دانش های لازم که یک مشاور مالی باید فرا گیرد.

مهارت مشاوران مالی
مهارت های یک مشاور مالی
مرداد ۷, ۱۳۹۸
توانایی مشاوره مالی
توانایی های لازم مشاور مالی
مرداد ۷, ۱۳۹۸
مشاوره مالی

دانش مشاور مالی

۱-    عنوان محتوا:

دانش های لازم که یک مشاور مالی باید فرا گیرد.

۲-    کلمه کلیدی اصلی
۳-    کلمه کلیدی مرتبط
۴-    خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) یکی از رموز موفقیت مشاور مالی تسلط بر تمامی دانش و علومی است که آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد. یادگیری دانش هیچگاه پایان ندارد.

اگر شما در رشته تحصیلی مشاور مالی درس خوانده اید و اکنون به دنبال این هستید که بتوانید موقعیت شغلی مناسبی به دست بیاورید، باید همواره برای کسب مهارت و دانش بیشتر تلاش کنید. فراموش نکنید که شما تنها مشاور مالی در منطقه خود نیستید. بلکه افراد زیادی در حرفه شما مشغول بوده و  در نتیجه رقبای زیادی شرایط کاری شما را تهدید می کند. موفقیت شما و استخدام در یک شرکت معتبر تجاری، در گرو همت خود شما است. اینکه تا چه اندازه برای پیشرفت تلاش می کنید.

مشاور مالی چه دانش هایی باید کسب کند؟

فراموش نکنید که افراد موفق همواره خود را از نظر دانش علمی و عملی، یک گام عقب تر از رقبای خود می بینند تا انگیزه کافی برای تلاش بیشتر و در نتیجه نزدیکی به موفقیت داشته باشند. اگر آرزو دارید به یک مشاور موفق تبدیل شوید که نام و نشان شما در میان شرکت های بزرگ به خوبی شناخته شود، لازم است دانش خود را در زمینه های زیر ارتقا دهید:

  • دانش الکترونیک

اصلی ترین ابزار کار یک مشاور  کامپیوتر است. هر چه شما تسلط بیشتری بر روی نرم افزارهای کاری خود، نرم افزارهای پایه، برنامه نویسی و حتی سخت افزار کامپیوتر داشته باشید، موفقیت شما بیشتر خواهد بود. قطعا هر مدیر عاملی به دنبال همکاری با یک مشاور مالی است که مهارت و تخصص بالایی داشته و بتواند تمامی نیازهای خود را رفع کند بدون اینکه نیازی به شخص دیگر برای راه اندازی سیستم و… داشته باشد.

  • دانش ارائه خدمات به مشتریان

مشاور مالی باید از نحوه برخورد صحیحی با افرادی که قصد مشارکت در امور مالی شرکت را دارند، اطلاع داشته باشد. زمانی که قرار است بین شرکت شما با افراد و شرکت های دیگر قرارداد همکاری منعقد گردد، شما به عنوان مشاور  باید به خوبی بتوانید اطلاعات کافی را در اختیار شرکای جدید قرار داده و با سخن وری، توجه آن ها را به خود جلب کنید. شاید برای شما جالب باشد آمار نشان داده است در بیشتر مواقع که شرکا برای عقد قرارداد مردد هستند، مهارت مشاوری در جلب توجه آن ها و ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن توانسته است تصمیم آن ها را برای این سرمایه گذاری نهایی کند.

  • دانش اقتصاد و حسابداری

رمز موفقیت مشاور  میزان تسلط وی بر علم اقتصاد است. مدیریت منابع مالی، برنامه ریزی برای افزایش سوددهی شرکت، انتخاب بهترین سرمایه گذاری ها در فرصت های ناب و… همگی مرهون این است که دانش اقتصادی شما به عنوان مشاور مالی در چه سطح بوده و تا چه اندازه بر شرایط اقتصادی کشور تسلط دارید.

  • دانش ریاضیات

علم ریاضی یکی از علومی است که در تمام مراحل زندگی به آن نیاز پیدا خواهیم کرد. برای مدیریت مالی کسب و کار و زندگی خو ریاضی کاربرد بیشتری خواهد داشت. آیا این منطقی است که یک مشاور مالی از نظر علم ریاضیات ضعیف باشد ولی ادعا کند در کار خود حرفه ای است؟ چنین چیزی غیر قابل باور خواهد بود. مشاور مالی باید قدرت آنالیز آماری بالایی داشته و بتواند حسابرسی اموال را به درستی انجام دهد.

 

هر چقدر عطش شما برای کسب دانش بیشتر باشد، شانس خود را برای موفقیت در حرفه مشاور مالی بیشتر خواهید کرد.

دیدگاه ها بسته شده است