خدمات تخصصی شرکت حسابداری برای بخش های تولیدی و صنعتی

خدمات حسابداری
منشوراخلاقی شرکت حسابداری
خرداد ۶, ۱۳۹۸
مشاوره مالیاتی
مشاور مالیاتی نظام مهندسی
خرداد ۶, ۱۳۹۸
خدمات حسابداری

خدمات تخصصی شرکت حسابداری

خدمات تخصصی شرکت حسابداری


  1. خدمات تخصصی شرکت حسابداری برای بخش های تولیدی و صنعتی

   اهمیت فعالیت های شرکت حسابداری در حوزه فعالیت های صنعتی و تولیدی مورد بحث قرار گرفته و به اهمیت خدمات حسابداری در این حوزه پرداخته شده است. همچنین این مقاله شامل روش هایی است که شرکت حسابداری به کمک آنها به ارزیابی فعالیت ها، موجودی ها و هزینه کالاهای فروخته شده می پردازد.

  2. خدمات حسابداری شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره

  3. خدمات تخصصی شرکت حسابداری برای بخش های تولیدی و صنعتی
   یکی از حوزه هایی که یک شرکت حسابداری تخصصی و حرفه ای به آن می پردازد، حوزه صنعتی و تولید است. حسابداری در یک شرکت یا مجموعه تولیدی با ارزیابی موجودی و هزینه کالاهای فروخته شده سر و کار دارد.

  4. خدمات حسابداری  آرمان پرداز خبره

  5. شاید این مفاهیم در سایر حوزه ها موضوعیت نداشته و یا در سطحی بسیار ساده تر مورد بررسی قرار می گیرند. برای مثال یک شرکت تولیدی باید میزان مشخصی مواد اولیه را طی فرایند های معین کاری پردازش نموده و به عنوان محصول نهایی آماده نماید. نقش شرکت  در این فرایند ارزیابی دقیق مانده ها جهت تنظیم تراز نامه آن مجموعه یا شرکت است.

   خدمات شرکت حسابداری تولیدی
   یک شرکت  تولیدی خدمات متنوعی به واحد های تولیدی و صنعتی ارائه می دهد که دراین بخش به معرفی و تعریف آن ها پرداخته شده است.

  6. خدمات حسابداری  حسابداری آرمان پرداز

  7. تخصیص هزینه های مستقیم: یک شرکت حسابداری تولیدی هزینه های دارایی ها را به وسیله یکی از روش های هزینه یابی استاندارد، هزینه با وزن متوسط یا روش شناسی هزینه بدان ها تخصیص می دهد.
   تخصیص هزینه های سربار: هزینه های سربار کارخانه بایستی به صورت استخرهای هزینه ای تقسیم بندی شده و سپس به واحد های تولید شده در طول هر دوره گزارش گیری اختصاص یابند. باید توجه داشت تا تعداد استخر های هزینه ای حداقل باشد تا حجم کاری حسابدار یا شرکت حسابداری نیز متعادل باشد.

  8. آزمون کاهش ارزش: که تحت عنوان پایین ترین مبنای هزینه یا قانون بازار نیز شناخته می شود و مشتمل بر فعالیت هایی است که به موجب آن مشخص می شود که آیا ارزش ثبت شده دارایی ها بیش از ارزش فعلی آن ها در بازار است یا خیر. در صورت مثبت بودن جواب این آزمون، ارزش آن دسته از دارایی ها که بالاتر از مقدار ارزش بازار ثبت شده است، باید توسط شرکت حسابداری بازنویسی شده و ارزش بازار آنها ثبت شود. این کار ممکن است در فواصل زمانی طولانی به عنوان مثال در پایان هر سال مالی انجام پذیرد.

  9. خدمات حسابداری آرمان
  10. شناسایی هزینه کالای فروخته شده: در ابتدایی ترین سطح خود، هزینه کالاهای فروخته شده عبارت است از موجودی اولیه به اضافه خرید ها با کسر موجودی پایانی.

  11. بنابراین تفکیک هزینه کالا های فروخته شده به دقت و صحت شرکت  در انجام فرایند های ارزیابی موجودی که در بالا شرح داده شده بستگی دارد. به علاوه، هر گونه هزینه های غیر عادی از جمله هزینه های مربوط به ضایعات، در بخش موجودی ثبت نمی شوند و باید مستقیما در بخش هزینه های کالای فروخته شده ثبت شوند.

  12. خدمات تخصصی شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره
  13. البته این روند مستلزم شناسایی و ردیابی دقیق ضایعات است.

  14. در مجموع، حسابداری یک مجموعه تولیدی بسیار پیچیده تر و جزئی تر از حسابداری کسب و کار هایی است که موجودی خاصی را نگهداری نمی کنند.
arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاه ها بسته شده است