برای راه اندازی شرکت حسابداری چقدر سرمایه نیاز دارید؟

ریسک فعالیتهای مهم بنگاه
ریسک فعالیتهای مهم بنگاه چگونه ارزیابی می شود؟
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
قراردادهای پیمانکاری
ضریب بیمه قرارداد های پیمانکاری
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
خدمات حسابداری

راه اندازی شرکت حسابداری حداقل میزان سرمایه گذاری


برای راه اندازی شرکت حسابداری چقدر سرمایه نیاز دارید؟

 سرمایه اولین ضرورت راه اندازی شرکت حسابداریمی باشد

: سرمایه، ولی نکته ای که وجود دارد و باعث عقب نشینی تعداد زیادی از حسابداران با انرژی و باهوش می شود تامین مالی برای راه اندازی شرکت حسابداری  است. سه راه برای تامین مالی و باصطلاح تامین سرمایه و به راه اندازی خدمات حسابداری به شما پیشنهاد میکنم:

نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

وام / قرض

جذب پروژه

جذب شریک

به نظر خودتان کدامیک دردسر کمتری دارد؟ اجازه بدهید به یک توافق برسیم و بعد ادامه مبحث سرمایه را دنبال کنیم. اول ببینیم برای راه اندازی یک شرکتحسابداری نوپا چقدر پول نیاز داریم، برای شروع و کرایه یک محل اگر در کلان شهر باشید می توانید از دفاتر اشتراکی و اگر در غیر از این شهرها سکونت دارید از دفاتر مستقل شروع کنید. برای شروع حداقل ۵ میلیون وجه نقد نیاز دارید. و در ادامه برای خرید ۲ میز، مودم و اینترنت ، پرینتر ، تلفن ، و کامپیوتر و لوازم تحریر هم حداقل ۵ میلیون دیگر نیاز است پس توافق ما بر روی ۱۰ میلیون تومان باشد. حالا برای این ۱۰ میلیون تومان بهترین راه جذب پروژه است. یعنی شما باید انقدر به تجربه و دانش خوبی رسیده باشید که دیگران به شما اعتماد کنند و برای انجام خدمات مالی ۱۰ میلیون بپردازند. این وجه را می توان با جذب چند پروژه کوچک براحتی دریافت کرد. البته خیلی هم راحت نیست نیاز به رعایت چند تکنیک مهم دارد.نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

ویژگی یک شرکت حسابداری چیست؟ در چند سال قبل کار زیاد سختی نبود. یک یا دو نفر محلی را اجاره می کردند و هر کدام چند کار خدمات مالی می گرفتند و اجرا می کردند، حتی با یک نام تجاری ثبت نشده. ولی در این چند سال اخیر و حساسیت شرکتها و موسسات نسبت به واگذاری امور خدماتی خود به موسسات حسابداری، کار کمی سخت تر شده است، البته این سختی ها منفعتی را هم به دنبال دارد و آن هم بالا رفتن حق الزحمه ها بخاطر ازدیاد مسئولیت اجرایی است. نکته ای که پیرامون ویژگی جدید یک شرکت حسابداری باید عرض کنم این است که اگر میخواهید یک وزنه اعتباری ایجاد کنید حتما یک شرکت ثبت شده اسم و رسم دار باید راه اندازی کنید تا مشتریان اطمینان خاطر از شما پیدا کنند و یکی ازدلایل موفقیت برخی از فعالان حوزه مالی نسبت به بقیه داشتن همین امتیاز خیلی مهم است .نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

اما فراموش نکنید نباید سریع تصمیم گیری کنید و صرفا اولویت شما راه اندازی شرکت حسابداری باشد چون اگر برنامه نداشته باشید ممکن است در بازار بزرگ خدمات مالی غرق شوید چون رقابت در این حوزه همانند بورس و سرمایه گذاری شده است. تعداد بسیار بالای شرکت ها و تعداد زیاد کارشناسانی که نه شرکت دارند و نه دفتر ثابت. پس باید اول زمینه راه اندازی را فراهم کنید.

چگونه می توانید یک شرکت خدمات حسابداری راه اندازی کنید؟ ابتدا باید اقدامات خیلی مهمی را مد نظر قرار دهید که قبل از تاسیس شرکت به آن نیاز دارید

حتما برای شروع با یک مشاور دلسوز جلسه برقرار کنید

افراد زیادی هستند که درگیر پروژه ها هستند و فرصت راه اندازی دفتر و استقرار را ندارند و شما می توانید این فرصت را برای آنها ایجاد کنید.دسترسی خیلی راحت به این افراد در آگاهی خدمات مالی روزنامه ها و سایتها می باشد.اگر حسابدار هستید کار آسانتر است معمولا مدیران مالی پاره وقت بیشتر اینطور عمل میکنند.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی یک شرکت ۲ میلیون ماهیانه است.

شما حتما می بایست ۲ یا ۳ پروژه خدمات حسابداری با درآمدزایی ماهیانه ۲ میلیون تومان در ماه داشته باشید تا بتوانید آماده پیاده سازی اولیه شوید. اشتباه بزرگ بسیاری از افراد که در همان ابتدا با نرسیدن به این مبلغ شکست را تجربه می کنند.

 .

 

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.