مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

تخصص مشاور مالی
می 9, 2019
حسابرسی چیست و شرکت حسابرسی چه کاری انجام می دهد؟
می 12, 2019

مشاور مالیاتی

۱-   عنوان محتوا: مشاور مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟
۲-   کلمه کلیدی اصلی
مسئولیت
۴-   خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) یکی از دغدغه های تمامی افرادی که صاحب کسب و کار هستند مالیات و انواع آن است. مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی به شخصی می گویند که اطلاعات کافی در خصوص قوانین و مقررات مالیاتی داشته و می تواند صاحبان این کسب و کارها را برای تدوین بسته مالیاتی و جلوگیری از پرداخت جریمه های سنگین و بی سبب یاری نماید. مشاور  اولین خصیصه ای که باید داشته باشد دانش حقوقی و مالی و مالیاتی است.

مشاور  یا وکیل مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

 

 

 

یکی از دغدغه های تمامی افرادی که صاحب کسب و کار هستند مالیات و انواع آن است. مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی به شخصی می گویند که اطلاعات کافی در خصوص قوانین و مقررات مالیاتی داشته و می تواند صاحبان این کسب و کارها را برای تدوین بسته مالیاتی و جلوگیری از پرداخت جریمه های سنگین و بی سبب یاری نماید. مشاور اولین خصیصه ای که باید داشته باشد دانش حقوقی و مالی و مالیاتی است.

 

هر چقدر مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی کیست   از دانش و تخصص و تجربه بیشتری در مورد پرونده های مالیاتی برخوردار باشد، بهتر می تواند شما را در این مسیر یاری کند. وجود یک چنین مشاورانی باعث می شود صاحبان کسب و کار با اطمینان بیشتری در عرصه های اقتصادی به فعالیت پرداخته و نسبت به آینده نگرانی کمتری داشته باشند.

دغدغه  وکیل مالیاتی چیست؟

همانطور که اشاره شد یک کارشناس مالیاتی با تسلط بر قوانین حقوقی و مالیاتی سازمان ها و کسب و کارها را برای فعالیت هدفمند در عرصه اقتصادی یاری می نماید. در واقع این افراد کار مدیریت منابع مالی و نحوه مصرف آن را بر عهده داشته و مرتب به رصد این منابع می پردازند. تنظیم هزینه ها و کاهش آنها به کمترین مقدار ممکن به طوریکه روی کیفیت عملکرد و محصول تاثیر نگذارد و برنامه ریزی برای افزایش سود شرکت از مهمترین وظایف و مسئولیت های یک مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی محسوب می شود البته یک مشاور مالی مسئولیت ها گسترده و متنوعی دارد که در ادامه به برخی آنها اشاره می کنیم:

 

یک مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی چه وظایف و مسئولیت هایی بر عهده دارد؟

  • اولین مسئولیتی که توسط این افراد باید به درستی و دقت انجام شود کاهش هزینه های کسب و کار به کمترین مقدار ممکن است به شکلی که روی عملکرد و کیفیت آن تاثیر منفی نگذارد.
  • مشاور  حتما باید اطلاعات حقوقی دقیق و به روز داشته باشد تا بتواند مطالبات مالی و مالیاتی شرکت ها و افراد را زنده کرده و البته قدرت تعامل با ارگان های مختلف مالی و مالیاتی هم داشته باشد.
  • مشاور  باید روابط عمومی بالا داشته و بتواند با ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف نسبت به کاهش مالیات و هزینه های شرکت اقدام نماید. داشتن روابط عمومی بالا یک خصیصه مهم و کلیدی در مشاور مالیاتی است.

 

  • مشاور علامه بر فعالیت های مالیاتی باید بتواند ایده های مالی مفید هم برای شرکت ارائه داده و با استفاده از راهکارهای تاثیر گذار مانع از ضرر و زیان شرکت شود.

گاهی شرکت ها بر سر مسائل مالی و مالیاتی با ارگان های مختلف درگیر می شوند. مشاور  باید مانند یک وکیل مدافع مطلع بتواند در این درگیری ها شرکت کرده و شرکت را با موفقیت از آنها خارج نماید.

 

استفاده از مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی  برای صاحبان کسب وکار چه فوایدی دارد؟

 مهمترین فایده ای که استفاده از این کارشناسان برای صاحبان کسب و کارها دارد افزایش آگاهی آنها در زمینه مسائل حقوقی و قوانین مالیاتی است. این افراد می توانند آخرین تغییرات قوانین مالیاتی و حقوقی را در اختیار صاحبان کسب و کارها گذاشته تا آنها با استفاده از این قوانین مانع ضرر و زیان سازمان خود گردند چون گاهی عدم اطلاع از این قوانین می تواند زیان های مالی هنگفتی برای سازمان ها در پی داشته باشد.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاه ها بسته شده است