وکیل مالیاتی معتبر

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی معتبر از چالشهای مالیاتی ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد است که مشاغل و شرکتها در هنگام انجام کار با آن روبرو هستند و آن را بیشتر درک می کنند. عناوین دیگر وکیل مالیاتی، مشاوره مالیاتی و مشاور مالیاتی می باشد.

کارشناس وکیل مالیاتی معتبر مجموعه ای از هوشمندانه ترین راه حل ها را ارائه می دهد؛

آنها تجربیات گسترده ی خود را به مشاغل و شرکتها برای مقابله با مالیات بر ارزش افزوده و مالیات برعملکرد ارائه می دهند تا از پیشرفت اطمینان حاصل شود.

تجارت و تعهدات آن یکپارچه است و به آن اجازه می دهد تا بر فعالیتهای تجاری خود متمرکز شود.

تیم تخصصی وکیل مالیاتی معتبر که از جمعی از کارشناسان و متخصصان در زمینه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد تشکیل شده است.

مالیات چیست ؟

مالیات پولی است که طبق قانون ، دولت برای صرف خدمات عمومی ، مستقیم یا غیرمستقیم با اضافه کردن قیمت برخی کالاها جمع می کنند.

قانون مالیات چیست ؟

قدرت مالیات ، که خود را در قالب استفاده از قدرت عمومی نشان می دهد ، می تواند به عنوان قدرت قانونی و عملی که در جمع آوری مالیات در سراسر کشور دارد ، بر اساس قدرت حاکمیت دولت تعریف شود.

چرا با یک وکیل مالیاتی کار کنیم ؟

در هنگام اجرای امور بازرگانی و در پرونده های حقوقی که باید در هیئت حل اختلاف مالیاتی مالیاتی انجام شود ، کار با یک وکیل مالیاتی تهران که دارای تجربه مالیات است ، انتخاب درستی خواهد بود.

وکیل مالیاتی کیست ؟

هر واحد صنفی و تجاری در کشور، به ازای درآمد کسب شده در یک سال، مطابق با قوانین مالیاتی مصوب شده در کشور، موظف به پرداخت مالیات خواهد بود.

اما با این حال در اغلب مواقع، واحدهای تجاری به دلیل عدم آگاهی کافی از قوانین مالیاتی و روش‌های صحیح تکمیل به موقع اظهارنامه مالیاتی، با فرم‌های مالیاتی روبرو می‌شوند که توان پرداخت آن را ندارند و یا نسبت به میزان مالیات تعیین شده توسط اداره مالیات، نارضایتی دارند.

کنار تیم حسابداری که وظیفه حسابرسی وضعیت درآمد و هزینه‌های واحد تجاری شما را بر عهده دارند، وجود یک وکیل مالیاتی معتبر یا مشاور مالیاتی، می‌تواند به شما در کاهش هزینه مالیاتی سالانه کمک کند و از این نظر، شما را آسوده خاطر نماید.

میخواهیم در این مقاله درباره انواع مالیات، قوانین مربوط به مشمولین مالیات و موارد معاف از مالیات، وظایف یک وکیل مالیاتی مجرب و مزایای استفاده از آن، به تفصیل سخن بگوئیم.

با نگارش این مقاله، قصد داریم به بسیاری از پرسش‌های عمومی حوزه مالیات و درآمدها پاسخ دهیم؛ بنابراین با صبوری تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پرداخت مالیات، اساس توسعه ملی و تامین هزینه‌های آموزش، بهداشت و رفاه ملی است.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

مالیات چیست و چه اهمیتی دارد؟

مالیات در واقع نوعی هزینه اجتماعی است که مردم یک سرزمین به منظور بهره‌ برداری از امکانات و منابع کشور خود به دولت پرداخت می‌کنند تا توانایی‌های جایگزینی این امکانات و منابع به طور دائم محیا باشد.

به عبارت دیگر مالیات، سپردن بخشی از درآمد‌های جامعه یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی مردم و شرکت‌ها به دولت است.

اقشار جامعه در ازای این پرداخت، امکانات و خدمات مهم ملی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، و از سوی دولت تامین خواهد شد بهره خواهند برد.

انواع مالیات

در نظام مالیاتی ایران، مالیات به دو دسته کلی زیر تقسیم می‌شود:

 1. مالیات مستقیم: شامل انواع مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات شرکت‌ها، حقوق، مشاغل، مستغلات و…
 2. مالیات غیر مستقیم: شامل مالیات بر مصرف، مالیات بر فروش و مالیات بر واردات، حقوق گمرکی، سود بازرگانی، حق ثبت سفارش، و…

بسیاری از اقتصاددانان، مالیات بر مصرف را به مالیات بر درآمد ارجحیت می‌دهند.

اخذ مالیات‌های سنگین برای مصرف برخی کالاهای مضر می‌تواند به مصرف کمتر آن نیز کمک کند و در ازای آن، اعتدال در مالیات بر درآمد واحدهای تولیدی می‌تواند بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

به عنوان مثال سیگار یا نوشابه از جمله کالا‌هایی هستند که دولت‌های مختلف برای جلوگیری از مصرف بیش از حدشان، مالیات‌های سنگین بر آن‌ها وضع می‌کنند.
در هر صورت، چه مالیات بر مصرف و چه مالیات بر درآمد، در هر دو نوع مستقیم و غیر مستقیم، همگی دارای نرخی هستند که به نرخ مالیات شهرت دارد و توسط دولت تعیین می‌شود.

عوامل موثر بر نرخ مالیات

عوامل موثر بر نرخ مالیات بسیار متعدد است و این نرخ نیز نمی‌تواند جز در مواردی خاص، مقدار مشخص و ثابتی داشته باشد.

مالیات بر ارزش افزوده عدد ثابت ۹% را در ایران دارد؛ اما بسیاری از انواع مالیات مستقیم و غیر مستقیم، طی بخشنامه‌هایی همه ساله به اداره مالیات جهت اجرا، ابلاغ می‌شوند.
آنچه پرداخت مالیات را مهم می‌کند، مجراهایی است که قرار است برای آن‌ها هزینه شود.

در زمان‌های گذشته، پرداخت مالیات، به مثابه پرداخت پولی زور به پادشاهان قلمداد می‌شد.

امروزه با تدوین قوانین مشخص و روشنگری در میزان دریافت و محل هزینه مالیات، وضعیت تغییر کرده است.

هم اکنون مالیات منبعی برای تامین درآمدهای دولت در حوزه‌های مختلفی می باشد.

مانند تولید و اشتغال‌زایی و آموزش همگانی، اجرای پروژه‌های عمرانی نظیر ساخت جاده‌ها و بازسازی و نگهداری آن‌ها، سدسازی، ساخت، نگهداری و توسعه نیروگاه‌ها و شبکه‌های آبی، توسعه زیرساخت‌های ملی و انجام پروژه‌های گوناگون عمرانی در مناطق محروم و توسعه‌نیافته است.

علاوه بر تمامی موارد فوق‌الذکر، یک درصد از میزان ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات، به سلامت و درمان و سه درصد از آن به شهرداری‌ها اختصاص داده می‌شود.

اغلب کسبه، تجار و شرکت‌های کوچک و بزرگ، با پرداخت مالیات در ذات مشکلی ندارند و آن را وظیفه شهروندی خود می‌دانند؛

اما با همه این اوصاف، مسئله اصلی پرداخت مالیات برای آن‌ها مسئله میزان مالیات تعیین شده است که گاهی بالاتر از حد تصور و گاهی نیز خارج از توان پرداختی آنان است.

اینجا است که نقش یک وکیل مالیاتی مجرب، اهمیت پیدا می‌کند و می‌تواند به کمک شما بیاید. در ادامه درباره وکیل مالیاتی و استخدام آن برای کسب و کار شما صحبت خواهیم کرد.

وکیل مالیاتی کیست و چه وظایفی دارد؟

بیایید پیش از آن‌که با وظایف وکیل مالیاتی آشنا شویم، کمی بیشتر درباره جزئیات فرایند محاسبه و پرداخت مالیات در کشور صبحت کنیم.

در ایران محاسبه مالیات معمولاً به دو شکل انجام می‌گیرد: خود اظهاری و علی الراس.

انواع روش های محاسبه مالیات

1. تعیین مالیات بر اساس خود اظهاری

در این روش فرد حقیقی یا شخصیتی حقوقی، با ارائه اظهارنامه مالیاتی به حوزه مربوطه، میزان فروش و درآمد سالانه و همچنین میزان هزینه‌های جاری تجارت خود را مشخص می کند.

هزینه های جاری شامل حقوق کارمندان و کارگران، هزینه‌های استهلاک، هزینه‌های تامین و موارد دیگری از این دست را مشخص می‌کند.

به گزارش رسمی که توسط تاجران و شرکت‌ها به این شکل تنظیم و به اداره مالیات تسلیم می‌شود، اظهارنامه مالیاتی و به این روش، روش خود اظهاری گفته می‌شود.

پس از ارائه اظهارنامه مالیاتی، کارشناسان سازمان امور مالیاتی کشور، اظهارنامه و مدارک موجود را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند.

در صورتی که صحت مطالب عنوان شده احراز شود، اظهارنامه وی مورد پذیرش واقع شده و مالیات بر اساس اظهارات اعلام شده محاسبه خواهد شد.

2. تعیین مالیات به روش علی الراس

روش دوم مسیری متفاوت دارد و میزان مالیات بر اساس اظهارات مودی مالیاتی محاسبه نمی‌شود.

در روش علی الراس تعیین‌کننده مالیات، ماموران و بازرسان سازمان امور مالیاتی هستند.

این روش تنها زمانی استفاده می‌شود که اظهارات مودی مالیاتی با مدارک موجود و گزارشات رسیده مغایرت داشته باشد و نیاز به بررسی مجدد وجود داشته باشد.
به خاطر داشته باشید که کارشناسان و بازرسان اداره مالیات، افرادی زبده و مسلط بر کار هستند که می‌توانند به سادگی جزئیات را تشخیص داده و صحت سنجی نمایند.

به همین خاطر، مسئله دومی ‌برای اغلب تجار و کسبه به میان می‌آید که به آن، دفاع مالیاتی گفته می‌شود.

دفاع مالیاتی

دفاع مالیاتی، به فرایند دفاع از مدارک و اظهارنامه ارائه شده شما گفته می‌شود و برای بسیاری از مدیران کسب و کار و روسای شرکت، فرایندی پیچیده به شمار می‌آید.

اغلب افراد مایلند که دفاع مالیاتی خود را به سرپرست تیم مالی و حسابداری خود بسپارند؛

باید این موضوع را بدانید که گاهی این فرایند ممکن است پیچیده‌تر از آن باشد که از دست یک حسابدار برآید.

عده‌ای تصور می‌کنند که وکلای حقوقی یک شرکت قادر خواهند بود که از اظهارنامه ارائه شده دفاع کند؛

اما وکلای حقوقی نیز تخصص بر دعاوی و مسائل حقوقی و کیفری دارند و مسئله مالیات، ممکن است که از سطح وظایف آنان نیز خارج باشد.

در واقع برای داشتن دفاع مالیاتی موفق، علاوه بر تسلط به اسناد مالی واحد تجاری، تسلط بر تبصره‌های مالیاتی نیز لازم است و دقیقاً همینجا است که وکیل و مشاوره مالیاتی خبره، تعریفی مشخص پیدا خواهد کرد.

ریشه ایجاد بسیاری از مشکلات و نارضایتی‌های مالیاتی مردم و شرکت‌ها، عدم اطلاع کافی از مواردی همچون قوانین مالیات، رویه‌های جاری در ادارات مالیاتی و وظایف قانونی و عرفی مودیان مالیاتی است.

افرادی که دچار نارضایتی مالیاتی هستند و برای دفاع مالیاتی خود به کمک نیاز دارند، می‌توانند به سادگی بامشاوره مالیاتی، خود را از مهلکه زیان‌های سنگین مالی نجات دهند.

جهت دریافت هزینه مشاور مالیاتی کلیک کنید …

وظایف یک وکیل مالیاتی معتبر چیست؟

یک وکیل مالیاتی مجرب، با تسلطی که بر قوانین، بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مالیاتی دارد، می‌تواند به یک سازمان یا یک کاسب در پرداخت مالیات کمتر کمک کند.

به طور کلی یک وکیل مالیاتی معتبر به روش‌های زیر می‌تواند به شما مشاوره مالیاتی دهد و در  کاهش هزینه‌های مالیاتی شما کمک کند:

1. دادرسی مالیاتی

اصلی‌ترین کار یک وکیل مالیاتی، ارائه مشاوره مالیاتی به شما و بر عهده گرفتن پرونده مالیاتی یک شرکت یا واحد تجاری در اداره‌ی‌ِ مالیات است.

به عبارتی، وظیفه مشاوره مالیاتی حل اختلافات موجود در هیئت‌های حل اختلاف و یا مراجع قانونی رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی است.

صاحبان مشاغل به طور معمول، هر سال در موعدی مقرر، اقدام به پر کردن فرم اظهارنامه مالیاتی و ارائه آن به اداره مالیات می‌کنند.

در برخی موارد، کارشناس ممیز مالیاتی با توجه به بررسی‌های خود، اظهارنامه مالیاتی شرکت را رد می‌کند و رقم دیگری را به‌عنوان مالیات برای شرکت در نظر می‌گیرد.

فی الواقع این اتفاق، مسئله‌ای شایع در اداره مالیات است.

در این زمان شرکت نیاز به فردی مجرب دارد که بتواند در مراجع رسیدگی به حل اختلاف از اظهارنامه مالیاتی ارائه شده شرکت دفاع کرده و از پرداخت مالیات بیشتر جلوگیری کند.

وکیل مالیاتی حرفه ای همان فردی است که با دست گرفتن پرونده مالیاتی شما، با تخصص و تسلط خود و همچنین تجربه‌ای که در پرونده‌های مشابه دارد، از سوی شما در هیئت حل اختلاف حاضر شده و به دفاع از اظهارنامه مالیاتی ارسال‌شده خواهد پرداخت.

وظیفه اصلی در دادرسی مالیاتی آن است که رأی صادره از سوی اداره مالیات را برگردانده و اظهارنامه شما را به عنوان اظهارنامه نهایی برای پرداخت مالیات، به تایید اداره مالیات درآورد.

همچنین اگر امکان دفاع از اظهارنامه در دادرسی وجود نداشت، از مبلغ تعیین شده توسط اداره مالیات کاسته و مبلغ مالیات کمتری را برای شما مصوب گرداند.

2. پشتیبانی مالیاتی

وظیفه دیگر یک وکیل مالیاتی، پشتیبانی مالیاتی در مشاوره مالیاتی است.

به این صورت که وکیل مالیاتی در گام اول به دادن مشاوره مالیاتی به مدیران مالی شرکت می‌پردازد و پیچیدگی‌های قوانین مالیاتی را به آن‌ها یاد می‌دهد.

در گام دوم مدیران بخش مالی شرکت و یا خود شخص وکیل مالیاتی به تنظیم صورت‌های مالی شرکت به شفاف‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن می‌پردازند.

نکته اصلی در این بخش است که اسناد مالی تنظیم‌ شده باید به نوعی تنظیم شوند که باعث پرداخت حداقلی مالیات گردند.

نظارت بر قراردادهای منعقد شده، بررسی نحوه پرداختی‌ها و دریافتی‌های کلی شرکت و همچنین معرفی راه‌های استفاده از معافیت‌های مالیاتی از دیگر فعالیت‌هایی است وکیل مالیاتی در حین پشتیبانی مالیاتی انجام می‌دهد.

3. تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

از جمله وظایفی که می‌توانید آن را به وکیل مالیاتی خود بسپارید، همراه با مشاوره مالیاتی، تکمیل اظهارنامه مالیاتی اصلی سالانه خود است.

وکلای مالیاتی با تسلطی که بر رویه جاریه دارند، به خوبی می‌دانند چگونه اسناد موجود در منابع مالی شرکت را توجیه کنند و به چه صورت اظهارنامه را تکمیل کنند که احتمال رشد شدن آن به حداقل رسیده و یا میزان اختلاف، از حد خاصی پیشی نگیرد.

4. رسیدگی به پرونده بدهی‌های مالیاتی

از جمله دیگر وظایفی که وکلای مالیاتی می‌توانند بر عهده بگیرند، قبول و رسیدگی به پرونده بدهی‌های مالیاتی سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

بسیاری از شرکت‌ها هستند که در بدو تاسیس، تا زمان مشخصی، از دادن مالیات طفره می‌روند. دلیل این امر ممکن است عدم تمکن مالی کافی یا عدم آگاهی از عواقب آن باشد.

به هر جهت در این شرایط، برای اینکه مالیات‌های پرداخت نشده به عنوان فرار مالیاتی و جرم تلقی نشوند، بهتر است که به کمک یک وکیل، پرونده بدهی مالیاتی ایجاد کرده و با رسیدگی به موقع به آن، نسبت به تقسیط بدهی‌های قبلی با شرایطی آسان اقدام گردد.

5. مشاوره حقوقی درباره طرح‌های بخشودگی

یک وکیل مالیاتی می‌تواند پیرامون طرح‌های بخشودگی جرائم و آیین نامه‌هایی که به صورت موقت به ادارات مالیات ابلاغ می‌شود نیز به شما مشاوره دهد و به شما کمک کند در مسیری پیش بروید که شامل این بخشودگی‌ها شوید.

چگونگی مشمولیت در بخش بخشودگی‌ها و پاداش‌ها نیز از جمله وظایفی است که می‌توان بر عهده یک وکیل مالیاتی گذاشت.

6. مشاوره حقوقی درباره پیشگیری از جرائم

برنامه‌های راهبردی یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای صرفاً در نوشتن اظهارنامه درست یا دفاع از آن و همچنین اقدام در جهت طرح‌های بخشودگی خلاصه نمی‌شود.

بسیاری از کارفرمایان و مدیران مالی شرکت‌های بزرگ و کوچک، همواره دغدغه جریمه‌های مالیاتی را دارند که از قوانین و قواعد آن آگاه نبوده‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت که اغلب جرائمی که شرکت‌ها متحمل می‌شوند، به سبب عدم آگاهی کافی آن‌ها از قوانین مالیاتی است.

بنابراین مشاوره حقوقی پیرامون چگونگی پیشگیری از جرائم مالیاتی و عوارض گوناگون آن نیز می‌تواند از جمله وظایف مهم یک وکیل مالیاتی به شمار رود.

7. اعتراض به برگه تشخیص مالیات

هنگامی که اظهارنامه شما مورد کارشناسی قرار می‌گیرد، رد پرونده شما از سوی کارشناس برای شما به معنای آن خواهد بود که مبلغ اعلام شده شما دیگر ارزش پرداختی نداشته و شما مکلف به پرداخت مبلغی هستید که کارشناس اداره مالیات برای شما تعیین نموده است.

در این حالت، شما باید برگه‌ای موسوم به برگه اعتراض به تشخیص را تکمیل و تسلیم اداره مالیت نمایید که در مرحله بعد، با ارائه یک لایحه اعتراض، از اظهارنامه اولیه خود دفاع کنید.

این مرحله از کار نیز می‌تواند جزو وظایف یک وکیل مالیاتی به شمار بیاید.

8. تهیه، تنظیم و تسلیم لایحه اعتراض

همانطور که گفته شد، پس از ارائه اعتراض به برگه تشخیص، شما نیازمند تنظیم یک لایحه قوی و مستند و متکی به قوانین روشن و دقیق مالیاتی هستید تا به کمک آن، به دفاع از اظهارنامه خود پرداخته و در هیات حل اختلاف مالیاتی، به رقم مالیاتی مقرون به صرفه و معینی دست یابید.

لایحه تسلیمی شما، پیش نیازی برای دفاع بوده و اصل دفاع، مسئله‌ای حضوری خواهد بود.

اما تا همینجا، یک وکیل مالیاتی می‌تواند در کنار مشاوره مالیاتی، برای شما لایحه اعتراض را نیز تنظیم نماید.

9. حضور در هیأت حل اختلاف مالیاتی و دفاعیات مالیاتی

اختلاف مالیاتی به معنای آن است که رقم ارائه شده شما در اظهارنامه مالیاتی با رقمی که کارشناس اداره مالیات بر اساس اسناد و گزارشات شما اعلام کرده، مطابقت ندارد و شما نیز آنچه از سوی اداره مالیات اعلام شده را به عنوان مالیات قبول ندارید.

در این صورت پرونده مالیاتی شما به هیات حل اختلاف مالیاتی ارجاع خواهد شد و لایحه اعتراض شما در آن هیات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این هیات، نیاز به حضور مستقیم شما به عنوان مدیر شرکت و یا وکیل دارای اختیار شما است.

در اینجا بهترین گزینه برای شما داشتن یک وکیل مالیاتی مجرب است که به جای شما در این هیات حضور یافته و از لایحه اعتراض و همچنین اظهارنامه مالیاتی شما دفاع کند.

به خاطر داشته باشید که نتیجه این جلسات، مبلغ نهایی مالیات شما را تعیین خواهد نمود.

10. وکالت دعاوی حوزه مالیات بر ارزش افزوده

ارزش افزوده، مالیاتی است که مصرف کننده نهایی در نهایت علاوه بر قیمت کالا آن را پرداخت می‌کند.

نرخ درصد مالیات ارزش افزوده توسط دولت تعیین می‌شود و هر چند سال یک بار نیز دست خوش تغییر خواهد بود.

در مورد محصولات و کالاهای دارای قیمت معین، مالیات ارزش افزوده روشن است و خریدار هنگام خرید، آن را به عنوان بخشی از قیمت کالا در نظر خواهد داشت؛

اما در مورد برخی از خدمات، تعیین نرخ مالیات ارزش افزوده به روشنی کالاها نیست و ممکن است در این حین نیز اختلافات و دعاوی خاصی از سوی صاحبان مشاغل، شرکت‌ها و سازمان‌ها و حتی اداره مالیات عرضه شود .

یک وکیل مالیاتی مجرب رسیدگی به این نوع دعاوی را نیز جزو وظایف خود دانسته و قادر به پیگیری و حل و فصل آن است.

11. شکایت وکیل مالیاتی معتبر به رای و درخواست تجدید نظر

از دیگر وظایف یک وکیل مالیاتی، ارائه شکایت به رای نهایی در زمان مقرر است.

در صورتی که لایحه اعتراض و دفاعیه شما از سوی شورای حل اختلافات مالیاتی مورد تایید قرار نگیرد، شما در زمانی که مقرر می‌شود، امکان درخواست تجدید نظر خواهید داشت.

شما می‌توانید از تصمیمات قطعی هیأت بدوی و تجدید نظر حل اختلاف مالیاتی، به شورای عالی مالیات شکایت کنید و البته که دردسرهای انجام این کار زیاد است؛ اما گاهی مورد نیاز خواهد بود.

انجام به موقع این کار از اهمیت بالایی برخوردار است و انجام به موقع آن و عرض دلیل موجه برای پذیرش این اعتراض نیز، جزو وظایف یک وکیل مالیاتی است.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

ویژگی‌های یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای

در بحث مالیات و پرداخت به موقع و دقیق آن، موضوعات بسیار مهم و متنوعی مطرح است که می‌شود به آن‌ها پرداخت و در ادامه نیز به بسیاری از این مسائل خواهیم پرداخت.

مسئله مهمی که بیش از هر چیز دیگری ممکن است اهمیت داشته باشد، مسئله انتخاب یک وکیل مالیاتی مجرب و حرفه‌ای است.

در واقع هنگامی که قصد دارید یک از یک وکیل مالیاتی کمک بگیرید، تمام مسائل مربوط به مالیات و پرداخت آن را به وی خواهید سپرد.

با این گام شما چاره‌ای جز اعتماد به وکیل استخدام شده ندارید و چون خودتان نیز از قوانین آگاهی کافی ندارید، به همین جهت هر چه وکیل به شما بگوید، انجام خواهید داد.

در پایان، زمانی ممکن است متوجه اشتباه خود شوید که مبلغ نهایی مالیات سالانه شما مصوب شود و در آن زمان نیز کار چندانی از دست شما بر نخواهد آمد.

به علاوه این سابقه مالیاتی سنگین، بر حکم مالیات سال‌های بعدی شما نیز تاثیر خواهد داشت.

به همین دلیل باید پیش از هر چیز بدانید که یک وکیل مالیاتی چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توان یک وکیل مجرب، کار کشته و با تجربه یافت و به او اعتماد کرد.

در نگاه اول، یک وکیل مالیاتی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

• مدرک تحصیلی و الزامات وکیل مالیاتی معتبر

نخستین چیزی که بهتر است مورد بررسی قرار گیرد، مدرک تحصیلی وکیل مالیاتی است.

داشتن مدارک تحصیلی تخصصی در زمینه‌های حقوق و اقتصاد، هر چند شرط کافی برای تجرب یک وکیل مالیاتی نیست، اما قطعاً شرط لازم خواهد بود.

بنابراین کسی را به عنوان وکیل مالیاتی خود برگزینید که دارای مدرک حداقلی لیسانس در رشته‌های مالی و اقتصادی باشد و همچنین به حقوق و قوانین ملی نیز آگاهی داشته باشد.

• تسلط بر قوانین مالیاتی

یک وکیل مالیاتی مجرب، فردی است که تسلط کافی بر قوانین مالیاتی داشته باشد. این قوانین شامل تمامی قوانین ثابت وضع شده، کلیه آیین‌نامه‌ها و همچنین تمامی ‌بخشنامه‌ها و تبصره‌ها و… است.

بهتر است که اطلاعات اولیه‌ای درباره مالیات و قوانین حاکم بر آن داشته باشید تا بتوانید با طرح پرسش‌هایی، میزان تسلط وکیل مورد نظر را مورد ارزیابی قرار دهید.

سعی کنید هنگام آشنایی با وکیل مالیاتی، بیشتر شنونده باشید و در کلام وی، در جستجوی میزان تسلط بر قوانین بگردید.

همچنین سعی کنید نقطه سوالی باقی نگذارید و تا آن‌جا که می‌توانید در زمینه قوانین، آیین‌نامه‌ها، تبصره‌ها و… سوال بپرسید.

• تسلط بر قوانین تامین اجتماعی

به دلیل رابطه تنگاتنگی که بین مسئله مالیات و بیمه وجود دارد، بهتر است وکیل مالیاتی را استخدام کنید که علاوه بر قوانین مالیاتی، به قوانین مربوط به تامین اجتماعی و بیمه نیز تسلط کافی داشته باشد.

به این ترتیب از استخدام دو مشاور و قرار گرفتن در منگنه صحبت‌های ضد و نقیض آنان رهایی خواهید یافت.

• داشتن گستره بالای ارتباطات حقوقی

داشتن دامنه بالای ارتباطی در ادارات و آشنایی با کارشناسان و همچنین عوامل موثر در فرایند دفاع مالیاتی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

البته این موضوع به معنای تخلف و استفاده‌ی سوء از این ارتباطات نیست؛ چرا که نیازی به این امر هم نخواهد بود.

وجود ارتباطات گسترده تنها در تسریع امور و درک صحت فرایند اجرایی کار تاثیر دارد و البته این ارتباطات، شامل آشنایی با دیگر وکلا و تجمیع برای حل برخی مشکلات اساسی نیز خواهد بود.

• آشنایی با فوت و فن تسریع امور اداری در اداره مالیات

هر اداره و سازمانی، رویه و روال مشخص خود را دارد که در صورت عدم آشنایی با آن‌ها به طور معمول فرایند اداری شما ممکن است بیش از حد ممکن به طول بیانجامد.

با فرض آن‌که اطلاعات کافی درباره قوانین مالیاتی کسب کنید و خود یا مدیران مالی‌تان نسبت به مسئله حل اختلافات اقدام نمایید، باز هم مسئله زمان، اهمیت بسیاری خواهد داشت.

یک وکیل مالیاتی باتجربه، رویه‌های اداری را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند از این شناخت، برای تسریع امور خود به درستی استفاده کند و روند رسیدگی به دفاعیات شما را تسریع ببخشد.

آشنایی با رویه حاکم بر هیات‌های داوری مالیاتی و نحوه عملکرد در این جلسات، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

• داشتن تسلط بر آخرین اخبار این حوزه

یکی از ویژگی‌های وکلای مجرب مالیاتی، مطالعه روزانه اخبار و آیین نامه‌های ارجاعی است.

آگاهی از این اخبار، برای از دست ندادن طرح‌های بخشودگی جرائم و اولتیماتوم‌های فوری ارائه دفاعیه و اظهارنامه و… امری ضروری است و کسانی که از این طرح‌ها آگاهی نداشته باشند، ممکن است بهترین موقعیت‌ها را برای شما بر باد بدهند.

• آشنایی با قوانین جاری اداره دارایی

کسانی که پیش از این با اداره دارایی سر و کار داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که رجوع به این اداره بدون آگاهی از قوانین پیچیده و مراحل خاص آن، کار آسانی نیست.

سعی کنید وکیلی را در استخدام خود بگیرید که علاوه بر اداره مالیات و تامین اجتماعی، با قوانین و رویه‌های اداره دارایی نیز آشنایی کافی داشته باشد.

• فن بیان و تسلط بر فنون مذاکره

یکی از ویژگی‌های مهم برای هر وکیل مالیاتی، داشتن فن بیان خوب و تسلط بر فنون مذاکره در زمان های مشاوره مالیاتی است.

از آنجایی که کار اصلی این وکیل، مذاکره و دفاع از اظهارات مالیاتی شما است و استفاده از فنون مذاکره در این امر بسیار حیاتی و مهم خواهد بود.

لذا یکی از ویژگی‌های اصلی و مهم وکلای مالیاتی، تسلط بر فنون مذاکره و توانایی متقاعد سازی بالا در زمان مشاوره مالیاتی است.

اگر شما وکیلی در اختیار داشته باشید که تمامی فوت و فن مربوط به قوانین و تبصره‌های مالیاتی را بداند اما از توانایی کافی برای مذاکره و جلب نظر دیگران برخوردار نباشد، به احتمال زیاد استخدام وی تاثیری در مالیات پرداختی نهایی شما نخواهد داشت.

• آشنایی کافی با امور حسابرسی و حسابداری

دفاع از اظهارنامه مالیاتی از زمان ثبت اسناد مالی آغاز می‌شود.

تنظیم صحیح و اصولی اسناد مالی یک شرکت، راه را برای دفاع مالیاتی باز خواهد گذاشت و همچنین شیوه انجام این کار در حداقل کردن مبلغ مالیات ذکر شده در اظهارنامه نقش اساسی دارد. وکیل مالیاتی مجرب فرایند حداقل سازی مالیات را از مشاوره بر سر تنظیم این اسناد آغاز می‌کند تا در زمان دادرسی بتواند آنچه لازم است را به درستی انجام دهد.

• وقت شناسی و تعهد کاری

بر هیچ کسی پوشیده نیست که یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بودن در هر زمینه شغلی، داشتن تعهد کاری و وقت شناسی است.

بنابراین وکیل مالیاتی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از ویژگی‌های اصلی وی می‌توان به وقت شناسی و تعهد کاری او اشاره داشت.

در زمینه مالیات، گاهی تنظیم به موقع یک لایحه دفاعیه و حضور به موقع در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی، می‌تواند نقش مهمی در فرایند دفاع مالیاتی داشته باشد.

بنابراین تعهد کاری و وقت شناسی در این زمینه اهمیت ویژه‌ای نیز پیدا خواهد کرد.

همچنین این وقت شناسی و تعهد می‌تواند به معنای پیگیری پرونده شما تا حصول نتیجه نهایی نیز باشد.

• دارای رزومه روشن و درخشان

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک وکیل مالیاتی مجرب را از یک وکیل غیر حرفه‌ای مجزا می‌کند، روشن بودن رزومه کاری وی است.

روشن بودن به معنای آن است که بتوان به سادگی به رزومه وی پی برد و همچنین درخشان بودن این رزومه به معنای سابقه کاری موفق در زمینه ارائه راهبردهای درست برای کاهش مالیات شرکت‌ها و سازمان‌ها است.

رزومه هر فردی، نشان دهنده تجربه وی در این امر است و همین موضوع نیز می‌تواند بهترین مسئله برای جلب اعتماد دیگر شرکت‌ها و سازمان‌ها باشد.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

مزایای استخدام وکیل مالیاتی چیست؟

تا به اینجا درباره وظایف وکلای مالیاتی و همچنین ویژگی‌های یک وکیل مالیاتی معتبر ، و مشاوره مالیاتی با کیفبت و مجرب و حرفه‌ای صحبت کردیم.

موضوعی که در اینجا می‌خواهیم به آن بپردازیم، مسئله اهمیت استخدام یک وکیل مالیاتی و مزایایی است که انجام این کار به ارمغان خواهد آورد.
این مسئله از آنجایی نیاز به صحبت دارد که می‌بینیم همچنان بسیاری از مدیران کسب و کار‌ها امور مالیاتی خود را به کمک وکیل حقوقی و مسئول مالی و حسابرسی شرکت به صورت کج‌دار و مریز پیش می‌برند.

این افراد بی آن‌که بدانند، سالانه در حال از دست دادن مقدار زیادی از سرمایه خود هستند.

سرمایه‌ای که می‌شد از آن در بخش‌های مختلف استفاده کرد و یا به عنوان درآمد شرکت به حساب آورد، اما اکنون در حال واریز شدن به حساب اداره مالیات به صورت مالیات مازاد است.
در اینجا قصد داریم ببینیم که آیا استخدام یک وکیل مالیاتی و تدوین یک برنامه راهبردی مالیاتی، می‌تواند در پایان سال مقدار زیادی صرفه‌جویی برای شرکت به ارمغان بیاورد؟

یا به طور کلی، آیا استخدام یک وکیل مالیاتی صرفه اقتصادی دارد؟

بدون شک اگر اینطور نبود، وجود چنین وکلایی و تدوین برنامه‌های مدون راهبردی برای مالیات شرکت، امری بیهوده محسوب می‌شد.

با همه این‌ها بیایید با هم به مزایای استخدام وکیل مالیاتی معتبر نگاهی اجمالی داشته باشیم:

• صرفه‌جویی در هزینه‌ها

بدون شک مهم‌ترین دلیل برای استخدام یک وکیل مالیاتی این است که وظیفه خود را به درستی انجام داده و سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های مالیاتی شود.

تمامی مدیران در سراسر جهان، سعی بر این دارند که میزان درآمد سالانه شرکت را با کاهش هزینه‌های شرکت افزایش دهند.

یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش هزینه‌های شرکت، کاهش هزینه‌های بیمه، دارایی و مالیات است.

استخدام یک وکیل خبره، می‌تواند موجب تحقق این امر شود و به این ترتیب، نخستین مزیت داشتن یک وکیل مالیاتی، کاهش هزینه‌های سالانه و افزایش درآمد خواهد بود.

نکته مهم این است که زمانی می‌توان گفت حضور یک وکیل مالیاتی صرفه اقتصادی دارد که میزان صرفه جویی که به کمک وی در امور مالیاتی شرکت محقق می‌شود، از میزان دستمزد و حق مشاوره آن وکیل بیشتر باشد.

این موضوع، به سادگی قابل ردیابی و اثبات است؛ چرا که عموماً وقتی برای اولین بار از یک وکیل مالیاتی برای امور مربوطه استفاده می‌کنید، تازه به میزان هزینه‌ای که می‌شد صرفه‌جویی کرد پی خواهید برد.

• انجام تخصصی امور مالیاتی

بدون شک وکیل حقوقی شرکت می‌تواند در کنار تمامی امور حقوقی و مشاوره مالیاتی ، مسئله مالیات را نیز پیگیری نماید.

همچنین مدیر مالی یا حسابدار شرکت نیز در این امر سررشته دارد و قادر است تا حدودی کار را پیش ببرد.

اما هیچ یک از این دو گزینه به صورت مجرد، به اندازه یک وکیل مالیاتی متخصص نمی‌توانند به شما کمک کنند.

ساده‌ترین دلیل اثباتش این است که این افراد، به احتمال زیاد هر روز در حال بالا و پایین رفتن از پله‌های اداره دارایی و مالیات نیستند و اغلب اوقات درگیر مسائل دیگر شرکتی بوده و شاید بیشتر وقت خود را در شرکت یا در دادسراها سپری می‌کنند.

البته این موضوع محتمل است که وکیل حقوقی شرکت شما به اندازه کافی درباره مالیات و قوانین آن نیز تخصص داشته باشد و بتواند مشاوره مالیاتی ارائه نماید.

در این صورت این وکیل حکم جفت شش را برای شرکت شما خواهد داشت.

اما اغلب مواقع، استفاده از یک وکیل متخصص در این امور، باعث انجام تخصصی‌تر کارهای شما خواهد بود.

• داشتن برنامه ریزی مالیاتی

استخدام یک وکیل مالیاتی تنها منجر به رسیدگی پرونده بدهی‌های مالیاتی شما و حل و فصل اختلافات مالیاتی نخواهد شد.

چرا که یک وکیل متخصص، در تدوین یک استراتژی مالیاتی به شرکت کمک خواهد کرد.

این استراتژی می‌تواند شامل موارد گسترده‌ای از تغییر در ساختار شرکت، تغییر در نحوه حسابرسی‌های مالی، تغییر در شیوه‌های پرداختی هزینه‌ها، تغییر در نحوه ثبت هزینه‌ها و درآمدها و موارد متعدد دیگر شود.

باید این را بدانید که شما تنها در زمان بروز دعاوی مالیاتی نیاز به وکیل متخصص این امر نخواهید داشت.

بلکه کاهش هزینه مالیاتی از روز نخست کار شرکت شما در سال آغاز می‌شود و این امر، تنها به کمک یک وکیل مالیاتی متخصص محقق خواهد شد.

• دفاع مالیاتی

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که شاید وکیل حقوقی یا مدیر مالی شرکت شما از قوانین و تبصره‌های مالیاتی به خوبی آگاهی داشته باشد که این بسیار هم خوب است.

اما اگر به خاطر داشته باشید، در قسمت ویژگی‎‌های یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای، درباره اهمیت فن بیان، تسلط بر تکنیک‌های مذاکره و آشنایی با رویه‌های جاری در هیات حل اختلافات مالیاتی صحبت کردیم.

بدون شک این ویژگی‌ها در هنگام دفاع مالیاتی خود را به شدت نشان خواهد داد و می‌توان با قدرت گفت که این، کاری است که تنها از عهده یک وکیل مالیاتی باتجربه و حرفه‌ای بر خواهد آمد و استخدام چنین فردی، مزیت دفاع موفق مالیاتی را برای شما به همراه خواهد داشت.

• صرفه جویی در زمان

اغلب ما به خوبی می دانیم که امور جاری یک سازمان یا یک شرکت فارغ از بزرگی و کوچکی آن تا چه مقدار می‌تواند گسترده و زمان گیر باشد.

بیشتر اوقات، پایان سال علاوه بر بستن دفاتر حسابرسی و ارائه اظهارنامه مالیاتی، زمان انجام امور جاری دیگری مانند انبارگردانی و… نیز هست و به کار گرفتن مدیر مالی یا وکیل حقوقی شرکت در این شرایط، می‌تواند بسیار زمان گیر باشد.

یک وکیل مالیاتی معتبر با داشتن اختیار حقوقی تام از سوی شما در ادارات مالیاتی، از سوی شما همه کارها را انجام خواهد داد و به این ترتیب، زمانی که وکیل مالیاتی شما در حال انجام کار است، در درون شرکت صرفه جویی خواهد شد.

اگر مانند مدیران موفق جهان، دیدگاه شما نیز موافق ارزش زمان باشد، به خوبی می‌دانید که گاهی وقت از طلا هم ارزشمندتر است.

به‌خصوص زمانی مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها اگر برای امور جزئی مانند مالیات هدر نرود، می‌تواند در جاهای مهم‌تری صرف شده و کارایی بالاتری داشته باشد.

• عدم تمرکز بر مسئله مالیات

گاهی موضوع در مشاوره مالیاتی تنها زمان و هزینه نیست.

مسئله پرداخت مالیات و کلیه امور مربوط به آن (اعم از ارائه اظهارنامه مالیاتی، تنظیم لایحه اعتراض، دفاع از اظهارنامه و لایحه و…) همگی بیش از هر چیز، تمرکز مدیران را به سوی خود معطوف می‌کنند.

گاهی شدت این موضوع به حدی است که ممکن است مدیران از بسیاری امور مهم شرکت خود غافل شده و تمام تمرکز خود را صرف این مهم کنند.

استخدام یک وکیل مالیاتی، علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان، به شما کمک می‌کند که تمرکز خود را بر روی مسائل مهم‌تر در درون شرکت بگذارید و دیگر نگران مسائل مالیاتی شرکت خود نباشید.

• تسریع در امور مالیاتی

علاوه بر تمام مزایای فوق، مسئله سرعت عمل نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

وکلای مالیاتی اموری را که ممکن است مدت زیادی توسط شما پیگیری شود و باز بی نتیجه بماند را به سبب آشنایی با رویه‌های اداری و تسلط بر قوانین و داشتن روابط گسترده، در کمترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد داد .

به این ترتیب، مزیت دیگری که این افراد برای شما به ارمغان خواهند آورد، مسئله تسریع در امور مالیاتی شرکت خواهد بود.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

انواع روش‌های به کار گیری وکلای مالیاتی

موضوع بعدی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، این است که از یک وکیل مالیاتی در چه مواردی می‌توان استفاده کرد؟

به عبارت بهتر، نحوه قرارداد با یک وکیل در حوزه مالیات به چه صورت است و به چه عناوینی می‌توان از چنین فردی کمک گرفت.

این موضوع از آنجایی حائز اهمیت است که برخی از مدیران سازمان‌ها با کمک مدیران مالی شرکت خود، قادرند بسیاری از امور مالی و مالیاتی خود را پیش ببرند و تنها گاهی نیاز به وکیل متخصص در این حوزه خواهند داشت.

این افراد باید بدانند که الزامی ‌برای استخدام وکیل مالیاتی خبره که همه امور آن‌ها را بر عهده بگیرد ندارند و می‌توانند به صورت محدود نیز از حضور آن‌ها بهره ببرند.

به طور کلی، به سه طریق زیر می‌توان با یک وکیل در حوزه مالیات وارد قرارداد شد:

یکی از کارهایی که هر وکیلی در حوزه مالیات می‌تواند برای مدیران سازمان‌ها انجام دهد، پشتیبانی مالیاتی است.

پشتیبانی مالیاتی می‌تواند شامل موارد بسیار متعددی شود که از آگاه سازی مدیران درباره قوانین و تبصره‌ها شروع شده و تا نحوه ثبت اسناد و شیوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی امتداد دارد.

مدیرانی که تنها نیاز به مشاوره مالیاتی دارند و نیازمند یک استراتژی راهبردی مالیاتی برای سازمان خود هستند.

همچنین مدیرانی که قصد دارند سر و سامانی به وضعیت دفتر کل و دفتر حسابرسی شرکت خود بدهند.

به علاوه مدیرانی که می‌خواهند از روش‌های قانونی پرداخت مالیات کمتر آگاه شوند، همگی می‌توانند در این محدوده از یک وکیل مالیاتی معتبر به عنوان مشاور مالیاتی کمک بگیرند.

در چنین شرایطی وکیل مذکور به مدیران در چارچوب نیاز آن‌ها کمک می‌کنند و اطلاعات لازم را به صورت ادواری به آن‌ها خواهند داد.

گاهی مدیران تنها یک بار در سال و پیش از تکمیل اظهارنامه مالیاتی نیازمند مشاوره مالیاتی خواهند بود.

این نیز بخشی از پشتیبانی مالیاتی است که یک وکیل مالیاتی معتبر می‌تواند برای سازمان‌ها انجام دهد.

1- حل موردی پرونده‌ مالیاتی

محدوده دیگری که مدیران می‌توانند از حضور یک وکیل متخصص در حوزه مالیات بهره‌مند شوند، حل پرونده‌های موردی است.

این مسئله معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که در مراحل پیشین از مشاوره مالیاتی بهره نبرده باشند و حال، پرونده یا پرونده‌هایی در اداره مالیات، با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

حل و فصل چنین پرونده‌هایی معمولاً از عهده وکیل حقوقی شرکت خارج است و نیازمند تخصص، ارتباط و تجربه در همین زمینه است.

البته که اگر پیش از به مشکل برخوردن از وکیل مالیاتی استفاده شود، زیان کمتری حادث خواهد شد.

در هر حال، در چنین شرایطی که پرونده موردی در اداره مالیات گریبان گیر سازمانی می‌شود، می‌توانند از یک وکیل مالیاتی برای حل و فصل همان مورد خاص استفاده کنند.

2- ثبت کلیه قراردادها و صورت‌های مالی شرکت

ساختار دیگری که می‌توان طی آن با وکیل مالیاتی وارد قرارداد همکاری شد، تنفیذ وظایف جامع سازمانی در حوزه اخذ قراردادهای درون سازمانی و برون سازمانی و همچنین نظارت بر ثبت تمامی صورت‌های مالی است.

بدون تردید، مدیرانی که به این شکل از حضور وکیلان متخصص بهره‌مند می‌شوند، دیدگاهی طولانی مدت دارند و در طول زمان، زیان مالی کمتری را در حوزه قراردادها و مالیات‌ها تجربه خواهند کرد.

این سطح از اختیارات که به وکیل حوزه مالیات داده می‌شود، باعث پیشگیری از بسیاری اختلافات حقوقی و مشکلات مالیاتی خواهد شد و به نوعی، بهترین روش برای پیشگیری از زیان‌های مالی و ایجاد پرونده‌های حقوقی خواهد بود.

فرار مالیاتی چیست و چه جرائمی دارد؟

در اینجا قصد داریم تا اندکی درباره فرار مالیاتی، انواع آن و جرائمی که برایش در قانون در نظر گرفته شده صحبت کنیم.

از آنجایی که ادامه صحبت ما درباره چگونگی کاهش هزینه‌ها به کمک یک وکیل مالیاتی و بدون فرار مالیاتی است، این مقدمه در طی مقاله ضروری به نظر می‌رسد.

طبق مواد ۱۹۹ و ۲۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، هر گونه تلاش قانونی و غیر قانونی برای سر باز زدن از پرداخت مالیات یا کاهش آن، جزو مصادیق فرار مالیاتی محسوب می‌شود و طبق قانون، جرم شناخته شده و شامل مجازات خواهد شد.

ماده ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم، درباره فرار مالیاتی به این صورت صحبت کرده است:

«هر شخص حقیقی یا حقوقی که به‌موجب مقررات این قانون مکلف به کسر و ایصال مالیات مؤدیان دیگر است، در صورت تخلف از انجام وظایف مقرره، علاوه بر مسئولیت تضامنی که با مؤدی در پرداخت مالیات خواهد داشت، مشمول جریمه‌ای معادل ۲۰ درصد مالیات پرداخت ‌نشده خواهد بود.

آنچه از این اصل حاصل می‌شود، این است که عدم پرداخت مالیات، در ساده‌ترین حالت ممکن (در صورتی که بدون تخلف جانبی و تنها به سبب عدم پرداخت مالیات انجام گرفته باشد) شامل جریمه‌ای معادل ۲۰% از مالیات پرداخت نشده خواهد بود.

البته این جرائم معمولاً با توجه به شیوه فرار مالیاتی ممکن است مبلغی بالاتر باشد و همچنین اگر روش فرار مالیاتی شامل موارد کیفری نظیر پول‌شویی یا موارد مشابه باشد، ممکن است که مجازات‌های غیر نقدی نیز در انتظار مؤدیان متخلف باشد.

چه مواردی شامل فرار مالیاتی خواهد بود؟

در اینجا به چند مورد مشهور آن اشاره می‌کنیم:

• تخلف در ترازنامه و دفتر حسابرسی

ساده‌ترین شکل فرار مالیاتی، استناد به ترازنامه و اسناد و مدارکی است که خلاف واقع تنظیم شده باشد.

اگر در اظهارنامه مالیاتی خود، صورت مالی خود را مستند به اسناد مالی نمایید که سازمان مالیات بتواند دروغ بودن یا ناقص بودن آن را ثابت کند، این مورد به معنای فرار مالیاتی شما خواهد بود.

• عدم ارائه اظهارنامه و ترازنامه برای ۳ سال متوالی

تمامی شرکت‌ها، کسب و کارها و سازمان‌های مشمول مالیات، موظف هستند که سالانه ترازنامه، دفتر کل (حساب سود و زیان) و اظهارنامه مالیاتی خود را به ادارات مربوطه ارائه کنند.

عدم ارائه این اسناد و گزارش‌ها برای ۳ سال متوالی، به طور مشخص فرار مالیاتی قلمداد شده و مشمول جریمه خواهد بود.

• پنهان سازی درآمد

یکی از مصادیق فرار مالیاتی، پنهان سازی درآمد از طریق انتقال سرمایه به حساب‌های فرعی و گمراه کننده است.

باید به خاطر داشته باشید که بانکداری الکترونیک و اتصال سیستم‌های مالی کشور به سامانه مالیاتی، راه‌های پنهان سازی درآمد را دشوار کرده و در اغلب مواقع، حساب‌های فرعی (حتی اگر به نام غیر باشند) باز هم به سرعت شناسایی خواهند شد.

• استفاده از کارت بازرگانی دیگران

هر گونه استفاده سوء از کارت بازرگانی اشخاص دیگر در امر صادرات و واردات و تجارت، مصداق فرار مالیاتی بوده و شامل جرائم و مجازات‌های مربوطه خواهد بود.

• اختلال در کار بازرسان مالیاتی

مدیران موظف هستند که با کارشناسان و بازرسان مالیاتی کمال همکاری را داشته باشند.

هر گونه اختلال در کار بازرسان مالیاتی می‌تواند مصداق فرار مالیاتی تلقی گردد و زیانی به مراتب بیشتر را برای سازمان‌ها به همراه داشته باشد.

• معامله با نام دیگران

اثبات اینکه معامله‌ای به نام غیر ثبت شده، هم برای فردی که معامله به نامش ثبت شده و هم برای فردی که این کار را برای فرار از مالیات انجام داده، جرم مالیاتی قلمداد خواهد شد.

بنابراین تمامی قراردادهای مربوط به هر کسب و کار، سازمان یا شرکتی، باید به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی نام‌برده در اساسنامه باشد.

• فعالیت تجاری در پوشش امور معاف از مالیات

همانطور که می‌دانید، در هر کشوری، طبق قوانین مربوطه، برخی فعالیت‌ها شامل معافیت از مالیات خواهند بود.

این معافیت‌ها اغلب زمینه‌ساز تخلفاتی می‌شود که طی آن، در پوشش فعالیت‌های معاف از مالیات، فعالیت‌های تجاری مشمول مالیات انجام می‌گیرد که این کار نیز مصداق بازر تخلف مالیاتی و فرار از مالیات بوده و شامل جریمه سنگین خواهد بود.

به جز موارد ذکر شده، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که از نظر قانونی، مصداق فرار مالیاتی است.

مسئله اصلی در مورد فرار مالیاتی این است که بسیاری از مدیران از این مسائل آگاهی کافی ندارند و به صورت غیرتعمدی مرتکب این جرم می‌شوند.

گاهی نیز برخی مدیران با ساده انگاری این جرائم و تصور اینکه می‌توانند با موفقیت تخلف خود را پنهان کنند، اقدام به چنین کارهایی می‌کنند.

مهم است بدانید که برای پرداخت مالیات کمتر، نیازی به تخلف ندارید و یک وکیل مالیاتی معتبر ، وکیلی است که بدون انجام هر گونه تخلف، با تدوین استراتژی مالیاتی درست به شما در کاهش میزان مالیات پرداختی کمک کند.

در ادامه شیوه‌هایی که یک وکیل مالیاتی بدون تخلف به کار می‌بندد تا مالیات شما را کاهش دهد را به شما معرفی می‌نماییم

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

چگونه با استفاده از یک وکیل مالیاتی، بدون فرار از مالیات، هزینه های خود را کاهش دهیم؟

این موضوع می‌تواند یک تیتر جنجالی برای کسانی باشد که در جستجوی کاهش مالیات خود هستند.

بدون شک هیچکس دوست ندارد که به جرم فرار مالیاتی، متحمل زیان مالی مضاعف شود و از سویی همگی دوست دارند تا با کاهش پرداخت مالیات، سود کسب و کار خود را افزایش دهند.

پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید که در سراسر جهان، اقداماتی برای کاهش پرداخت مالیات از سوی شرکت‌ها انجام می‌گیرد و این امری مختص به ایران نیست.

حتی می‌توان گفت که ذات این عمل (اگر با فعالیت‌هایی که مصداق فرار مالیاتی است ادغام نشود) هیچ ایرادی هم ندارد.

البته نکته مهم این است که بدانید باید چه کارهایی را انجام دهید و سپس گام به گام به آن‌ها بپردازید.

بدون شک بدون استفاده از یک وکیل مالیاتی معتبر ، ممکن است هر نوع اقدام شما برای کاهش مالیات، رو به سوی فرار مالیاتی بگذارد؛

اما وکیل‌های مالیاتی و مشاوره مالیاتی مجرب این حوزه می‌توانند به شما کمک کنند که کاملاً در چهارچوب قانون و بدون کوچک‌ترین تخلفی موفق به کاهش هزینه‌های مالیاتی خود شوید.

برای اینکه بدانید یک وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی چگونه می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد و به شما مشاوره مالیاتی ارائه دهد ، بهتر است با دو عبارت زیر بیشتر آشنا شوید:

• حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی، رشته‌ای تخصصی و زیرمجموعه حسابداری است که هدف آن، نظارت و کنترل تمامی وجوه نقدی و غیر نقدی ورودی به سازمان است.

یک حسابداری مالیاتی با مدیریت صحیح اسناد مالی در حوزه حسابداری، سعی در کاهش پراکندگی مالی و جلوگیری از ریخت و پاش‌های نقدی و غیر نقدی دارد .

با محاسبه ماهانه و فصلی مالیات‌های مختلف، امکان مانیتور کردن مرتب وضعیت مالیاتی شرکت و ارائه راهکارهای احتمالی را میسر می‌سازد.

یک حسابدار مالیاتی به طور کل با یک حسابدار ساده متفاوت است.

این شاخه از حسابداری در کشورهای توسعه یافته به عنوان یک رشته مجزا در سطوح بالای تحصیلی تدریس می‌شود و در شرکت‌ها نیز، حسابدار مالیاتی همان وکیل مالیاتی است که به کمک مدیران مالی و حسابداران جزء، اقدام به بهبود شرایط مالی شرکت در حوزه بیمه و مالیات می‌کند.

• استراتژی مالیاتی

راهبردهای مالیاتی یا همان استراتژی مالیاتی، شامل مجموعه‌ای از عادات است که مدیران و حسابداران یک مجموعه باید در تمام طول سال برای بهبود وضعیت مالیاتی سازمان مد نظر داشته باشند.

راهبردهای وکیل مالیاتی معتبر

1. جدا سازی حساب شخصی مدیران از حساب سازمانی.
2. دسته بندی صحیح حساب‌های ورودی و خروجی برای دخل و خرج سازمان.
3. چگونگی گردآوری سندهای مالی و دریافت و ثبت فاکتورهای هزینه.
4. چگونگی مدیریت منابع مالی ورودی شرکت.
5. استفاده از سیستم جامع و استاندارد حسابداری (این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.)
6. برنامه‌ریزی برای پرداخت به موقع اقساط و بدهی‌های سازمان برای جلوگیری از جریمه‌ها.
7. استفاده صحیح و به موقع از معافیت‌های مالیاتی در چهارچوب قانون.
8. و…
این‌ها برخی از اقداماتی است که یک وکیل مالیاتی خبره در چهارچوب قانون می‌تواند برای بهبود وضعیت حسابرسی شرکت و کاهش مالیات شما انجام دهد.

به همین دلیل هم هست که توصیه می‌شود تحت هر شرایطی از یک وکیل متخصص در امور مالیات به عنوان حسابدار مالیاتی شرکت خود استفاده کنید.

به کمک کارشناس خبره و وکیل مالیاتی، بدون فرار مالیاتی و ارتکاب جرائم مالیاتی، هزینه‌های حوزه مالیات، دارایی و بیمه خود را کاهش دهید.

وکیل معتبر مالیاتی اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده را بررسی می کند

وکیل مالیاتی خبره یا مشاور مالیاتی معتبر ، اهمیت حضور در بخش دارایی مشتری را درک می کند که کارمندان مالیات بر ارزش افزوده آن را بررسی می کنند.

جایی که تیم وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی توانایی کافی در مورد مشاهده همه مشاهدات خود در مورد اظهارنامه های مالیاتی بر ارزش افزوده را دارد.

مشاور مالیاتی پاسخگویی به کلیه سوالات برای تکمیل و مطابقت با مقررات و دستورالعملهای سازمان مالیات بر ارزش افزوده و اسناد شرکت می پردازد.

همچنین در کمک به طرح اعتراض در صورت بروز اختلاف درمورد استرداد مالیات بر ارزش افزوده نقش به سزایی دارد.

وکلای مالیاتی معتبر برای بررسی تفاوتهای دریافت شده از مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ، اسناد و اطلاعات تهیه شده توسط شرکت جهت اثبات حق شرکت در اعتراض ، کمک به تهیه اعتراض به صورت صحیح ، پیگیری اعتراض و پاسخگویی به سوالات هیئت حل اختلاف مالیاتی تا زمان تکمیل آن با توجه به الزامات سیستم مالیات بر ارزش افزوده کار می کنند.

وکیل مالیاتی چه کاری انجام می دهد؟

وکیل مالیاتی با استفاده از دانش و مهارت های خود در زمینه مالیات و قانون مالیات قابل اجرا به مشتریان خود توصیه هایی در پرداخت مالیات و ارائه خدمات به شرکت ها و مشاوره مالیاتی به افراد در جهت به حداقل رساندن پرداخت مالیات می باشد.

مزایای وکیل مالیاتی معتبرشامل موارد ذیل می باشد:

حوزه های فعالیت وکیل مالیاتی به طور کلی در زمینه فعالیت های اقتصادی خارجی شرکت ها مانند سرمایه گذاری خارجی ، ادغام و سازماندهی مجدد و غیره متمرکز شده است.

ماهیت روابط حقوقی اقتصادی تجلی تمرکز فعالیت های اقتصادی است؛ روابط اقتصادی و حقوقی مختلف مورد سنجش و مقایسه قرار می گیرد و قوانین متناظر با آن سازگار می شوند.

مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی بر توجه به قانونی بودن طرح تاکید می کنند و با دقت مرز بین قانونی و غیرقانونی را که وظیفه اصلی وکلای مالیاتی است تشخیص می دهند.وکلای مالیاتی توجه به این درجه را که به طور مستقیم در تحقیقات و جمع آوری شواهد آشکار می شود و به دنبال زمینه قانونی برای مالیات کم است ، تمرکز می کنند.

وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی نسبت به حسابداران و ممیزان مالیاتی دارای دامنه کار طولانی تر و جامع تری هستند.

خدمات حقوقی وکیل مالیاتی معتبر

فعالیت اصلی وکیل مالیاتی به طور کلی شامل مشاور مالیاتی ، مشاوره مالیاتی ، برنامه ریزی مالیاتی ، مراقبت مالیاتی ، حسابرسی مالیاتی و شرکت در هیئت حل اختلاف مالیاتی است:

 • مشاوره مالیاتی توسط وکیل مالیاتی

با توجه به نیاز مشتریان ، خدمات مشاوره مالیاتی را از طریق حضوری ، نامه ، تلکس ، پست الکترونیکی و غیره به مشتریان ارائه می دهند.

 • مشاور حقوقی مالیاتی

مشاوره حقوقی در زمینه مالیات مشاغل ، مالیات بر درآمد شرکت ها ، مالیات تمبر و مالیات بر ارزش افزوده و ارائه خدمات مشاوره حقوقی مالیاتی برای تأسیس ، بازسازی ، ادغام و ادغام شرکت ها.

می توان مشاوره مالیاتی را به مشاوره مالیاتی سالانه و مشاوره ویژه مالیاتی تقسیم کرد.

مشاور مالیاتی ویژه یک طرح تجزیه و تحلیل مالیاتی و برنامه تعدیل ویژه برای یک مورد خاص است که به طور کلی شامل بازسازی شرکت ها ، ادغام های داخلی و خارجی ، قیمت گذاری نقل و انتقال ، انتقال سهام ، تغییر ساختار شرکت ها و غیره است.

 • برنامه ریزی مالیاتی

منظور از برنامه ریزی مالیاتی ، برنامه ریزی قبلی و ترتیب فعالیت های اقتصادی مختلف مودی در محدوده مقرر در قانون ، برای دستیابی به هدف کاهش بار مالیاتی و کسب حداکثر منافع اقتصادی است.

هدف وکیل مالیاتی خبره از برنامه ریزی مالیاتی جلوگیری از خطرات مالیاتی، کاهش بار مالیاتی شرکت ها و کسب حداکثر منافع اقتصادی مالیاتی است.

به طور کلی ، مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر درآمد شرکت ها و مالیات بر درآمد مشاغل همه دارای سطوح مختلفی از فضای برنامه ریزی مالیاتی وکیل مالیاتی معتبر هستند.

در عملیات خاص ، وکیل مالیاتی می تواند انواع خدمات حقوقی برنامه ریزی مالیاتی را ارائه دهند ، از جمله: مالیات شرکت ها ، اعمال سیاست های مالیاتی ترجیحی ، طراحی برنامه تأمین مالی ، تأسیس شرکت ، ادغام ، تقسیم ، ادغام و ادغام و سازماندهی مجدد ، معاملات ارزی و نقل و انتقالات و سایر برنامه های مالیات طرح.

علاوه بر این ، وکیل مالیاتی می تواند برنامه های مدیریت مالی شخصی و خدمات حل اختلاف مربوط به مالیات را از دیدگاه بار مالیات برای افراد خارجی با درآمد بالا یا منابع درآمد متنوع درگیر در پرداخت مالیات مشاغل ارائه دهد.

مفهوم اصلی خدمات برنامه ریزی مالیاتی کمک به مشتریان در پس انداز مالیات در حد قانونی و حداکثر رساندن منافع اقتصادی آنها است.

 • رسیدگی مالیاتی

وکیل مالیاتی خبره یا مشاور مالیاتی برای کاهش خطر مالیاتی ادغام و ادغام شرکت ها ، خدمات مراقبت از مالیت را برای سرمایه گذاری ، ادغام مشتریان و سایر امور تجاری خدمات ارائه می دهد.

 • حسابرسی مالیاتی

با توجه به نیاز مشتریان ، وکیل مالیاتی می تواند حسابرسی های مالیاتی سالانه ، حسابرسی های مالیاتی تصفیه ، حسابرسی های مالیاتی قبل از بازرسی و سایر بازرسی های مالیاتی ویژه را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

 • هیئت حل اختلافات مربوط به مالیات

وکیل مالیاتی طیف کاملی از خدمات حقوقی از جلسات دادرسی مالیاتی ، تجدید نظر در امور اداری تا رسیدگی به دعاوی از جمله دعاوی اداری ، را ارائه می دهد.

 • سایر خدمات حقوقی وکیل مالیاتی خبره

سایر خدمات حقوقی ارائه شده توسط وکیل مالیاتی را می توان به خدمات مشاوره حقوقی چند ساله و خدمات ویژه حقوقی تقسیم کرد.

در این میان ، خدمات حقوقی ویژه ارائه شده توسط وکلای مالیاتی عمدتاً بر امور شرکتها و بازرگانی مانند سرمایه گذاری خارجی ،و ادغام ، بازسازی ساختاری ، تجدید ساختار ، تأسیس شرکت و انتقال سهام تمرکز دارد.

ارائه چنین خدماتی توسط وکیل مالیاتی معتبر می تواند به طور موثر بر مشکلات فوق غلبه کند و نیازهای مشتریان را از نظر مالیات و بهینه سازی هزینه های سرمایه گذاری برآورده کند.

مفهوم اصلی خدمات وکیل مالیاتی معتبر به صفر رساندن خطرات مرتبط با مالیات است.

دامنه کار وکیل مالیات

وکلای مالیاتی یکی از زیر مجموعه های محبوب وکلا در کشورهای توسعه یافته اقتصادی است و این یک نیاز اجتناب ناپذیر از  توسعه اقتصاد بازار است.

دامنه اصلی کار آن عمدتاً ارائه خدمات حقوقی مالیاتی ، تخصصی ، متنوع و عمیق به مشتریان در زمینه های فعالیت با فرض انطباق با قوانین بین المللی و داخلی ، قوانین و مقررات مالیاتی برای کمک به مشتریان در کاهش خطرات مالیاتی و بهینه سازی پس انداز است.

وکلای مالیاتی یا متخصصان حقوقی مالیات که کار مالیاتی شرکتها بر عهده آنهاست، برای کمک در امور حقوقی مالیاتی یا انجام دعاوی مربوط به مالیات خدمات ارائه می دهند.

وکلای مالیاتی برای مداخله در رویه های قضایی

وکلای مالیاتی صلاحیت وکالت را دارند و می توانند به همراه مشاوره مالیاتی در رویه های قضایی مربوط به مالیات نیز شرکت کنند.

این امر به ارتقا عدالت رویه های قضایی کمک می کند و همچنین به اداره مالیات در برخورد با عدالت قضایی مودیان کمک می کند.

قانون مالیات دارای سه ویژگی است ، یعنی رایگان ، اجباری و ثابت.

مزیتهای متفاوت وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی نسبت به حسابداران و مأموران مالیاتی دارای مدت زمان کار طولانی تر ، جامع تر و علمی تری هستند.

زیرا وکلای مالیاتی از نظر تشکیل ، اجرا و حتی مرحله اختلافات از جمله تجدید نظر ، دادرسی و اجرا از مزایای حرفه ای برخوردار هستند.

آنها دارای تجربه شخصی در زمینه دادرسی هستند.

غسل تعمید مالیاتی ، آرا وکلای مالیاتی راجع به پیامدهای حقوقی احتمالی یک طرح در عمل قضایی دقیق تر و قابل پیش بینی تر می شود.

به دلیل ویژگی های انحصاری طبیعی حرفه وکیل ، مأموران و حسابداران مالیاتی عادی نمی توانند در روند دادرسی شرکت کنند.

در نتیجه ، مأموران مالیاتی و حسابداران می توانند ایده های قضاوت مقامات مالیاتی و قضات را بطور کامل درک کنند.

این امر باعث می شود تا مأموران مالیاتی و حسابداران تصمیم گیری بیشتر مطابق با عملکرد قضایی در مورد نتایج نهایی برنامه های خود را انجام دهند.

از طرف دیگر ، برنامه ریزی مالیاتی نیاز به پشتیبانی دقیق حسابداری دارد.

حسابداری صحیح و با کیفیت بالا، مربوط به مالیات برای برنامه ریزی مالیاتی بسیار مهم است. برنامه ریزی مالیاتی تنها در صورت دقیق بودن حسابداری انجام می شود.

حسابداران و مأموران مالیاتی برای فعالیتهای اقتصادی از قابلیتهای طبیعی رسیدگی به حسابداری برخوردارند و رفتارهای مختلف حسابداری غالباً اختلافات زیادی در مالیات به وجود می آورد.

به طور مقایسه ای ، مزیت وکیل مالیاتی و مشاور مالیاتی در درک قانونی بودن ، مزایای حسابداران و نمایندگان مالیاتی در درک اقتصاد است و برنامه ریزی مالیاتی موفق برای هر دو ضروری است.

بنابراین ،بین وکیل مالیاتی و حسابداران و نمایندگان مالیاتی همکاری اجتناب ناپذیر برقرار می شود.

در همکاری ، وکلای مالیاتی بر شکل گیری و نمایش طرح و کارگزاران مالیاتی و حسابداران بر تجزیه و تحلیل تأثیر برنامه تمرکز دارند.

بصورت کلی ، برای شکل گیری طرح ، فشار بر وکیل سنگین تر است و اجرای طرح ، به ویژه درمان حسابداری ، حسابداران و نمایندگان مالیات وظایف سنگین تری دارند.

همانطور که خدمات حرفه ای به تدریج ادغام می شوند ، شرکت های بزرگ حسابداری تعداد زیادی وکیل را به عنوان کارمند خود برای جبران نقص قانونی خود استخدام می کنند ؛

شرکت های حقوقی نیز تعداد زیادی استعداد مرکب را با تجربه حسابداری جذب می کنند تا حساب خود را جبران کنند.

قدرت پردازش وکیل مالیاتی

این روند نشان می دهد که چه وکلای مالیاتی و چه حسابداران ، توانایی مدیریت مستقل برنامه ریزی های مالیاتی هر چه بیشتر دارند.

رقابت بین این دو صنعت بزرگ به طور فزاینده ای آشکار است اما در برخی از پروژه های پیچیده ، همکاری نزدیک بین این دو هنوز لازم است.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

وکیل مالیاتی خبره باید در هشت مرحله زیر از روند تجارت شرکت کنند:

۱٫ مرحله پیش بینی سرمایه گذاری

در فرآیند پیش بینی سرمایه گذاری ، مقیاس سرمایه گذاری ، نحوه تنظیم ساختار سرمایه گذاری ، نحوه انتخاب سازمان و محل سرمایه گذاری و ثبت نام چقدر است؟

این موضوعات نیاز به مشارکت وکیل مالیاتی و ارائه مشاوره مالیاتی توسط وکیل خبره دارد.

اینکه بخواهید در همان صنعت سرمایه گذاری کنید یا یک صنعت دیگر ؛ چه در بالا دست یا پایین دست زنجیره صنعتی سرمایه گذاری کنید ؛ آیا دپارتمان جدیدی تأسیس کنید یا شرکت دیگری تأسیس کنید و غیره .

سیاست های مالیاتی مربوط در این زمینه که در تصمیمات سرمایه گذاری تأثیر دارد. این مشکلات بزرگ و غیره اغلب برای شرکت ها دلهره آور است.

۲٫ مرحله تأمین مالی

کانالهای تأمین مالی در عملیات تجاری معمولاً شامل: بازار سهام ، بازار اوراق قرضه ، جمع آوری سرمایه ، ، وامهای بانکی و روشهای پردازش مالی آنها متفاوت است.

برای کانال های مختلف تأمین مالی ، هزینه های مالی (پرداخت بهره) که توسط شرکت ها متحمل می شود متفاوت است و روش های درمان مالیات متفاوت است ، که باعث می شود هزینه تأمین مالی بسیار متفاوت باشد.

در مرحله تأمین مالی ، انتخاب این که کدام روش تأمین مالی برای شرکت مناسب تر است ، تنها با اعتماد به مهارت های حرفه ای و تجزیه و تحلیل ویژه وکیل مالیاتی ، می تواند در انتخاب بهترین مشاوره تصمیم گذار باشد.

۳٫ مرحله خرید

نحوه قیمت گذاری خریدها ، نحوه صدور اسناد مربوطه و نحوه نگهداری بارهای مالیاتی مربوطه مستقیماً بر سطح نرخ مالیات تأثیر می گذارد.

علاوه بر فاز تهیه تجهیزات و مواد اولیه موارد دخیل دیگر شامل منابع انسانی ، پرداخت، چگونگی پرداخت و مسائل دیگر، مربوط به آنها هستند.

۴٫ مرحله تولید

فرآیند تولید ، آیا پردازش خوب است یا پردازش کمیسیون خوب است ، و اینکه آیا با دو کارگاه یا دو شرکت پیکربندی شده بهتر است ، که این مسئله شامل موضوع بار مالیاتی نیز می شود .

از طریق تحقیق و طراحی علمی پیوندهای تولید ، می توان به هدف اجتناب منطقی از مالیات نیز دست یافت.

۵٫ مرحله فروش

کدام یک از مدلهای فروش متداول بهترین است ، آیا خرید یک مدل رایگان ، ۳۰٪ تخفیف یا کوپن تخفیف بهترین گزینه برای شرکت بهتر است؟

وکیل مالیاتی باید به رئیس بگوید که مدل های مختلف فروش بار مالیاتی بسیار متفاوتی دارند.

۶٫ مرحله توزیع سود

در مرحله توزیع سود ، کدام روش توزیع سود را انتخاب کنید؟

مانند روش توزیع ثابت یا روش توزیع متغیر ؛ زمان توزیع سود را انتخاب کنید، آیا توزیع سود در سال جاری ، توزیع سود در سال های آینده یا افزایش سرمایه؟

این تصمیمات بسیار حرفه ای و مهم مربوط به مالیات شرکت ها ، همگی به مشارکت وکیل مالیاتی نیاز دارند.

۷٫ مرحله بازسازی

در روند تجدید ساختار یا ادغام شرکت ها ، مسائل مالیاتی زیادی وجود دارد که به مشارکت وکیل مالیاتی نیاز دارند.

در طی فرایند سازماندهی مجدد ، ترتیبات مختلفی از قبیل واگذاری دارایی ، ترکیب و بهینه سازی فرآیند کسب و کار ، همگی موضوع بار مالیاتی شرکت ها را شامل می شود.

۸٫ مرحله تصفیه ورشکستگی

آخرین مرحله تصفیه ورشکستگی است. تصفیه ممکن است برای ساماندهی مجدد یا ورشکستگی باشد.

وکیل مالیاتی و مشاور مالیاتی در روند ورشکستگی و تصفیه ، برنامه ریزی مالیاتی نیز نقش بسیار مهمی دارد.

چرا وکیل مالیاتی حرفه ای انتخاب کنیم

 • اول اینکه ، وکیل مالیاتی یک وکیل آموزش دیده است. حتی اگر کار اشتباهی انجام دهید ، وکیل امور مالیاتی در کنار شما قرار خواهد گرفت. وکلای مالیاتی تحت نظارت شدیدتری نسبت به شرکتهای حسابداری قرار دارند.
 • دوم ، توافق نامه محرمانه بودن مشتری وکیل برای محافظت از شما وجود خواهد داشت.هنگامی که یک شرکت حقوقی استخدام می کنید ، قرارداد محرمانه بودن مشتری وکیل مربوط به کلیه کارکنان شرکت است. ارتباطات شما با کارمندان ، حسابداران رسمی و سایر کارشناسان مالیاتی ما نیز توسط قرارداد محرمانه بودن مشتری وکیل محافظت می شود. شرکت های حقوقی بالاترین سطح حفاظت مجاز توسط قانون را ارائه می دهند.
 • سوم ، دولت نظارت بسیار بیشتری بر وکیل مالیاتی دارد. در حالی که حسابداران محدود هستند ، وکلای مالیاتی می توانند از شما در هیئت حل اختلاف مالیاتی وکالت کنند.

آیا حسابدار رسمی وکیل مالیاتی هم هست؟

در حقیقت ، یک وکیل مالیاتی معتبر با یک حسابدار رسمی متفاوت است؛ اگرچه هر دو به مالیات دهندگان کمک می کنند.

در واقع ، وکلای مالیاتی ، متخصصان حقوقی و دارای مدرک حسابداری ویا رشته های مرتبط هستند.

با این حال ، آنها آزمون موانع دولتی را گذرانده اند و در زمینه قانونی تهیه مالیات تخصص دارند. در حالی که حسابدار رسمی به تهیه مالیات مشتری کمک می کند.

اگرچه هم حسابدار رسمی و هم وکلای مالیاتی می توانند شما را در ارتباط با سازمان امور مالیاتی معرفی کنند. اما اگر با مقامات مالیاتی مانند معوقه یا معافیت های مالیاتی مشکلی دارید ، وکیل مالیاتی معتبر بهترین گزینه است.

تجربه وکیل مالیاتی

می توانم بگویم که ضعف مالیاتی و سابقه حقوقی وکیل مالیاتی حرفه ای می تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر نتیجه پرونده تأثیر منفی بگذارد.

به همین دلیل ، اگر قرار نیست شخصاً پرونده را پیگیری کنید ، توصیه می کنم با افرادی که سابقه مالیات دارند و به ویژه افرادی که دارای مدرک حسابداری هستند کار کنید.

شما می توانید از نمونه های لایحه مالیاتی در سایت شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره در مورد نحوه تشکیل پرونده مالیاتی بهره مند شوید.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

وکیل مالیات چه کاری انجام می دهند؟

به طور کلی ، وکیل مالیاتی معتبر و مشاور مالیاتی خبره بر تمام شرایطی که منجر به مفاصا حساب مالیاتی می شود ، تسلط دارند.

همانطور که می دانید ، اگر این تعهدات را رعایت نکنید ، جدا از کلاهبرداری و فرار مالیاتی ، مرتکب یک جرم مالی می شوید.

جرمی که حتی می تواند مستقیماً یک شرکت را به سمت اقدامات قانونی سوق دهد یا شما را به پرداخت جریمه های مالی سنگین و حتی در زندان (در شدیدترین و مستمرترین موارد) منجر کند.

در نتیجه ، نباید مالیات بی اهمیت تلقی کنید و مهم است که آنها را به دست متخصصان مدیریت خود بسپارید.

از این نظر ، آنها عملکرد مشورتی را انجام می دهند.

اسنادی که نه تنها متضمن تسویه حساب به موقع و مناسب مالیات است ، بلکه همچنین برنامه ریزی می کند که چگونه سیاست پرداخت شما پرداخت شود.

افراد و شرکت ها هنگام مواجهه با قوانین مختلف مالیاتی استرس می گیرند ، و به مشاوره مالیاتی نیاز دارند.

کسانی که در آن مشارکت می کنند آماده ارائه توضیحات قابل اعتماد قبل از حسابرسی مالیاتی هستند که می توانند اطلاعات مربوط به پرداخت مالیات را درخواست کنند.

وکیل مالیات چه خدماتی ارائه می دهد؟

تحویل به موقع و مناسب اسناد مالیاتی به معنای آگاهی از مهلت مقررات و تکمیل دقیق و جامع فرم های مربوطه است.

وکیل مالیات و مشاور مالیاتی متخصص حقوق مالیات علاوه بر اینکه یک تکنسین با مهارت های سازمانی عالی است ، مهارت های محاسباتی خوبی نیز دارد.

مشاور مالیاتی و وکیل مالیات نه تنها از پردازش منظم مالیات مراقبت می کند ، بلکه در مورد چگونگی بهینه سازی پرداخت شما مشاوره می دهد.

رعایت معیار همبستگی مالیات به معنای چشم پوشی از استفاده از برخی مزایای مربوط به پاداش یا معافیت نیست.

از جمله مفاهیم دیگر ، در استخدام کارگران یا انجام فعالیتهایی که نوعی انگیزه دارند.

بنابراین ، یکی از ویژگی های اصلی وکیل مالیات این است که آنها دائماً دانش خود را بروز رسانی می کنند.

قوانین می توانند به طور مداوم تغییر کنند و آنها از تغییراتی که ممکن است روی شما تأثیر بگذارد آگاه هستند.

به طوری که شما با اینها سازگار شوید و مزایایی کسب کنید و از ناراحتی جلوگیری کنید.

به طور خلاصه ، یک وکیل مالیات و مشاور مالیاتی با بهینه سازی منافع خود به شما در انجام تعهدات مالیاتی کمک می کند.

چگونه می توان یک وکیل مالیات خوب شد؟

یک وکیل مالیات خوب ، متخصص مالیات و حقوق مالی و مشاوره مالیاتی خبره است.

مشاور مالیاتی به عنوان یک وکیل و متخصص ، از مشاوره مالیاتی آگاهی دارد و قوانین مالیاتی ایران را در این زمینه کاملاًمسلط می باشد تا پاسخ های صحیحی ارائه دهد و از مراجع خود در برابر نهادهای مدیریت مالیات دفاع کند.

به همین ترتیب ، می توانید به آنها در انجام تعهدات خود ، همه طبق قانون ، کمک کنید.

وی همچنین به عنوان یک وکیل مالیاتی شناخته می شود و می تواند در شرکت های حسابداری ، در بخش های مالی هر شرکت یا به عنوان مشاور مالیات فعالیت کند.

موضوع مالیات بسیار گسترده و گسترده است ، بنابراین ، بسیاری از موضوعات مهم را برای دوره اقتصاد هر تجارت یا شرکت پوشش می دهد.

به همین دلیل ، مشاوره مالیاتی همیشه لازم است.

وکیل مالیات چه کاری انجام می دهد؟

وکیل مالیات و مشاور مالیاتی مسئولیت امور مربوط به مالیات مانند مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر درآمد شخصی ، مالیات شرکت و غیره را بر عهده دارند.

علاوه بر این ، آنها می توانند در برنامه ریزی مالیاتی ، در مطالبات یا مراحل قانونی که ممکن است ناشی از تعهدات مالیاتی افراد یا شرکت ها باشد ، عمل کنند.

مشاوره مالیاتی نیز فعالیتی است که یک وکیل امور مالیاتی می تواند انجام دهد ، به طور خلاصه ، زمینه فعالیت گسترده ای برای این متخصصان وجود دارد.

حرفه ای شدن وکیل مالیات

وکلای مالیاتی برای وکالت باید حسابداری بخوانند ، این اولین درجه ای است که می تواند در رشته حسابداری مالیات تخصص کسب کند.

با این حال ، بسیاری از متخصصان هستند که خیلی زودتر در حوزه مالیات شروع به فعالیت می کنند و بنابراین در این زمینه تجربه کسب می کنند.
همچنین ، شروع کار در بخش مالیات قبل از اخذ گواهینامه معتبر است.

به همین ترتیب ، در چندین دانشکده حسابداری می توانند برای تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنند تا وکیل مالیات شوند.

توصیه هایی برای داشتن یک وکیل مالیات

داشتن یک وکیل مالیاتی و مشاور مالیاتی معتبر، مانند سایر رشته های حقوق ، به انگیزه و تعهد بالایی نسبت به کاری که انجام می شود ، نیاز دارد.

به عنوان یک حرفه ای ، لازم است کیفیت و ابزارهایی را برجسته کنید که کار شما را برجسته کند.

علاوه بر توانایی مذاکره ، یک دادستان خوب باید بتواند گزینه های متناسب با وضعیت موکل خود را تحلیل و استدلال کند.

وکیل مالیات خوب مستلزم این است که یک پزشک اداری خوب باشد ، زیرا این شاخه تخصصی سابقه است ، اما نیاز به دانش عمیق سایر رشته های حقوقی دارد که سیستم مالیات مفاهیم و مقوله ها را از آنها می گیرد.

داشتن یک وکیل مالیاتی معتبر و مشاور مالیاتی خوب همچنین به توانایی و چابکی در تصمیم گیری و همچنین اختیار و حوصله برای مدیریت شرایط فشار ناشی از کار روزمره و موقعیت هایی که مشتریان مواجه هستند ، نیاز دارد.

همچنین برای حل مسئله ، برای حل و فصل و ساخت ساختارهای مالیاتی کارآمد ، به ظرفیت بالایی نیاز دارد.

فراتر از آموزش های لازم برای داشتن یک متخصص مالیات ، یک وکیل مالیاتی و مشاور مالیاتی خوب باید برای پیش بینی شرایط و جلوگیری از درگیری ، از تغییرات نظارتی و چگونگی تأثیر آنها بر مشتریان خود مطلع باشد.

چرا مالیات عمومی؟

مالیات عمومی از یک فرآیند دو مرحله ای برای ارزیابی دقیق نیازهای شما استفاده می کند.

در اولین مرحله از روند ، ما تحقیق می کنیم.

برخلاف رقبای ما ، در شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره  قبل از انجام تحقیقات لازم برای نمایندگان ثبت نام شده و وکیل مالیاتی یا مشاور مالیاتی برای کمک به شما ، هزینه های اولیه را دریافت نمی کند.

هنگامی که همه اطلاعات لازم را سازماندهی و بررسی کردیم ، می توانیم بهترین روش را تعیین کنیم تا بتوانیم مشکلات مالیاتی شما را برطرف کنیم.

سپس ما در حالی که در هر مرحله از سوالات شما پاسخ می دهیم ، برای دستیابی به نتایج لازم به کار شما ادامه می دهیم.

اگر برای مشکلات مالیاتی خود به کمک فوری مالی نیاز دارید ، تیم ما در اینجا است تا با مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی خبره به شما کمک کند.

متخصصان اختصاص یافته شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره  به مشتریان کمک کرده اند هر ساله میلیاردها تومان پس انداز کنند.

تیم پشتیبانی مالیات ما از افراد گرفته تا مشاغل بزرگ به همه کمک می کند.

مالیات تسویه نشده یا بدهی تسویه نشده

اگر سالها اظهارنامه مالیاتی ثبت نشده است ، ضروری است که با وکیل مالیاتی و یا مشاور مالیاتی حرفه ای تماس بگیرید تا مطمئن شوید جریمه ها و سودها را جمع نمی کنید.

اگر یک سال یا چندین سال مالیات خود را ثبت نکنید ، در معرض خطر جرایم مالیاتی هستید.

اگر به این اخطار پاسخ ندهید ، درآمد شما جلب می شود ، یا ممکن است تمام دارایی ها ، حساب ها و دارایی های شما جلب شود.

خوشبختانه به راحتی می توانید از این شرایط جلوگیری کنید ، به شرطی که بلافاصله با مشاور مالیاتی تماس بگیرید.

مشاور مالیاتی به شما کمک می کند مالیات خود را ثبت کنید و راه هایی برای پرداخت یا تسویه بدهی خود پیدا کنید.

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

دغدغه وکیل مالیاتی چیست؟

همانطور که اشاره شد یک وکیل مالیاتی معتبر با تسلط بر قوانین حقوقی و مالیاتی سازمان ها و کسب و کارها را برای فعالیت هدفمند در عرصه اقتصادی یاری می نماید.

در واقع این افراد کار مدیریت منابع مالی و نحوه مصرف آن را بر عهده داشته و مرتب به رصد این منابع می پردازند.

تنظیم هزینه ها و کاهش آنها به کمترین مقدار ممکن به طوریکه روی کیفیت عملکرد و محصول تاثیر نگذارد و برنامه ریزی برای افزایش سود شرکت از مهمترین وظایف و مسئولیت های یک مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی محسوب می شود.

استفاده از  وکیل مالیاتی  برای صاحبان کسب و کار چه فوایدی دارد؟

مهمترین فایده ای که استفاده از مشاور مالیاتی برای صاحبان کسب و کارها دارد افزایش آگاهی آنها در زمینه مسائل حقوقی و قوانین مالیاتی است.

مشاور مالیاتی می تواند آخرین تغییرات قوانین مالیاتی و حقوقی را در اختیار صاحبان کسب و کارها گذاشته تا آنها با استفاده از این قوانین مانع ضرر و زیان سازمان خود گردند چون گاهی عدم اطلاع از این قوانین می تواند زیان های مالی هنگفتی برای سازمان ها در پی داشته باشد.

فعالیتهای اصلی وکیل مالیاتی معتبر و مشاور مالیاتی

 1. تحقیق در مورد مسائل حقوقی برنامه ریزی مالیاتی برای شرکتهای چند ملیتی
 2. تحقیق در مورد سیستم مالیاتی قیمت گذاری انتقالی برای شرکت های چند ملیتی
 3. بحث در مورد مدیریت وصول مالیات بر ارزش افزوده
 4. تحقیق در مورد مسائل مربوط به مالیات شرکتها
 5. گفتگوی مختصر در مورد رسیدگی به موارد صدور کاذب صورتحساب مالیات بر ارزش افزوده
 6. تحقیق در مورد به رسمیت شناختن علائم تجاری معروف
 7. بحث در مورد چند موضوع مالیات بر ارزش افزوده زمین
 8. مسائل مربوط به مالیات در تجدید ساختار بنگاه های املاک
 9. بحث در مورد مسائل کیفی موارد اخذ جعل صورتحساب مالیات بر ارزش افزوده ویژه در حسن نیت
 10. در مورد رسیدگی قانونی به ادغام و تملک شرکت
 11. بحث در مورد اقدامات حقوقی و سازماندهی مجدد شرکت ها
 12. مشکلات و اقدامات متقابل نظارت و مدیریت ریسک منبع مالیاتی
 13. تجزیه و تحلیل برنامه ریزی مالی برای مالیات بر درآمد شرکت
 14. بررسی و تحقیق در مورد اصلاح و بهبود سیستم مدیریت مالیات
 15. تحقیق در مورد بازرسی مالیاتی تحت اطلاع رسانی حسابداری
 16. عملیات وانجام کارهای مربوط به برنامه ریزی مالیاتی شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی
 17. بررسی کنونی معافیت مالیات بر ارزش افزوده
 18. درباره سیستم جمع آوری و مدیریت مالیات بر درآمد شخصی
 19. تجزیه و تحلیل خلأهای روشهای نظری مدیریت مالیات
 20. تحقیق در مورد برنامه ریزی مالیاتی شرکتهای با تکنولوژی بالا
 21. تحقیق در مورد استانداردهای اثبات مجازات اداری مالیاتی
 22. گفتگوی مختصر در مورد تأثیر فناوری هوش مصنوعی در جمع آوری و مدیریت مالیات
 23. در مورد سیاست مالیاتی سرمایه گذاری خطرپذیر
 24. تجزیه و تحلیل وضعیت موجود و تفکر مالیات تامین اجتماعی
 25. مشکلات و اقدامات متقابل از دست دادن مالیات
 26. درباره اصول حسن نیت در زمینه مالیات
 27. گفتگوی مختصر در مورد حقوق مالیاتی بین المللی تحت جهانی شدن اقتصادی
 28. تجزیه و تحلیل روابط حقوقی تحت سیستم تدارکات دولتی
 29. امور مالی عمومی و اصلاح مالیات
 30. اصلاح نرخ ثابت مالیات بر ارزش افزوده
 31. بحث در مورد حل اختلافات مالیاتی در اصلاح مالیات بر مشاغل
 32. مطالعه در مورد اینکه آیا صدور صورتحساب صورتحساب مالیات بر ارزش افزوده به منظور فرار از مالیات جرم محسوب می شود
 33. تحقیق در مورد میزان کسر مالیات بر درآمد افراد در مورد انتقال سهام
 34. مطالعه عناصر تشکیل دهنده جرم دستور تحویل کالا و صدور جعل صورتحساب مالیات بر ارزش افزوده
 35. مطالعه در مورد قانونی بودن میزان پرداخت بعد از مالیات که پیشاپیش تنظیم شده است
 36. بررسی امکان لغو سیستم فاکتور
 37. تحقیق در مورد مسائل حقوقی مربوط به مالیات در ساخت مسکن تعاونی
 38. اخذ معافیت مالیات در صادرات

تماس با وکیل مالیاتی معتبر

تماس با مشاور مالیاتی خبره

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

عضویت در خبر نامه

مشاور مالیاتی معتبر را بشناسید آرمان پرداز خبره
مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی معتبر را بشناسید

در این نوشته برای شما توضیح می دهیم که چگونه یک مشاور مالیاتی معتبر را بشناسید و به او اعتماد کنیم. در پایان اعتماد شما را به آرمان پرداز خبره جلب می کنیم. مشاور مالیاتی معتبر

ادامه مطلب »
اهمیت مشاور مالیاتی آرمان پرداز خبره
مشاور مالیاتی
اهمیت مشاور مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در این نوشته میخواهیم به اختصار در خصوص اهمیت مشاور مالیاتی به قلم کارشناس آرمان پرداز خبره بپردازیم. کسب و کار و اهمیت مشاور مالیاتی در آن اهمیت مشاوره در زمینه مالیات کسب

ادامه مطلب »
انتخاب کارشناس حسابداری و مشاور مالیاتی متناسب با ابعاد شرکت توسط آرمان پرداز خبره
مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی متناسب با ابعاد شرکت

در این نوشته می خواهیم در مورد نکاتی در خصوص انتخاب مشاور مالیاتی متناسب با ابعاد شرکت و نحوه انتخاب کارشناس حسابداری بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید و جهت هرگونه نیاز به مشاور مالیاتی

ادامه مطلب »
شرح وظایف و اختیارات مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی
شرح وظایف و اختیارات مشاور مالیاتی

در این نوشته میخواهیم به شرح وظایف و اختیارات مشاور مالیاتی در سازمان امور مالیاتی بپردازیم. جهت هرگونه سوال در خصوص مشاور مالیاتی با ما در ارتباط باشید. مشاور مالیاتی کیست؟ مشاور مالیاتی کسی است که

ادامه مطلب »
انواع هزینه ها در حسابداری و مالی توسط مشاور مالیاتی
شرکت حسابداری
انواع هزینه ها در حسابداری

در این نوشته میخواهیم در خصوص انواع هزینه ها در حسابداری و مالی ، بهبود هزینه ها توسط مشاور مالیاتی و همچنین در خصوص انواع هزینه بپردازیم انواع هزینه ها در حسابداری یکی از مهم‌ترین مفاهیم

ادامه مطلب »
مدارک مثبته
شرکت حسابداری
مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می پردازیم. مدارک مثبته یا اسناد مثبته مدارک مثبته اسناد نشان‌دهنده وقوع

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟
مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی و امور مالیاتی کشور به صورت مفصل صحبت می کنیم. با

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی
مشاور مالیاتی
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور مالیاتی هستند. با ما باشید زیرا در این نوشته به این

ادامه مطلب »
مفاصا حساب مالیاتی
مشاور مالیاتی
مفاصا حساب و نحوه دریافت مفاصا حساب

درخواست گواهی مفاصا اولین کاری است که مودی و یا مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی وی ملزم است برای دریافت گواهی مفاصا حساب مالیاتی انجام دهد. براساس ماده ۲۳۵ قانون مالیات های مستقیم، اداره امور مالیاتی

ادامه مطلب »
مشاور مالی را چگونه انتخاب کنیم
مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی چه کاری انجام می دهد

اشخاص حسابرس و مشاور مالیاتی در هدایت مالیات دهندگان برای رعایت قوانین، در تمام امور مالی، حسابداری و پرداخت مالیات نقش مهمی دارد. بسته به وضعیت مالیات دهنده، خدماتی که یک مشاور مالیاتی ارائه می‌دهد، متفاوت

ادامه مطلب »
مالیات بر ارزش افزوده
مشاور مالیاتی
مالیات املاک و مستغلات

مالیات املاک و مستغلات ، نوعی از مالیات می باشد، که از درآمدهای به دست آمده از ملک محسوب می شود. املاک و مستغلات شامل سه نوع مالیات می شوند: مالیات بر درآمد اجاره از املاک

ادامه مطلب »
تکنولوژی نرم افزار
شرکت حسابرسی
موضوعی برای بحث در زمینه حسابرسی

    موضوعی برای بحث در زمینه حسابرسی     جمع داراییهای شرکتی ۲۰۰ میلیارد ریال است. حسابرس معتقد است تحریف داراییها بالای ۲۰ درصد، منجر به اظهار نظر مردود می‌شود (برای پرهیز از تردیدهای احتمالی در

ادامه مطلب »
بیمه‌ای به کارفرمایان
شرکت حسابداری
مدیریت سود چیست؟

مدیریت سود چیست؟   در کسب و کار برای حفظ عملیات، ارائه خدمات بهتر، و ارائه محصولات جدید، آن نیاز به سود می باشد. در هر کسب و کار، سود همیشه با زیان های خاص همراه است. مهم

ادامه مطلب »

مقاله های مرتبط

اهمیت مشاور مالیاتی آرمان پرداز خبره

اهمیت مشاور مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در این نوشته میخواهیم به اختصار در خصوص اهمیت مشاور مالیاتی به قلم کارشناس آرمان پرداز خبره بپردازیم. کسب و کار و

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...