مشاور مالی مجرب یا برنامه ریز مالی؟

خدمات حسابداری
فایده شرکت حسابداری
دی ۴, ۱۳۹۸
تاثیر مشاور مالی
ارزش مشاور مالی
دی ۴, ۱۳۹۸
خدمات مشاور مالی

مشاور مالی مجرب یا برنامه ریز مالی؟

حوزه مالی حوزه ای بسیار گسترده و به تبع آن ، مشاغل این حوزه نیز بسیار گسترده اند. گاهی برای مشتریان و متقاضیان در برابر عناوین شغلی مرتبط با حوزه مالی ابهام ایجاد می شود. یکی از این ابهامات تفاوت مشاور مالی مجرب با برنامه ریز مالی است که به آن می پردازیم.

 

شغلی نزدیک به مشاور مالی در شرکت حسابداری

افراد گوناگونی از اقشار گوناگون به مشاور مالی، برنامه ریز مالی، مدیر مالی و … نیاز پیدا می کنند. بسته به نوع شغل یا تجارت یا شرایط مالی هر فرد، این نیازمندی متفاوت و متنوع است. گاهی برای افراد متقاضی سوال ایجاد می شود که اساسا در این تنوع شغلی گسترده در حوزه مالی و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، آنان بیشتر نیازمند کدام نوع از خدمات و افراد فعال هستند؟ بسیاری از مردم نمی دانند برای امور مالی خود از خدمات یک مشاور مالی مجرب بهره بگیرند و یا از تخصص یک برنامه ریز مالی استفاده کنند.

نتیجه تصویری برای accounting

مشاوران مالی و یا برنامه ریزان مالی خبره در یک شرکت حسابداری معتبر ، چشم اندازی واقعی و حرفه ای از نحوه خدمات حسابداری برایتان فراهم خواهند کرد. از جمله این مراکز معتبر ، شرکت حسابداری آرمان پرداز می باشد که با ارائه خدمات حسابداری و مشاوره با اساتید مجرب و خبره در حوزه حسابداری شما عزیزان را یاری خواهد نمود.

مشاور مالی مجرب یا برنامه ریز مالی؟

مشاور مالی مجرب و برنامه ریز مالی هر دو به افراد کمک می کنند تا پول خود را مدیریت کنند. در واقع می توان گفت هر برنامه ریز مالی یک نوع مشاور مالی مجرب نیز هست. اما همه مشاوران مالی لزوما برنامه ریز مالی نیستند. به هر ترتیب، چه برای مشاور و چه برای برنامه ریز مالی شدن نیاز به گذراندن کورس ها و دوره های حرفه ای زیاد و کسب گواهینامه های گوناگون نیاز است.

نتیجه تصویری برای accounting

برنامه ریزهای مالی معمولا به افراد و شرکت ها برای دستیابی به اهداف بلند مدت مالی کمک می کنند. در حقیقت کار برنامه ریز مالی تخصصی تر از مشاور مالی و طیف مشتریان و متقاضیان آن محدود تر است در صورتی که مشاوران مالی طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند و به تبع آن دامنه گسترده تری از مشتریان را نیز در حوزه شغلی خود دارند.

مشاوره مالی شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره

البته تمام بخش های حوزه ی گسترده ی مالی بسیار به هم مرتبط و متکی هستند؛ در حقیقت مشاغل برنامه ریزی مالی و مشاوره ی مالی در بسیاری از موقعیت ها ممکن است باهم یکی باشند و یکسان عمل کنند اما تعریفی که به صورت مفهومی و فلسفه ی معنایی از هریک ارائه می شود، متفاوت است. پس بهتر است پیش از انتخاب هریک از آنان بسنجید که کدامشان برای اهداف مورد نظر شما خدمات مناسب تری ارائه خواهند کرد.

برنامه ریز مالی در مقابل مشاور مالی:  مروری کلی بر خدمات و توانایی ها

در بیشتر موارد افراد دست به استخدام مشاور مالی مجرب می زنند تا پول خود را مدیریت کنند. هنگام انتخاب یک برنامه ریز مالی، درک منظر برنامه ریزی مالی مهم است. طبق گفته سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) ، تقریباً هر کسی می تواند ادعا کند که یک برنامه ریز مالی است و مهارت این شغل با داشتن پیش زمینه های مختلفی فراهم می شود.

مشاوره مالی شرکت حسابداری

برنامه ریزان مالی ممکن است کارگزار یا مشاور سرمایه گذاری، نمایندگان بیمه، حسابداران یا افرادی باشند که اعتبار مالی ندارند. به همین دلیل است که مشتری قبل از اینکه پول خود را به هر نوع فعال مالی انتقال دهد، یا برای انجام امور مالی به او وکالتی دهد، باید احتیاط در پیش گیرد.

برنامه ریز مالی دقیقا چه می کند؟

برنامه ریز مالی چنان که گفتیم یکی از انواع مشاوران مالی است که به شرکت ها و افراد کمک می کند تا برنامه ای را برای رسیدن به اهداف مالی بلند مدت ایجاد کنند.

برنامه ریز ممکن است تخصصی در هر یک از حوزه های سرمایه گذاری، مالیات، بازنشستگی و یا برنامه ریزی املاک داشته باشد. در حقنتیجه تصویری برای accountingیقت حوزه ی شغلی او لازم است تخصی تر باشد تا خدمات مفید و کارآمدی ارائه گردد. علاوه بر این ، برنامه ریز مالی ممکن است مجوزها یا گواهینامه های مختلفی در زمینه های گوناگون جمله برنامه ریز مالی معتبر (CFP) ، تحلیلگر مالی منشور (CFA) ، مشاور مالی مجرب منشور (ChFC) یا تحلیلگر مدیریت سرمایه گذاری معتبر (CIMA) در بین دیگران داشته باشد. برنامه ریز مالی برای به دست آوردن هریک از این مجوزها، لازم است مجموعه ی متفاوتی از شرایط تحصیل، آزمون و شرایط کار را سپری کند.

مشاور مالی چه کار متفاوتی نسبت به برنامه ریز مالی انجام می دهد؟

مشاور مالی مجرب اصطلاحی بس گسترده تر است و به حرفه ای اطلاق می شود که به مدیریت پول شما کمک می کند. کار مشاوران مالی حفظ پول شما در هر حوزه است. مشتری یک مشاور مالی مجرب می تواند صاحب تجارت خاصی نباشد اما مقادیری پول و دارایی داشته باشد که برای حفظ و سرمایه گذاری یا پس انداز درست آن ها نیاز به مشورت مشاوران مالی داشته باشد.

مشاوره مالی  آرمان پرداز خبره

مشاوران مالی قادر خواهند بود به مدیریت سرمایه گذاری، کارگزاری در خرید و فروش سهام و صندوق ها یا ایجاد یک برنامه جامع املاک و مالیاتی کمک کند. این فعالان حوزه مالی نیز باید مجوز ها و اعتبارنامه های مخصوص خود را داشته باشند تا بتوانند درحوزه مالی به صورت معتبر فعالیت کند.

مشاور مالی یک اصطلاح عمومی است که شامل زیرمجموعه های گروه مشاوران مالی، مانند کارگزاران بورس، نمایندگان بیمه ، مدیران مالی، برنامه ریزان املاک، بانکداران و موارد دیگر می شود. در مقایسه ی مشاوران با برنامه ریزان مالی، اگر بتوان یک قیف را تصور کرد، حوزه کاری مشاور مالی مجرب در قسمت بالای قیف است که وسیع تر است و برنامه ریز مالی در قسمت پایین تر قیف است که دامنه محدود تری دارد.

خدمات کدام یک به کار ما می آیند؟ مشاور مالی یا برنامه ریز مالی؟نتیجه تصویری برای accounting

بیشتر افراد عموما به استخدام یک برنامه ریز مالی تمایل دارند زیرا به نظر آنان کسی که یک فعال تخصصی است، بهتر می تواند آنان را در امور مالی یاری کند اما باید توجه کرد در این صورت اطلاع و احاطه ی نسبی شما به حوزه ی مالی و این که بدانید دقیقا چه برنامه ریز مالی با چه تخصصی را استخدام کنید، لازم و ضروری است.

مشاوره مالی خبره

چنانچه حوزه ی تخصصی که باید از آن مشورت مالی دریافت کنید، نمی شناسید بهتر است از مشاور مالی مجرب بهره بگیرید که دانش و تخصصش عمومی تر و حوزه کاری اش وسیع تر است. ضمنا در صورت نیاز به یک برنامه ریز مالی، مشاور مالی حتما شما را در راستای انتخاب او کمک خواهد کرد.

پس چنان که دیدیم مشاور مالی مجرب فضای فعالیت وسیع تری دارد و می تواند در بسیاری از موضوعات و به طیف گسترده ای از افراد متقاضی مشاوره مالی بدهد

مشاور مالی مشاور مالیاتی مشاوره مالی مشاوره مالیاتی شرکت حسابداری شرکت حسابرسی وکیل مالیاتی موسسه حسابداری مالیات مشاغل مشاوره مالیاتی برترخدمات حسابداری کد اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده اظهار نامه مالیاتی اظهار نامه انحلالاظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده حسابرسی داخلی حسابرسی مالیحسابرسی مالیاتی معاملات فصلی مالیات حقوق معافیت مالیاتی لایحه مالیاتی گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده پرونده مالیاتی مالیات شرکت موسسه حسابرسی مالی مالیات بخشودگی جرایم مالیاتی فواید مشاوران مالیاتی برای مشاغلکاهش مالیات  www.armanpardaz.com ۰۹۱۲۰۷۵۴۱۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.