مشاور مالیاتی رسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

وظایف مشاور مالیاتی- مشاور مالیاتی تلفنی مشاور مالیاتی برای شرکت‌های دولتی و خصوصی کوچک و بزرگ برای راهنمایی و مشاوره دادن بابت چگونگی پرداخت مالیات سالانه
مرجع مشاور مالیاتی چیست؟
جولای 8, 2019
مشاور مالیاتی تهران
چه کسب و کارهایی به داشتن مشاور مالیاتی عالی نیاز دارند؟
جولای 8, 2019
مشاور مالیاتی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است

مشاور مالیاتی رسمی

۱-    عنوان اصلی محتوا:

مشاور مالیاتی رسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

۲-    کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
۳-    کلمه کلیدی مرتبط یک مشاور مالیاتی
۴-    خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) مشاور مالیاتی رسمی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنید. هر کدام از آنها وظایف متفاوتی را انجام می‌دهند و یک کسب و کار می‌تواند از هر دو در شرکت و سازمان خود استفاده کند.

 

مشاور مالیاتیرسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

مشاور مالیاتی رسمی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنید. هر کدام از آنها وظایف متفاوتی را انجام می‌دهند و یک کسب و کار می‌تواند از هر دو در شرکت و سازمان خود استفاده کند. در ادامه مقاله خواهید فهمید که کدام یک را باید انتخاب کنید و تفاوت بین این دو چیست؟

یک حسابدار چه کاری انجام می‌دهد؟

حسابداری یکی از شغل‌های مهم در هر صنعت و کسب و کاری است. به طور معمول، برای تبدیل شدن به یک حسابدار باید قوانین مالی و اقتصادی داخلی و بین المللی زیادی را بدانید و حسابداران معمولا در شاخه‌های مختلفی از این علم صاحب تخصص می‌شوند.

انواع مختلف حسابداران به طور کلی نقش‌هایی در زمینه تهیه اسناد مالی مانند برگه‌های سود و زیان، حساب‌های سالانه و بازپرداخت مالیات، تجزیه و تحلیل عملکرد و بودجه کسب و کار، مشاوره در مورد حسابداری و سایر فرایندهای مالی را بر عهده می‌گیرند.

 

البته امروزه برای انجام امور ساده و ابتدایی حسابداری اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای کامپیوتری زیادی به وجود آمده اند که به عنوان کمک حسابدار می‌توان از آنها استفاده کرد اما برای مدیریت مالی شرکت و انجام امور مالی تخصصی و پیچیده حتما نیاز به استخدام یک حسابدار حرفه‌ای دارید.

یک مشاور مالیاتی رسمی چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاور مالیاتی رسمی یکی از شاخه‌ها و گرایش‌های حسابداری را در دانشگاه می‌خوانند و اغلب در ابتدا به عنوان حسابدار در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی استخدام می‌شوند.

 

پس از کسب تجربه، کلاس‌های آموزش شاخه مالیات را در موسسات مختلف از جمله زیر نظر سازمان امور مالیاتی کشور می‌گذرانند و بعد از قبولی در امتحانات این سازمان مجوز فعالیت حرفه‌ای به عنوان یک مشاور مالیاتی رسمیرا کسب می‌کنند و در زمینه‌های مختلف امور مالیاتی خدمات و وظایف خود را ارائه می‌دهند.

 

این مشاوران مالیاتی در طول زمان با کسب تجربه بیشتر می‌توانند به عنوان مشاوران مالیاتی با تجربه جذب سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی شوند و اقدام به مشاوره‌های مالیاتی پیچیده و تخصصی کنند و به کسب درآمد و سود بیشتر این کسب و کارها کنند. قوانین، ضوابط و دستور العمل‌های مالیاتی ممکن است هر سال تغییر کنند و قوانین جدید، جایگزین قوانین قبلی گردند که لزوم به روزرسانی دانش و سواد یک مشاور مالیاتی رسمیمجرب و کارآزموده را می‌طلبد.


ثبت آنلاین درخواست خدمات حسابداری

جهت درخواست هرگونه خدمات حسابداری و مالیاتی لطفا فرم زیر را تکمیل فرمایید

arman
arman
شرکت آرمان پرداز خبره بیش از 15سال سابقه فعالیت در زمینه حسابداری وحسابرسی وخدمات مشاوره مالی ومالیاتی

دیدگاه ها بسته شده است