هدف مشاور مالیاتی به عنوان کارشناس مالی

انتخاب مشاور مالیاتی برتر
نوامبر 13, 2019
ارتباط مشاور مالی وبرنامه ریزی مالی
نوامبر 15, 2019
اهداف مشاور مالیاتی

هدف مشاور مالیاتی به عنوان کارشناس مالی

هدف مشاور مالیاتی به عنوان کارشناس مالی

که در زمینه حسابداری و قانون مالیات به صورت پیشرفته آموزش دیده و دانش لازم را در این زمینه داراست. هدف مشاور مالیاتی معمولاً شامل مشاوره در زمینه پرداخت مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی است. اما این دقیقا به چه معناست؟ ادامه ی این مطلب پاسخی برای این پرسش خواهد بود.

هدف مشاور مالیاتی که به اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات ارائه می دهد، این است که حداقل به حداقل مالیات قابل پرداخت در چارچوب قوانین برسد. این فرد کارشناس با دانشی که در زمینه ی مالی و حسابداری و هم چنین قوانین کشوری یا بین المللی در زمینه مالیات دارد، می تواند به فرد متقاضی کمک کند که در حالی که از دایره ی قوانین پیچیده ی مالی خارج نمی شود، کمترین مالیات را بپردازد.نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

حفظ حداقل مالیات قابل پرداخت در حالی که مطابق قانون در شرایط پیچیده مالی باقی مانده است ، حفظ می شود. حسابداران رسمی مستقل (اعضای انجمن حسابداران رسمی مستقل)، وکلای امور مالیاتی، نمایندگان ثبت شده و برخی دیگر از مشاوران در زمینه امور مالی می توانند به عنوان مشاور در زمینه امور مالیاتی مورد مشورت قرار گیرند.

پیدا کردن مشاور ه مالیاتی

کار یک مشاور امور مالیاتی دقیقا چیست؟

یک نهاد مالیات دهنده، مانند یک فرد، شرکت، اتحادیه، ائتلاف و غیره، که وضعیت مالی پیچیده ای دارد (به عنوان مثال امور مالی آن با سرمایه گذاری ها و کسورات پیچیده درگیر است) می تواند از تخصص یک مشاور مالیاتی استفاده کند تا میزان مالیات های پرداختی را به حداقل برساند و بنابراین با کاهش هزینه ها بتواند به افزایش درآمد یا سودآوری بیشتر کار کمک نماید.نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

حوزه های کاری وهدفمشاور مالیاتی

چنان که دیدیم افراد حقیقی یا حقوقی بسیار گوناگونی می توانند مراجعه کننده به یک مشاور امور مالیاتی باشند. بر این اساس، حوزه های کاری مشاور مالیاتی نیز بسیار متنوع و گسترده است و به موازات این باید دانش و مهارت گسترده ای نیز داشته باشد. مثلا برنامه ریزی کاملا شخصی برای فردس که بازنشسته است، با مشاوره به یک فرد کارآفرین که به دنبال راه اندازی یک فروشگاه است، متفاوت است.

 

به همین ترتیب، یک سرمایه گذار در املاک و مستغلات احتمالاً نیاز به یک مشاوره مالیات متفاوت از یک تاجر کالا دارد. همچنین، طرز مواجهه ی یک مشاور مالیاتی با شرکتی که به دنبال ادغام یا دستیابی به یک شرکت دیگر است، قطعا با روابط حرفه ای وی با یک مجری املاک و مستغلات به دنبال به حداقل رساندن مالیات املاک است، متفاوت خواهد بود.

برای درخواست حسابدار یا مشاور مالی فرم زیر را پر کنید

مهارت های مشاوران مالیاتی

مشاوران مالیاتی کسانی هستند که به خوبی بر قوانین مالیاتی و دستورالعمل های IRS آگاهی و تسلط دارند. به همین دلیل مشاغل و تجارت های گوناگون از خدمات آنان برای ارائه به مراجع و دادگاه های مالیاتی بهره می گیرند. مشاوران مالیاتی درک درستی از قوانینی دارند که مالیات های فردی و تجاری تنظیم می کند و بنابراین در هدایت مالیات دهندگان در مورد چگونگی پیروی از قوانین مالیاتی فدرال، ایالتی و محلی نقش مهمی دارند.نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

 

یک مشاور مالیاتی حرفه ای موظف است اطلاعات و دانش خود را به روز کند و از آخرین شرایط مالیاتی فدرال و ایالت یا کشور با خبر باشد تا مشاوره های او در مورد موضوعات مالیاتی فعلی مثمر ثمر قرار گیرند.

نقش مشاور مالیاتی چیست ؟ - شرکت حسابداری - آرمان پرداز خبره

تفاوت مشاوران مالیاتی با حسابداران

تفاوت بین حسابداران و مشاوران مالیاتی چیست؟

به طور کلی، هدف مشاور مالیاتی یک فرد حرفه ای در حوزه ای مستقل است. او در قوانین مالیاتی آموزش دیده است. اگر می خواهید از خدمات فردی به عنوان مشاور مالیاتی بهره مند گردید باید توجه داشته باشید که آن شخص متخصص امور مالیاتی و یا اداره کننده یک شرکت در زمینه مشاوره مالیاتی باشد.

 

در عین حال او باید دارنده گواهی در این زمینه باشد. بنابراین کار مشاور مالیاتی با کار یک حسابدار که اصطلاح عمومی تر و همه جانبه تری است، تفاوت دارد. یک حسابدار نیز می تواند مشاور مالیاتی باشد اما تنها مهارت های حسابداری برای این  شغل کافی نخواهد بود یعنی همه ی حسابداران نمی توانند لزوما مشاوره مالیاتی نیز انجام دهند. بعضی از حسابداران کارهایی مانند تهیه ی صورت های مالی، توافق نامه، امور بودجه و غیره را انجام می دهند.نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

پروسه ی کاری مشاوران مالیاتی

هدف مشاور مالیاتی ممکن است در یک آژانس به عنوان کارمند و زیرمجموعه کار کند یا خود اشتغال و مستقل باشد. در هر صورت، او وظیفه دارد که برای مشتریان روش های کارآمدی برای کاهش بدهی مالیاتی قانون، محاسبه مالیات بر اوراق بهادار سرمایه گذاری های مختلف، پیدا کردن کسر و اعتبار مناسب قابل استفاده و اموری این چنین بیابند. کار دیگر مشاور مالیاتی تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی برای مشتریان است.

برای هر فرد پرداخت کننده ی مالیات که یک رویداد مهم زندگی – از جمله فوت همسر، ازدواج، طلاق، تولد یا فرزندآوری، خرید خانه جدید، از دست دادن شغل، دریافت ارث و غیره – را تجربه کرده است، استخدام و استفاده از خدمات مشاوران مالیاتی اقدامی بس هوشمندانه خواهد بود.

هدف مشاور مالیاتی در این راستا شامل انجام تحقیقات درمورد قوانین مالیاتی، همکاری با مشتری برای به حداقل رساندن بدهی مالیاتی، برقراری ارتباط موثر و مفید با مشتری برای توضیح مسائل مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیاتی، برنامه ریزی املاک و رعایت مطابقت مشتریان با تعهدات مالیاتی شان است.

نتیجه تصویری برای ‪tax advisor‬‏

مشاور مالیاتی و مقررات

مشاوران مالیاتی به قوانین اشراف دارند و در حیطه و چهارچوب آن عمل می کنند. اما در حیطه حرفه ای خود نیز طبعا می بایست تابع قوانین و مقررات قانونی حرفه ی خود باشند. برای مشاوران در صورت عدم انجام تعهدات، مجازات های تعرفه ای و انضباطی وجود دارد. در جریان استفاده از خدمات یک مشاور مالیاتی، مشاور و فرد دریافت کننده ی خدمات او به طور متقابل تعهدات و وظایف و حقوقی دارند. این تعهدات و حقوق در طی یک قرارداد قانونی برای هر دو طرف روشن می گردد.

 

چنان چه مشاور مالیاتی خدمات خود را به درستی و در زمان مناسب ارائه دهد، حق دارد کلیه ی حقوق خود را طبق شرایط مندرج در قرارداد از مشتری اخذ نماید. هم چنین در صورتی که در زمان و تحت شرایط تعیین شده کار خود را به درستی انجام ندهد، لازم است خسارت و حقوق تعیین شده برای مشتری را بپردازد.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *