ویژگی های نرم افزار حسابداری از نظر شرکت حسابداری

تمام سیستم های حسابداری دارای ویژگی های اساسی هستند. با این حال، پیچیدگی این ماژول ها می تواند از فروشنده تا فروشنده متفاوت باشد

ویژگی های نرم افزار حسابداری از نظر شرکت حسابداری

تمام سیستم های حسابداری دارای ویژگی های اساسی هستند. با این حال، پیچیدگی این ماژول ها می تواند از فروشنده تا فروشنده متفاوت باشد. بعضی از   سیستم ها فقط اصول اولیه را ارائه می دهند، به شما این امکان را می دهد که آنچه در حال آمدن است و چه چیزی بیرون بیاید. در حالی که دیگران ویژگی هایی را ارائه می دهند که دقیق تر هستند، به شما امکان کنترل و آزادی بیشتر برای رسیدگی به کارهایی را که می توانید در صورت نیاز به صورت دستی انجام دهید.

بدهی های حساب
سیستم های نرم افزاری حسابداری باید قادر به پرداخت صورتحساب باشند، پیگیری آنچه که مشتریان بدهکار (بدهی ها) و پرداخت های خود دارند. در اینجا برخی از ویژگی های اصلی برای نگاه کردن به موارد زیر است:
پردازش صورتحساب
حداقل حداقل نرم افزار حسابداری باید قادر به پردازش صورتحساب باشد. وقتی که پول بدهکار است، باید بدانید که چه مقدار و چه زمانی باید پرداخت کنید. همه سیستم ها به شما اجازه می دهد تا فاکتورها را چاپ کنید؛ بیشتر به شما این امکان را می دهد که آنها را از طریق ایمیل ارسال کنید. سیستم شما باید قادر به یادآوری اطلاعات پایه مشتری مانند نام، آدرس، شماره حساب و شرایط استاندارد باشد. اکثر سیستم های نرم افزاری امروزه قیمت های استاندارد خود را برای انواع مختلفی از محصولات و خدمات نیز به یاد می آورند.
صورتحساب خودکار
این یک ویژگی مفید است و تضمین می کند که درآمد هرگز به تعویق افتاده است زیرا شما فراموش کرده اید که فاکتور را ارسال کنید. علاوه بر این، با اظهارات خودکار و یادآورهای نهایی، نرم افزار حسابداری به عنوان بخش جمع آوری شما عمل می کند، به یاد مشتریان نیاز به پرداخت صورتحساب خود.
فرایند پرداخت
بسیاری از سیستم های حسابداری مکانیسم را برای مشتریان فراهم می کنند تا صورتحساب خود را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. مزایای استفاده از فروشنده عبارتند از: تعداد کارکنان کمتری برای پردازش چک یا سپرده های بانکی، امنیت بیشتری برای پرداخت و زمان پردازش سریع تر. با این حال، هزینه هایی وجود دارد. انتظار می رود که نرخ های شبیه به شرکت های پردازش کارت اعتباری را پرداخت کنید تا سیستم حسابداری شما بابت پرداخت بدهی و کارت اعتباری برخورد کند. بعضی از سیستم ها سپرده های مستقیم را به حساب چک کردن شما اجازه می دهند و هیچ چیز مانند پرداخت ها به صورت خودکار در هر ماه به صورت خودکار در حساب کاربری شما ذخیره نمی شود و نیازی به منتظر چک در پست نیست یا مجبور نیستید برای انجام سپرده به بانک مراجعه کنید.
حساب قابل پرداخت
هیچ کس دوست ندارد صورتحساب پرداخت کند، اما پیگیری آنچه شما بدهکار برای هر کسب و کار ضروری است. با این حال، شیوه ای که در آن سیستم حسابداری شما جریان خروج صندوق های خود را مدیریت می کند، می تواند متفاوت باشد. در اینجا برخی از ویژگی های حساب قابل پرداخت مفید هستند:
سفارشات خرید
مدیریت خرید و آنچه که شما بدهکار است یکی از وظایف اصلی برای نرم افزار تهیه سفارش خرید است، اما چگونه این کار می تواند از تولید سفارشات خرید ساده به نقل قول های زیر تا خرید و پرداخت متفاوت باشد.
یادداشت اعتباری فروشنده
کسب و کار آسان است برای از دست دادن آهنگ از همه کسانی که اعتبار فروشندگان اغلب به دست آوردن، به عنوان پاداش و یا به عنوان بازپرداخت. با این حال، یادداشت های اعتباری مانند پول نقد ارزشمند هستند، بنابراین یک سیستم که می تواند آنها را پیگیری کند، هزینه های پایین را کاهش می دهد.نرم افزار حسابداری
پرداخت خودکار
از زمانبندی پرداخت های بانکی و سپرده های مستقیم به چک های چاپ، بسیاری از ماژول های می توانند فرایندهای پرداخت خود را به طور کامل اتوماتیک کنند و مانع از عقب نشینی شما شوند.
فرم های مالیاتی
داشتن یک پایگاه داده از رایج ترین فرم های مالیاتی مانند معاملات فصلی ولیست حقوق و می تواند زمان زیادی را صرفه جویی کند، به ویژه اگر سیستم بتواند تمام اطلاعات لازم را در فرم ها برای شما وارد کند و آنها را با اینترنت به صورت الکترونیکی ارسال کند. پرداخت الکترونیک پرداخت مالیات و ثبت فرمها می تواند شما را از پرداخت مجازات مجازات محروم کند.
حقوق و دستمزد

ویژگی های نرم افزار حسابداری

حقوق و دستمزد را می توان در برخی از سیستم های حسابداری مدرن بسیار پیچیده کرد و از تمام محاسبه حقوق و دستمزد برای محاسبه ساعات و پردازش دستمزد به پرداخت مالیات مربوط به حقوق درآمد برخوردار بود و کسر را پرداخت کرد. در اینجا برخی از ویژگی های بهتر وجود دارد:
برنامه های متغیر دستمزد
این که آیا کارکنان حقوق و دستمزد توسط ساعت پرداخت می شود، یک سیستم که می تواند با دقت محاسبه آنچه را که بدهی ضروری است. مشکلات زمانی بوجود می آیند که شما دارای بسیاری از کارگران متناوب یا کارکنان نیمه وقت هستید. بعضی از کارمندان ممکن است به صورت ماهانه، هفتگی یا هر دو هفته یا به صورت ضروری پرداخت شوند. نرم افزار شما باید قادر به اداره پرداخت های مختلف با انواع مختلف جبران خسارت (کمیسیون، حقوق، اشتراک سود، پاداش، و غیره) و مزایا (بیمه درمانی، بازنشستگی و حتی مزایای پارکینگ پرداختی) باشد.

پرداخت مستقیم
این روزها ضروری است، زیرا چکهای پرداختی بیشتر افراد به طور مستقیم در حسابهای بانکی خود سپرده می شوند. نرمافزار حسابداری مناسب باید به شما اجازه میدهد پرداختهای مستقیم پرداخت شده را برنامهریزی کنید.نرم افزار حسابداری
محاسبات مالیاتی اتوماتیک
این نیز می تواند متفاوت باشد از اینکه قادر به مقابله با تنها کسر های اولیه برای ارائه جداول مالیاتی پیشرفته و چاپ فرم های مربوطه باشد. بدانید که آیا سیستم گزارش دهی جدید استخدام، را ارائه می دهد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...