خدمات تخصصی شرکت حسابداری عمرانی

مشخصه-های-شرکت-حسابداری-موفق
مشخصه های یک شرکت حسابداری موفق
خرداد ۵, ۱۳۹۸
نکاتی که یک شرکت حسابداری حرفه ای از آن ها اجتناب می کند
خرداد ۵, ۱۳۹۸

خدمات تخصصی شرکت حسابداری عمرانی

 

دراین مقاله اهم فعالیت هایی که در یک شرکت حسابداری عمرانی، ساخت و ساز املاک و مستغلات صورت می گیرد، تشریح شده و اهمیت خدمات حسابداری در این حوزه ارائه شده است. همچنین در این نوشته به نقشی که یک شرکت حسابداری می تواند در خصوص شناسایی فرایند ها، هزینه ها و منابع درآمدی ایفا نماید، پرداخته شده است.

 

خدمات تخصصی شرکت حسابداری عمرانی

خدمات حسابداری تخصصی که توسط یک شرکت حسابداری حرفه ای ارائه می شود، می تواند نقش موثری در خلق ارزش داشته باشد. در واقع یک شرکت حسابداری باید قادر باشد، پشتیبانی خدمات حسابداری پایدار و دقیقی ارائه نماید تا ضمن آگاهی بخشی به شرکت ها و مشتریان خود، آنها را قادر سازد تصمیمات صحیح و درست گرفته و بهره وری خود را افزایش دهند. از جمله زمینه های بسیار رایج در این حوزه می توان به حوزه عمران و ساخت و ساز اشاره نمود.

اهمیت فعالیت های شرکت حسابداری عمرانی

یکی از زمینه های که یک شرکت حسابداری و به طور خاص یک شرکت حسابداری عمرانی به صورت تخصصی قادر به ارائه خدمات می باشد، حوزه مدیریت عمرانی، معاملات املاک و مستغلات است. حوزه عمران و املاک از بسیاری جهات نسبت به بقیه صنایع و کسب و کار ها متفاوت است زیرا می تواند کاملا گردشی بوده و نیاز به درک قوی از حسابداری پروژه، شناخت و تشخیص درآمد و مسائل مرتبط با ارزیابی دارد. جدای از این عوامل، این حوزه به شدت مستلزم تمرکز کلیه اقشار دخیل همچون سرمایه گذاران، موسسات مالی، سازندگان و توسعه دهندگان و دلالان بر آینده است و مسائلی مانند رصد روند های جدید در ساخت و ساز و توسعه، نظارت و پایش تغییرات و جابجایی های جمعیتی و انطباق با نوسانات بازار از جمله فاکتور های مهم و اثرگذار در حسابداری حوزه عمران و املاک و مستغلات به شمار می روند.

خدماتی که یک شرکت حسابداری عمرانی به صورت تخصصی می تواند ارائه نماید عبارتند از : مسائل مربوط به پیمانکاران، بخش تاسیسات، انتقال نیرو، سیستم برق رسانی ، طراحی داخلی و مدیریت ساخت و ساز که در ادامه توضیحات مختصری در خصوص هر یک ارائه می شود.

از جمله خدمات شرکت حسابداری عمرانی می توان به پیمانکاران عمومی اشاره نمود. فعالیت ها در این بخش عمدتا به صورت تامین مصالح و مواد اولیه، نیروی کار مورد نیاز، تجهیزات مهندسی و سایر خدمات مورد نیاز است.

از دیگر خدمات قابل ارائه توسط شرکت حسابداری در حوزه عمران و ساخت و ساز مربوط به بخش تاسیسات است که مشتمل بر فعالیت هایی از جمله سیستم های گرمایش و سرمایش، تهویه مطبوع، لوله کشی و … است. موضوع دیگری که نیاز به تسلط شرکت حسابداری بر فعالیت های مرتبط با آن در حوزه عمرانی وجود دارد، بخش انتقال نیرو و سیستم برق رسانی است که اهمیت و ضرورت آن نیاز به بررسی ندارد.

طراحی داخلی از دیگر حوزه های خدمات شرکت حسابداری عمرانی است که مستلزم کنترل و ارزیابی امور هزینه ای و حسابداری است. بخش مدیریت ساخت و ساز نیز از دیگر بخش های مهم و اثر گذار در حوزه عمران است که وظیفه آن ایجاد هماهنگی و نظارت بر پیمانکاران تخصصی جزء به منظور حسن اجرای فعالیت ها و کنترل زمانبندی آغاز و پایان پروژه است.

یکی از نقش های اساسی که یک شرکت حسابداری می تواند به عنوان بازوی کمکی مدیریت پروژه ایفا نماید، حصول اطمینان از انجام پروژه در چارچوب بودجه تعریف شده است. برآیند این عوامل، موید میزان گستردگی و دشواری فعالیت های یک شرکت حسابداری در حوزه فعالیت های عمرانی و مستغلات است.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاه ها بسته شده است