اهمیت مشاوره مالی

مشاور مالی

اهمیت مشاوره مالی

اهمیت مشاوره مالی در خدمات دارایی  ، بسیاری از مشتریان مشاور مالی  به اندازه کافی باهوش هستند تا بتوانند سرمایه گذاری های خود را مدیریت کنند.

با این حال ، بسیاری از آنها ارزش توصیه های مالی خوب را می شناسند و برای بسیاری از افراد ، زمان آنها بهتر برای تلاش های تجاری یا شخصی صرف می شود.

یک مشاور  مالی می تواند به شما در جلوگیری از اشتباه ، یافتن فرصت هایی که از دست می دهید کمک کند .به شما کمک کند در مواقع استرس به برنامه خود بپیوندید و ریسک را به شیوه ای هوشمندانه از طریق مالیات برای محافظت و رشد دارایی خود مدیریت کنید.

یک مطالعه  نشان داد که کار کردن با یک مشاور مالی  حرفه ای می تواند ارزش داراییتان را چند برابر کنید

اهمیت  مشاوره مالی چقدر است ؟

نظرات  زیادی درباره هزینه های مشاور مالی  وجود دارد ، بیشتر به این دلیل که سطح اهمیت مشاوره مالیاتی به  حدی است   که هر یک از آنها مشتری ها را به روش های مختلفی خدمات می دهند .

ممکن است حق الزحمه را ماهانه پرداخت کنید   یا بر اساس آن سرمایه گذاری هایی را که خریداری می کنید.

یا مبلغی معادل یا درصدی را به مشاور مالی  خود بپردازید. با این حال در نهایت هزینه مشاوره مالی را پرداخت می کنید ، حتماً هزینه مشاور خود را بفهمید. هزینه های پایین یکی از بزرگترین محرک های بازده سرمایه گذاری بلند مدت است.

اهمیت  مشاوره مالی چقدر است؟ بستگی به نوع مشاور شما دارد.

نکات مالیاتی برای مشاوران مالی

مانند همه صاحبان مشاغل کوچک ، مشاوران مالی به دنبال راه هایی برای کاهش مالیات ، به حداکثر رساندن درآمد و پس انداز بازنشستگی هستند. مشاورانی که مستقل  هستند ، هزینه های بسیاری را متحمل می شوند که منحصر به  کارشان است .

اما همچنین اقدامات بسیاری وجود دارد که بیشتر یا همه مالیات دهندگان خود اشتغالی می توانند برای کاهش درآمد گزارش شده خود انجام دهند.

بسیاری از مشاوران مالی با ریسک کردن رویه های خود به اشخاص تجاری جداگانه ، مانند یک شرکت  همان استراتژی های دیگر صاحبان مشاغل کوچک را دنبال می کنند.

مشاور مالی شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره

آنها سپس حقوق خود را از مشاغل خود می پردازند ، بنابراین درآمد باقی مانده از عمل را که مشمول مالیات بر خود مشاغل است ، پرداخت می کنند

همچنین  مشاور مالی می تواند مسئولیت مشاور در دادرسی مالیاتی میزان مالیات را کاهش دهد.

اگر مشتری به هر دلیلی از مشاور شکایت کند ، بسته به نحوه راه‌اندازی مشاغل ، ممکن است خود مسئولیت داشته باشد ، اما مشاور نیست.

هزینه های استاندارد تجاری

تعداد زیادی از هزینه های مشاغل وجود دارد که مشاوران می توانند مانند هر مشاغل کوچک دیگر آنها را پرداخت می کند که شامل موارد زیر می باشد

بازاریابی و تبلیغات
تجارت و تلفن های همراه
اجاره ، سربار ، آب و برق غذا وایاب ذهاب
حقوق کارمندان
کار قرارداد
بیمه عمر و سلامت و سایر مزایا ،
تجهیزات دفتری استاندارد مانند کاغذ ، دستگاه های کپی و مبلمان.
هزینه های رایانه و نرم افزار ، مانند برنامه های حسابداری که درآمد کسب و کار ، دریافتنی ها و مخارج را پیگیری می کند
مشارکتهای طرح بازنشستگی سنتی (آنهایی که اکنون با توزیع هایی که در بازنشستگی قابل پرداخت هستند ، کسر می شوند)
با این حال ، برنامه ریزان مالی نیز مجموعه ای از هزینه ها را دارند که منحصر به حرفه آنها است.

مشاور مالی خبره

بسته به الگوی کسب و کار آنها ، اکثر یا همه مشاوران باید هزینه های زیر و یا برخی از موارد زیر را بپردازند:

هزینه های کارگزار
بیشتر مشاور مالی هزینه ها را پرداخت می کنند جمله هزینه های نگهداری و هزینه های اداری ، می پردازند. آنها همچنین به طور معمول بخشی از کمیسیون های ناخالص کسب شده توسط کارگزاران و مشاوران خود را نگه می دارند.

(برخی کارگزاران / نمایندگی ها هیچ هزینه ای را برای مشاور دریافت نمی کنند و بخش عظیمی از کمیسیون ها را به دست آورده اند.)

امروزه بیشتر مشاوران از برنامه های پیچیده رایانه ای برای تجزیه و تحلیل اوراق بهادار و اوراق بهادار استفاده می کنند. همچنین بسیاری از برنامه های جامع برنامه ریزی مالی وجود دارد که به مشاوران اجازه می دهد هر جنبه ای از وضعیت مالی مشتری را وارد کنند .

و سپس گزارش های مفصلی تهیه کنند که نشان می دهد چه چیزی ممکن است در سناریوهای مختلف فرضی رخ دهد که ممکن است مشتری دنبال کند.

بسیاری از این برنامه ها میلیونها ریال هزینه دارد
هزینه های تحصیلات و صدور مجوزها
هزینه های ادامه تحصیل و کار می تواند قابل توجه باشد . بسته به شرایط مشاور مالی  ، هزینه صدور مجوز برای فروش اوراق بهادار یا بیمه ممکن است کسر شود. یک مشاور  مالی جدید که به تازگی شروع کرده قادر به پرداخت همه این هزینها نمی باشد .

گزارش مالیات

مشاوران مالی باید درآمدهای شغلی و شخصی خود را بر اساس فرمهای مالیاتی مشابه سایر صاحبان مشاغل کوچک گزارش دهند. کسانی که به عنوان صاحبان منصوب فعالیت می کنند ، باید کلیه درآمد و هزینه های مشاغل را در برنامه C گزارش دهند ، در حالی که دیگران باید اظهارنامه مالیاتی شرکت را تشکیل دهند.

مشاوران مالی که به عنوان کارمند مشغول به کار هستند باید کلیه هزینه های مربوط به شغل غیرقابل بازپرداخت را در فرم 2106 گزارش دهند و آنها را به برنامه A ببرند (کسانی که قادر به تخفیف نیستند نمی توانند این کار را انجام دهند).

نتیجه گیری

اگرچه بسیاری از استراتژی های صرفه جویی در مالیات ارائه شده در اینجا برای اکثر صاحبان مشاغل کوچک قابل استفاده است ، انواع مختلفی از هزینه ها وجود دارد که فقط توسط متخصصان مالی تحمل می شود.

برخی از مشاوران نیز قادر به تهیه و ثبت بازده های خود هستند ، اما ممکن است افرادی کهدانش فنی  مالیاتی ندارند آموزش ببینند که این وظیفه را به مشاور مالی واگذار کنند (و سپس هزینه های تهیه مالیات را بر بازده خود کسر کنند.

 

اهمیت مشاوره مالی بالا می باشدکه  استراتژی های معاملاتی را به گونه ای مرور می کند  که وقتی آماده ورود به بازار واقعی می شود ، به آسانی تحلیل می کند .

 

در مقطعی از فعالیت مشاور مالی ممکن است با مشتری روبرو می شود که وضعیت فعلی وی پیچیده است. در حین جلسه ، ممکن است هنگام تعیین بهترین راه حل با برخی از چالش ها روبرو شود.

مشتریانی که شرایط به ظاهر ساده دارند ، غالباً می توانند دارای موضوعات پیچیده مربوط به بیمه عمر ، مالیات یا برنامه ریزی املاک باشند. آنها همچنین ممکن است از این شرایط آگاهی نداشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...