چرا بایدمشاور مالیاتی داشته باشیم؟

نقش مشاوران مالیاتی در سرمایه گذاری خارجی
نقش مشاور مالیاتی در سرمایه گذاری خارجی
سپتامبر 26, 2019
نقش مشاوره مالیاتی در جذب نقدینگی
نظر مشاور مالیاتی در جذب نقدینگی
سپتامبر 28, 2019
مشاوره مالیاتی

مشاور مالیاتی یک کارشناس مالی است که دارای تجربه و دانش، در زمینه حسابداری و قانون مالیات است. خدماتی که یک مشاور مالیاتی ارائه می‌دهد معمولا برای این است که حداقل میزان مالیات مطابق با قانون، پرداخت شو

 

چرا بایدمشاور مالیاتی داشته باشیم؟

 پرداخت مالیات و آگاهی از مسائل مربوط به آن، همیشه جزء دغدغه‌های هر کارفرما و کسب و کاری بوده است. کارفرمایان و صاحبان مشاغل تمایل دارند که با کمک  مشاور مالیاتی کمترین میزان مالیات را پرداخت کنند و از طرفی، تمامی موارد قانونی را رعایت کنند. اما اکثر آن‌ها از مسائل روز مالیاتی و قوانین آن آگاهی ندارند. همین امر باعث شده است که اکثر افراد برای کسب و کار خود به مشاور مالیاتی روی بیاورند، تا علاوه بر آگاهی بیشتر نسبت به قوانین مالیاتی، بتوانند کمترین میزان مالیات را پرداخت کنند. در این مقاله شما می‌توانید تمامی اطلاعات مهم در مورد یک مشاور مالیاتی را به دست آورید، تا به اهمیت و ضرورت وجود آن در کسب و کار خود پی ببرید.

 

متن اصلی

 

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاوران مالیاتی در امور مربوط به مالیات و دستورالعمل‌های مالیاتی، آگاه و به‌روز هستند.

مشاور مالیاتی یک کارشناس مالی است که دارای تجربه و دانش، در زمینه حسابداری و قانون مالیات است. خدماتی که یک مشاور مالیاتی ارائه می‌دهد معمولا برای این است که حداقل میزان مالیات مطابق با قانون، پرداخت شود. آن‌ها ممکن است به عنوان حسابدار، وکلا یا مشاوران مالی آموزش ببینند و یا به صورت تیمی مشتکل از دو یا چند حرفه، فعالیت کنند. مشاوران مالیاتی صرف نظر از آموزش، در امور مربوط به مالیات و دستورالعمل‌های مالیاتی، آگاه و به‌روز هستند. آن‌ها به افراد و یا شرکت‌ها کمک می‌کنند اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه کنند و آن را به درستی ارائه دهند. آن‌ها برای مشکلات مالیاتی نیز راه حل ارائه می دهند و قادر به نظارت بر بعضی از سیستم‌های مالیاتی پیچیده است. مشاور مالیاتی می‌تواند مزایایی که افراد به علت ناآگاهی نادیده گرفتنه اند را مورد بررسی قرار دهد.

 

مشاور مالیاتی چه وظایفی دارد؟

مشاور مالیاتی در هدایت مالیات دهندگان برای رعایت قوانین، نقش مهمی دارد.

بسته به وضعیت مالیات دهنده، خدماتی که یک مشاور مالیاتی ارائه می‌دهد؛ متفاوت خواهد بود. بنابراین یک مشاور مالیاتی در هدایت مالیات دهندگان برای رعایت قوانین، نقش مهمی دارد. مشاوران مالیاتی موظف هستند به روز و از آخرین شرایط مالیاتی آگاه باشند، تا در هنگام مشاوره برای موضوعات مالیاتی، نقش موثر و مفیدی داشته باشند.

برخی از وظایف و مسئولیت‌های عمده یک مشاور مالیاتی شامل موارد زیر است:

 • برنامه ریزی برای کمک به مشتریان برای درک آینده مالی خود
 • تهیه اظهارنامه مالیاتی
 • پر کردن و ارسال اظهارنامه مالیاتی
 • ساختاردهی امور مشتریان برای به حداقل رساندن بدهی مالیاتی
 • انجام محاسبات پیچیده
 • تهیه اسناد مختلف
 • تحلیل قوانین مالیاتی
 • ارتباط با مشتریان و یا مسئولان برای کمک به آن‌ها در درک قوانین در حال تغییر
 • خدمات حسابداری

 

چرا کسب و کارها به مشاور مالیاتی نیاز دارند؟

دلایل نیاز کسب و کارها و صاحبان مشاغل به مشاور مالیاتی

دلایل مختلفی وجود دارد که صاحبان یک کسب و کار، سراغ مشاور مالیاتی بروند. اما عمده‌ترین دلایلی که یک کسب و کار به مشاور مالیاتی نیاز پیدا خواهد کرد، شامل موارد زیر می‌شود:

 • یک مشاور مالیاتی، قوانین مالیاتی را رعایت می‌کند. قوانین مالیاتی روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند و به علت کمبود وقت، صاحبان مشاغل کمتر فرصت دارند که از قوانین جدید اطلاعات کسب کنند.
 • یک مشاور مالیاتی می‌تواند به یک کسب و کار، در زمینه امور مرتبط با مالیات کمک کند. همچنین متعهد است که همیشه طبق قانون عمل کند و به هیچ عنوان از قانون تخطی نکند.
 • یک مشاور مالیاتی می‌تواند به یک کسب و کار کمک کند تا مالیات خود را کاهش دهد و بار مالی صاحب کسب و کار را بهینه کند.
 • یک مشاور مالیاتی می‌تواند برنامه ریزی مالی کوتاه مدت یا بلند مدت را برای ماه‌های آینده انجام دهد.
 • یک مشاور مالیاتی می‌تواند با اداره مالیات ارتباط برقرار کند.

در حقیقت اگر یک مشاور مالیاتی دانش و تخصص کافی داشته باشد، می تواند سرمایه زیادی را برای آن کسب و کار حفظ کند، که می‌توان از آن سرمایه در سایر مسائل مالی استفاده کرد. بنابراین وجود یک مشاور مالیاتی برای یک کسب و کار می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

 مشاور مالیاتی چه دانش هایی باید داشته باشد؟

 • دانش حقوقی داشته باشد، تا بتواند کارهای حقوقی شرکت را به خوبی انجام دهد.
 • دانش ریاضی داشته باشد، تا بتواند مسائل مالی را حل کند.
 • دانش در زمینه حسابداری داشته باشد. از آن جا که حسابداری با دانش در زمینه امور مالیاتی با هم آمیخته است، دانش حسابداری برای یک مشاور مالیاتی، حائز اهمیت است.
 • دانش درک حقایق پیچیده داشته باشد، تا بتواند مسائل را درک کند و آن‌ها را حل نماید.
 • روابط عمومی بالا برای برقراری ارتباط موثر با افراد داشته باشد، تا بتواند مذاکره خوبی با مشتریان و اداره مالیات داشته باشد.
 • قدرت تصمیم گیری داشته باشد، تا بتواند تصمیمات به موقع و درستی را برای شرکت و یا کسب و کار بگیرد.

 

آیا مشاور مالیاتی همان حسابدار است؟

آیا وظایف مشاور مالیاتی و حسابدار متفاوت است؟

مشاور مالیاتی فردی است که در حوزه مالیات، آموزش‌های لازم را دیده است. او نسبت به تمامی قوانین و اصطلاحات در این حوزه آگاهی کامل دارد، ولی حسابدار یک اصطلاح عمومی‌تر است. از جمله وظایف حسابداران می‌توان از مشاوره در مدیریت مالی و هزینه ها، کمک به پیروی از قوانین، انجام گزارش‌های شرکت، کمک به حسابرسی و غیره نام برد. علاوه بر این یک حسابدار، از قوانین عمومی حسابداری که ممکن است در کشورهای‌های مختلف یکسان باشد، پیروی می‌کند. اما یک مشاور مالیاتی باید به قوانین مالیاتی کشوری که کسب و کار در آن وجود دارد، کاملا آگاه و مسلط باشد. با این حال برخی از حسابداران در زمینه مالیات اطلاعات کافی دارند و کارهایی در این زمینه انجام می‌دهند، اما به طور تخصصی‌تر، یک مشاور مالیاتی می‌تواند در این حوزه، موثرتر و مفیدتر باشد. بنابراین توصیه می‌شود کارفرمایان، شرکت‌ها و صاحبان مشاغل از مشاور مالیاتی برای امور مالیاتی خود استفاده کنند، تا امور شرکت در این زمینه، بهتر و تخصصی‌تر پیگیری شود.

 

مزایای وجود یک مشاور مالیاتی چیست؟

 • او تمامی کسری‌ها را شناسایی می‌کند و به شما توصیه می‌کند که چگونه برای پایان سال خود، تصمیمات استراتژیک بگیرید.
 • دانش کامل و جامع از قوانین کشور دارد و به خوبی می‌تواند کارفرما را توجیه کند.
 • راهکارهای موثری برای پس انداز بیشتر به شما می‌دهد.
 • با وجود یک مشاور مالیاتی، به خوبی می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
 • در تمام مراحل لازم می‌توانید از او مشاوره بخواهید و از توصیه‌ها و راهنمایی‌های او استفاده کنید.
 • او تمامی سوابق مالیاتی شما را در اختیار دارد و همیشه راهکارهای قانونی در اختیار شما قرار خواهد داد.
 • او به خوبی با نرم افزارهای مالیاتی آشنایی دارد.
 • او از کسری‌ها و اعتبارات کسب و کار شما اطلاع دارد و به شما اطمینان خاطر خواهد داد، که امور مالیاتی شما را به درستی پیگیری می کند و تسویه حساب مالیاتی را انجام می‌دهد.

توجه داشته باشید که یک شرکت یا کسب و کار، با وجود یک مشاور مالیاتی می‌تواند مشکلات حقوقی خود را به حداقل برساند و با به‌روز بودن در زمینه پرداخت مالیات خود، شهرت و اعتبار خوبی را در نظر سایرین به دست بیاورد؛ البته که  این امر برای هر کسب و کاری بسیار حائز اهمیت است.

 

اگر بخواهیم نقش مشاور مالیاتی را در بعضی از کسب و کارها بیان کنیم برای هر کسب و کاری مشاور نقش متفاوتی دارد. شروع یک تجارت و کسب و کار همیشه با چالش هایی مواجه بوده است که اگر فردی باشد که با بازار کسب و کار و مسائل مالی آشنایی داشته باشد می تواند.

 

بهترین تدابیر را به کار ببرد. وکیل مالیاتی به بیشتر کسب و کارها برای توانایی راه اندازی و شروع، پیشنهاد جذب سرمایه گذار را می دهد.

 

مشاور با شناخت کاملی از سرمایه گذاران و دادن ایده های تجاری تخصصی و مدونی اقدام به جذب بهترین سرمایه گذار می کنند. در زیر بیشتر با نقش مشاور  آشنا می شویم.

 

نقش مشاور مالیاتی در جذب سرمایه گذار چیست؟

نقش مشاور مالیاتی در جذب سرمایه گذار

اگر در شرف شروع یک تجارت جدید هستید و از مسائل مالیاتی و حقوقی، جذب نقدینگی، جذب سرمایه گذار اطلاعاتی ندارید می توانید با بهره گیری از خدمات مشاور  تمام این مسائل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

تنها با پیشنهادات وکیل مالیاتی می توانید نظر سرمایه گذار را جلب کنید و او را به کسب و کار خود جذب کنید.

 

مشاور  برای جذب سرمایه گذار باید پارامترهای مشخصی نظیر انتخاب افراد از بین افرادی که تا حدودی با آن ها آشنایی دارند.

جلب اعتماد سرمایه گذار، امنیت سرمایه گذاری، استفاده درست از ابزارهای تبلیغاتی، پاسخگویی به تمامی سؤالات می باشد.

کار مشاور مالیاتی

فعالیتهای کاری مشاور مالیاتی  .

 

از جمله سرمایه گذار در رابطه با مسائل مالی، سود و زیان، بستن قرارداد محکم و همه جانبه، بررسی تمامی اظهار نامه های مالیاتی، جرائم مالیاتی و … را بررسی و انجام دهد.

اهمیت مشاور مالیاتی در جذب سرمایه گذار

اهمیت مشاور مالیاتی

راندمان مشاور مالی

کاربردهای مشاور

اهمیت مشاور مالیاتی در تمامی حالت های کسب و کار به چشم می خورد. برای کسب و کارهای جدید و کسب و کارهایی که نیاز به تأمین سرمایه دارند جذب بهترین و مناسب ترین سرمایه گذار بر عهده ی مشاور مالیاتی است.

اهمیت مشاور در حوزه هایی نظیر سرمایه گذاری خطر پذیر، تأمین مالی جمعی، ارزش گذاری استارت آپ، جذب سرمایه گذار برای استارت آپ و گرفتن تسهیلات و وام می باشد.

برای تنظیم اظهارنامه ها و آگاهی داشتن از قوانین معافیت و تخفیفات مالیاتی، مشاور مالیاتی به سازمان ها و تجارت ها کمک می کند.

 

آگاهی از قوانین و مقررات باعث می شود تا مشاور بتواند در موقعیت های مخاطره آمیز بهترین تصمیمات مالی را بگیرند.

تا اگر احتمال ضرر و زیان وجود داشته باشد به حداقل برسد و سودآوری به بالاترین حد ممکن برسد.

هزینه مشاور مالیاتی در جذب سرمایه گذار

استخدام مشاور مالیاتی در کسب و کارهای نوپا و قدیمی از هزینه های جانبی برای بعضی مسائل می کاهد. هر کسب و کار که اقدام به جذب سرمایه گذار کند.

هزینه مشاور با توجه به نوع فعالیت که شامل تنظیم دفاتر قانونی، تنظیم تخصصی اظهار نامه، انجام کلیه خدمات حسابداری، دفاع مالیاتی، معافیت مالیاتی تعین می شود .

در بیشتر کسب و کار ها دولت خود تمام هزینه ها را مشخص می کند. ولی اگر شرکت های خصوصی اقدام به استخدام مشاور کنند خود هزینه های پرداختی را تعیین می کنند و می توانند در هزینه ها دخل و تصرف داشته باشند و یا با توجه به نوع فعالیت هزینه مشاور را پرداخت کنند.

آیا مشوق های مالیاتی در نیجریه سرمایه گذاری را جذب می کند یا درآمد خود را دور می کند؟

اکنون بیش از هر زمان دیگری ، یکی از مؤلفه های مهم مدیریت مالی ، وجود یک صدای هدفمند و مستقل است که نیازهای شما و دیدگاه شما را درک می کند ، ضمن اینکه یک دیدگاه جامع درباره وضعیت مالی فعلی شما دارد.

واقعاً یک برنامه ریز مالی و مالی فقط هزینه است.

گزینش مشاوران مالیاتی

مشاور مالیاتی

ما هیچ کالای سرمایه گذاری یا بیمه ای نمی فروشیم و یا کمیسیون نمی گیریم. بنابراین ، مشاوران سرمایه گذاری ما می توانند ارزیابی صحیح از عملکرد سبد شما ارائه دهند و مشخص کنند که آیا این استراتژی های مالی شما را پشتیبانی می کند یا خیر.

اولویت وکیل مالیاتی

اولویت مشاوره

 

غالباً ، مشتریان ما از ما می خواهند در كنار آنها بنشینیم و به آنها در تصمیم گیری مؤثر و آگاهانه كه منعكس كننده اهداف بی نظیر مالی و سرمایه گذاری آنها باشد ، كمك كند.

 

استقلال ما چشم انداز گسترده ای در مورد بازیکنان مختلف در بازار به ما می دهد و می توانید با دانستن اینکه ما تخصص مشاوره سرمایه گذاری داریم اما هیچ علاقه ای به انتخاباتی که ما به شما ارائه می دهیم.

 

یا در تصمیماتی که می گیرید علاقه ای ندارید ، در ارزیابی ما اطمینان حاصل کنید. مشتریان اجرایی ما اطمینان دارند که توصیه ای که می کنند از یک منبع کاملاً عینی و مستقل صورت می گیرد.

مشاور مالی شخصی

مشاوره مالی

 

سه مؤلفه خدمات مشاوره سرمایه گذاری ما وجود دارد که می توانند به صورت مشترک یا مستقل از یکدیگر ارائه شوند:

ایجاد بیانیه سیاستگذاری سرمایه گذاری
انتخاب مدیران و متولی یک یا چند بخش از تخصیص نمونه کارها
نظارت و گزارش عملکرد مداوم است.

 

علاوه بر این ، اغلب از ما خواسته می شود پروژه های ویژه ای را انجام دهیم ، مانند:

مشاوره در مورد مزایا / مضرات محصولات و استراتژی های مشتق شده ، از جمله هزینه ، ساختار و درمان مالیاتی
مشاوره به پرسنل سرمایه گذاری در مورد فرآیندها و رویه های مربوط به دقت

 

ارتباط بین حسابرسی و مشاور مالیاتی  چیست؟
مشاور مالیاتی مالیاتی به عنوان بررسی  پرونده مالیاتی  شخص حقیقی یا حقوقی با تنظیم اظهار نامه مالیاتی می باشد .

از آنجا که معاملات آنها بسیار زیاد و پیچیده است ، هم شرکت ها و هم مشاوران  مالیاتی باید بر کنترل های داخلی قوی تکیه کنند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات طبقه بندی شده و به درستی برای اهداف مالیاتی ثبت می شوند.

این ضرب المثل معروف هیچ چیز به جز مرگ و مالیات قطعی نیست.” بسیاری از افراد مسائل مالیاتی را گیج کننده و سنگین می دانند و به جای اینکه مالیات خود را بپردازند ، اغلب ترجیح می دهند یک مشاور مالیاتی را استخدام کنند.

جایگاه وکیل مالیاتی

مشاوره مالیاتی

مالیات دهندگان که دارایی های قابل توجهی دارند و یا امور مالی شخصی پیچیده ای دارند ، ممکن است تصمیم بگیرند که با یک مشاور مالیاتی همکاری کنند ، که می تواند از دانش و تجربه عمیق او برای کاهش بدهی های مالیاتی مشتریان و محافظت از منافع خود استفاده کند.

مشاوره مالیاتی چیست؟
برای بسیاری از افراد روند تشکیل اظهارنامه مالیات بر درآمد بسیار هولناک است. قوانین مالیاتی به طور مکرر تغییر می کند ، و بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل به سادگی از بی شمار بودن قوانین حاکم بر کسرها ، اعتبارات و درآمد قابل گزارش آگاهی ندارند.

در نتیجه ، اشخاص حقیقی وحقوقی  با تنظیم اظهار نامه غلط مالیات زیادی پرداخت نمایند. اگر مالیات دهندگان مالیات های خود را کمتر  پرداخت کنند ، ممکن است مشمول جرایم سنگینی بشوند که حق آنها نمی باشد.

 

مشاورمالیاتی مشاغلی است که مشاوره تخصصی خدمات  مالیاتی ارائه می دهد. یک مشاور خوب مالیاتی قوانین مالیاتی را درک می کند ، و می تواند راهکارهایی را توصیه کند که تعهدات را به حداقل برساند.

و در عین حال احتمال رسیدگی  را که می تواند منجر به اختلاف مالیاتی با سازمان امور مالیاتی بشود کاهش می دهد. علاوه بر این ، مشاوران مالیاتی می توانند اظهارنامه مالیاتی و سایر اسناد را حسابداری را مستند سازی و تهیه کنند.

 

شرح شغل
از آنجا که اصطلاح “مشاور مالیاتی یک حرفه تخصصی می باشد، وظایف شغلی می تواند در بین مشاوران متفاوت باشد. این تا حدودی به این دلیل است که برخی از مشاوران مالیاتی عضو یک حرفه دارای مجوز مانند حسابداران  رسمی وعضو جامعه مشاوران رسمی مالیاتی هستند.

 

در زیر برخی خدمات ارائه شده توسط مشاوران مالیاتی ارائه شده استبه شرح ذیل می باشد.

وکیل مالیاتی مشاغل 

مالیاتی مشاغل

 

جمع آوری ،وتهیه گزارشات اداره دارایی
ارزیابی شرایط مالی و حقوقی مشتری برای تعیین ونحوه بازپرداخت  بدهی های مالیاتی.