شرح وظایف مشاوران مالیاتی

 

شرح وظایف مشاوران مالیاتی

 

شرح وظایف مشاوران مالیاتی ، که به عنوان مشاور مالیاتی نیز شناخته می شوند ، کارشناسان قانون مالیات ، برنامه ریزی و انطباق هستند. آنها با در نظر گرفتن قانون جدید مالیات و تعیین موقعیت مالیات دهندگان برای بهینه سازی مالیات کوتاه مدت و بلند مدت ، آنها به مشاغل و اشخاص بطور یکسان خدمت می کنند. یک مشاور مالیاتی به طور معمول نقش تهیه کننده مالیات را گسترش می دهد.

از شرح وظایف مشاوران مالیاتی اظهارنامه مالیاتی را تهیه می کنند ، آنها همچنین اغلب در طول سال با مشتریان همکاری می کنند تا از حداقل مالیات بدهی مشتری اطمینان حاصل کنند. مشاوران مالیاتی ارتباطات کتبی و کلامی قوی ای هستند که قادر به توضیح قانون و راهکارهای مالیاتی به روشی هستند که درک و دسترسی برای مشتریان آسان باشد. مشاوران مالیاتی برای شرکتهای حسابداری دولتی ، دفاتر حقوقی ، شرکتهای مشاوره مالی و بسیاری حتی مشاغل آماده سازی و مشاوره مالیاتی مستقل کار می کنند. در کلیه تنظیمات ، از مشاورین مالیاتی انتظار می رود وظایفی را شامل شوند:

 

از شرح وظایف مشاوران مالیاتی انجام تحقیقات درمورد قوانین مالیاتی

برای به حداقل رساندن بدهی مالیاتی با مشتری کار کنید

برقراری ارتباط با مشتری برای توضیح مسائل مالیاتی

تهیه اظهارنامه مالیاتی

برنامه ریزی املاک

مطابقت مشتریان با تعهدات مالیاتی خود را رعایت می کند

تهیه لایحه مالیاتی  بخش مهمی از کار است ، زیرا مشاوران مالیاتی باید یافته های تحقیق خود را از جمله تغییر در قوانین مالیاتی که فرصت هایی را برای استراتژی جدید مالیاتی ایجاد می کند ، ارتباط دهند. از آنجا که یک مشاور مالیاتی ممکن است بسیاری از مراجعان را تحت تأثیر همین موضوع قرار دهد ، توانایی تهیه لایحه مالیاتی  خوب و مکتوب به طور خلاصه اغلب مؤثرترین وسیله برای پخش اطلاعات برای تعدادی از مشتری های مختلف است.

آموزش لازم است

مشاوران مالیاتی عموما دارای مدرک لیسانس حسابداری ، مالی یا یک رشته مرتبط هستند. اما ، به دلیل عدم صدور گواهینامه رسمی ، افراد غالباً پس از سالها تجربه در حرفه دیگر مربوط به امور مالیاتی ، نقش مشورتی را بر عهده می گیرند.

درنهایت ، مشاوران مالیاتی  دارای تحصیلات رسمی و تجربه مالیاتی بهترین موقعیت برای این مشاغل هستند. مدیران مالی ارشد  تجربه حرفه ای مورد نیاز برای حمایت از آینده به عنوان یک مشاور مالیاتی موفق است. با این حال ، حسابداران ارشد  برای نقش های مشاوره ای که به آنها اجازه می دهد به دلیل داشتن تجربه مرتبط با آنها ، به عنوان مشاور مالیاتی دست یابند ، بسیار مناسب است.

تحصیلات کارشناسی ارشد همچنین می تواند برای مسیر شغلی مشاور مالیاتی سودمند باشد این مدرک پیشرفته دانش عمیق در مورد قانون مالیات را فراهم می کند و به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که به عنوان وکلای امور مالیاتی فعالیت کنند

 

شرح وظایف مشاوران مالیاتی

مشاور مالیاتی خود را با دقت انتخاب کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما آورده شده است.

اگر قبلاً از مشاورمالیاتی  استفاده نکرده اید ، باید بدانید که هرکسی می تواند خود را یک مشاور مالیاتی بنامد که آیا دارای مهارت حرفه ای است یا خیر.

برخی از مشاوران  مالیاتی فاقد صلاحیت وجود دارند که ممکن است تجربه کمک به شما را نداشته باشند اما مشاوران مالیاتی واجد شرایط صلاحیت های مربوطه را به اتمام رسانده است.

مشاوران مالیاتی حرفه ای واجد شرایطی می باشند که شامل دانش ، تجربه کار و اخلاق باشد. آنها مهارت ها و دانش خود را از طریق ادامه پیشرفت حرفه ای به روز می کنند

برای مشاوره در مورد امور مالیاتی ، بررسی کنید که مشاور  دارای تخصص لازم جهت ارائه نوع مشاوره مورد نظر شما باشد

اگر مشغول تجارت هستید ، به دنبال بنگاهی با اندازه مناسب و با سایر مشتریهای تجاری با اندازه مشابه تجارت خود باشید. آنها احتمالاً مسائل و مشکلاتی را که شما با آنها روبرو خواهید شد ، درک می کنند.

آیا می خواهید آنها در مشاوره با مشتریان در همان بخش تجارت خود مشاغل خود را تجربه کنند؟

آیا با شرح وظایف  مشاوران مالیاتی  تمام خدمات مورد نیاز خود را ارائه می دهند؟ اگر به حسابرسی ، سرمایه گذاری یا مشاوره در مورد ورشکستگی نیاز دارید ، اطمینان حاصل کنید که حسابدار مجاز به انجام آن کار است.

آیا شهرت خوبی دارند؟

آیا آنها برای اشخاص ثالث به عنوان مثال قابل قبول خواهند بود ارائه دهندگان مالی ، سهامداران؟

شرح وظایف مشاور مالیاتی چیست؟ آیا این شرایط برای نیازهای خاص شما مناسب است؟

آیا می توانید هر وقت خواستید با آنها تماس بگیرید یا با آنها ملاقات کنید؟

برقراری تماس

برای یافتن مشاورمالیاتی  مناسب وقت خود را سرمایه گذاری کنید. به وب سایت ها نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که یک مشاورمالیاتی  آینده نگر خدمات مورد نیاز خود را ارائه می دهد.

با چند مشاور مالیاتی  تماس بگیرید و ترتیب دهید تا با افراد موجود در فهرست کوتاه خود ملاقات کنید. به این ترتیب باید احساس خوبی برای نحوه کار با آنها داشته باشید.

اگر مشاغل را شروع می کنید ، در مورد سوابق حسابداری که نگه دارید ، به آنها بگویید. آیا آنها می توانند پیشرفت هایی را پیشنهاد کنند؟

بررسی کنید که آیا مشاور مالیاتی با ارائه شغل خود خدمات مورد نیاز شما را ارائه می دهند یا خیر.

بفهمید که چه کسی در این شرکت کار شما را انجام می دهد. ممکن است مشاورمالیاتی  شما در اولین ملاقات شما نباشد.

از قبل بررسی کنید که آیا اولین جلسه رایگان است یا خیر. توصیه های خاص ممکن است هزینه داشته باشد

اتهامات

ا

در صورت تهیه حساب های تجاری ، مشاور ممکن است بخواهد سوابق حسابداری شما را ببیند. برای خدماتی مانند تهیه اظهار نامه مالیاتی  مالیات بر ارزش افزوده یا اجرای حقوق و دستمزد هزینه های اضافی نیز وارد خواهد شد.

از شرح وظایف مشاوران مالیاتی  برای پرداختن به یک برنامه تجاری چقدر به شما کمک می کند؟ اگر قبلاً یکی دارید از آنها بخواهید درباره آن نظر دهند.

به یاد داشته باشید که با انجام برخی از کارها خودتان ممکن است هزینه های خود را به حداقل برسانید. در جلسه اولیه از مشاور در این باره سوال کنید.

اگر به فکر خرید بسته نرم افزاری هستید ، گزینه ها را با مشاورمالیاتی  در میان بگذارید زیرا خرید یک محصول سازگار می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های مشاور شما شود.

پس از انتصاب مشاور خود

باید برگ تشخیص مالیات دریافت کنید که مشاوره شما (و نمی خواهد) برای شما و شرایط مشارکت چه کاری انجام دهد

مشاورمالیاتی  شما باید در تماس باشد ، نه تنها در پایان سال با شما تماس بگیرد. شما باید در اسرع وقت به حسابدار / مشاور مالیاتی خود در مورد تغییرات در شغل یا شرایط شخصی خود بگویید.

پس از تهیه حساب های سالانه یا اظهارنامه مالیاتی ، مشاور شما به شما اطلاع می دهد که بدهی های مالیاتی آینده شما چه خواهد بود.

همچنین باید به مشاور خود اطلاع دهید که آیا قصد بازنشستگی ، فروش و یا علاقه به تجارت خود را دارید یا خیر

شرح وظایف مشاوران مالیاتی خود را مرتباً بررسی کنید و بررسی کنید که آیا آنها هنوز هم خدمات مورد نیاز خود را ارائه می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...