تشریح دستورالعمل آگاهی دهنده و شفاف اثبات دارایی

ﺑﺎزار ﺟﻬﺎﻧﻲ ﺣﺴﺎﺑﺮﺳﻲ

تشریح دستورالعمل آگاهی دهنده و شفاف اثبات دارایی

در بخش الف،سیستم ثبت داراییهای کامپیوتری ایجاددشده است . اما داده های این سیستم ثبت داراییها خیلی صحیح نبود و منجر به اظهار نظر مشروط حسابرسی گردید. برای برطرف کردن این مشکل ،بخش مذکور همه داراییها را وارد سیستم کرد . این بخش برای اطمینان از اینکه فرایند اثبات ،منجر به جمع آوری داده های کامل و صحیح شده است.

 گروه های با تجربه ای را به مدیریت یک حسابدار تشکیل  داد.

دستورالعملهای اثبات برای اینکه به خوبی توسط افراد دخیل در فرایند اثبات قابل درک باشد،مجددا تنظیم شدند. به عنوان بخشی از فرایند ،یک فیلم ویدیویی از چگونگی اثبات تهیه شد. به عنوان بخشی از فرایند ،یک فیلم ویدیویی از چگونگی اثبات تهیه شد. در این فیلم ،همه انواع تجهیزات نگهداری شده توسط این بخش نشان داده شد. نام و کاربری هر قطعه از تجهیزات تشریح شده و مکان محل پلاک اموال نشان داده شد.

لازم است مالکیت داراییها،به خصوص زمین ،مورد بررسی قرار گیرد.اقلامی که ممکن است نیاز به توجه ویژه داشته باشند عبارتند از:

الف-زمین درخواست شده برای یک هدف خاص که هرگز به مالکان اصلی آن برگردانده نشده است.

ب-داراییهای مصادره شده که ممکن است مالکیت آنها متعلق به واحد گزارشگر باشد یا ممکن است نباشد.

پ-داراییهای اهدا شده و داراییهای نگهداری شده به صورت امانی

ی-زمینی که هنوز نقشه برداری نشده است.

در مواردی که مشکلاتی برای مثال مقدار و مکان  و سن در رابطه با صحت داده ها وجود داردیا موضوع مالکیت به راحتی قابل تعیین نیست ،دو راه حل وجود دارد:الف-وارد کردن داده ها در سیستم ثبت داراییها و نشان دادن آم مسئله به روشنی و

ب-توجه به اختلافات و ارجاع آن مسئله به ستادهای تخصصی تر برای برطرف کردن آن

درمرحله ای که یک واحد شروع به جمع آوری اطلاعات برای سیستم داراییها میکند،ممکن است نرم افزار یا سیستمهای مورد استفاده برای گزارش داراییهای ثابت ،انتخاب یا طراحی نشده باشد. به طور ایده آل ، اطلاعات به شکل هماهنگ با نرم افزار موجود جمع آوری میشود و در سیستمهای جدید باید خصوصیات مستندات موجود در نظر گرفته شود. حتی در نبود این قبیل سیستمها ،نیز این احتمال وجود دارد تا داده ها ی اصلی لازم برای سیستم ثبت داراییها جمع آوری شود. در برخی مواقع ممکن است لازم باشد تااطلاعات سیستم ثبت داراییها از یک فرمت به فرمت دیگری تبدیل شود. لازم است که مزایای بهبود سریع سیستم ثبت داراییها در مراحل اولیه با زمان و هزینه احتمالی انتقال اطلاعات به یک سیستم متفاوت مقایسه شود.

سیستم ثبت داراییها ممکن است در مراحل مختلف تهیه شود. مرحله اول ممکن است شامل تهیه فهرستی از همه داراییهای ثابت مشهود تحت کنترل واحد گزارشگر باشد. این اطلاعات میتواند قبل ازنهایی شدن رویه های شدن رویه های حسابداری جمع آوری شود ،زیرا مسائل مربوط به ارزشگذاری و اندازه گیری میتواند در مرحله دوم حل شود. به علاوه ،درمواردی که کسب اطلاعات راجع به طبقات خاص داراییها یا مشخص کردن میزان کنترل بر آنها مشکل است.

جمع آوری اطلاعات راجع به این قبیل داراییها میتواند به عنوان یک اقدام جداگانه در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر ،شناسایی و اترزشگذاری میتواند به صورت طبقه به طبقه انجام شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...