تخصص مشاور مالی

مشاور ه مالی کیست و چه خدماتی می تواند ارائه دهد؟ خیلی وقت ها بدون اینکه خودمان متوجه شده باشید از خدمات این کارشناسان مالی بهره مند شده ایم. همین که برای

تخصص مشاور مالی

تخصص مشاور مالی

تخصص مشاور مالی فقط مخصوص شرکت ها و یا کسب و کارهای بزرگ و کوچک نیست و گاهی برای کنترل منابع مالی یک خانواده هم باید از آن استفاده کرد تا این منابع دچار اتلاف نشوند. خب پس دانستن اینکه تخصص مشاور مالی کیست و چه وظایفی بر عهده دارد خالی از لطف و فایده نخواهد بود.

تخصص مشاور مالی شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره

خیلی وقت ها بدون اینکه خودمان متوجه شده باشید از خدمات این کارشناسان مالی بهره مند شده ایم. همین که برای خرید خانه و یا سرمایه گذاری پول نقد خود از افراد مطلع سوال می کنیم یعنی به اهمیت مشاور مالی اعتقاد داریم.

از تخصص مشاور مالی اینست که یک برنامه ریز حرفه ای است

اولین خصیصه و تخصصی که باید در یک مشاور مالی خبره وجود داشته باشد، قدرت برنامه ریزی برای مسایل مالی است. حالا این مسایل مالی می تواند به وسعت یک شرکت و کسب و کار آن بوده و یا اینکه برای یک خانواده در اشل کوچک باشد.

تخصص مشاور مالی آرمان پرداز خبره

برنامه ریزی مالی توسط این اشخاص باید به دقت صورت گیرد و برای همه منابع مالی شرکت یا فرد برای سرمایه گذاری مفید و موثر برنامه داشته باشند. شناخت بازار و تحولات آن هنر مشاور مالی است. اگر مشاور مالی این هنر را نداشته و تخصص و آگاهی کافی در مورد تحولات و نوسانات بازار را نداشته باشد، می تواند سرمایه شرکت یا فرد را نابود کند.

ازتخصص مشاور مالی باید افق نگاه وسیع و همه جانبه داشته باشد

دید وسیع یعنی اینکه مشاور مالی همه بازارهای سرمایه گذاری را مد نظر داشته و آنها را رصد کند. مثلا اینکه فقط در حوزه مسکن یا بورس اقدام به سرمایه گذاری نماید نشان از دید محدود مالی آن خواهد داشت. به اصطلاح یک مشاور مالی می داند نباید همه تخم مرغ های خود را در یک سبد بگذارد. بازار مسکن، بورس، کالاهای اساسی، بیمه و بسیاری دیگر می تواند زمینه سرمایه گذاری و سودآوری قرار بگیرد.

از تخصص مشاور مالی باید طرح مالی داشته باشد

یکی دیگر از مهارت هایی که یک مشاور باید داشته باشد توانایی نوشتن طرح مالی است. طرح مالی در واقع نقشه راهبردی تمامی فعالیت های اقتصادی اعم از کوچک و یا بزرگ است. بدون این طرح مالی که ابتدا و انتهای آن معلوم است، نمی توان به اهداف مورد نظر سازمان در زمینه مالی دست پیدا کرد.

برای نوشتن این طرح مالی داشتن یک پرسشنامه طراحی شده و پر کردن آن ضروری خواهد بود. برخی فاکتورها که در یک پرسشنامه مالی گنجانده می شود شامل: لیست دارایی ها، بدهی ها، سرمایه نقدی، سرمایه در گردش و ارزش خالص دارایی ها است.

البته این فاکتور ها در مورد سازمان ها قابل استفاده خواهد بود و برای اشل های کوچکتر باید فاکتور های مخصوص به خود طراحی شود. با استفاده از این طرح مالی بهترین و بدترین حالت های مالی ممکن برای سازمان پیش بینی شده و در اختیار مدیریت قرار می گیرد تا با استفاده از مدیران بتوانند شرکت و سرمایه های آن را حفظ کنند.

ازتخصص مشاور مالی اجرای طرح مالی ارائه شده توسط مشاور مالی

در این مرحله طرح مالی ارائه شده باید اجرا شود. اجرای این طرح نیاز به همکاری همه افراد در همه رده های سازمانی خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...