فرق مشاور مالیاتی و حسابدار چیست؟

تفاوت مشاور ه مالیاتی با حسابدار

فرق مشاور مالیاتی و حسابدار چیست؟

 

 

 

فرق مشاور مالیاتی و حسابدار

هر شخصی که در قانون مالیات آموزش‌دیده است، یک مشاور مالیاتی است که می­تواند وکیل مالی، CPAs و مشاورین مالی باشد. کار اصلی او این است که برای ارزیابی ترازنامه­ های شرکت و به حداقل رساندن مالیات بر اساس قوانین مالیاتی فعالیت کند. بسیاری از شرکت­ها و افراد نیاز به مشاورین مالی دارند که یک بیانیه سود مناسب را بنویسند و جزئیات قانون مالیات را از مشاور مالیاتی حرفه­ای بخوانند. این در حالی است که حسابدار یک فرد حرفه­ای یا واجد شرایط است که عموماً انجام وظایف مربوط به حسابداری مانند حسابرسی یا تجزیه‌وتحلیل صورت­های مالی، حسابداری و تهیه گزارش­های سالانه و صورت­های مالی شرکت یا تجارتخانه را که به سرمایه‌گذاران، مدیران و مقامات مالیاتی در موقعیت تصمیم‌گیری کمک می­کند، انجام می­دهد. حسابدار را می­توان با یک شرکت حسابداری استخدام کرد و یا این­که می­توانند خود به‌تنهایی آن را انتخاب کنند.

مشاوره مالیاتی

در کل یک مشاور مالیاتی فردی است که در ارتباط با قوانین مالیاتی آموزش‌دیده است. اگر بخواهید یک مشاوره مالیاتی قانونی از او بخواهید، باید یک متخصص امور مربوط به مالیات یا یک شرکت مشاوره مالیاتی را انتخاب کنید. درعین‌حال او باید دارنده گواهی این کار باشد. درحالی‌که حسابدار شخصی است که وظیفه آن حفظ حساب­های یک شرکت و بازبینی صورت­های مالی است.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

 

حسابداری

 

حسابداری به معنای داشتن یکی از نقش­های متنوع در بخش مالی است. یک حسابدار نیاز به نشان دادن دانش و مهارت در حوزه­های مختلف مالی دارد از حسابداری عمومی تا مدیریت مالی، گزارشگری مالی، حسابرسی و غیره. داشتن دانش و آموزش در مورد اصول مالیات و پیروی مالیات، برای حسابدار ضروری است.

فرق مشاور مالیاتی

نقش کلی یک حسابدار شامل طرح­های متعدد مالی در مورد سود و زیان، حساب­های سالانه و همچنین بازگشت مالیات، گزارش تجزیه‌وتحلیل عملکرد و بودجه است درحالی‌که ارائه مشاوره مالیاتی کلی است.

فرق مشاور مالیاتی

برعکس، یک مشاور مالیاتی متشکل از هنجارهای مالیاتی است. آن­ها سعی می­کنند در حین دستیابی به آموزش درزمینه مالیات شرکت­ها و شخصیت­ها، کسب دانش حرفه­ای از نظام مالیاتی و همچنین برنامه‌ریزی املاک، کسب مدرک حرفه­ای کنند.

نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

 

مشاوره مالیاتی آرمان پرداز خبره

نتیجه­ گیری کلی در ارتباط با فرق مشاور مالیاتی و حسابدار

یک مشاور  شخصی است که مسئول امور مالی و نگرانی­های مربوط به آن است. با آموزش پیشرفته و درک عمیق قانون مالیات، آن­ها می­توانند به شرکت کمک کنند تا مالیات قابل پرداخت را کاهش دهند و در شرایط مالی پیچیده باقی بمانند. .

فرق مشاور مالیاتی

آن­ها برخلاف حسابداران همیشه CPA یا وکیل نیستند. به‌این‌ترتیب، او باید یک مدرک کتبی یا تجربه قبلی IRS برای ثبت‌نام به‌عنوان یک نماینده ثبت‌نام‌شده با IRS داشته باشند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...