قرار رد اعتراض مالیاتی پر واضح است که اعتراض به برگ تشخیص از جمله حقوق مؤدی می‌باشد.

اعترای به رای هیات تجدید نظر مالیاتی مأموران مالیاتی مربوط در صورتی که رأی هیأت مبنی بر رد برگ تشخیص باشد و یا اینکه تشخیص اداره امور مالیاتی را تعدیل کرده باشد؛ اداره امور مالیاتی مربوط که برگ تشخیص را صادر کرده می‌تواند به رأی مذکور اعتراض نماید.

قرار رد اعتراض مالیاتی

پر واضح است که اعتراض به برگ تشخیص از جمله حقوق مؤدی می‌باشد. بنابراین از این دید که اعتراض حق محسوب می‌شود، مؤدی می‌تواند در هر زمان از اعتراض خود منصرف شده و آن را مسترد نماید.

بند 34 دستورالعمل دادرسی مالیاتی در این خصوص مقرر داشته: «هیأت حل اختلاف مالیاتی در صورت تقاضای استرداد اعتراض یا قبول مالیات مطالبه شده از سوی مؤدی در جلسه هیأت، می‌بایست رأی مقتضی مبنی بر تایید درآمد مشمول مالیات را صادر نماید.»

با توجه به این دیدگاه مؤدی در صورتی که نسبت به رأی هیأت حل اختلاف مالیاتی نیز درخواست تجدید نظ کرده باشد می‌تواند درخواست مزبور را مسترد نموده و هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدیدنظر نیز قبل از رسیدگی حکم بر ابرام رأی معترض‌عنه صادر نماید.

در بخشنامه شماره 73/200 مورخ 6/1/1392 سازمان امور مالیاتی در خصوص استرداد شکایت آمده است: «در مواردی که مؤدی پس از اعتراض به برگ تشخیص یا آراء هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی کتباً از اعتراض یا شکایت حسب مورد منصرف و نسبت به اعلام قبولی برگ تشخیص یا آراء هیأت حل اختلاف مالیاتی در مرجع ذیربط (مرجع تسلیم اعتراض) اقدام نماید در صورت ادامه مراحل دادرسی وجاهت قانونی نداشته و می‌بایست نسبت به صدور برگ مالیات قطعی، با رعایت مقررات اقدام گردد.»

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...