی تخصص دارند.

مشاور مالیاتی با نظارت و پاسخگویی به حرکات قانونی و نظارتی مرتبط با حسابداری و حمایت از بهینه سازی با بهبود جریان عملیات حسابداری، سود و هزینه های سرمایه گذاری بهینه را کاهش می دهد . کار اصلی مشاور مالیاتی بررسی فرآیندهای کسب و کار، تدوین استراتژی های سرمایه گذاری، جمع آوری سرمایه و مشاوره در مورد فرایندهای مالی  است.

 

به طور خاص، مشاور مالیاتی ارزش شرکت فعالیتهای تجاری  و وضعیت دارایی ها را تجزیه و تحلیل و بررسی می کند و در مورد برنامه های استراتژیک و اقدامات بهبود مشاوره مالی می دهد.نه تنها مسائلی که با آن مواجه می شوند بسته به شرکت مشتری متفاوت است، بلکه ذینفعان زیادی در خارج از شرکت نیز وجود دارند، بنابراین لازم است از طیف گسترده ای از تجربه و دانش برای پاسخگویی مناسب استفاده شود.

 

برای کار به عنوان مشاور مالیاتی ، معمولاً به یک شرکت حسابداری نیاز دارید.

 

مشاور مالیاتی متخصصی است که منابع مالی شرکت را مدیریت می کند. در یک مفهوم گسترده، مشاوران مالیاتی حرفه ای و حسابداران رسمی نیز مشاوره ارائه می دهند . بنابراین تفاوت بین یک مشاور مالیاتی و یک حسابدار رسمی  چیست؟

 

در اینجا به معرفی تفاوت مشاوران حسابداری و متخصصان می پردازیم. فعالیت اصلی یک حسابدار رسمی که یکی از متخصصان حسابداری است، حسابرسی صورتهای مالی  است و تأیید می شود که آیا صورت های مالی تهیه شده توسط شرکت مغایر با قوانین است یا خیر .

 

از سوی دیگر، مشاور مالیاتی هفرایند تهیه صورت های مالی یک شرکت، گردش کار را بهبود می بخشند و به شرکت کمک می کنند تا صورت های مالی را روان تر، با هزینه کمتر و به درستی تهیه کند.

 

مشاور مالیاتی با نظارت خود نتایج ملموسی مانند کاهش هزینه ها و بسته شدن سریعتر به شرکت های مشتری ارائه می دهد. علاوه بر این، مشاور مالیاتی بعضی وقتها از نرم افزار حسابداری برای حل مشکلات استفاده می کند تا شرکت بتواند عملکرد شرکت را با دقت بیشتری در زمان واقعی  وبه موقع درک کند.

 

مشاوران مالیاتی  نسبت به حسابرسی حسابداری دامنه کاری گسترده تری دارند.

مراحل مشاور مالیاتی

 

چه کسانی صلاحیت انتخاب شغل مشاور مالیاتی را دارند؟

 

 

مشاوران مالیاتی برای کسانی مناسب هستند که مهارت ریاضی ، احساس مسئولیت قوی نسبت به رعایت قانون و وجدان کاری بالا دارند . همچنین داشتن یک طرز فکر حرفه ای، مانند ذهنیتی که بر کیفیت محصولات قابل ارائه تمرکز دارد و تمایل به ادامه یادگیری حتی اگر مشغول هستید، مهم است.

 

داشتن توانایی تجزیه وتحلیل مسائل مالی  بالا ضروری است اما در هنگام استخدام بر توانایی در روابط بین فردی مانند جذابیت انسانی و مهارت های ارتباطی وروابط عمومی بالا نیز تاکید می شود. افرادی که می توانند به راحتی با شرکت های مشتری و اعضای تیم ارتباط برقرار کنند و به طور طبیعی می توانند مراقب باشند، مناسب هستند.

 

مشاوران مالیاتی نیز موظفند بتوانند به صورت پروژه به پروژه کار کنند. با توجه به اینکه شرایط و مسائل از مشتری به مشتری متفاوت است، لازم است توصیه های بهینه در مدت زمان معین تولید شود، بنابراین کار به صورت جدی دنبال شود. بنابراین، برای موفقیت به عنوان یک مشاور حسابداری  توانایی مدیریت مستقل کار و تخصیص زمان و انطباق با چنین شرایطی مهم خواهد بود.

 

فردی که برای یک مشاور مالیاتی معتبراست چه ویژگیهایی دارد؟

 

 

  1. مهارت های مورد نیاز یک مشاور مالیاتی چیست؟

ما در مورد استعداد یک حسابدار مالیاتی صحبت کرده ایم، اما در مورد مهارت های شما چطور؟ موارد زیر بسته به مشتری که مشتری است و شرکت / شرکتی که در آن کار می کند متفاوت است، اما ما مهارت های مورد نیاز یک حسابدار مالیاتی را نیز معرفی خواهیم کرد.

 

 

 

 

[افرادی که دوست دارند یاد بگیرند]

این شغل برای کسانی که دوست دارند یاد بگیرند بسیار مناسب است زیرا یادگیری و کسب دانش جدید همیشه ضروری است. گفته می شود صلاحیت حسابدار مالیاتی یک آزمون صلاحیت فوق العاده دشوار است.

 

پایان قبولی در آزمون صلاحیت نیست و در صورت اصلاح مالیاتی باید سیستم مالیاتی جدید را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید و در صورت عدم مطالعه مشتری مسئول مانند صنعت و مدیریت که به طور مستقیم به امور مالیاتی مربوط نیست، مشتری ما نمی توانیم خدمات رضایت بخشی ارائه دهیم.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، برای کسانی مناسب است که می توانند خود را یاد بگیرند و خود را بهبود بخشند زیرا لازم است همیشه مطالعه کنند.

 

 

[افراد با شخصیت سختگیر]

کار حسابدار مالیاتی سختگیری بیشتری می خواهد.

البته اگر یک رقمی اشتباه کنید، مالیات مهم است. ویژگی این کار این است که باید روی جزئیات کوچک مانند اسناد و محاسبات با دقت کار کنید.

بنابراین، داشتن استعداد مدیریت امور و تنظیم اسناد به صورت دقیق ضروری است.

مراحل مشاور مالیاتی

 

[افرادی که دوست دارند و

در برقراری ارتباط خوب هستند] می توان گفت کار حسابدار مالیاتی برای افرادی مناسب است که دوست دارند یا در برقراری ارتباط خوب هستند.

به نظر می رسد بسیاری از افراد فکر می کنند این شغلی است که می تواند با مواجهه مداوم با اعداد و ارقام خودکفا شود، اما ممکن است برای برخی افراد تعجب آور باشد که مهارت های ارتباطی برای این شغل ضروری است.

 

اما کار حسابدار مالیاتی را نمی توان به سادگی با محاسبه اظهارنامه مالیاتی و صورت های مالی پیش روی شما انجام داد.

به عنوان مثال برای جمع بندی نتایج مالی باید با واحد حسابداری مشتری و مدیریت همکاری نزدیک داشت و یکی از مشاغل ارائه مشاوره مدیریتی و صرفه جویی مالیاتی به مشتری است.

 

حتی در داخل کشور هم گاهی با تخصص تیم تشکیل می دهیم و به صورت تیمی کار می کنیم.

بنابراین ارتباط برای همکاری تیمی و ایجاد روابط با مشتریان بسیار مهم است.

 

علاوه بر این، اگر مستقل شوید، باید خودتان مشتری جذب کنید، بنابراین مهارت های ارتباطی به عنوان “فروش” نیز مهم هستند.

 

 

[اداره بازرگانی]

مشاوران مالیاتی روشها وایده های مختلفی را برای صرفه جویی در مالیات به شرکت ها ارائه می کنند.

برای این منظور، لازم است که وضعیت تجاری مشتری را کاملاً درک کرده و اقدامات صرفه جویی مالیاتی مناسب برای مدیریت مشتری پیشنهاد شود.

اگر مشاور مالیاتی دانش مدیریت بازرگانی داشته باشد، می توانید طیف گسترده ای از پیشنهادات را ارائه دهد.

مشاوران مالیاتی اغلب به عنوان مشاور مدیریت با مشتریان کار می کنند، بنابراین شما همیشه باید مهارت های خود را در مدیریت کسب و کار بیاموزید و تقویت کنید.

 

[قدرت پیشنهاد]

یک مشاور مالیاتی ملزم به ادامه تحصیل و جذب اصلاحات و دانش مالیاتی است، اما فقط داشتن دانش کافی نیست.

مسلماً یادگیری مشتاقانه و تعمیق دانش منجر به تسهیل در پردازش عملی خود حسابدار مالیاتی خواهد شد.

اما مشتریان آن را نمی بینند.

حتی اگر پس انداز مالیاتی در عمل برای مشتری پردازش شود، مشتری از هدف مقایسه یا میزان صرفه جویی مالیاتی اطلاع ندارد، بنابراین نگران کننده است که آیا آنها به درستی پاسخ می دهند یا خیر.

 

بنابراین آنچه لازم است توانایی ارائه پیشنهادات است.

با نشان دادن نگرش همکاری با مشتریان و ارائه پیشنهادهای مناسب برای صرفه جویی مالیاتی، مشتریان می توانند احساس امنیت و اعتماد کنند.

بنابراین، لازم است به طور مداوم مهارت های پیشنهادی دانش کسب شده بهبود یابد.

 

[دانش بین المللی صرفه جویی در مالیات]

این مهارتی است که درجه ضرورت آن بسته به مشتری مسئول و شرکت/شرکتی که کار می کند تغییر می کند.

با این حال، جهانی شدن شرکت ها به طور پیوسته در حال پیشرفت است و تعداد شرکت هایی که معاملات بین المللی را انجام می دهند، امروزه همچنان در حال افزایش است.

علاوه بر صرفه جویی مالیاتی در حسابداری داخلی، داشتن دانش پس انداز مالیاتی بین المللی به عنوان مهارتی برای رسیدن به شرکت هایی که شعبه های خود را افزایش می دهند یا تجارت بین المللی انجام می دهند، حجم کار مشاور مالیاتی را گسترش می دهد.

 

[مهارت های زبان]

همانطور که در بالا ذکر شد، در راستای جهانی شدن مشتریان، فرصت کار با استخدام کنندگان محلی در پایگاه های خارج از کشور ضروری است.

در آن زمان، البته، داشتن مترجم اشکالی ندارد، اما باید به زبان خودتان توضیح دهید تا برای اعتماد، اصطلاحات مالیاتی بسیار تخصصی یکدیگر را اشتباه متوجه شوید.

مراحل مشاور مالیاتی

خلاصه ای از مزایای کاهش مالیات شرکت ها توسط مشاور مالیاتی

 

 

مشاور مالیاتی با  اجرای قصحیح قوانین مالیاتی وکاهش نرخ موثر مالیاتی قانونی را به منظور احیای سرمایه گذاری داخلی و ارتقای رشد شرکت ها شروع می کند .

شرکتها بار مالیاتی سنگین تری نسبت به سایر مشاغل دارد، اما مزایای کاهش نرخ موثر مالیاتی قانونی چیست؟ این بار چهار مزیت کاهش مالیات شرکت ها را خلاصه کرده ایم.

 

 

درآمد مالیاتی حتی در صورت کاهش نرخ مالیات شرکت ها افزایش می یابد

مزیت 1: مزایای مکان شرکت و پیچیدگی کسب و کار

مزیت2: افزایش سرمایه گذاری در کارگران وبهبود معیشت آنها

مزیت3: جلوگیری از افت تولید وصنعت

مزیت4: گسترش سرمایه گذاری توسط شرکت های خارج از کشور درایران

انتظار می رود کاهش مالیات شرکت ها اثرات میان مدت تا بلندمدت داشته باشد

 

درآمد مالیاتی حتی در صورت کاهش نرخ مالیات شرکت ها افزایش می یابد

پدیده ای که در آن نسبت درآمد مالیاتی شرکت ها به تولید ناخالص داخلی (GDP) با وجود کاهش نرخ مالیات شرکت ها افزایش می یابد ، « پارادوکس مالیات شرکت ها » نامیده می شود.

 

این پدیده قبلاً در کشورهای اروپایی نشان داده شده است، زیرا درآمد مالیاتی کاهش نمی‌یابد، بلکه افزایش می‌یابد، حتی اگر با گسترش پایه مالیاتی مالیات شرکت کاهش یابد.

 

برای گسترش پایه مالیاتی باید کاهش مالیات سرمایه گذاری ( رفتار ترجیحی برای کسر بخشی از مبلغ سرمایه گذاری) کاهش یابد و نظام استهلاک سختگیرانه تر شده و بار گسترده و نازکی مطالبه شود. همچنین این ایده وجود دارد که کاهش مالیات باعث احیای شرکت ها و افزایش درآمد مالیاتی شرکت و همچنین سود شرکت ها می شود.

 

مزیت 1: مزایای مکان شرکت و پیچیدگی کسب و کار

اگر درآمد خالص به دلیل کاهش مالیات شرکت ها افزایش یابد، تأمین منابع مالی برای سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود و بسیاری از شرکت ها شروع به توسعه مشاغل جدید و توسعه فناوری خواهند کرد.

 

افزایش رقابت پذیری یک شرکت از این طریق نه تنها باعث افزایش سود و درآمدهای مالیاتی می شود، بلکه منجر به مزایای مختلفی مانند رشد شرکت، اصلاحات محصول و خدمات و ایجاد شرکت های جدید می شود.

 

علاوه بر این، “شرکتی” که در آن مالک انحصاری ثبت شده است ایجاد می شود که به افزایش درآمد مالیاتی شرکت کمک می کند. علاوه بر این می تواند باعث ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری شود.

 

 

مزیت2: افزایش سرمایه گذاری در کارگران

انتظار می‌رود وجوهی که شرکت‌ها با کمک مشاور مالیاتی  می‌توانند با کاهش مالیات شرکت‌ها تامین کنند، نه تنها به کسب‌وکارهای جدید، بلکه به سرمایه‌گذاری روی کارگران نیز سوق پیدا کند. علاوه بر افزایش دستمزدها، شرکت ها بر تقویت آموزش حرفه ای و ارتقای توسعه منابع انسانی تمرکز خواهند کرد.

 

در نتیجه، اگر تعداد کارگران با کیفیت بالا در شرکتها افزایش یابد، مزایای کاهش مالیات شرکت ها بسیار زیاد خواهد بود.

 

مزیت3: جلوگیری از افت تولید وصنعت

تا کنون، نرخ بالای مالیات شرکت ها، توقف انتقال شرکت های داخلی به خارج از کشور را سخت کرده است. شرکت های داخلی در سرمایه گذاری در خارج از کشور ترجیح می دهند  و در نتیجه نسبت تولید داخلی در خارج از کشور افزایش یافته است.

 

افزایش ارزش ریال یکی از دلایل است، اما به عنوان مزیت کاهش مالیات، انتظار می رود که صنایع به ویژه صنعت تولید به ایران بازگردانده شود و از افت تولید  شرکت ها جلوگیری شود.

 

شایستگی 4: گسترش سرمایه گذاری توسط شرکت های خارج از کشور در ایران

اگر نرخ مالیات شرکت ها توسط مشاور مالیاتی  کاهش یابد، می توانیم انتظار داشته باشیم که  انتقال شرکت های خارج از کشور به ایران گسترش پیدا کنند. سطح سرمایه‌گذاری به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی که ژاپن از شرکت‌های خارج از کشور می‌پذیرد، بسیار پایین‌ترین میزان در بین کشورهای بزرگ است، بنابراین ترویج سرمایه‌گذاری از خارج از کشور به یک موضوع مهم تبدیل شده است.

 

به عنوان یک مزیت کاهش مالیات شرکت ها، انتظار می رود که سرمایه گذاری خارجی و همچنین تولید ناخالص داخلیشرکتها و نرخ رشد مورد انتظار افزایش یابد. بازنگری مالیات شرکت ها با توجه به استانداردهای بین المللی نیز باعث تقویت رقابت می شود.

 

انتظار می رود کاهش مالیات شرکت ها اثرات میان مدت تا بلندمدت داشته باشد

کاهش مالیات نه تنها مزیت افزایش درآمد مالیاتی را به همراه دارد، بلکه دارای مزایای مختلفی از جمله توسعه اقتصاد ژاپن، تقویت رقابت بین‌المللی، رشد شرکت‌ها، حفظ صنایع داخلی و ارتقای اشتغال است.

مراحل مشاور مالیاتی

چه زمانی به مشاور مالیاتی نیاز دارم؟

 

 

مشاور مالیاتی وکیلی است که در کمک به مشتریان در جهت یابی قوانین پیچیده مالیاتی تخصص دارد. ممکن است برای رسیدگی به مسائلی مانند اختلافات با ممیزان مالیاتی، کاهش بدهی مالیاتی و بخشودگی جرایم مالیاتی ، برنامه ریزی تجاری یا برنامه ریزی املاک به یک مشاور مالیاتی نیاز داشته باشید.

 

مشاور مالیاتی چیست؟

مشاوران مالیاتی به مشتریان در تجزیه و تحلیل  پیچیدگی های قوانین مالیاتی کمک می کنند. آمشاوران مالیاتی به شرکتها ومشاغبل کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان قوانین مالیاتی را رعایت می کنند و در عین حال از هرگونه معافیت مالیاتی  که در دسترس آنها است استفاده می کنند. یک مشاورمالیاتی همچنین می تواند به شما در حل اختلافات حقوقی با سازمان مالیاتی کمک کند.

 

بسته به موقعیت خود، می خواهید برای استخدام یک مشاور مالیاتی به یک شرکت حقوقی یا یک شرکت حسابداری بروید. مشاوران مالیاتی در شرکت های حقوقی عموماً بیشتر با اختلافات مالیاتی سروکار دارند و می توانند در یک اختلاف حقوقی از مشتریان نمایندگی کنند. شرکتها از مشاوران مالیاتی  برای ارائه مشاوره مالیاتی استفاده می‌کنند، اما نه لزوماً برای وکالت آنها در مورد اختلاف مالیاتی که به هیئت حل اختلاف مالیاتی می‌رود.

 

درک تفاوت بین ومشاوران مالیاتی و سایر متخصصان مالیاتی مانند حسابداران رسمی (حسابدار رسمی) مهم است. توانایی کار با جنبه قانونی مالیات ، وکلای مالیاتی را از حسابدار رسمی یا سایر متخصصان مالیاتی متمایز می کند.

 

یک راه مفید برای فکر کردن به تفاوت بین حسابدار رسمی  و مشاوران مالیاتی این است که یک حسابدار رسمی در پیشگیری از مسائل مالیاتی قبل از بروز آنها تخصص دارد، اما یک مشاور مالیاتی بهترین کمک به شما در حل مسائل مالیاتی اقدام می کند.

 

چه زمانی باید یک مشاور مالیاتی استخدام کرد؟

مراحل مشاور مالیاتی

 

مهم است که در مورد بسیاری از مسائل مالیاتی با یک کارشناس مشورت کنید، زیرا عدم برخورد صحیح با آنها می تواند عواقب جدی بر بسیاری از جنبه های مالی شخصی شما داشته باشد. همه مالیات دهندگان متوسط ​​احتمالاً برای ارائه اظهارنامه مالیاتی خود در هر سال به تخصص یک مشاور مالیاتی نیاز دارند. با این حال، چندین موضوع وجود دارد که وجود یک مشاور مالیاتی در گوشه و کنار شما می تواند ضروری باشد.

 

زمانی که مسائل مالیاتی پیچیده تر از آنچه شما یا حسابدارتان می توانید انجام دهید، یک مشاور مالیاتی می تواند به شما کمک کند. مشاوران مالیاتی برای رسیدگی به طیف وسیعی از مسائل مالیاتی برای مشتریان خود تبحردارند.

 

اگر مشکلات مالیاتی پیچیده یا مواردی با عواقب قانونی دارید، استخدام یک وکیل مالیاتی ممکن است بهترین گزینه برای حل اختلافات باشد.

 

اختلافات مالیاتی

مشاوران مالیاتی دانش تخصصی در برخورد با پیچیدگی های قوانین مالیاتی دارند و می توانند به صورت قانونی از شرکتهادر هیئت حل اختلاف مالیاتی وکالت کنند. اگر با یک اختلاف مالیاتی سر و کار دارید، کار با یک مشاور مالیاتی می تواند حتی به زمین بازی بین شما و مقامات مالیاتی ایالتی یا فدرال کمک کند.

 

اگر در نهایت برگ تشخیص مالیاتی بیشتر از حق قانونی شماست، ایده خوبی است که یک مشاورمالیاتی داشته باشید تا به شما در تهیه درخواست تجدیدنظر کمک کند. یک مشاور مالیاتی می تواند به شما کمک کند تا پرونده خود را آماده کنید و در صورت لزوم از شما در هیئت حل اختلاف مالیاتی کمک کند.

 

معافیت مالیاتی

اگر به سازمان امور مالیاتی بدهی مالیاتی دارید، ممکن است بتوانید در مورد ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی مذاکره کنید . یک مشاورمالیاتی می تواند به شما کمک کند تا با سازمان امور مالیاتی  مذاکره کنید تا بدهی مالیاتی خود را تقسیط کنید  و در عین حال بدهی خود را در مدت زمان معقولی پرداخت کنید.

 

برخی از مالیات دهندگان نگران هستند که بار بدهی مالیاتی آنقدر زیاد است که هرگز نمی توانند آن را پرداخت کنند. اگر نمی توانید بدهی مالیاتی خود را پرداخت کنید، یک مشاور مالیاتی ممکن است به شما کمک کند تا در مورد تقسیط بدهی مالیاتی  با مقامات مالیاتی مذاکره کنید.

 

پیشنهاد مصالحه به این معنی است که مشاور شما طبق ماده 167قانون مالیاتهای مستقیم به سازمان امور مالیاتی درخواست می نماید  تا بجای کل مبلغ، بخشی از بدهی مالیاتی خود را بپردازید. برای ارائه این پیشنهاد، باید ثابت کنید که نمی توانید بدهی خود را پرداخت کنید. یک مشاور مالیاتی می تواند به شما در جمع آوری شواهد لازم برای ایجاد پرونده کمک کند.

وقتی مسائل مالیاتی حل نشود، سازمان امور مالیاتی  ممکن است اقدامات بیشتری انجام دهد.پرونده مالیاتی به دایره وصول اجر برود واموال شمارا بابت بدهی مالیاتی توقیف کنند و برای وصول وصول بدهی مالیاتی اموال ودارایی شما را در مزایده به فروش برسانند. وحسابهای بانکی را مسدود وبه اندازه بدهی مالیاتی از حساب بانکی شما برداشت نمایند.

اگر هر یک از این اقدامات علیه شما انجام شود، عاقلانه است که برای دفاع از شما یک مشاور مالیاتی همکاری کنید.

مراحل مشاور مالیاتی

چرا در برنامه ریزی کسب و کاراز مشاور مالیاتی استفاده کنیم؟

 

شروع، خرید یا فروش یک کسب و کار یک تصمیم مالی مهم است و مسائل مالیاتی پیچیده ای وجود دارد که می تواند در طول فرآیند کارایجاد شود. در حالی که وکلای تجارت ممکن است در این زمینه دانش داشته باشند، کار با یک مشاور مالیاتی با تجربه  می تواند تضمین کند که شما به طور کامل قوانین مالیاتی را رعایت کنید تا از جرایم سنگین مالیاتی جلوگیری کنید.

 

صاحبان مشاغل روشهای  زیادی استفاده می کنند و یادگیری همه نکات  قانون مالیات کسب و کار می تواند بسیار وقت گیر باشد. همکاری مشاور مالیاتی بهترین راه برای حفظ و کسب و کارتان در برابر یک خطای فاحش است.

 

 

هدف از همکاری با مشاور مالیاتی چیست؟

مراحل مشاور مالیاتی

 

هنگام تصمیم گیری برای همکاری با وکیل مالیاتی باید به چند ویژگی توجه کنید. مثل هر نوع مشاور دیگری، مشاورمالیاتی شما باید دارای مدرک کارشاسی حسابداری  باشد.

 

 

علاوه بر این مدارک، مهم است که با مشاوری کار کنید که تجربه رسیدگی به مسائل خاص شما را دارد. وقتی با مشاور مالیاتی جلسه دارید، در مورد نوع کار مالیاتی آنها بپرسید، آیا آنها معمولاً با مشاغل یا افراد کار می کنند و چقدر تجربه در مورد مسایل مالیاتی خاص دارند.

 

 

مشاوران مالیاتی متخصصانی هستند که به مردم و مشاغل کمک می کنند تا نحوه رعایت قوانین مالیاتی را درک کنند. آنها ممکن است نماینده افراد، شرکت ها یا سایر نهادها در اختلافات بر سر مالیات باشند. مشاوران مالیاتی باید درک کاملی از قانین مالیاتی و همچنین مقررات حاکم بر عملیات تجاری داشته باشند. قانون مالیات یک حوزه حقوقی فوق العاده پیچیده است، بنابراین برای مالیات دهندگان مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد مالیات یا ارائه اظهارنامه، از مشاوره مالیاتی  حرفه ای استفاده کنند.

 

یک مشاورمالیاتی می تواند به مالیات دهندگان در مورد اینکه چگونه قانون ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد، به آنها کمک کند تا تعیین کنند که آیا باید به برگ تشخیص مالیاتی اعتراض کند  یا نه، و در تدوین استراتژی هایی برای به حداقل رساندن مالیات های بدهی کمک کند. مشاوران مالیاتی ممکن است با هر تعدادی از فعالیت‌های مرتبط با مالیات از جمله ایجاد یا تجدید ساختار نهادهای تجاری، کار با ادغام و ادغام، تعیین نحوه مالیات شراکت، نمایندگی مشتریان در جلسات اداری درباره مالیات‌هایشان، رسیدگی به اختلافات مالیاتی ، مشاوره به مالیات دهندگان در مورد مسائل مربوط به برنامه ریزی املاک و مستغلات مربوط به مالیات آنها از دیگر مسائل است که می تواند فعالیت کند.

مشاور مالیاتی وکیلی است که در زمینه مالیات تخصص دارد

قانون مالیات، حوزه ای از حقوق است که از دیرباز مطرح بوده و نیازمند دانش تخصصی است. مشاوران  مالیاتی وکلایی هستند که در امور مالیاتی تخصص دارند و می توانند در مورد هر موضوع مربوط به مالیات راهنمایی کنند. چه به دنبال مشاوره در مورد نحوه به حداقل رساندن مالیات خود باشید و چه با صورت حساب IRS روبرو هستید که توانایی پرداخت آن را ندارید، یک مشاور مالیاتی می تواند به حل مشکلات شما کمک کند. مشاوران مالیاتی می توانند در مورد کلیه فعالیت هایی که مشمول مالیات هستند، از جمله درآمد، معاملات اموال و هدایا، مشاوره ارائه دهند. یک مشاور آگاه می‌تواند تشخیص دهد که آیا مالیات برای شرایط خاص شما مناسب است یا خیر.

 

مشاوران مالیاتی همچنین از قوانین فعلی و پیشنهادی که بر مالیات تأثیر می گذارد مطلع می شوند. اگر سوال خاصی در مورد اینکه چگونه قوانین جدید مالیاتی ممکن است بر وضعیت  مالی شما تأثیر بگذارد دارید، یک مشاور مالیاتی می تواند شفافیت ارائه دهد. علاوه بر این، برخی از مشاوران مالیاتی در انواع خاصی از مالیات ها مانند مالیات بر عملکرد ، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات نقل و انتقال، مالیات بین المللی و  مالیات بر ارزش افزوده وغیره تخصص دارند.

مراحل مشاور مالیاتی

 

 

مسئولیت های یک مشاورمالیاتی شامل تحقیق و تفسیر قوانین مالیاتی است

 

 

این شامل تحقیق و تفسیر قوانین فدرال، ایالتی و بین المللی و همچنین ارائه مشاوره حقوقی به مشتریان در مورد موضوعات مربوطه می شود. این یکی از پرتقاضاترین زمینه های قانون است زیرا به تخصص در زمینه های مختلف نیاز دارد که می تواند به سرعت تغییر کند. یک وکیل مالیاتی همچنین باید صبر و حوصله زیادی با مشتریان خود داشته باشد که اغلب به توضیح جنبه های پیچیده قانون نیاز دارند که ممکن است خودشان به طور کامل درک نکنند. با این حال، این یک حوزه حقوقی ارزشمند با شاخه ها و تخصص های بی شماری است. وکلای مالیاتی می توانند برای نهادهای دولتی، شرکت های حقوقی یا شرکت ها در هر صنعتی کار کنند.

 

دلایل زیادی وجود دارد که یک فرد ممکن است نیاز به مشورت با یک مشاور مالیاتی داشته باشد. آنها می توانند در مورد ایجاد اراده یا اعتماد خود سؤالاتی داشته باشند، در معاملات تجاری بین المللی شرکت کنند، دارایی از یک کشور خارجی به ارث برده باشند که مطمئن نیستند چگونه مطالبه کنند، و به دنبال راه هایی برای بهترین تخصیص هستند. دارایی ها برای به حداقل رساندن مالیات های آینده یک مشاور مالیاتی همچنین ممکن است از افرادی که توسط سازمان امور مالیاتی به دلیل تراکنشهای بانکی مشکوک مورد حسابرسی مالیاتی  قرار می گیرند، وکالت کند و باید از آنها در برابر ادعاهای آدرآمد کتمان شده از طرف سازمان امور مالیاتی دفاع کند.

 

 

چگونه ، مشاوران مالیاتی  به شرکتها ومشاغل کمک می کنند تا مالیات خود را مدیریت کنند؟

مراحل مشاور مالیاتی

قانون مالیات یک حوزه بسیار پیچیده و اغلب گیج کننده از قانون است. همچنین یکی از مهم ترین زمینه هایی است که یک فرد باید درک کند، زیرا بر بسیاری از جنبه های زندگی آنها تأثیر می گذارد. مسئولیت اصلی مشاوران مالیاتی کمک به افراد برای مدیریت مالیات های خود با ارسال کلیه فرم های لازم به مقامات مربوطه است تا مسئولیت آنها از طریق اخذ معافیت مالیاتی  به حداقل برسد. به طور خاص، مشاوران مالیاتی به شرکتها  کمک می کنند تا مالیات های خود را با پر کردن کلیه فرم های لازم به مقامات مربوطه مدیریت کنند تا از طریق کسورات و معافیتهای مالیاتی ، مسئولیت آنها به حداقل برسد..

 

 

 

مشاور مالیاتی چیست؟

 

 

زمان پرداخت مالیات، ثبت اسناد حسابداری  و تهیه و تنظیم صورت های مالی در زمان تنظیم اظهارنامه مالیاتی  لازم و ضروری است. رویه‌های زیادی در رابطه با مالیات‌ها مانند درخواست‌ها و اظهارنامه مالیاتی وجود دارد و اگر دانش تخصصی ندارید، دفاع از مالیات عملکرد بسیار سخت می باشد.

 

با ثبت صحیح هزینه ها می توانید در مالیات صرفه جویی کنید. با این حال، اگر صرفه جویی مالیاتی را درک نکنید، می توانید به رفتار مالیاتی نادرست منجر شوید.

 

در صورت ارائه اظهارنامه مالیاتی  نادرست، بعداً ملزم به پرداخت مالیات اضافی خواهید بود. جهت صرفه جویی در مالیات و تشکیل اظهارنامه مالیاتی مناسب، همکاری با یک مشاور مالیاتی با دانش تخصصی الزامی است.

 

اگر درخواست مشاور مالیاتی دارید، خیالتان راحت باشد که مسئولیت حسابداری و امور مالیاتی را بر عهده خواهید داشت. مشاوران مالیاتی مزیت های  زیادی دارند.

 

بنابراین، این بار می خواهم به معرفی مشاور مالیاتی در کنار شایستگی های آن بپردازم.

 

مشاور مالیاتی چیست؟

مراحل مشاور مالیاتی

یک مشاور مالیاتی باید به طور مستمر یک قرارداد سالانه با حسابدار مالیاتی برای خدمات حسابداری و مالیاتی منعقد کند.

 

اگر در تجارت هستید، باید مالیات های مختلفی بپردازید و باید اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر ثبت کنید. می توان گفت به سختی می توان کل مالیات را با چه رویه ای و با چه رویه ای پرداخت کرد.

 

از آنجایی که محاسبه مالیات شامل کارهای تخصصی مانند تنظیم اسناد، پردازش حسابداری و تهیه صورت‌های مالی است، انجام کار حسابداری و مالیات در حین انجام تجارت دشوار است.

 

بنابراین با درخواست مستمر حسابدار مالیاتی دارای دانش تخصصی می توانید امور حسابداری و مالیاتی را به نحو احسن انجام دهید.

 

مزایای قرارداد

 

اگرچه امکان ارائه درخواست یکباره مانند اظهارنامه مالیاتی عملکردوجود دارد، اما ارائه درخواست مستمر از طریق یک قرارداد مشاوره مالیاتی  مزیت های  زیادی دارد.

 

درخواست های یکباره شامل تشکیل پرونده مالیاتی و غیره است، اما آنها کوتاه مدت هستند و اساساً فقط کسب و کاری که برای آن درخواست می کنید قابل انجام است.

 

با توجه به قرارداد مشاوره، مایه دلگرمی است که شما می توانید نه تنها خدمات مورد نظر خود، بلکه خدمات جامع را نیز دریافت کنید و در صورت داشتن هر گونه نگرانی می توانید با ما مشورت کنید.

 

در زیر به توضیح مزایای مشاور مالیاتی می پردازیم.

مراحل مشاور مالیاتی

مشاوره حرفه ای

در مورد درخواست یکباره نیز می توانید مشاوره حرفه ای دریافت کنید، اما اگر به این کار ادامه دهید، می توانید نوع و مهلت مالیاتی که باید تشکیل شود و کارهای حسابداری همراه با آن را درک کنید.

 

با درک کامل تصویر، می توانید اضطراب پردازش حسابداری و مالیات را از بین ببرید، موارد تخصصی را درک کنید و مشاوره پیشرفته دریافت کنید.

 

علاوه بر این، در صورت وجود درمان های ترجیحی در سیستم جدید، می توانید توضیحاتی در مورد مطالب و رویه ها دریافت کنید. این امکان وجود دارد زیرا حسابدار مالیاتی آنتن دارد تا بتواند همیشه اطلاعات جدید را بدست آورد.

 

تحلیل کسب و کار

اگر کار حسابداری را به صورت روزانه انجام دهید، پردازش عادی حسابداری منظم خواهد شد. اگر بتوانید کارهای روزانه را درک کنید، می توانید تحلیل های مختلفی را انجام دهید و از آن در برنامه ریزی خود استفاده کنید.

 

می توان گفت انجام یک تحلیل مالی در درک ایمنی و سودآوری یک شرکت بسیار موثر است. در تجزیه و تحلیل کسب و کار، حسابداری را می توان با درک نتایج و استفاده از آنها در برنامه بعدی به صورت علمی مورد استفاده قرار داد.

 

مشاور مالیاتی اغلب با مشاغل  مختلف مشاوره  می کنند و با شرکت های دیگر در همان حرفه تحلیل می کنند. از آنجایی که تجزیه و تحلیل سایر شرکت‌ها در همان صنعت نشان‌دهنده وضعیت صنعت است، می‌توان تحلیل عملی‌تری مانند اینکه آیا مدیریت شما نسبت به سایر شرکت‌های همان صنعت صحیح است یا خیر، انجام داد.

مراحل مشاور مالیاتی

ایجاد رابطه اعتماد

یک مشاور مالیاتی در موضوع  مالیاتی و حسابداری مشاوره مدیریتی قوی ارائه می دهد. به عنوان یک شریک مدیریت، سازگاری و روابط بسیار مهم است.

 

اگر بتوانید با یک مشاور مالیاتی قابل اعتماد رابطه خوبی ایجاد کنید، می توانید تجارت خود را بهینه مدیریت کنید. اعتماد چیزی نیست که بتوان در کوتاه مدت ایجاد کرد، اما در بلندمدت ایجاد می شود، بنابراین داشتن یک مشاور مالیاتی  مهم است.

 

شرح حوزه کسب و کار اصلی مشاور مالیاتی

 

با درخواست مشاور مالیاتی می توانید خدمات جامع مربوط به خدمات حسابداری و مالیاتی را دریافت کنید و خدماتی که می توانید دریافت کنید متنوع است.

 

برای مشاوران مالیاتی بسیار خوب است که بتوانند در مورد چیزهایی که در مورد مالیات نمی دانند با آنها مشورت کنند، و اگر بتوانند از کار روزانه خود اعتماد ایجاد کنند، ممکن است بتوانند یک برنامه مدیریتی متناسب با کارشان پیشنهاد کنند.

 

 

تجارت انحصاری

کسب و کار انحصاری یکی از مشاغلی است که تنها در صورت داشتن مجوز حسابداری مالیاتی امکان پذیر است. تجارت انحصاری آژانس مالیاتی، تهیه اسناد مالیاتی و مشاوره مالیاتی است.

 

مشاورمالیاتی اغلب اظهارنامه های مالیاتی را که تخصصی و پیچیده هستند تهیه، درخواست و تنظیم می کنند و حسابداران مالیاتی می توانند از طرف آنها اظهارنامه مالیاتی تهیه، درخواست و تنظیم کنند و نیازی به تهیه آن را از خود بی نیاز کنند.

 

اگر سوال دیگری در مورد مسائل مالیاتی دارید، می توانید با مشاور مالیاتی مشورت کنید. در صورت نداشتن مجوز مشاوره  مالیاتی، حتی در صورت رایگان بودن آن، قوانین مالیاتی را نقض خواهید کرد، بنابراین می توانید با مراجعه به مشاورمالیاتی با خیال راحت مشاوره دریافت کنید.

 

شرکت حسابداری، ممیزیمالیاتی

در هنگام تسلیم اظهارنامه مالیاتی، تهیه «صورت مالی» ضروری است و برای آن باید به صورت روزانه رفتار حسابداری بر اساس رسید و غیره انجام شود. با این حال، شما باید قوانین خاصی را رعایت کنید و می توانید از یک مشاور مالیاتی مالیاتی بخواهید تا در مورد حسابداری سؤالات خود را بپرسد و حسابداری را به عهده بگیرد.

 

اگر خودتان می توانید این کار را انجام دهید، می توانید به اطراف بروید و بررسی کنید که آیا اشتباهی وجود دارد یا خیر. می توان با نگاه کارشناسی منظم به امور حسابداری با خیالی آسوده اقدام کرد.

مراحل مشاور مالیاتی

گزارش مدیریت

شما می توانید یک گزارش مدیریت ماهانه در مورد وضعیت کسب و کار خود در نتیجه حسابداری دریافت کنید.

 

با انجام پردازش حسابداری هر ماه، مشاور مالیاتی می تواند محتویات کسب و کار را درک کند، مشاوره مدیریتی را دریافت کند و تجزیه و تحلیل دقیق مدیریت را دریافت کند.

 

درک مطالب دقیق کسب و کار با یک درخواست یکباره دشوار است، و ممکن است امکان ارائه مشاوره مالیاتی مناسب وجود نداشته باشد، بنابراین داشتن یک مشاور مالیاتی مهم است.

 

خلاصه

این بار مشاور مالیاتی را به همراه شایستگی هایش به شما معرفی کردم چطور بود؟

 

مشاور مالیاتی به طور مستمر درخواست خدمات حسابداری و مالیاتی و عقد قرارداد بلندمدت با حسابدار مالیاتی دارد. با بستن قرارداد بلند مدت می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

 

با مشاوره مالیاتی  بلند مدت، می توانید تجارت خود را تجزیه و تحلیل کنید، مشاوره حرفه ای را از منظر مالی دریافت کنید و از طریق ارتباط، یک رابطه اعتماد ایجاد کنید.

 

 

کسب و کار انحصاری فقط توسط یک مشاور مالیاتی واجد شرایط انجام می شود، صرف نظر از اینکه پولی باشد یا رایگان.

 

در بسیاری از موارد، مشاور مالیاتی در کار حسابداری در تشکیل اظهارنامه مالیاتی دخیل است و این امکان برای آنها وجود دارد که به عنوان حسابرس فعالیت کند با دیدن مرتب آن ها، می توانید با خیالی آسوده به کار حسابداری خود ادامه دهید.

 

علاوه بر این، با کمک مشاور مالیاتی  می توانید گزارشی از وضعیت کسب و کار ووضعیت مالی شرکت دریافت کنید و درک دقیقی از محتوای کسب و کار به دست آورید.

 

به این ترتیب داشتن یک مشاور مالیاتی به شما این امکان را می دهد که عملیات مالیاتی و حسابداری را به نحو احسن و با خیالی آسوده انجام دهید. با ایجاد رابطه اعتماد با درخواست های بلند مدت، می توانیم به یک شریک مدیریتی قوی تبدیل شویم.

 

 

ماموریت های اصلی بهترین مشاور مالیاتی

 

 

ماموریت اصلی بهترین مشاور مالیاتی این است که شرکتها  اطمینان حاصل کنند که حداقل میزان مالیات را پرداخت می کنند. او برای رسیدن به هدف خود باید قوانین مالیاتی را رعایت کنند. آگاهی از قوانین مالیاتی و نظارت بر تحول آنها نیز برای دستیابی به این امر ضروری است. بنابراین بهترین مشاور مالیاتی  باید اسناد حسابداری  به طور منظم به روز کند.

 

بهترین مشاور مالیاتی همچنین باید از تمام تحولات مربوط به حوزه فعالیت خود آگاه باشد. در واقع، قوانین مالیاتی به سرعت در حال تغییر است و این بر عهده این کارشناس مالیاتی است که در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند تا به مشتریان خود اطلاع دهد و آنها را در امور مالیاتی مشاوره دهد.

 

بهترین مشاور مالیاتی برای دفاع از منافع مودیان خود، در صورت رسیدگی مالیاتی ، انتخاب آنها را در امور مالیاتی توجیه می کند. به این ترتیب شرکتها از فرار ویا عدم رعایت قوانین مالیاتی دوری  کنند.

 

بهترین مشاور مالیاتی با راهنمایی نیازهای مالی ومالیاتی شرکتها را به بهترین نحوبرآورده می کند، مطمئن می شود که بهترین گزینه مالیاتی را انتخاب می کند. به لطف این انتخاب است که مشتری یا شرکت می تواند مالیات خود را بدون قرار گرفتن در معرض افزایش مالیاتی کاهش دهد. در واقع، مشاور مالیاتی تضمین می کند که شرکت از قوانین و رویه های تحمیل شده توسط ممیزان مالیاتی پیروی می کند. زمانی که شرکتی بخواهد عملیات بازسازی، اکتساب یا ادغام را انجام دهد، می تواند از مشاوره مشاور بهره مند شود.

 

مراحل مشاور مالیاتی

نکات کلیدی برای انتخاب یک مشاورمالیاتی معتبر

 

 

در اینجا هفت نکته برای انتخاب یک مشاور مالیاتی معتبرآورده شده است.

 

 

  1. شخصاً با مشاور مالیاتی دیدار کنید.

یک مشاور مالیاتی معتبر، کسی است که نیازهای مدیر را درک می کند، به همان هدف مدیریتی فکر می کند که یکی از اهداف شرکت است.

 

برای مشاور مالیاتی که فقط از منظر یک متخصص که دانش مدیریت را می‌داند، نه از منظر مشتری، دستورالعمل‌ها را برای مدت طولانی ارائه می‌کند، سخت خواهد بود.

 

برای تعیین این نکات، مدیریت نیاز به جلسه مستقیم دارد، نه فقط با نگاه کردن به صفحه وب مشاور مالیاتی، از طریق تلفن یا ایمیل.

 

 

زمان جلسه  حضوری با مشاور مالیاتی، نکاتی را که باید در نظر داشته باشید

هنگامی که با یک مشاورمالیاتی جلسه می گذارید  که در حال بررسی قرارداد مشاوره ای است، مطمئن شوید که مشاورمالیاتی “شنونده خوبی” است. این به این دلیل است که مدیر باید یک مشاور  مالیاتی باید عمیقاً در مورد اهداف و نگرانی های مدیریت درک کند.

 

در صورت امکان، می توانید صورت های مالی و نمودارهای جریان نقدی خود را برای استفاده  نظرات مشاورمالیاتی خود و بحث در مورد توسعه کسب و کار آینده خود بیاورید.

 

با جلسه حضوری نه تنها توانایی مشاورمالیاتی بلکه شخصیت آن را نیز می‌شناسید و در نتیجه می‌توانید مشاورمالیاتی را انتخاب کنید که به عنوان مدیریت به شرکت مشاوره‌های لازم را بدهد.

مراحل مشاور مالیاتی

  1. مسائل مالیاتی را ساده وقابل فهم توضیح می دهد

از آنجایی که یک مشاورمالیاتی یک متخصص مالیاتی است، هنگام توضیح اعداد به یک مدیر آماتور در این زمینه، ممکن است ناخواسته اصطلاحات فنی را در کنار هم توضیح دهید.

 

اما یک مشاورمالیاتی معتبر به مدیریت توضیح می‌دهد تا معنی آن را بفهمند، حتی اگر از اصطلاحات تخصصی استفاده کنند.

 

مطمئن شوید که می دانید چگونه موارد را توضیح دهید، مانند زمانی که مستقیماً با یک مشاورمالیاتی ملاقات می کنید.

مراحل مشاور مالیاتی

 

توجه داشته باشید که آیا توضیح هزینه های مشاورمالیاتی نیز قابل درک است؟

به حسابدار مالیاتی هزینه مشاوره، هزینه تسویه حساب و هزینه حسابداری پرداخت می شود. یک مشاورمالیاتی اخیر به شما حق الزحمه مشاوره  می دهد، بنابراین مشخص است که چه نوع کار و هزینه آن چقدر است.

 

 

 

  1. پاسخ سریع

یک مشاورمالیاتی معتبر به سوالات مدیران  پاسخ سریع می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که یک مدیر در مورد مسائل مالیاتی مشورت می کند، بلافاصله سولات آنها را جواب می دهد.

مراحل مشاور مالیاتی

 

 

  1. نگرش نسبت به کاهش مالیاتی

برخی از حسابداران مالیاتی مایل به صرفه جویی در مالیات هستند، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند.

مشاور مالیاتی به عنوان کارشناسان مالیاتی از دیدگاه مستقل و منصفانه به اعتماد مودیان مطابق اصل نظام پرداخت مالیات خود تشخیص پاسخ می دهند و مالیات مقرر را پرداخت می کنند. در قوانین و مقررات مالیاتی ، هدف مشاور مالیاتی این است که به تعهدات خود به درستی عمل کند. »

 

محدوده «مناسب بودن» «ایفای مناسب تعهدات مالیاتی» بسته به طرز تفکر مشاور مالیاتی بسیار متفاوت است. بنابراین، اگر با یک مشاور مالیاتی قرارداد دارید و انتظار اقدامات کاهش در مالیات را دارید، باید طرز فکر و روش مشاور مالیاتی برای کاهش مالیات را تأیید کنید.

 

 

هنگام مصاحبه در مورد  مالیاتی بپرسید

در طول یک مصاحبه حضوری، می توانید از مشاور مالیاتی بپرسید که در مورد کاهش مالیات چگونه فکر می کند و شرکت او چه کاهش مالیاتی را در نظر دارد. اگر نظر منفی دادید یا پاسخ خاصی برای کاهش مالیاتی دریافت نکردید، می توانید به دنبال مشاور مالیاتی دیگری باشید.

 

 

  1. در مورد قابل قبول بودن هزینه های شرکت مشاوره دقیق می دهد

 

نکاتی که در انتخاب مشاور مالیاتی باید رعایت شود

 

 

برای شرکت ها یا صاحبان مشاغل  با مقیاس تجاری خاص یا بزرگتر، انتخاب یک حسابدار مالیاتی مشاوره و درخواست کارهای مربوط به مالیات طبیعی به نظر می رسد، اما در هنگام انتخاب مشاور مالیاتی مشاوره، چه معیارهایی باید انتخاب شود؟ به نظر می رسد که معیارهای زیادی وجود دارد. افرادی که فکر می کنند بهتر است یا نه. در این ستون مواردی را که شرکتها معمولا در انتخاب مشاور مالیاتی در نظر می گیرد را توضیح می دهیم.

 

تهیه اسناد مالیاتی ما اظهارنامه مالیاتی، اظهارنامه مالیات بر وراثت، درخواست تأییدیه بایگانی آبی و سایر اسناد را آماده می کنیم تا از طرف شما به اداره مالیات ارائه شود.

مشاوره مالیاتی اگر با مالیات مشکل دارید، نمی دانید یا می خواهید بدانید، ما به شما مشاوره می دهیم.

کسب و کار حسابداری علاوه بر تجارت حسابدار مالیاتی، ما اسناد مالی، دفاتر حسابداری و سایر امور مالیاتی را انجام می دهیم.

علاوه بر موارد فوق، مشاوران مالیاتی در پشتیبانی مالی و مشاوره مدیریت مهارت دارند، اما اساساً کلیه خدمات در محدوده مربوط به ارقام مالی ارائه می شود. از عملیات فوق، سازمان امور مالیاتی، تنظیم اسناد مالیاتی، مشاوره مالیاتی و … کاهای اختصاصی مشاور مالیاتی است و افرادی که فاقد صلاحیت مشاورمالیاتی هستند، صرف نظر از حقوقی یا رایگان بودن نمی توانند این کار را انجام دهند. مشاور مالیاتی همه کارهای فوق را انجام می دهد.

 

نحوه کار مشاور مالیاتی

 

 

موارد فوق محدوده کاری است که توسط مشاور مالیاتی انجام می شود، اما در واقع محتوای کار مورد نیاز حسابدار مالیاتی بسته به مقیاس شرکت مورد درخواست و میزان توسعه تجارت متفاوت است. ما در دفتر ما معتقدیم که نیازهای مشاوران مالیاتی شرکت متقاضی با توجه به دسته بندی های شرکت زیر متفاوت خواهد بود.

 

① شرکتی با کمتر از 5 کارمند و بدون کارمند حسابداری

از آنجایی که در این دسته از شرکت ها کادر حسابداری اختصاصی وجود ندارد، نه تنها وظایف خاص مشاورمالیاتی مانند تهیه اسناد مالیاتی و مشاوره مالیاتی برای حسابداران مالیاتی مشاوره ای، بلکه وظایفی که از طرف کارکنان حسابداری شرکت انجام می شود مانند خدمات حسابداری نیز انجام می شود. تصور می شود که موارد زیادی از درخواست از جمله تا.

 

در مورد شرکت های متعلق به این دسته معمولاً نیازی به ارائه مشاوره مالیاتی پیچیده به مشاور مالیاتی نیست و در نظر گرفته می شود که میزان مالیاتی که با استفاده از مشوق های مالیاتی می توان صرفه جویی کرد محدود است. علاوه بر این، ممیزی های مالیاتی به ندرت انجام می شود، و حتی اگر انجام شود، بعید است که مقدار زیادی مالیات اضافی اخذ شود، مگر اینکه آنها اقدامات فرار مالیاتی  انجام دهند.

 

در شرایط فوق، مشاور مالیاتی به جای اینکه در امور مالیاتی پیچیده مانند امور مالیاتی بین‌المللی و بازسازی  ساختار سازمانی تخصص داشته باشد، وظایف عادی مانند خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی را با قیمت مناسب انجام می‌دهیم.

 

 

(2) شرکتی که دارای کارکنان حسابداری داخلی است اما مدیر مالی ندارد.

در مورد شرکتی که متعلق به این دسته است، نیازی به مشاور مالیاتی برای کارهایی مانند حسابداری نیست، زیرا یک حسابدار در شرکت وجود دارد، اما از آنجایی که مقیاس تجاری از شرکت در رده ① بزرگتر است، با یک مشاور مالیاتی همکاری می کند.

نوع کار  امور مالیاتی که باید انجام شود نیز پیچیده تر از شرکت های متعلق به دسته (1) است. علاوه بر این، شرکت‌های این دسته شامل شرکت‌هایی با مقیاس تجاری نسبتاً بزرگ می‌شوند، اما حتی پس از گسترش مقیاس تجاری این گونه شرکت‌ها، عملیات حسابداری با همان سیستم زمانی که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بودند انجام می‌شود. اگر اینطور باشد، به احتمال زیاد موارد زیادی وجود دارد که صحت حسابداری قبل از کسر مالیات و سرعت تسویه حساب ها مشکل دارد.

 

از آنجایی که رفتار مالیاتی با انجام اصلاحات لازم برای تفاوت بین مالیات و حسابداری با این فرض که رفتار حسابداری صحیح است انجام می شود، رفتار حسابداری پیش نیاز ثبت صحیح اسناد  حسابداری است. باید به درستی انجام شود. از آنجایی که ما حسابرس حسابداری برای شرکت های متعلق به این دسته نداریم، کار درخواستی حسابداران مالیاتی نه تنها کارهایی مانند مشاوره در مورد امور مالیاتی و تنظیم اظهارنامه مالیاتی است، بلکه رفتار حسابداری نیز پیش فرض کار مالیاتی است. این احتمال وجود دارد که شما به عنوان یک متخصص بررسی کنید که آیا انجام می شود یا خیر.

 

علاوه بر این، در بین شرکت هایی که در این دسته قرار می گیرند، حتی پس از گسترش مقیاس تجاری، کار حسابداری در همان سیستم زمانی که یک شرکت کوچک و متوسط ​​بود انجام می شود، انتخاب مشاور مالیاتی مطلوب است. که در مورد سیستم اطلاعاتی دارد و می تواند با توجه به اندازه شرکت، پیشنهادات بهبودی مانند تغییر به سیستم تجاری حسابداری ارائه دهد. علاوه بر این، اگر یک شرکت متعلق به این دسته در حال گسترش در خارج از کشور باشد یا یک شرکت ایرانی  وابسته به خارجی باشد، دانش در مورد مالیات بین‌المللی و مهارت‌های زبانی با محوریت انگلیسی نیز مورد نیاز است.

مراحل مشاور مالیاتی

برای شرکت هایی که در این دسته قرار می گیرند، معیارهای  مورد نیاز مشاوران مالیاتی نسبت به دسته (1) پیچیده تر است، بنابراین نه تنها عواملی مانند هزینه و کار خوب، بلکه رزومه مشاوران مالیاتی و اولین مشاوره نیز وجود دارد. باید قضاوت کرد که آیا شرکت تخصص لازم برای اعتماد و درخواست کسب و کار را با توجه به سطح پاسخگویی دارد یا خیر.

مراحل مشاور مالیاتی

(3) شرکتی که دارای یک کارمند حسابداری داخلی و یک حسابرس حسابداری است.

تفاوت عمده شرکت های متعلق به این دسته با شرکت های متعلق به دسته (2) در این است که حسابدار مالیاتی ابتدا باید بررسی کند که آیا رفتار حسابداری که مقدمه رسیدگی مالیاتی است به درستی انجام می شود زیرا حسابرس حسابداری راه اندازی شده است یا خیر. نقطه ای است که ناپدید می شود

 

از سوی دیگر، حسابرس حسابداری نقش بررسی این موضوع را دارد که آیا صورت های مالی تهیه شده توسط شرکت برای اشخاص ذینفع خارج از شرکت مانند سرمایه گذاران و طلبکاران شرکت از دیدگاه شخص ثالث مستقل از شرکت به درستی تهیه شده است یا خیر. نمی توان انتظار داشت حسابرس حسابداری به خاطر شرکت با شرکت مشورت کند. بنابراین مشاور حسابدار مالیاتی یک شرکت متعلق به این دسته نه تنها از امور مالیاتی آگاهی دارد، بلکه در مورد رفتار حسابداری مورد نیاز شرکت های بورسی نیز آگاهی دارد و می تواند در صورت لزوم به مشاوره های مربوط به این نوع رفتار حسابداری پاسخگو باشد.

 

همانند شرکت‌های دسته (2)، شرکت‌های این دسته نیز با توجه به شغل گذشته حسابداران مالیاتی و همچنین عواملی مانند هزینه و کار خوب، تخصص لازم را برای رفع نیازهای خود دارند. آی تی.

 

④ شرکتی که نه تنها کادر حسابداری بلکه کادر تخصصی مالیاتی در شرکت دارد

با وجود اینکه تعداد شرکت ها بسیار کم در نظر گرفته می شود اما نه تنها کادر حسابداری بلکه کارکنان متخصص مالیاتی نیز در شرکت حضور دارند و عملیات مالیاتی مانند تصمیم گیری در مورد رسیدگی مالیاتی و تهیه اظهارنامه مالیاتی را نیز انجام می دهند. مقیاس تجاری بسیار بزرگی دارند.

 

برای شرکت های متعلق به این دسته، موارد زیادی وجود دارد که فردی از یک شرکت بزرگ مشاور مالیاتی در شرکت حضور دارد و غیر معمول نیست که مشاور مالیاتی در شرکت نسبت به یک حسابدار مالیاتی عمومی اطلاعات بروزی از امور مالیاتی داشته باشد. از آنجایی که محتوای درخواست شده از مشاور مالیاتی نیز موضوعی است که نیاز به تخصص بسیار بالایی دارد مانند مالیات بر قیمت نقل و انتقالات، تغییر ساختار سازمانی یا مشاوره در مورد مواردی که نیاز به قضاوت دارند و در هیچ کتابی توضیح داده نشده است، در این دسته طبقه بندی می شود.

مراحل مشاور مالیاتی

 

 

هنگام انتخاب مشاور مالیاتی، لازم است مشاورمالیاتی متناسب با وضعیت شرکت خود انتخاب کنید.

 

 

همانطور که در بالا ذکر شد، محتوای تجاری درخواست مشاور مالیاتی مشاور بسته به گردش مالی و تجاری شرکت و وضعیت سیستم داخلی متفاوت است. همچنین در سمت مشاور مالیاتی، اساساً هیچ مشاور مالیاتی وجود ندارد که بتواند پاسخگوی همه نیازها باشد و هر مشاور مالیاتی دارای زمینه‌های تخصصی متفاوت و ویژگی‌های مشتری اصلی است. بنابراین در هنگام انتخاب مشاور مالیاتی به طور خاص، پس از هماهنگی از قبل با توجه به وضعیت شرکت، مشاور مالیاتی متناسب با وضعیت شرکت را انتخاب می کنیم.

 

اکثر مشتریانی که با دفتر ما مشورت می‌کنند، تحت (2) یا (3) بالا قرار دارند و به دلیل شرایطی مانند توسعه خارج از کشور، نگرانی در مورد درخواست یک شرکت حسابداری عمومی وجود دارد. از آنجایی که محتوای هزینه و خدمات برای شرکت های بزرگ مناسب نیست، در مورد شرکت هایی که با چنین شرایطی مواجه هستند، پرسیده می شود. ممنون می شویم اگر یک بار با ما تماس بگیرید.

 

اهمیت مشاوره مالیاتی

 

 

اهمیت مشاوره مالیاتی کسب و کار در طول سال‌های فعالیت آن ضروری و غیرقابل تردید است، به ویژه زمانی که امروزه اکثر صاحبان مشاغل با زمینه مالیاتی مورد استفاده در ایران آشنا نیستند. انتخاب یک مشاور مالیاتی معتبر انتخابی است که می تواند صدها و حتی میلیاردها تومان در سال برای شما صرفه جویی کند، زیرا بدون متخصصی که مشاوره مالیاتی در این زمینه به شما ارائه دهد، نظارت بر تغییرات مالیاتی در ایران و بررسی آن برای شما سخت خواهد بود. چه مالیات بیشتری بپردازید یا مالیات کمتر.

 

 

مشاوره مالیاتی – چگونه یک مشاور مالیاتی معتبر انتخاب کنیم؟

 

 

انتخاب یک مشاور مالیاتی یکی از حیاتی ترین مراحل برای موفقیت و حیات کسب و کار است. انتخاب یک مشاور مالیاتی معتبر، ارتباط وتعامل با ممیزان مالیاتی را برای شما آسان‌تر می‌کند، زمانی که می‌تواند به شما کمک کند تا بر اداره کسب‌وکار خود تمرکز کنید و نه بر روی بوروکراسی مرتبط با مشکلات مالیاتی به هر طریقی. مشاوره مالیاتی لازم نیست فقط توسط یک مشاور مالیاتی ارائه شود، و مشاور مالیاتی از سوی دیگر به شما در مورد هر مشکل یا ناهنجاری که به توجه شما نیاز دارد هشدار می دهد.

 

مراحل مشاور مالیاتی

مشاوره مالیاتی – آیا برای مشاغل بزرگ نیز لازم است؟

مطمئنا! مشاوره مالیاتی حوزه ای است که در آن نباید ریسک کنید. هر کسب و کاری به نوعی ملزم به پرداخت مالیات است، بنابراین غیر قابل تصور نیست که اشتباهاتی هم به نفع شما و هم به ضرر شما باشد. به همین دلیل است که نیاز به کمک و مشاوره یک مشاور مالیاتی دارای صلاحیت در این زمینه دارد، بنابراین نیازی به صرف زمان زیادی برای تلاش و مطالعه در زمینه مالیات نخواهید داشت و می توانید تمام توجه خود را به این موضوع اختصاص دهید. کسب و کار و مدیریت روزانه آن مشاوره مالیاتی یکی از مهمترین زمینه ها برای هر کسب و کار در هر مرحله ای است، بنابراین بسیار مهم است که شما یک متخصص با تجربه و ماهر در این زمینه در اختیار داشته باشید که می تواند تجربیات شما را در اختیار شما قرار دهد و شما را از هرگونه نقص یا مشکلی آگاه کند. در آینده نزدیک بوجود می آیند.

 

 

چگونه مشاور مالیاتی معتبر را پیدا کنم؟

 

 

کارآفرینان بهتر است از خدمات یک مشاور مالیاتی استفاده کنند. اما چگونه می توان یک مشاور مالیاتی معتبر  پیدا کرد؟ از آنجایی که مشتری اطلاعات کمی در مورد قوانین مالیاتی دارد، نمی تواند در مورد صلاحیت ارائه دهنده قضاوت کند. بنابراین معیارهای دیگر باید به عنوان کمک تصمیم گیری عمل کنند.

 

به هر کسی که شرکتی را تأسیس می کند توصیه می شود که از همان ابتدا با یک مشاور مالیاتی معتبرکار کند. زیرا قانون مالیات در حال حاضر آنقدر پیچیده شده است که فقط متخصصان واقعاً می توانند آن را ببینند. اگر همچنان از مشاور مالیاتی استفاده نک کنیدو ترجیح می دهید خودتان اظهارنامه مالیاتی را انجام دهید، اغلب در نهایت هزینه بیشتری می پردازید. جدای از این واقعیت که یک کارشناس مسائل خود را بهتر می داند و در زمان و دردسر شما با کارش بسیار صرفه جویی می کند، دلیل خوب دیگری برای استخدام یک مشاور مالیاتی وجود دارد: می توانید  دستمزد مشاور آ را از مالیات خود کسر کنید.

مراحل مشاور مالیاتی

اما بر اساس کدام معیار واقعاً می توان ارزیابی کرد که آیا مشاور مالیاتی واقعاً “خوب” است؟ آیا او تخصص فنی دارد و سعی می کند از هر مشتری بهترین نتیجه را بگیرد؟

 

برخی از این موارد را می توان با پرسیدن سؤالات خاص روشن کرد. فقط از مشاور مالیاتی در مورد آموزش هایش نپرسید، بلکه از اینکه آیا او و کارمندانش به طور منظم در آموزش های بعدی شرکت می کنند یا خیر. آنها را با سؤالات خاص در مورد قانون مالیات مورد آزمایش قرار دهید. نگران نباشید، لازم نیست متخصص باشید! یک مشاور مالیاتی معتبربه سؤالات شما واکنش نشان نمی دهد – از این گذشته، مشاوره بخشی از طیف خدمات او است.

 

علاوه بر این، یک حرفه ای باید بتواند مسائل پیچیده را به گونه ای توضیح دهد که یک فرد غیرمتخصص بتواند آنها را درک کند. اگر مشاور مالیاتی نتواند این کار را انجام دهد (یا نمی خواهد)، اگر مشکوک شوید: یک مشاور مالیاتی معمولاً وکالتنامه ای از مشتریان خود برای مسائل قانون مالیات دریافت می کند، بنابراین باید بتوانید به او اعتماد کنید. اما چگونه باید به او اعتماد کنید اگر او حتی نمی تواند به شما توضیح دهد که واقعاً چه می کند؟ در هر صورت، باید بتوانید به این موضوع تکیه کنید که آنچه او به اداره مالیات تحویل می دهد به نفع شما نیز هست.

 

“انتخاب یک مشاور مالیاتی “معتبر” البته یک موضوع فردی است. از آنجایی که این امر مستلزم خدماتی با ماهیت بالاتر است، اعتماد به یکدیگر شرط اساسی برای همکاری موفق است.

 

مراحل مشاور مالیاتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]