تفاوت تهیه کننده اظهارنامه مالیاتی و مشاور مالیاتی

خدمات مشاوره مالیاتی
خدمات برنامه ریزی مشاور مالیاتی
نوامبر 13, 2019
مسئولیت حسابرسان در مقابل تحلیلگران مالی
نوامبر 13, 2019
خدمات مشاوره مالیاتی

تفاوت تهیه کننده اظهارنامه مالیاتی و مشاور مالیاتی

تفاوت تهیه کننده اظهارنامه مالیاتی و مشاور مالیاتی

تفاوت زیادی بین تهیه  کننده اظهارنامه مالیاتی و مشاور مالیاتی وجود دارد. مشاور  مالیاتی. فکر می کنید کدام مسیر شما را سریعتر به آزادی مالی سوق می دهد؟

مشاور مالیاتی  شما را سریعتر به آنجا می رساند زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند که در آینده استراتژی هایی را برای کاهش میزان مالیات پرداخت شده و افزایش درآمد خالص خود داشته باشید.

متأسفانه ، این مسیری است که حداقل طی کرده اید. درعوض ، بیشتر افراد در زندگی با تهیه کننده اظهار نامه مالیاتی همکاری می کنند  تهیه  کننده مالیات صرفاً اقدام به تشکیل بپرداخت بدهی مالیاتی می کند.

و استراتژی های لازم برای کاهش مالیات شما مواردی است که باید از قبل انجام شود. که تهیه کننده اظهار نامه نمی تواند انجام دهد  ، من با افرادی که هیچ راهکاری برای راهبردهای مالیاتی در اختیارشان نگذاشته اند  ، نشسته ام. آمادگی مالیات کاری است که همه ما به دلیل مجبور کردن آن انجام می دهیم. با این حال ، برنامه ریزی مالیاتی کاری است که مشاور مالیاتی  باید انجام دهد تا بتوانیم سریعتر به مقصد آزادی مالی خود برسیم.

دریافت مشاوره برنامه ریزی

بسیاری از ایرانی ها  ها به دلیل درک محدود از سیستم مالیاتی ، از خدمات مشاور مالیاتی  استفاده نمی کنند. شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره  یک مدافع قوی برای کمک و مشاوره هست. با این حال هرگز فرض نکنید که برنامه ریزی مالیاتی بدون مشاور مالیاتی  انجام خواهد شد.

به عنوان مثال ، فرض نکنید که تهیه کننده مالیات شما به طور خودکار مشاوره مالیاتی ارائه می دهد. بعضی اوقات تهیه کنندگان مالیات صلاحیت مشاوره برنامه ریزی را ندارند. حتی حسابداران ارشد، که واقعاً برنامه ریزی مالیاتی را درک می کنند ، ممکن است در طول فصل مالیات وقت لازم را برای انجام برنامه ریزی مؤثر با مشتریان خود نداشته باشند.

زیرا ممکن است آنقدر مشغول تهیه بازده و دیدار با مهلت تشکیل پرونده باشند. همچنین ، فرض نکنید که هزینه پرداخت شده برای تهیه مالیات شامل برنامه ریزی مالیاتی است. به یاد داشته باشید ، هزینه ای که احتمالاً برای زمان استفاده شده برای تهیه بازده بود. اگر کسی دارید که مالیات خود را برای شما آماده می کند ، از آنها می خواهم که آیا آنها برنامه ریزی مالیاتی انجام می دهند و آیا می توانید جلساتی جداگانه برای برنامه ریزی برای آینده ترتیب دهید. ممکن است مجبور شوید هزینه وقت خود را بپردازید اما ممکن است ارزش پرداخت آن را داشته باشد.

پرداخت خسارت

مشاور مالی شما ممکن است مشاوره برنامه ریزی مالیاتی را ارائه دهد یا ندهد. متأسفانه ، بسیاری از مشاوران مالی به دلیل تمهیدات پرداخت خسارت در صنعت خدمات مالی ، در درجه اول روی سبد سرمایه گذاری و محصولات متمرکز هستند. گفته می شود ، مشاوران مالی نیز در اجتماع شما وجود دارند که در برنامه ریزی به شما کمک می کنند ، اما شما باید در آن زمینه از مشاور مالیاتی  کمک بخواهید. اگر رابطه با مشاور شما در درجه اول متمرکز بر سرمایه گذاری بوده است ، شاید ارزش داشته باشد که بپرسید که مشاور شما مالیاتی  یا برنامه ریزی مالی دارد یا خیر. اگر این موضوع  مورد علاقه یا تخصص وی نیست ، پس از مراجعه به یک مشاور مالیاتی  واجد شرایط درخواست کنید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.