خدمات ما

خدمات شرکت حسابداری

شرکت حسابداری و خدماتی که ارائه می دهند شامل: رسیدگی به اموری چون تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی، تهیه وتنظیم گزارشات فصلی اعم از خرید و فروش، تنظیم مالیات حقوق افراد و مشاوره مالیاتی در خصوص مالیات های تکلیفی، ارزش افزوده و سایر موارد مرتبط به شرکت ها است.

نظارت بر روند کلی شرکت از جمله خدمات شرکت حسابداری می باشد. از ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب اینکه بتواند شما را در مواقعی که نیاز دارید آگاه کند که کارتان را به چه نحوی انجام بدهید و یا بر چه اساسی پیش ببرید تا شامل جرایم مالیاتی نیز نشوید. شرکت حسابداری باید انجام به موقع کارها را و یاد آوری آنها را به کارفرما تذکر بدهد. ضمن اینکه این شرکت حسابداری باید تهیه و تنظیم گزارش های دوره ای سالیانه و یا میان دوره را نیز انجام دهد. امروزه نحوه اخذ مالیات ها دائما در حال تغییر هستند و قوانین آن نیز امکان تغییر را دارد. پس این شرکت حسابداری باید بتواند خدمات حسابداری خود را به نحوی انجام دهد که مالیاتی مناسب و معقول برای یک شرکت محاسبه کند. بنابراین با بکارگیری یک شرکت حسابداری مناسب موجب می شود که کارها به نحو احسن مدیریت بشود و مشاوره هایی دریافت کرد تا بهترین تصمیم را بتوان گرفت. اصولا علم حسابداری شاخه ای از ریاضیات است و به کنترل آمد و شدهای مالی ما و کیفیت و کمیت حق الحساب های پرداختنی ما به دولت تحت عنوان مالیات نظارت دارد.

برای شناسایی یک شرکت حسابداری خوب عوامل مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن تسلط کامل به تمام روش های حسابداری، جدیدترین به روز رسانی ها و تغییران آن، روش های حل اختلاف های مالی و غیره است.

آرمان پرداز-شرکت حسابداری-دلایل لازم برای همکار با شرکت حسابداری

همکاری با یک حسابدار تنها مزیت هایی دارد اما انجام این حسابرسی منوط به حضور فیزیکی این شخص خواهد بود واگر روزی این شخص حاضر به ادامه همکاری نباشد همه حساب ها با فقدان وی نیز بهم خواهد ریخت. در حالی که شرکت حسابداری سلسله مراتب و تقسیم بندی نیرو طوری انجام می شود که موجب پیشبرد امور شرکت تحت نظارت شرکت حسابداری باشد نه شخصی خاص. خدمات حسابداری شرکت حسابداری توسط گروهی از همکاران و بصورت کار گروهی و همکاری متقابل آن ها انجام می گیرد. در نتیجه از فیلترهای متعددی این حساب ها رد شده و اگر خطایی سهوی انجام شده باشد زودتر اصلاح می گردد.

همکاری با شرکت حسابداری که مجموعه ای رسمی و دارای شماره ثبت، آدرس و سوابق مشخصی هست موجب می شود که در مسیری قانونی و تحت حمایت شرکت حسابداری توانایی عرضه قراردادی رسمی به مراجع ذیصلاح را نیز داشته باشید. محاسبه و تهیه بودجه و رفع اختلافات مالی بین سهامداران، تهیه گزارشات تحلیلی مالی، دفاع مالیاتی و مشاوره مالی، اصلاح حساب ها، ارائه مشاوره و یاری رسانی مشتریان در راستای گزینش حسابداری دانا، اعزام حسابدار و کمک به تقویت کادر مالی، ارائه خدمات پیمانکاری حسابداری، تعریف سیستم های مالی، احتساب قیمت تمام شده کالاها، ارائه و مشاوره در خصوص پیاده سازی سیستم یا نرم افزار مناسب با کسب و کار شما از جمله فعالیت های شرکت حسابداری می باشد.

مشاور مالی خوب

ویژگی های یک مشاور مالی موفق آیا می دانید در انتخاب مشاور مالی چه فاکتورهایی را باید مد نظر داشته باشید ؟

دلایل لازم برای همکار با شرکت حسابداری

اداره مالیات یکی از سازمان هایی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و دارای قوانین و مقرارات پیچیده ای نیز هست که برای افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند مراجعه به این اداره برای انجام امور اداری سخت شده و در صورت بالا بودن مبلغ مالیات باید با سند و مدرک بتوان از آن دفاع کرد و بتوان آن را کاهش داد که اینکار نیاز به جمع آوری یکسری اطلاعات و داده است که نیاز به دقت و دانش کافی برای جمع آوری آن دارد. این کار نیاز به فردی متخصص دارد که شرکت حسابداری انجام این امور را برعهده خواهد گرفت و تمام مراحل از ارسال مدارک تا دفاع این کار را شرکت حسابداری رسیدگی می کند. ضمن اینکه با تحریر دفاتر قانونی و تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و دریافت گواهینامه و تهیه گزارش فصلی و گزارش مالیات حقوق پرسنل و شرکت در دفاعیات مالیاتی در کنار مشاوره مالیاتی دقیق از جمله دلایلی است که نیاز به همکاری با شرکت حسابداری را توجیه می کند.

مالیات درصدی از سود سالانه مردم یک کشور است که برای کمک مالی به دولت  واریز می شود. اما یک سری افراد از این کار می گریزند و باید  مفاصا حساب مالیاتی و پرونده پاک و مشخصی داشته باشند اما با کمک فردی دیگر با استفاده از کاری اصولی و قانونی و تصمیمی منطقی می توان این مسئله را حل کرد.

کارشناس شرکت حسابداری با انتخاب و راه اندازی نرم افزار حسابداری مرتبط با فعالیت شرکت، ثبت اسناد حسابداری، ارائه گزارش و تشکیل پرونده مالیاتی، اخذ کد اقتصادی، رسیدگی به امور حقوق ودستمزد و ارسال صورت معاملات فصلی، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و تحریر دفاتر قانونی و رسیدگی به حساب ها که لازمه تعیین مالیات است اسنادی را تهیه کرده و بصورت مکتوب و مستند قابل دفاع بوده که به وسیله آن می توان مبلغ مالیات را بصورت قانونی کاهش داد. برای شرکت های تازه تاسیس که به نحوه امور مالیاتی آگاه نیستند بهتر است در همان قدم نخست پیگیری امور حسابداری خود را به یک شرکت حسابداری بسپارند تا بدلیل آگاهی کم در این زمینه اشتباهات کمتری انجام دهند.

تفاوت مشاور مالیاتی با حسابدار

هر شخصی که در قانون مالیات آموزش‌دیده است، یک مشاور مالیاتی است.

اظهارنامه عملکرد چیست؟

همه افراد دارای سطح حقوقی مشخص هستند و باید بخش از سودسالانه خود را به دولت پرداخت بکنند. در نتیجه دولت با تعریف کد اقتصادی و تصویب یک سری قوانین برای تسلیم گزارشات مالی راهی برای سودجویان قرار نداده است به طوری که افرادی که معاف از مالیات هستند نیز باید این گزارش را نیز ارائه دهند. پس اظهارنامه عملکرد گزارشی است از کل فعالیت و درآمدهای اقتصادی که منجر به گردش وجه یا کالا شده است. ساده تر اینکه این گزارش شامل ثبت هر عملی که منجر به جابجایی پول، خدمت و یا کالا است. که تهیه اظهارنامه عملکرد یکی از خدمات شرکت حسابداری است که در دوره هایی مشخص انجام می گیرد. در این گزارشات باید تمام اتفاقاتی که برای مودی مالیاتی هزینه زا بوده و یا مبلغی را به حساب وی روانه کرده است را ذکر کرد.

برای شرکت های تازه تاسیس بهتر است در همان بدو تاسیس امور مربوط به دریافت کد اقتصادی انجام شود تا بتواند آماده ارائه داده های مالی خود به اداره مالیات باشد. اگر این کد را نداشته باشید نمی توانید ۹% مالیات را بر روی فاکتور خود اعمال کنید و از مشتری خود آن را دریافت کنید در نتیجه  این هزینه را باید از جیب خود بپردازید که این امر موجب ضرر است. اما شرکت حسابداری ابتدا با تشکیل پرونده در اداره مالیات اول کد اقتصادی را دریافت کرده و بعد حوزه مربوط به شما مشخص می شود  و با تشکیل پرونده در نظام ارزش افزوده گواهی مربوط به آن را برای شما دریافت می کند. مشمولان مالیاتی موظفند که گزارش یکساله مالی خود را تا انتهای خرداد سال بعدی آماده کرده در غیر اینصورت ۳۰ درصد جریمه به آن ها تعلق می گیرد. اما در این بین به مودیان خوش حساب که سه سال متوالی مالیات خود را در زمان تعیین شده بپردازند در انتهای دوره سوم ۵% از مبالغ پرداختی را بعنوان جایزه دریافت خواهند کرد.

شرکت حسابداری با استفاده از نرم افزارهای حسابداری که دارای بخش های مختلفی چون حساب بدهکاری و بستانکاری، دفتر کل، حقوق و دستمزد، بخش گزارش گیری جامع هستند امور حسابداری را با دقت بیشتری انجام می دهند که این نرم افزارها بسیار گسترده هستند برای شرکت های تازه تاسیس سردرگمی می آورد. اما شرکت حسابداری با توجه به نوع فعالیت یک شرکت می تواند نرم افزار مناسب را به آن ها پیشنهاد بدهد. در نتیجه تعیین یک شرکت حسابداری خوب نقش کلیدی را برای یک مجموعه دارد.

مالیات و رسیدگی به آن جزو شرح وظایف مشاور مالیاتی و شرکت حسابداری است. ضمن این که شرکت حسابداری می تواند با توجه به قوانین کار که بیان کننده رابطه میان کارفرما و کارکنانش است را رعایت کرده و جانب فرد حق دار را بگیرد. شرکت حسابداری باید به حقوق پرسنل و امور قانون تامین اجتماعی که در کسوت بیمه، نحوه بازنشستگی، ازکار افتادگی و شرایط آن بپردازد و در قانون تجارت نیز که ضوابط بین سهامداران و بازرسان شرکت های مختلف ونحوه تشکیل جلسات نیز بر عهده شرکت حسابداری است.

اصلی ترین وظایف شرکت حسابداری به طور مختصر دانستن این موارد است:

  1. استاندارهای حسابداری
  2. قوانین مالیات های مستقیم
  3. قوانین مالیات بر ارزش افزوده
  4. قوانین کار
  5. قوانین تامین اجتماعی
  6. قوانین تجارت