نحوه تغییر حساب های سیستمی و مفهوم آنها

اسناد پرداختنی

نحوه تغییر حساب های سیستمی و مفهوم آنها

از منوی امکانات ، منوی تنظیم کدهای حسابداری را کلیک کرده تا پنجره زیر را مشاهده کنید.

در این قسمت کلیه حسابهایی که سیستم برای ثبت سندهای  اتوماتیک و تهیه گزارشات خود ( مانند گزارش سود و زیان ، لیست بدهکاران ، لیست بستانکاران ، . . . )  به آنها نیاز دارد وجود دارد. نرم افزار پارسیان به صورت پیش فرض دارای کدینگ حسابداری تعریف شده ای می باشد، که در اکثر موارد نیازی به تغییر نمی باشد ولی در صورت  نیاز ( با دقت فراوان و رعایت ملاحظات توسط کارشناس حسابداری ) می توانید کدینگ دلخواه خود را برای سیستم تعریف نمایید.( این امکان در نگارش های بالاتر از ساده وجود دارد) برای این منظور باید ارتباط کدهای پیش فرض را در این قسمت با کدهای سیستمی برداشته ، کدینگ پارسیان را یکی یکی حذف ، کدینگ خود را برای سیستم تعریف و در انتها دوباره کدینگ تعریف شده را به حسابهای موردنیاز در این قسمت (تنظیم کدهای حسابداری ) مرتبط بفرمایید، مراحل انجام این کار در زیر آمده است :

در مقابل هر حساب سه خانه خالی وجود دارد، از سمت چپ به ترتیب کد کل ، کد معین ، کد تفصیلی می باشد. برای  تغییر حساب های پیش فرض باید :

1 –  ابتدا کلید اصلاح را بزنید تا وارد حالت اصلاح شوید و حالی  عدد صفر را در خانه های روبروی حساب مورد نظر وارد کرده  و سپس کلید ثبت را بزنید تا تغییرات اعمال شود و ارتباط با حساب مورد نظر برداشته شود .

2 –  سپس به قسمت حسابداری ، تعاریف ، تعریف حسابهای کل، معین و تفصیلی مراجعه کرده ، حال می توانید حساب سیستمی را براحتی حذف کرده و حساب مورد نظر خود را با کد جدید ایجاد نمایید. ( برای حذف حساب باید ابتدا از حذف حساب های سطح آخر شروع کرد و سپس حساب سطح بالاتر را حذف نمایید)

3 –  سپس مجدد به قسمت تنظیم کدهای حسابداری وارد شوید و با زدن دکمه سه نقطه روبروی حساب ، حساب ایجاد شده را جستجو کرده و با زدن کلید Enter  حساب را انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...