خدمات حسابرسی در شرکت حسابداری

خدمات شرکت حسابداری

خدمات حسابرسی   در شرکت حسابداری   عمدتا حاوی حسابرسان قانونی است. وظایف اصلی خدمات حسابداری  عبارتند از: حسابرسی صورتهای مالی، حسابرسی تخصصی، به عنوان مثال، طرح های تقسیم یا برنامه های ادغام، و همچنین خدمات حسابداری مربوطه از قبیل ارزیابی مالی یا ارزیابی شرکت. ماخدمات حسابداری این بخش را ایجاد کرده ایم تا به شما در مورد آنچه حسابرسان قانونی انجام می دهند بیشتر بدانید، در چه شرایطی شرکت حسابداری  باید و در چه شرایطی ممکن است و باید از کمک آنها استفاده کنند. در این بخش خدمات حسابداری ما قصد داریم در میان موارد دیگر جنبه های حسابرسی مالی که برای کسب و کار شما مهم هستند را توضیح دهیم، مقررات قابل اجرا را روشن کنیم
حسابرسی صورتهای مالی درایران – هدف آن چیست؟
هدف حسابرسی صورتهای مالی در ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم طبق ماده 272 تعریف شده است. حسابرس باید یک نظر کتبی (همراه با یک گزارش تکمیلی) در مورد اینکه آیا صورتهای مالی حسابرسی شده توسط او مطابق با اصول حسابداری مطابقت داشته و ارائه واقعی ارزش خالص، وضعیت مالی و سود (ضرر) موجودیت حسابرسی را ارائه می دهد.

بنابراین، در هر حسابرسی از صورتهای مالی، حسابرس باید، اولا، ارزیابی کند که آیا صورتهای مالی و حسابهای حسابرسی که بر اساس آنها بر اساس تخلفات یا تحریف اطلاعات مهم هستند، آزاد هستند یا خیر. آیا اطلاعات موجود در این صورتهای مالی می تواند درست و عادلانه در نظر گرفته شود.

بنابراین، حسابرسی صورتهای مالی یک فرایند است که وظیفه آن اطمینان اطلاعات (عمدتا اطلاعات مالی) موجود در صورتهای مالی است. بنابراین، هدف آن تضمین امنیت تجارت است.

حسابرسی صورتهای مالی در ایران – که مجبور به پرداخت آن است؟

1) بانک ها، بیمه گذاران و شرکت های بیمه، سپرده های مشترک و بانک های اعتباری؛
2) اشخاصی که بر مبنای مقررات مربوط به تجارت اوراق بهادار و مقررات در صندوق های سرمایه گذاری عمل می کنند و اشخاصی که براساس مقررات مربوط به سازمان و عملیات صندوق های بازنشستگی عمل می کنند؛
3) شرکت های سهامی عام، به جز شرکت های موجود در سازمان، در تاریخ ترازنامه؛
Four) تمام اشخاص دیگر که در سال مالی قبل که گزارش های مالی تهیه شده اند، حداقل دو مورد از شرایط زیر را رعایت کرده اند:

با توجه به نیاز حسابرسی نیز، صورتهای مالی شرکت های در حال به دست آوردن و شرکت های تازه تشکیل شده برای سال مالی که در آن ترکیب تجاری صورت گرفته است، و همچنین صورتهای مالی سالانه مطابق با استانداردهای حسابداری تهیه شده است.

خدمات حسابرسی در شرکت حسابداری صورتهای مالی درایران – چه کسی باید آن را انجام دهد و چرا؟
به غیر از موسسات حسابرسی رسمی هر نهاد دیگر حسابرسی صورتهای مالی ممنوع می باشد. ماهیت حسابرسی نباید در جستجو برای کسانی که مرتکب اشتباه شده اند، بلکه در فرصتی برای بهبود عملکرد یک نهاد باشد. شرکت حسابداری  انطباق مستندات با حقایق را بررسی می کند و روش های حسابداری و گزارشگری نهاد را بررسی می کند. بعد، قبل از صدور نظر، او تغییرات لازم را توصیه می کند و به یافتن راه حل هایی برای مشکلات که شناسایی کرده است کمک می کند. بنابراین، حسابرسی صورتهای مالی را به عهده می گیرد. اولا، حسابرسی صحت داده های گزارش شده را تایید می کند (تهیه شده از داخل و خارج). ثانیا، فعالیت های حسابرس به منظور بررسی روش های کنترل داخلی انجام شده در یک نهاد انجام می شود. شرکت حسابداری لیست اشتباهات و نادیده گرفتن سیستم حسابداری افزایش ریسک کسب و کار و توصیه هایی که در هر حسابرسی حرفه ای از صورتهای مالی صورت می گیرد، اطلاعات ارزشمندی هستند که می تواند به طور موثر توسط مدیران نهاد مورد استفاده قرار گیرد. سوم، یک نظر مثبت توسط یک حسابرس، اعتبار این شرکت را تأیید می کند و در صورتی که شرکت در تلاش برای به دست آوردن مالی خارجی، به مزیت این شرکت عمل کند.

با توجه به مقررات قابل اجرا (ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم)، اشخاص زیر موظف هستند که گزارش های مالی خود را مورد ارزیابی قرار دهند:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...