مشاور مالی برتر ونکات آن

مشاوره مالی تهران
اهمیت وجایگاه مشاور مالی
دسامبر 8, 2019
برنامه ریزی مشاوره مالی
برنامه ریزی مشاور مالی
دسامبر 9, 2019
نکات مشاوره مالی

مشاور مالی برتر

ده نکته برتر مشاورمالی

 

مشاور مالی برتر رای بقا و رشد مشاغل و شرکتها بسیار حیاتی است. این شامل برنامه ریزی ، سازماندهی ، کنترل و نظارت بر منابع مالی شما برای رسیدن به اهداف تجاری شما است.

 

مشاور مالی خوب به تجارت شما کمک می کند تا از منابع موثر ، تعهدات مربوط به ذینفعان خود استفاده کند ، مزیت رقابتی کسب کند و برای ثبات مالی بلند مدت آماده شود.

 

مشاور  مالی باید به بخشی از فرایندهای اصلی در تجارت شما تبدیل شود و در برنامه ریزی مداوم شما گنجانده شود.

 

ممکن است احساس کنید که امور مالی شما پیچیده و گیج کننده است ، اما ده نکته مهم زیر به شما کمک می کند تا بتوانید آنها را کنترل کنید.

 

  1. مشاور مالی برنامه کاری شفاف داشته باشد

یک برنامه کسب و کار تعیین می کند که در کجا هستید و می خواهید طی چند سال آینده به آن برسید. این باید توضیح دهد که چگونه شما تجارت و فعالیت های خود را تأمین می کنید ، به چه پولی نیاز خواهید داشت و از کجا بدست می آید – به یک برنامه کار بنویسید: گام به گام.

 

  1. مشاور مالی برتر وضعیت مالی خود را نظارت کنید

شما باید به طور مرتب بر پیشرفت کار خود نظارت داشته باشید. به طور روزانه باید بدانید که چقدر پول در بانک دارید ، میزان فروش و میزان سهام خود را انجام می دهید. شما همچنین باید موضع خود را در برابر اهداف تعیین شده در برنامه تجاری خود به صورت ماهانه بررسی کنید – به مدیریت گردش پول مراجعه کنید.

 

  1. مشاور مالی اطمینان حاصل می کند که مشتریان به موقع به شما پرداخت می کند

به دلیل تأخیر در پرداخت مشتری ، مشاغل می توانند با مشکلات اساسی روبرو شوند. برای کاهش خطر تأخیر یا عدم پرداخت باید از ابتدا شرایط و ضوابط اعتباری خود را مشخص کنید. همچنین باید به سرعت فاکتورهایی را تهیه کنید که واضح و دقیق باشند. استفاده از سیستم مدیریت اعتبار نرم افزاری  به شما کمک می کند تا حساب مشتریان را پیگیری کنید – خواندن اطمینان حاصل کنید که مشتریان به موقع به شما پرداخت می کنند.

 

۴- مشاور مالی برترهزینه های روزانه خود را می داند

حتی اگر سودآوری کافی برای تأمین هزینه های روزانه مانند اجاره و دستمزدها وجود نداشته باشد ، حتی سودآورترین شرکت ها نیز می توانند با مشکل روبرو شوند. شما باید از حداقل نیازهای تجاری خود برای زنده ماندن آگاه باشید و اطمینان حاصل کنید که زیر این کار نمی روید – ببینید چگونه می توانید پول خود را در تجارت اندازه بگیرید.

 

۵- مشاور مالی سوابق حسابداری را به روز نگه می دارد

اگر حساب های خود را به روز نرسانید ، می توانید با عدم توجه به تأخیر در پرداخت های مشتری یا عدم تحقق بخشیدن به تأمین کنندگان خود ، خطر از دست دادن پول را بدست آورید. استفاده از یک سیستم نگهداری سوابق مناسب به شما کمک می کند تا هزینه ها ، بدهی ها و طلبکاران را پیگیری کنید ، برای بودجه اضافی درخواست کنید و در وقت و هزینه های حسابداری صرفه جویی کنید – به حساب های مالی و مدیریتی مراجعه کنید.

 

  1. مشاور مالی برتر با ممیزان مالیاتی ملاقات می کند

عدم رعایت مهلت ثبت اظهارنامه مالیاتی و پرداخت می تواند جریمه و بهره را متحمل شود. اینها هزینه های غیرضروری است که می توان با برخی برنامه ریزیهای روبرو از آنها جلوگیری کرد. ثبت سوابق دقیق باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شغلی شما می شود و می توانید مطمئن باشید که فقط مالیاتی را که مدیون هستید پرداخت می کنید. بنابراین ، مهم است که به تعهدات خود عمل کنید – به یک سیستم اصلی نگه داشتن سوابق مراجعه کنید.

 

  1. مشاور مالی برتر در آمد خود را کنترل می کند

آیا مشاغل شما کارآمدترین کار را دارد؟ صرفه جویی در مصرف انرژی و بنابراین پول می تواند با اعمال تغییر در رفتار و استفاده از تجهیزات موجود به صورت کارآمدتر اتفاق بیفتد. این یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش هزینه ها است. مناطقی که باید در یک اداره متوسط ​​به آنها مراجعه کنیم شامل گرمایش ، روشنایی ، تجهیزات اداری و تهویه مطبوع می باشد.

 

  1. مشاور مالی برتر سهام را کنترل می کند

کنترل کارآمد سهام تضمین می کند که شما مقدار مناسبی از سهام را در زمان مناسب در اختیار داشته باشید تا سرمایه شما به طور غیر ضروری متصل نشود. شما باید سیستم ها را برای ردیابی سطح سهام بکار بگیرید – کنترل این امر به شما امکان می دهد تا پول نقد را آزاد کنید ، در عین حال که مقدار مناسبی از سهام موجود را نیز دارید – به اشتباهات مشاغل رایج مراجعه کنید: کنترل ضعیف سهام.

 

۹.مشاور مالی برتربودجه مناسب را تهیه می کند

ضروری است که مشاور مالی  نوع مناسب مالی را برای تجارت خود انتخاب کنید – هر نوع مالی برای تأمین نیازهای مختلف طراحی شده است. مشاغل کوچکتر معمولاً بیشتر به سرمایه گذاری در مشاغل و بودجه شخصی اعتماد می کنند ، اما این ممکن است بهترین نوع بودجه برای شرکت شما باشد – گزینه های تأمین اعتبار مشاغل را بخوانید – یک مرور کلی.

 

  1. هنگام بروز مشکلات مشاور مالی روبرو می شود

همیشه به عنوان یک مشاغل با مشکلات مالی روبرو هستید ، اما کمک و توصیه ای برای کمک به شما برای مقابله با آنها وجود دارد ، قبل از این که این کار بیش از حد شود ، بنابراین در اسرع وقت به دنبال مشاور مالی  حرفه ای باشید. همچنین اقدامات اولیه ای وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن تأثیر مانند مقابله با بدهی های اولویت دار و ارزیابی چگونگی بهبود مدیریت جریان نقدی خود استفاده کنید


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.