ارتباط حسابرسی با مشاور مالیاتی

اهداف وضرورتهای مشاوره مالی
اهداف وضرورتهای مشاور مالی
آبان ۷, ۱۳۹۸
انتخاب مشاور مالیاتی خوب
انتخاب مشاور مالیاتی معتبر
آبان ۹, ۱۳۹۸
ارتباط حسابرسی با مشاوره مالیاتی

مشاور مالیاتی

حسابرسان شما باید قبل از ممیزی شما لیستی از اسناد درخواستی را برای شما تهیه کنند. از این لیست می توانید به مدارک درخواستی  حسابرسی با هماهنگی ومشارکت مشاور مالیاتی انجام می شود.

همچنین مشاور مالیاتی می تواند  حسابرسان خود را برای حسابرسی ضمنی وحسابرسی داخلی  برنامه ریزی کنید. در این روش ، می توان نقصان را به گونه‌ای مرتفع کرد که رفع نقصها  را هنوز هم امکان پذیر کند.

این رویکرد ممکن است منجر به برخی از نظرات نامه مدیریت شود. با این وجود ، چنین اظهارنظرهایی برای شرکت های نوپا غیرمعمول نیست. (یعنی ممکن است بدون توجه به هرگونه فعالیت مقدماتی ، نظرات نامه مدیریت را دریافت کنید. زیرا بعضی از حسابرسان دوست دارند این نقصها را گزارش کنند.)

اگر کاهش هزینه ها همانطور که به نظر می رسد. استفاده از یک موسسه برای ارائه خدمات حسابرسی و  مشاور مالیاتی مناسب است. با این حال ، فقط برای ارائه برخی از تفاوتها  ، دلایل دلایل دیگر خدمات حسابرسی ومشاور مالیاتی افراد مختلف انجام می دهند.

 

خدمات حسابرسی ومشاور مالیاتی توسط یک تیم  به تعارض منافع ایجاد کرده است. که ممکن است در شرایطی که یک شرکت بخواهد خدمات ممیزی و غیر حسابرسی را ارائه دهد ، ایجاد شود.

به عنوان مثال ، استراتژی های بحث برانگیز برنامه ریزی مالیاتی ، احتمالاً به این دلیل که شرکت حسابرسی می تواند به عنوان ممیزی کار خود مورد نظر باشد. به طور کلی ، شرکت های بزرگ با اصول حاکمیتی “برتر” به سمت موسسه های  حسابرسی و مالیاتی جداگانه حرکت می کنند.

ممکن است گاهی اوقات استفاده از یک شرکت جداگانه به منظور به دست آوردن افزایش هزینه را به دنبال دارد.

 

در برخی شرایط ، شرکت های حسابرسی ممکن است. نتوانند مشتری های حسابرسی را در ممیزی های مالیاتی یا دادخواست مالیاتی ، از جمله پرونده های  مالیاتی مشاور مالیاتی درست بدهند.

مشاور مالیاتی می تواند  در مورد آمادگی قبل از حسابرسی – بخشی از کار حسابرس  آمادگی دفاع و مستند سازی اسناد حسابداری تهیه گزارشات حسابداری  به مشتریان خود کمک کند. تا حسابرسی از ارایه  گزارش مردود وعدم اظهار نظر حسابرسی خودداری کند.

یک مشاور مالیاتی معتبر  می تواند به ارزیابی آمادگی حسابرسی شما کمک کند .و تخصص فنی حسابداری ، پیش نویس گزارشات  مربوط به حسابداری را تهیه کند .و اطمینان حاصل کند که سوابق شما در وضعیت مطلوبی قرار دارد تا حسابرسی سریع و کارآمد باشد.

مشاور مالیاتی  همچنین می تواند در رابطه با هر حسابرسی با حسابرسان شما کمک کنند.  جایی که تیمی از مشاور مالیاتی  می تواند چندین مسئله مختلف را یکجا حل کند.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.