بارقه‌ امید در بازار بورس در پی کاهش سود بانکی

نکات کلیدی در تاییدیه سهام تائيديه
قیمت یورو بانکی از ۴ هزار تومان گذشت
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
آزمون
تجزیه تحلیل صورتهای مالی
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
اوراق

اوراق

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۶ با افزایش ۹۲۹ واحدی روی رقم ۸۵ هزار و ۳۴۳ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۸۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۸۵۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۹۱۶ واحدی به رقم ۹۲ هزار و ۹۲۷ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۸۰۳ واحدی به رقم ۵۹ هزار و ۴۷۶ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۲۰۸ واحدی عدد ۱۸۷ هزار و ۷۷۹ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۵ واحدی به رقم ۹۵۷ واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با ۱۰۲ واحد ، همراه اول با ۹۰ واحد و مخابرات ایران با ۸۹ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۳ واحد ، سایپا و بانک انصار هر یک تا ۱۱ واحد و ملی صنایع مس ایران تا ۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۱۲میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۳۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۶۷۱ نوبت داد و ستد بود.

با این همه ارزش معاملات امروز بازار نقد بورس تهران کمتراز ۱۵۹ میلیارد تومان بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های خوراک دام پارس، تولید فیبر ایران، حق تقدم خرید سهام توسعه صنایع بهشهر، سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران، سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، اوراق مشارکت شهرداری مشهد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی حق تقدم‌های شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو و بین‌المللی محصولات پارس متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از ۳۱ میلیون سهم سرمایه‌گذاری بوعلی به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان از سوی سهامداران عمده با معاملات انتقالی مواجه بود. در فنرسازی زر نیز ۲۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز همچنین ۱۸٫۵ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش ۱۰ میلیارد تومان کد به کد شد و در سیمان کرمان نیز ۱۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. از سوی دیگر ۷٫۵ میلیون حق تقدم خرید سهام بانک حکمت ایرانیان به ارزش بیش از ۵۴ میلیارد تومان کد به کد شد.

در تولید برق ماهتاب کهنوج همچنین امروز کمتر از ۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه بود و در تجارت الکترونیک پارسیان ۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران با معاملاتی خیره‌کننده در اغلب نمادهای معاملاتی به ویژه میان بازار دومی‌ها شاهد شکل‌گیری صف‌های خرید معامله‌گران اغلب حقیقی در نمادهای پیشرو از جمله فلزات اساسی، مخابرات، معدنی‌ها، تجهیزاتی‌ها و البته هلدینگ‌های پتروشیمی بود.

در عین حال امروز پالایشی‌ها نیز از قافله رشد قیمت‌ها جا نماندند و در معاملات کم‌حجم شاهد تحرک خریداران سهام در معاملاتی متعادل بودند.

با این همه سایه احتیاط بر کلیت معاملات بازار سهام باعث شده تا بازار سهام در معاملاتی نه چندان پرحجم شاهد استراتژی کوتاه‌مدت‌نگر از سوی معامله‌گران و تلاش برای شناسایی نوسان‌های کمتر از ۱۰ درصدی باشد.

دیدگاه ها بسته شده است