نکات مهم مشاوره مالیاتی

پیدا کردن مشاور ه مالیاتی
پیدا کردن مشاور مالیاتی خوب
دسامبر 8, 2019
مشاوره مالی تهران
اهمیت وجایگاه مشاور مالی
دسامبر 8, 2019
کارهای مهم مشاور مالیاتی

نکات مشاور مالیاتی

نکات مهم مشاوره مالیاتی

 

مشاور مالیاتی

نکات مهم  مشاوره مالیاتی حرفه ای اینست که مشاوره هزینه دارد؟ اگر بازده شما را به حداکثر برساند ، باز هم مقدار زیادی از آن را با هزینه خدمات از دست خواهید داد.

تهیه مالیات خود باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. اما آیا مسئولیت رسیدگی به تنهایی دشوار است؟

در زیر ، ۱۰ نکته برتر در مورد نحوه تبدیل شدن به مشاوره مالیاتی خود را ذکر کرده ایم

در صورت نیاز به پرونده دیدن کنید

قبل از شروع کار ، بررسی کنید که آیا حتی نیاز به تشکیل مالیات دارید یا خیر. بسیاری از عوامل ، از جمله وضعیت وابسته ، میزان درآمد ناخالص و اینکه آیا مالیات بر درآمد خود را حفظ نکرده اید ، تعیین می کند که آیا پرونده را ملزم می کنید.

برای بررسی اینکه تشکیل پرونده برای شما ضروری است ، ازنکات مهم  مشاوره مالیاتی  استفاده کنید. چند سؤال اساسی در مورد مالیات و درآمد از شما خواهد پرسید و سپس در صورت نیاز به تشکیل پرونده به شما می گوید.

با این حال ، شما ممکن است بخواهید پرونده داشته باشید حتی اگر لازم نیست. به عنوان مثال ، همیشه اگر مالیات بر درآمد خود را در بازپرداختهای خود نگه داشته اید ، مالیات دهید و حتی اگر نیازی به این کار نداشته باشید.

تشکیل اظهار نامه  مالیاتی

اولین قدم برای تشکیل اظهار نامه  مالیاتی خود جمع آوری کلیه فرم ها و اطلاعات لازم مالیاتی است. طبق قانون ، کارفرمایان موظفند کلیه فرمهای مالیاتی قابل اجرا را تا پایان تیر برای شما ارسال کنند. قبل از ۳۱تیر باید کلیه مدارک مورد نیاز خود را دریافت کنید ، بنابراین اسناد خود را به طور مرتب در طول سال  بررسی کنید.

 

با این حال ، این یک فکر وحشتناک است که فقط تا اواسط تیر و اعتماد کنید که همه چیز به موقع به دست شما می رسد. اگر اینطور نشود چه می شود؟ چه می شود اگر چیزی به آدرس اشتباه ارسال شود یا به اطلاعات بیشتری درباره فعالیت کسر مالیات به مشاوره مالیاتی احتیاج دارید؟

سازماندهی اطلاعات مالیاتی

اگر قبل از سازماندهی اطلاعات مالیاتی خود تا نیمه تیرراه پیدا کنید ، فقط یک ماه برای رفع این مشکلات دارید. شاید زمان کافی نباشد تا دریابید که چه چیزی گم شده است ، با مشاوره مالیاتی  مناسب تماس بگیرید ، اطلاعات را خشمگین کرده و آن را در اظهارنامه مالیاتی خود وارد کنید.

درعوض ، قبل از دریافت اطلاعات مالیاتی پیشگویی کنید. لیست تمام فرم های مورد نیاز از جمله اطلاعات مربوط به معافیت و کاهش مالیات  را تهیه کنید.

از کارفرمای خود مطلع شوید که چه فرمهایی برای شما ارسال می کنند و چگونه و چه زمانی ارسال می شوند. اطمینان حاصل کنید که آنها آدرس مناسب دارند. دریابید که برای معافیتها  و کسرها به چه اطلاعاتی نیاز دارید و از چه کسانی به آنها احتیاج دارید.

در اینجا لیستی از فرم ها ، اسناد و اطلاعات دیگری که برای تهیه مالیات خود نیاز دارید ، آورده شده است.

 

زود شروع کنید

مشاوره مالیاتی که قبل از شروع همه فرم های شما وارد کند. در ماه تیر با هر گونه اطلاعاتی که در حال حاضر دارید ، فرم فرم اظهارنامه مالیاتی خود را پر کنید. این کار باعث می شود که وقت شما تمام نشود و این کار را آسان تر کنید تا ببینید چه اطلاعاتی هنوز به آن نیاز دارید.

 

برای محاسبه تمام گزینه های خود زمان دیگری صرف کنید

برای محاسبه مالیات خود از مشاوره مالیاتی کمک بگیرید ، اما ارزش این را دارد که دریابید کدام روش بیشترین بازده را به شما می دهد. بیشتر شرکای مشاغل  اظهارنامه مالیاتی مشترک را تشکیل می دهند ، اما گاهی اوقات با تشکیل پرونده جداگانه می توانید بازده بیشتری کسب کنید. آیا شما باید کسر مالیات را تعیین کنید یا نه؟ هر دو روش را امتحان کنید و ببینید کدام بهتر  است.

 

این کاهش مالیات ومعافیتها  را از دست ندهید

خوب ، آنها از نظر فنی پنهان  نیستند. اما معافیت  و کاهش مالیات اغلب غافل می شوند. این لیست را بررسی کنید تا ببینید کدام یک ممکن است از دست ندهید. تقریباً هر هزینه مربوط به معالجه پزشکی ، کار داوطلبانه یا جستجوی شغل می تواند کسر مالیات باشد. این فقط به معنای صورتحساب نیست بلکه کرایه حمل و نقل ، عوارض و هزینه پارکینگ است. کمکهای خیریه نیز قابل کسر است.

اگر اولین بار پرونده مالیاتی را تشکیل می دهید ، ممکن است فکر کنید بعد از پر کردن و ارسال اظهارنامه مالیاتی شما انجام می شود. اما هر. فراموش کردن پرونده مالیاتی یک اشتباه مبتدی است.

بررسی دوباره

 

نکات مهم  مشاوره مالیاتی این است که پس از اتمام اظهارنامه  ، مهم است که از طریق پیش نویس اظهارنامه مالیاتی  خود را بخواند و اشتباهات را بررسی کنید. اگر فقط یک خطا بگذارید ، سازمان مالیاتی خطای موجود را شناسایی می کند. بنابراین پس از بررسی کردن ، بار دیگر آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

از نکات مهم  مشاوره مالیاتی اطمینان حاصل کند که تمام صفحات مربوط به تمام فرم های لازم را دارید. خطاهای ریاضی ، خطاهای املایی و نقاط خالی را بررسی کنید. یکی از شایع ترین اشتباهات فراموش کردن خطاهای ریاضی  است.

 

پرونده اولیه ، پرونده بصورت الکترونیکی

فقط در صورت وجود چیزی که از آن غافل شوید ، پرونده خود را در اسرع وقت ثبت کنید. به جایی نرسید که چیزی را فراموش کردید ، بلکه برنامه ریزی کنید تا قبل از پایان مهلت ۳۱تیر را ثبت کنید. در صورت بروز هرگونه خطایی که برای تصحیح نیاز دارید، زمان بیشتری به شما می دهد.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.