نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی

راهکار وکیل مالیاتی در دیوان عدالت اداری
مشاور مالیاتی در دیوان عدالت اداری بیشترآشنا شوید
مهر ۱۵, ۱۳۹۸
نقش وکیل مالیاتی در تنظیم لایحه
نقش مشاور مالیاتی در تنظیم لایحه مالیاتی
مهر ۱۷, ۱۳۹۸
اهمیت مشاور مالیاتی در هیئت بدوی

یکی دیگر از نقش های مهم مشاور مالیاتی حضور در هیئت بدوی مالیاتی می باشد تا اختلافات مودیان را در این هیئت ها بررسی و حل و فصل کند. مشاورین با ارائه ی بهترین راه کارها طبق قوانین مالیاتی بهترین تصمیم را برای پرونده ی مالیاتی مودیان می گیرند.  

نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی مالیاتی

۲-   کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
۳-   کلمه کلیدی مرتبط وکیل مالیاتی، نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی، اهمیت مشاور مالیاتی در هیئت بدوی
۴-   خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) یکی دیگر از نقش های مهم مشاور مالیاتی حضور در هیئت بدوی مالیاتی می باشد تا اختلافات مودیان را در این هیئت ها بررسی و حل و فصل کند. مشاورین با ارائه ی بهترین راه کارها طبق قوانین مالیاتی بهترین تصمیم را برای پرونده ی مالیاتی مودیان می گیرند.

با توجه به گستردگی وظایف مودیان مالیاتی و هیئت های حل اختلاف مالیاتی نقش مشاور مالیاتی از اهمیت زیادی برخوردار است. مشاوران با داشتن آگاهی کامل از حقوق و مقررات مالیاتی در تلاش‌اند تا شرکت ها و سازمان ها بتوانند بدون هیچ‌گونه مشکلی دعاوی مالیاتی خود را حل و فصل کنند و در کوتاه مدت از ضرر و زیان شرکت پیشگیری و سوددهی آن را بالا ببرند.

اگر افراد یا شرکت ها پس از صدور برگه مالیاتی نسبت به آن اعتراض داشته باشند می تواند به مدت یک ماه اعتراض خود را شخصاً و یا از طریق مشاور  به هیئت بدوی مالیاتی یا مراجع ذی صلاح اعلام کنند. مشاور می تواند در مدت زمان کوتاهی تمام مدارک لازم را جمع آوری کند و با بررسی اظهارنامه های سال های قبل شرکت لایحه ای را تنظیم و برای بررسی به هیئت های حل اختلاف بفرستد. در متن زیر بیشتر با نقش مشاور  در هیئت بدوی مالیاتی آشنا می شویم تا افراد بتوانند در این زمینه آگاهی های لازم را کسب کنند.

نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی مالیاتی چیست؟

نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی

درباره نقش مشاور مالیاتی در هیئت بدوی مالیاتی چه می دانید؟ در قوانین مالیاتی شاهد سه نوع هیئت برای حل اختلاف  مالیاتی هستیم که شامل هیئت بدوی، هیئت تجدید نظر و هیئت حل اختلافات مالیاتی موضوع ماده ۲۱۶ قانون مالیات های مستقیم می باشد. که در اینجا به نقش مشاور  در هیئت بدوی مالیاتی می پردازیم.

اعضای هیئت بدوی مالیاتی متشکل از نماینده سازمان امور مالیاتی، مشاور  مؤدی یا خود مؤدی و یک نفر قاضی می باشد. رسیدگی به اختلافات و اعتراضات مودیان به صورت حضوری انجام می شود و هیئت زمان مقرری را به مودیان اعلام می کند و رأی صادره در این هیئت غیر قطعی می باشد و وکیل مالیاتی یا نماینده مؤدی می توانند تا بیست روز پس از صدور رأی نسبت به آن اعتراض نمایند.

اهمیت مشاور مالیاتی در هیئت بدوی مالیاتی

اهمیت مشاور مالیاتی در هیئت بدوی

همان‌طور که می دانیم مشاور مالیاتی نقش مهمی در حل و فصل کردن دعاوی مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی با مأموران و مراجع مالیاتی دارد. پرونده مالیاتی پس از طی کردن مراحل قانونی و عدم توافق مؤدی با رئیس سازمان مالیاتی به هیئت بدوی مالیاتی ارجاع داده می شود، مگر اینکه برگه تشخیص ابلاغ توسط رئیس سازمان مالیاتی ابلاغ شده باشد و مؤدی در زمان مقرر شده اعتراض خود را تسلیم نکرده باشد در این صورت مؤدی با کمک وکیل مالیاتی می تواند در حکم معترض به برگه تشخیص مالیات شناخته شود و هیئت بدوی به این اعتراض رسیدگی می کند.

نحوه رسیدگی مشاور مالیاتی در دعاوی بدوی مالیاتی

امروزه برای اینکه مشاور مالیاتی در دستگاه های قضایی به حل و فصل اختلافات مالیاتی نپردازد این اختلافات را در هیئت بدوی مالیاتی پیگیری می کند که سبب کاهش تشریفات و مشکلات مربوط به دادرسی، سرعت بخشی به روند پیگیری پرونده ها و … می شود. مشاور در این هیئت ها تقاضای بررسی دقیق و تخصصی پرونده را دارد و با اعمال قوانین و مقررات قانونی خاص سعی در انجام هر چه بهتر روند پرونده را دارد. هزینه ی مشاوران پس از اتمام کار و صدور رأی قطعی توسط مودیان پرداخت می شود.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.