تنظیم اظهارنامه مالیاتی

برنامه ریزی مشاور مالی
برنامه ریزی مشاوره مالی
آذر ۱۱, ۱۳۹۸
اظهارنامه
اظهارنامه مالیاتی عملکرد
آذر ۱۱, ۱۳۹۸
اظهارنامه

اظهارنامه مالیاتی  

تنظیم اظهارنامه مالیاتی  

تنظیم اظهارنامه مالیاتی اطلاعات مالی ثبت شده وارسالی به سازمان امور مالیاتی است که درآمد ، هزینه ها و سایر اطلاعات مربوط به مالیات را گزارش می کند. اظهارنامه مالیاتی به مالیات دهندگان اجازه می دهد بدهی مالیاتی خود را محاسبه کنند ، برنامه پرداخت مالیات را برنامه ریزی کنند یا استرداد مالیات  برای پرداخت بیش از حد مالیات ها را داشته باشند.

در اکثر کشورها ،تنظیم اظهارنامه مالیاتی باید سالانه برای یک فرد یا مشاغل با درآمد قابل گزارش ارائه شود (به عنوان مثال ، دستمزدها ، بهره ، سود سهام ، سود سرمایه یا سودهای دیگرارسال می گردد.

برای شناسایی یک شرکت حسابداری خوب عوامل مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن تسلط کامل به تمام روش های حسابداری، جدیدترین به روز رسانی ها و تغییران آن، روش های حل اختلاف های مالی و غیره است.علم حسابداری زبان تجارت است و از زیر شاخه های رشته مهندسی میباشد.تهیه گزارش های مالی اطلاعات کاملی در اختیار طرفین مالی قرار میدهد…

ارایه خدمات مشاوره ای در شرکت حسابداری

 

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیاتی مستنداتی است که به سازمان امور مالیاتی ارائه می شود و درآمد ، هزینه و سایر اطلاعات مالی مربوط را گزارش می کند.

در تنظیم اظهارنامه مالیاتی ، مالیات دهندگان بدهی مالیاتی خود را محاسبه می کنند ، برنامه پرداخت مالیات را برنامه ریزی می کنند یا درخواست بازپرداخت برایاسترداد مالیاتی  بیش از حد مالیات ها را می کنند.

در بیشتر جاها ، اظهارنامه مالیاتی باید سالانه ثبت شود.

درک وتنظیم اظهار نامه مالیاتی

در ایران ، تنظیم اظهارنامه های مالیاتی به سازمان امور مالیاتی  ارائه می شود که حاوی اطلاعاتی است که برای محاسبه مالیات استفاده می شود. اظهارنامه مالیاتی معمولاً با استفاده از نرم افزار اظهار نامه مالیاتی که سازمان امور مالیاتی در اختیار اشخاص حقیقی وحقوقی قرار می دهد  می توانند اظهار نامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تکمیل کنند. به طور معمول ، اظهارنامه مالیاتی با تهیه مأمور مالیاتی که اطلاعات شخصی را شامل می شود ، شامل وضعیت تشکیل پرونده آنها و اطلاعات وابسته می شود.

 

بخشهای اظهارنامه مالیاتی

در بخش درآمد تنظیم اظهارنامه مالیاتی ، کلیه منابع درآمد ذکر شده است.. دستمزدها ، سود سهام ، درآمد خود اشتغالی ، حق امتیازوهزینه عملیاتی وسایر در آمد های غیر عملیاتی  نیز گزارش شود.

. برای مشاغل ، بیشتر هزینه های مربوط به عملیات تجاری کسر می شود. مالیات دهندگان ممکن است معافیتها را  را تعیین کرده یا از وضعیت کسر استاندارد برای وضعیت پرونده خود استفاده کنند. هنگامی که تفریق همه کسرها کامل شد ، مالیات دهندگان ممکن است نرخ مالیات خود را بر درآمد ناخالص تنظیم شده خود تعیین کنند.

بستانکاری  مالیاتی مبالغی است که بدهیهای مالیاتی یا مالیاتهای بدهی را جبران می کند. مانند کسر ، این موارد در حوزهمالیاتی بسیار متفاوت است.

پس از گزارش درآمد ، کسر و اعتبار ، مالیات دهنده اظهارنامه مالیاتی خود را پایان می دهد. در پایان بازده مبلغی که مودیان مالیاتی مدیون مالیات یا میزان بازپرداخت مالیاتی هستند ، مشخص می شود. مالیاتهای اضافه پرداخت شده ممکن است در سال مالیات بعدی بازپرداخت شده و یا وارد شوند.

پرداخت کنندگان مالیات

پرداخت کنندگان مالیات ممکن است مبلغ پرداخت را به عنوان مبلغ واحدی پرداخت کنند یا برنامه های پرداخت مالیاتی را به صورت دوره ای انجام دهند. به همین ترتیب ، بیشتر افراد شاغل ممکن است هر سه ماه پیش پرداخت کنند تا بار مالیاتی خود را کاهش دهند

تنظیم اظهار نامه مالیاتی که جزئیات درآمد ، هزینه ها ، معافیت ها ، کسرها و محاسبه مالیات های قابل پرداخت برای مالیات دهنده را در اختیار وی قرار می دهد. اظهارنامه مالیاتی ممکن است توسط افراد و اشخاص تجاری ثبت  وارسال شوند. اظهارنامه مالیاتی تابع مقررات سازمان مالیاتی است که با آنها تشکیل شده است.

مجازات و جریمه به دلیل عدم ارائه به موقع اظهارنامه مالیاتی یا اظهارات دروغین اظهار شده در اظهارنامه مالیاتی وجود دارد. اظهارنامه مالیاتی شما و اطلاعات مندرج در تنظیم اظهارنامه مالیاتی شما محرمانه است. IRS نمی تواند با کسی دیگر درباره اظهار مالیات شما صحبت کند – حتی تهیه کننده مالیات شما. برای اینکه IRS با شخص دیگری درباره تنظیم  اظهارنامه مالیاتی شما صحبت کند ، باید به IRS اجازه دهید اطلاعات خود را به شخص دیگر فاش کند.

 

تعاریف اضافی

بازده مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی شامل کلیه مستندات مورد نیاز است که همراه با واریز مالیات به سازمانهای دولتی مناسب است که بزرگترین آنها سرویس درآمد داخلی (IRS) است. IRS بیش از ۶۵۰ فرم مختلف برای مالیات دهندگان در استفاده و محاسبه و پرداخت مالیات خود صادر می کند.

(لیست کامل از طریق انتشار IRS 676 ، کاتالوگ فرمهای مالیاتی فدرال موجود است). هر فرم برای موقعیت یا هدف متفاوت اعمال می شود. به عنوان مثال ، فرم ۱۰۶۵ درآمدی را که توسط یک کار تجاری به عنوان مشارکت در نظر گرفته شده است ، شرح می دهد و فرم ۸۸۲۶ مربوط به هزینه های ادعا شده برای استفاده تجاری از یک خانه است.

شاید آشناترین نوع فرم مالیات عبارت ازتنظیم اظهارنامه مالیاتی سالانه شخصی ،  باشد ، که باید هر ساله توسط میلیون ها مودیان مالیاتی تکمیل شود.

با توجه به اینکه این قوانین طی دو دهه گذشته کمتر از هشت مورد تجدید نظر اساسی و همچنین تغییرات جزئی متعددی را پشت سر گذاشته اند ، جای تعجب نیست که تهیهتنظیم اظهارنامه مالیاتی می تواند برای صاحبان مشاغل کوچک بسیار دشوار و وقت گیر باشد.

از آنجایی که یک شخص متوسط ​​مشاغل کوچک با هر سؤال امکان تحمل تماس با یک مشاور مالیاتی را ندارد ، زمان لازم است تا راه شخصی را از طریق پیچ و خم فرم های مالیاتی و دستورالعمل ها انجام دهد. خوشبختانه اطلاعات زیادی برای کمک به این کار موجود است. منابع شامل انتشارات IRS و خطوط راهنما ، راهنماها و نرم افزارهای تهیه مالیات خودیاری ، انجمنهای صنفی ، نشریات اداری و خدمات آنلاین هستند.

صرفه جویی در پول

برای صرفه جویی در پول ، برای صاحبان مشاغل کوچک مهم است که آگاهی شخصی از موضوعات مربوط به مالیات را حفظ کنند. حتی اگر آنها صاحب حسابدار یا حسابدار حرفه ای باشند ، صاحبان مشاغل کوچک باید در تهیه مالیات خود زبانه های دقیقی را نگه دارند تا از تمامی فرصت های احتمالی کسر و پس انداز مالیاتی استفاده کنند.

خواه صاحب مشاغل کوچک کمکهای حسابدار خارجی را درج کند ، باید مقررات اساسی کد مالیاتی را بفهمد. دقیقاً همانطور که فرد مدیریت پول خود را به شخص دیگری واگذار نمی کند ، نباید کورکورانه به دیگران اجازه دهد مسئولیت کامل مالیات دهی خود را به عهده بگیرد. دانش در مورد ساختار مالیاتی و مقررات می تواند تأثیر قدرتمندی بر پتانسیل حداکثر سود داشته باشد.

دانستن آنچه که قانون مالیات ارائه می دهد می تواند یک شرکت را نسبت به رقبا که از برنامه ریزی مالیاتی به طور کارآمد استفاده نمی کنند ، برتری بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.