کارکرد مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی

عملکرد مشاوره مالیاتی
مروری بر عملکرد مشاور مالیاتی
سپتامبر 28, 2019
وظایف وکیل مالیاتی در سود سهام
وظایف مشاوره مالیاتی در سود سهام
اکتبر 6, 2019
نقش وکیل مالیاتی در استرداد مالیاتی

کارکرد مشاور مالیاتی

۱-   عنوان محتوا:

کارکردمشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی

۲-   کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
۳-   کلمه کلیدی مرتبط وکیل مالیاتی، کارکرد مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی، اهمیت مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی
۴-   خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) کارکرد  مشاور مالیاتی در بیشتر کسب و کارها بسیار حیاتی است. اگر کسب و کاری در موضوع مالیات دچار مشکلی شود نمی تواند نقش مشاور را در حل و فصل کردن مشکلات نادیده بگیرد مشاورین با آگاهی کامل از قوانین می توانند در تنظیم اظهار نامه، استرداد مالیات اضافه پرداختی و … به مؤدیان کمک کنند.

امروزه در نظام مالیاتی کشور برای پیشبرد قوانین و مقررات می توانید از کارکرد  مشاور مالیاتی بهره مند شوید. در هر کسب و کاری که مالیات به آن تعلق می گیرد گاها ممکن است اشتباهات مالیاتی در آن رخ دهد که صاحبان مشاغل با کمک مشاور می توانند تمام راه های قانونی را با کمترین ضرر و زیان طی کنند و اداره مالیات موظف است در طی مدت مشخصی تمامی اعتراضات مربوط به اظهار نامه و یا مطالبه اضافه مالیات پرداختی را بررسی نماید و مؤدیان نسبت به استرداد مالیاتی اقدام کنند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

از کارکرد مشاور مالیاتی اگر بتواند اختلافات بین مؤدیان و مسئولان مالیاتی را حل کند پرونده مختومه اعلام می گردد در غیر این صورت هیئت حل اختلاف مالیاتی نسبت به حل پرونده اقدام می کند. وکیل مالیاتی مؤدیان را راهنمایی می کند تا  در زمان مقرر نسبت به مطالبه مالیات اضافی اقدام کند و مبالغ اضافه در برگه مالیات و یا برگه استرداد مالیات اضافی پرداختی را به صورت تماما قانونی مطالبه نماید.

درباره کارکرد مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی چه می دانید؟

نقش مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی

در نظام مالیاتی کشور اگر مؤدیان نسبت به اوراق مطالبه مالیات یا برگه استرداد مالیات اضافه پرداختی اعتراضی داشته باشند مشاور مالیاتی با ارائه راهکار قانونی می تواند مؤدیان را در این راه راهنمایی کند. مشاور در شرایط زیر می تواند نسبت به درخواست استرداد مالیات اضافی اقدام کند.

  • افرادی که به مشاور مالیاتی مراجعه می کنند تا درخواست های آن ها در نظام مالیاتی پیگیری شود باید طبق ماده ۱۸ مالیات بر ارزش افزوده در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نموده باشند.
  • مشاور درخواستی را منوط بر وجود اضافه پرداختی و استرداد آن تهیه می کند. این درخواست باید جدا از فرم اظهار نامه باشد و حداقل سی روز از انقضای مهلت تسلیم اظهار نامه به سازمان مالیاتی تسلیم کند. اگر استرداد مالیات در فرم اظهارنامه درج نشود و فرم درخواست استرداد در مهلت مقرر تسلیم نشود درخواست استرداد کان لم یکن تلقی و این مبلغ اضافی به حساب سازمان مالیاتی و عوارض دوره بعدی منظور خواهد گردید.
  • مشاور تمام اسناد و مدارک لازم را تهیه می کند و این اسناد و مدارک باید به نام و متعلق به مؤدی باشد.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏
  • مشاور با درخواست استرداد و دریافت مبالغ اضافه مطمئن می شود که مؤدی در آن دوره و دوره های قبلی بدهی ندارد.
  • اگراز کارکرد  مشاور مالیاتی نسبت به استرداد مالیاتی استفاده  کند باید علاوه بر درخواست استرداد باید مدارک دیگر نظیر تصویر پروانه سبز وارداتی، تصویر قبض پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده در گمرک، صورت حساب های فروش طرف خارجی و فهرست کالا، تصویر بارنامه و بیمه نامه، تصویر مجوز وزارت صنعت و معادن و دیگر وزارت خانه های مربوطه، تصویر پروانه صادراتی، صورت حساب های فروش، فهرست خلاصه معاملات و …را تهیه و تنظیم کند.

همه چیز درباره کارکرد  مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در استرداد مالیاتی

اگر برای استرداد مالیات در نظام مالیاتی کشور بخواهید خودتان عمل کنید احتمالاً به دلیل نداشتن آگاهی کامل از قوانین و مقررات نتوانید به درستی مراحل را طی کنید. اگر ازکارکرد مشاور مالیاتی برای استرداد مالیاتی کمک بگیرید می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به شیوه ی قانونی مراحل را طی کنید و با صرف هزینه کم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *