مشاور مالیاتی رسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

مشاور مالیاتی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است

1-    عنوان اصلی محتوا:

مشاور مالیاتی رسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

2-    کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
3-    کلمه کلیدی مرتبط یک مشاور مالیاتی
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) مشاور مالیاتی رسمی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنید. هر کدام از آنها وظایف متفاوتی را انجام می‌دهند و یک کسب و کار می‌تواند از هر دو در شرکت و سازمان خود استفاده کند.

 

مشاور مالیاتیرسمی با حسابدار چه تفاوتی دارد؟

مشاور مالیاتی رسمی و حسابدار دو شغلی که به نظر با هم شباهت دارند اما از نظر وظایف و خدمات تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بسته به نیازهای مالی خاص شما ممکن است یکی از آنها را انتخاب کنید. هر کدام از آنها وظایف متفاوتی را انجام می‌دهند و یک کسب و کار می‌تواند از هر دو در شرکت و سازمان خود استفاده کند. در ادامه مقاله خواهید فهمید که کدام یک را باید انتخاب کنید و تفاوت بین این دو چیست؟

مشاوره مالیاتی

یک حسابدار چه کاری انجام می‌دهد؟

حسابداری یکی از شغل‌های مهم در هر صنعت و کسب و کاری است. به طور معمول، برای تبدیل شدن به یک حسابدار باید قوانین مالی و اقتصادی داخلی و بین المللی زیادی را بدانید و حسابداران معمولا در شاخه‌های مختلفی از این علم صاحب تخصص می‌شوند.

انواع مختلف حسابداران به طور کلی نقش‌هایی در زمینه تهیه اسناد مالی مانند برگه‌های سود و زیان، حساب‌های سالانه و بازپرداخت مالیات، تجزیه و تحلیل عملکرد و بودجه کسب و کار، مشاوره در مورد حسابداری و سایر فرایندهای مالی را بر عهده می‌گیرند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

 

البته امروزه برای انجام امور ساده و ابتدایی حسابداری اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای کامپیوتری زیادی به وجود آمده اند که به عنوان کمک حسابدار می‌توان از آنها استفاده کرد اما برای مدیریت مالی شرکت و انجام امور مالی تخصصی و پیچیده حتما نیاز به استخدام یک حسابدار حرفه‌ای دارید.

مشاوره مالیاتی شرکت حسابداری

یک مشاور مالیاتی رسمی چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاور مالیاتی رسمی یکی از شاخه‌ها و گرایش‌های حسابداری را در دانشگاه می‌خوانند و اغلب در ابتدا به عنوان حسابدار در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی استخدام می‌شوند.

 

پس از کسب تجربه، کلاس‌های آموزش شاخه مالیات را در موسسات مختلف از جمله زیر نظر سازمان امور مالیاتی کشور می‌گذرانند و بعد از قبولی در امتحانات این سازمان مجوز فعالیت حرفه‌ای به عنوان یک مشاور مالیاتی رسمیرا کسب می‌کنند و در زمینه‌های مختلف امور مالیاتی خدمات و وظایف خود را ارائه می‌دهند.نتیجه تصویری برای ‪accounting‬‏

مشاوره مالیاتی آرمان پرداز خبره

این مشاوران مالیاتی در طول زمان با کسب تجربه بیشتر می‌توانند به عنوان مشاوران مالیاتی با تجربه جذب سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی شوند و اقدام به مشاوره‌های مالیاتی پیچیده و تخصصی کنند و به کسب درآمد و سود بیشتر این کسب و کارها کنند. قوانین، ضوابط و دستور العمل‌های مالیاتی ممکن است هر سال تغییر کنند و قوانین جدید، جایگزین قوانین قبلی گردند که لزوم به روزرسانی دانش و سواد یک مشاور مالیاتی رسمیمجرب و کارآزموده را می‌طلبد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...