اظهارنامه مالیاتی عملکرد

اظهارنامه

اظهارنامه مالیاتی عملکرد

اظهارنامه مالیاتی به فرم مالیاتی اطلاق می شود که مالیات دهندگان برای گزارش درآمد مشمول مالیات خود و ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد بر درآمد در بخش های مالیاتی استفاده می کنند. این به مالیات دهنده کمک می کند تا بدهی مالیاتی خود را تعیین کند و بر این اساس ، بسته به وضعیت مالیاتی خود ، مالیات پرداخت می کنند یا مطالبه بازپرداخت از سازمان امور مالیاتی می کنند.

مالیات دهندگان (افراد ، شرکتها ، مشاغل) موظفند اظهارنامه مالیاتی عملکرد خود را در هر سال مشمول مالیات مربوط به درآمدی که از طریق حقوق ، دستمزد ، سود سهام ، سود سرمایه یا هر درآمد دیگر بدست آورده است ، ثبت کنند.

اشکال مختلفی برای مالیات دهندگان مختلف وجود دارد که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهندکه در پایان تیر ماه سال بعد اظهار نامه سال قبل را ارسال کنند

به طور کلی ، کلیه اظهارنامه های مالیاتی با جزئیات شناسایی مالیات دهندگان مانند نام ، آدرس ، نام شرکت و شماره شناسایی شروع می شود. سپس ، به سه بخش مهم تقسیم می شود:

  • درآمد اظهارنامه مالیاتی عملکرد

    :

  • در بخش درآمد اظهارنامه مالیاتی عملکرد ، مالیات دهندگان موظفند کلیه انواع درآمدها را با مبلغ واقعی که در طی یک سال مشمول مالیات دریافت کرده است از جمله حقوق ، سود سهام ، حق امتیاز ، سود سرمایه ، درآمد بهره و … ذکر کند. درآمد سرمایه گذاری. این امر در تعیین درآمد مشمول مالیات مشمول مالیات کمک می کند.
  • معافیتها:

  • برخی از تخفیف ها توسط سازمان امور مالیاتی مجاز است که به مالیات دهندگان کمک می کند تا درآمد مالیاتی خود را کاهش دهند تا بدهی مالیاتی خود را کاهش دهند. اما ، معیارهای معافی یا صلاحیت آن از صلاحیت صلاحیت دیگر فرق می کند.

برای شناسایی یک شرکت حسابداری خوب عوامل مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن تسلط کامل به تمام روش های حسابداری، جدیدترین به روز رسانی ها و تغییران آن، روش های حل اختلاف های مالی و غیره است.علم حسابداری زبان تجارت است و از زیر شاخه های رشته مهندسی میباشد.تهیه گزارش های مالی اطلاعات کاملی در اختیار طرفین مالی قرار میدهد…

ارایه خدمات مشاوره ای در شرکت حسابداری

به عنوان مثال

پرداختهایی  مانند کمک های خیریه ،  کمیته امداد هزینه های مراقبت از کودک و وابسته ، هزینه های پزشکی ، و هزینه های انجام شده برای انجام کار مجاز است از درآمد مشمول مالیات کسر شود. پرداختهای  از قبیل هلال احمر بهزیستی وکمیته امداد ، مجاز به كاهش مالیات از درآمد مشمول مالیات هستند.

پس از بیان کلیه درآمدها ، کسرهای واجد شرایط و اعتبار واجد شرایط در فرم مالیات ، درآمد مشمول مالیات و بدهی مالیاتی مرتبط با آن مشخص می شود که آیا مالیات دهندگان ملزم به پرداخت بدهی مالیاتی هستند.

یا مقامات مالیاتی به مالیات دهنده بدهکار هستند یا خیر. معمولاً در صورت وجود پرونده مالیاتی مأمورین مالیاتی مشمولان ، از مراجع مالیاتی بازپرداخت می شوند زیرا بعضی اوقات مالیات بیشتری از حقوق آنها در طول سال بازداشت می شود.

 

پنج دلیل عدم تشکیل اظهارنامه مالیاتی عملکرد که ایده بدی است!!!

مشاور مالی - آرمان پرداز

مشاور مالی – آرمان پرداز

فرم  اظهارنامه مالیاتی  عملکرد یکبار در سال تکمیل وارسال می شوددر این جهان چیزی نمی توان گفت به جز مرگ و مالیات قطعی است.” با پایان مهلت تشکیل پرونده مالیات بر درآمد در سال ، بسیاری از مالیات دهندگان ترس دارند که مجبور شوند اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را تهیه کنند و از بدهی مالیاتی  ترس دارند.

عدم ثبت اظهارنامه مالیاتی عملکرد

عدم ثبت اظهارنامه مالیاتی عملکرد یک مشکل جدی است که می تواند برای تعقیب ژرداخت جریمه های سنگین منجر گردد . این که آیا شما به دولت بدهی دارید هستید ، عدم موفقیت در ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد عواقبی دارد.
شما می توانید مسئول جرایم مالیاتی سنگین می شوید. اگر اظهارنامه مالیاتی را ناخوشایند دارید و احتمالاً پول به دولت مدیون هستید ، قبل از تشکیل این بازده ها باید با یک وکیل با تجربه در امور مالیاتی صحبت کنید. به خاطر داشته باشید ، حسابداران ، نمایندگان ثبت نام شده و تهیه کنندگان اظهارنامه مالیاتی از حق وکالت / مشتری برخوردار نیستند. برای محافظت از شما و حسابدار ، بهتر است ابتدا با مشاور مالیاتی صحبت کنید.اظهارنامه مالیاتی عملکرد

تجربه مشاور مالیاتی
در حالی که عواقب فوق دلهره آور به نظر می رسد ، یک مشاور مالیاتی  با تجربه در امور مالیاتی می تواند در جلوگیری از نگرانی و استرس ناشی از عواقب  ناخوشایند به شما کمک کند. مشاوران مالیاتی شرکت آرمان پرداز خبره  دانش و تجربه لازم برای ارائه قطعنامه های مؤثر در مورد مشکلات مالیاتی برای مشتریان در سرتاسر ایران  را دارد. برای کمک با شرکت آرمان پرداز خبره با شماره 09120754199 تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...