توسعه استراتژیک شرکت حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری

توسعه  استراتژیک شرکت حسابداری چیست؟

 

همچنین به شرکت حسابداری عنوان برنامه ریزی استراتژیک شناخته شده است، برای ایجاد و اجرای یک کسب و کار اساسی است و به طور گسترده و غیر رسمی و رسمی به کار گرفته می شود. آن را قادر به تغییر در پاسخ به تغییر دینامیک بازار است.

 

توسعه استراتژي شرکت حسابداری اهداف و اهداف خاصي را تعيين مي كند و سازوكار براي تهيه نقشه راه راه هايي براي رسيدن به آنها از طريق برنامه هاي عمل است. سپس اهداف ، زمانی که توسعه یافته، می توانند به یک بیانیه مأموریت و / یا بیانیه ای از دیدگاه خلاصه شوند.

 

هر برنامه استراتژیک شرکت حسابداری باید در واکنش به تغییر شرایط بازار و پویایی تغییر کند.
آیا هیچ مشکلی وجود دارد؟ بله – بسیاری از برنامه های استراتژیک شرکت  ابتکارات سطح بالا و اهداف مرتبط را هدف قرار می دهند، اما هرگز به اولویت های روزمره و وظایفی که برای تکمیل یک برنامه موفق نیاز دارند، انتقال نمی یابد. سطح که در آن یک طرح همراه با انتخاب کلمه و اصطلاحات استفاده شده در برنامه نوشته شده است، هر دو نمونه هایی از راه شکست در ترجمه برنامه استراتژیک خود را به یک وسیله قابل فهم و قابل اجرا برای موفقیت می باشد.

 

اغلب برنامه ها ی استراتژیک شرکت با شرایط مفهومی پر شده است که به واقعیت های روزمره برای کارکنانی که انتظار می رود آنها را انجام دهد، به واقعیت نپیوسته نیست.

 

گام های اساسی برنامه ریزی استراتژیک شرکت حسابداری چیست؟
تعیین اهداف بلند مدت. کجا می خواهید شرکتتان در پنج سالگی باشد؟ این باید شامل اهداف مانند خط تولیدخدمات ، رشد، فروش و اهداف درآمد، اهداف سود و برنامه های کارکنان، و همچنین اهداف و اهداف گسترده تر باشد.

نظرسنجی بازار و تجزیه و تحلیل رقابتی را انجام دهید – همانطور که باید بدانید که چه چیزی در مقابل شما قرار دارد و بنابراین می توانید برنامه ریزی بازاریابی و رقابت خود را برنامه ریزی کنید. درک پویایی بازار هدف خود، از جمله جمعیت شناسایی و ویژگی مخاطبان مورد نظر (نحوه، زمان و جایی که خدمات شرکت حسابداری را خریداری می کند). تجزیه و تحلیل رقابتی نیز حیاتی است، جمع آوری اطلاعات در موردخدمات، ارتقاء، قیمت گذاری و قرار دادن (توزیع).

اکنون شرکت حسابداری خود را ارزیابی کنید. دقیقا چی بنویسید که شرکت شما بر درآمد فعلی و سود خالص و خالص استوار باشد. درشرکت حسابداری شما باید بدانید که از کجا شروع میکنید تا تصمیم بگیرید کجا میروید و چطور به آنجا برسید.

تجزیه و تحلیل – قدرت، ضعف، فرصت ها و تهدیدات. این به شما سبب صادقانه نقاط قوت و ضعف شرکت  شما را ارزیابی می کند و بر اساس داده های بازار که جمع آوری کرده اید، شرکت  شما را به ارزیابی فرصت ها و تهدیدات می رساند.

مقایسه کنید که در حال حاضر کجا هستید و می خواهید در پنج سال آینده باشد. آیا شکاف بزرگی میان این دو وجود دارد؟ تصميم بگيريد که چه گامهايي بايد برداشته شود تا شما بتوانيد اين شکاف را با توجه به آنچه شما در تحليل خود ارزيابي کرده ايد، ببينيد. اگر فاصله خیلی زیاد باشد، بازبینی و تنظیم مجدد اهداف استراتژیک شرکت حسابداری خود را در نظر بگیرید.

در شرکت حسابداری برنامه استراتژیک خود را برای مقاله، ماهانه برای سال اول، و سپس به صورت سه ماهه برای سال دوم و در نهایت سالیانه در سه سال گذشته، بپردازید. به طور مرتب دیدار کنید تا ببینید چگونه شرکت حسابداری شما در مقابل اهداف شما عمل می کند. طرح را نه تنها با تیم مدیریت، بلکه با تمامی کارکنان شرکت حسابداری خود به اشتراک بگذارید، و بنابراین همه به سمت برنامه کار می کنند – وظایف را در همه سطوح اختصاص دهید.

در شرکت حسابداری انعطاف پذیر باشید بازارها به طور مداوم در حالت شلوغ قرار می گیرند، با رقابت نوظهور، تغییر قیمت ها، تغییر ارز و عوامل جهانی که به طور بالقوه بر درآمد و سود تاثیر می گذارد. یک برنامه استراتژیک در شرکت حسابداری باید هر شش ماه بازبینی شود، بنابراین به روز رسانی می تواند موقعیت فعلی شماشرکت حسابداری را بازتاب دهد تا اطلاعات جدید در دسترس قرار گیرد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...