خدمات تخصصی شرکت حسابداری پیمانکاری

خدمات حسابداری
خدمات تخصصی شرکت حسابداری پیمانکاری

 

دراین مقاله اهم فعالیت هایی که در یک شرکت حسابداری پیمانکاری، ساخت و ساز املاک و مستغلات صورت می گیرد، تشریح شده و اهمیت خدمات حسابداری در این حوزه ارائه شده است. همچنین در این نوشته به نقشی که یک شرکت  می تواند در خصوص شناسایی فرایند ها، هزینه ها و منابع درآمدی ایفا نماید، پرداخته شده است.

 

خدمات تخصصی شرکت حسابداری

پیمانکاری

خدمات حسابداری تخصصی که توسط یک شرکت حسابداری پیمانکاری حرفه ای ارائه می شود، می تواند نقش موثری در خلق ارزش داشته باشد. در واقع یک شرکت  باید قادر باشد، پشتیبانی خدمات حسابداری پایدار و دقیقی ارائه نماید.

تا ضمن آگاهی بخشی به شرکت ها و مشتریان خود، آنها را قادر سازد تصمیمات صحیح و درست گرفته و بهره وری خود را افزایش دهند. از جمله زمینه های بسیار رایج در این حوزه می توان به حوزه عمران و ساخت و ساز اشاره نمود.

اهمیت فعالیت های شرکت حسابداری پیمانکاری عمرانی

یکی از زمینه های که یک شرکت  و به طور خاص یک شرکت حسابداری  پیمانکاری به صورت تخصصی قادر به ارائه خدمات می باشد، حوزه مدیریت عمرانی، معاملات املاک و مستغلات است. حوزه عمران و املاک از بسیاری جهات نسبت به بقیه صنایع و کسب و کار ها متفاوت است زیرا می تواند کاملا گردشی بوده و نیاز به درک قوی از حسابداری پروژه، شناخت و تشخیص درآمد و مسائل مرتبط با ارزیابی دارد.

جدای از این عوامل، این حوزه به شدت مستلزم تمرکز کلیه اقشار دخیل همچون سرمایه گذاران، موسسات مالی، سازندگان و توسعه دهندگان و دلالان بر آینده است و مسائلی مانند رصد روند های جدید در ساخت و ساز و توسعه، نظارت و پایش تغییرات و جابجایی های جمعیتی و انطباق با نوسانات بازار از جمله فاکتور های مهم و اثرگذار در حسابداری حوزه عمران و املاک و مستغلات به شمار می روند.

خدماتی که یک شرکت حسابداری پیمانکاری به صورت تخصصی می تواند ارائه نماید عبارتند از : مسائل مربوط به پیمانکاران، بخش تاسیسات، انتقال نیرو، سیستم برق رسانی ، طراحی داخلی و مدیریت ساخت و ساز که در ادامه توضیحات مختصری در خصوص هر یک ارائه می شود.

 

از جمله خدمات شرکت  حسابداری  می توان به پیمانکاران عمومی اشاره نمود. فعالیت ها در این بخش عمدتا به صورت تامین مصالح و مواد اولیه، نیروی کار مورد نیاز، تجهیزات مهندسی و سایر خدمات مورد نیاز است.

 

از دیگر خدمات قابل ارائه توسط شرکت حسابداری در حوزه عمران و ساخت و ساز مربوط به بخش تاسیسات است که مشتمل بر فعالیت هایی از جمله سیستم های گرمایش و سرمایش، تهویه مطبوع، لوله کشی و … است.

موضوع دیگری که نیاز به تسلط شرکت حسابداری بر فعالیت های مرتبط با آن در حوزه عمرانی وجود دارد، بخش انتقال نیرو و سیستم برق رسانی است که اهمیت و ضرورت آن نیاز به بررسی ندارد.

طراحی داخلی از دیگر حوزه های خدمات شرکت حسابداری عمرانی است که مستلزم کنترل و ارزیابی امور هزینه ای و حسابداری است. بخش مدیریت ساخت و ساز نیز از دیگر بخش های مهم و اثر گذار در حوزه عمران است که وظیفه آن ایجاد هماهنگی و نظارت بر پیمانکاران تخصصی جزء به منظور حسن اجرای فعالیت ها و کنترل زمانبندی آغاز و پایان پروژه است.

یکی از نقش های اساسی که یک شرکت  می تواند به عنوان بازوی کمکی مدیریت پروژه ایفا نماید، حصول اطمینان از انجام پروژه در چارچوب بودجه تعریف شده است.

برآیند این عوامل، موید میزان گستردگی و دشواری فعالیت های یک شرکت در حوزه فعالیت های عمرانی و مستغلات است.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

اهمیت مشاور مالیاتی آرمان پرداز خبره

اهمیت مشاور مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در این نوشته میخواهیم به اختصار در خصوص اهمیت مشاور مالیاتی به قلم کارشناس آرمان پرداز خبره بپردازیم. کسب و کار و

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...