دریافت ۶۰ درصد از سود خالص از واردات خودرو به‌عنوان مالیات

ماده 172- صد درصد (100%) وجوهی که به حساب¬های تعیین شده از طرف دولت به منظور بازسازی یا کمک و نظایر آن به صورت بلاعوض پرداخت می‌شو

?دریافت ۶۰ درصد از سود خالص از واردات خودرو به‌عنوان مالیات?

?نماینده مردم چناران در مجلس در پیشنهاد الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷ پیشنهاد اخذ ۶۰ درصد از سود خالص ناشی از واردات خودرو به عنوان مالیات ویژه از واردکنندگان را مطرح کرد که تصویب شد.
محمد دهقان در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در پیشنهاد الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷ پیشنهاد داد: باید دولت را موظف کنیم ۶۰ درصد از درآمد (سود خالص) حاصل از واردات خودرو در سالای ۹۵ و ۹۶ را به عنوان مالیات ویژه از واردکنندگان دریافت کند.

?وی ادامه داد: دو سال گذشته رانت بزرگی برای واردکنندگان ایجاد شد، ابتدا اجازه دادند ثبت سفارش بزرگی برای واردات خودرو انجام شود و بعد آن را متوقف کردند و برای واردات تعرفه گذاشتند که باعث شد وارد کنندگان به ثروت‌های چند هزار میلیارد تومانی برسند البته گرانی دلار هم مزید بر علت بود.

?نمایندگان موافق، مخالف و اخطار دهنده نیز ضمن موافقت با کلیت این پیشنهاد اما محل رسیدگی این موضوع را لایحه‌ای مستقل دانستند.

?پورمحمدی نماینده دولت نیز گفت: قانون هیچ وقت عطف به ماسبق نمی شود سخنانی هم که در صحن توسط نمایندگان مخالف بیان شد درست نیست، اعلام شد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان واردات انجام می‌شود که این عدد بسیار کلانی است در حالیکه دولت برای سال آینده ۱.۵ میلیارد دلار واردات خودرو پیش بینی کرده است در حالیکه اگر ۱۰۰ هزار میلیارد تومانِ مخالفان درست باشد، ۲۸ میلیارد دلار واردات خودرو انجام شده است که این آدرس غلط دادن به مردم است.

?پس از مذاکرات مجلس از ۲۴۲ نماینده حاضر در جلسه ۱۶۳ نماینده با این پیشنهاد موافقت کردند.

? @moeintaraaz

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...