خلاصه عملکرد مشاور مالی

خلاصه عملکرد مشاوره مالی

خلاصه عملکرد مشاور مالی

 

خلاصه عملکرد مشاور  مالی شریک برنامه ریزی شما است. بیایید بگوییم که شما می خواهید در 20 سال بازنشسته شوید یا فرزند خود را در 10 سال به یک دانشگاه خصوصی بفرستید. برای تحقق اهداف خود ، ممکن است به یک مشاور مالی  حرفه ای و دارای مجوزهای مناسب احتیاج داشته باشید تا بتواند این برنامه ها را به واقعیت تبدیل کند ، و این جایی است که یک مشاور مالی در آن وارد می شود.

در کنار هم ، شما و مشاور مالی خود مباحث زیادی را در بر خواهید گرفت ، از جمله مبلغ پولی که باید پس انداز کنید ، انواع حساب های مورد نیاز ، انواع بیمه ای که باید داشته باشید (از جمله مراقبت های طولانی مدت ، عمر طولانی و معلولیت) و املاک و برنامه ریزی مالیاتی.نتیجه تصویری برای Accounting Company Work Plan

مشاور مالی نیز یک مدرس است. بخشی از وظیفه مشاور این است که به شما در درک آنچه در تحقق اهداف آینده شما کمک می کند کمک کند. فرآیند آموزش ممکن است شامل کمک های مفصلی در مورد موضوعات مالی باشد. در آغاز رابطه شما ، آن مباحث می توانند بودجه و پس انداز باشند. با پیشرفت در دانش خود ، مشاور مالی به شما در درک مسائل پیچیده سرمایه گذاری ، بیمه و مالیات کمک می کند.نتیجه تصویری برای Accounting Company Work Plan

مرحله اول

در روند مشاوره مالی ، درک سلامت مالی شما است. شما نمی توانید به درستی برای آینده برنامه ریزی کنید بدون اینکه بدانید امروز در کجا ایستاده اید. به طور معمول از شما خواسته می شود که پرسشنامه کتبی مفصل را تکمیل کنید. پاسخ های شما به مشاور کمک می کند تا وضعیت شما را درک کند و به شما اطمینان دهد که از اطلاعات مهمی غافل نشوید.

پرسشنامه مالی

مشاور مالی با شما همکاری می کند تا تصویری کامل از دارایی ها ، بدهی ها ، درآمد و هزینه های خود به دست آورد. در این پرسشنامه ، شما همچنین حقوق بازنشستگی و منابع درآمدی ، نیازهای بازنشستگی پروژه را مشخص کرده و هرگونه تعهدات مالی بلند مدت را شرح می دهید. به طور خلاصه ، شما تمام سرمایه گذاری های جاری و مورد انتظار ، بازنشستگی ، هدایا و منابع درآمد را ذکر خواهید کرد.

مؤلفه سرمایه گذاری پرسشنامه به مباحث ذهنی بیشتری از جمله تحمل ریسک و ظرفیت ریسک شما می پردازد. درک ریسک زمانی که زمان تعیین وقت برای تعیین تخصیص دارایی سرمایه گذاری شما است ، به مشاور کمک می کند. به شما مشاور می توانید ترجیحات سرمایه گذاری خود را نیز بدانید.

ارزیابی اولیه همچنین شامل بررسی سایر مباحث مدیریت مالی مانند موضوعات بیمه و وضعیت مالیات شما است. خلاصه عملکرد مشاور مالی باید از برنامه املاک فعلی شما (یا فقدان آن) و همچنین سایر متخصصان تیم برنامه ریزی شما مانند حسابداران و وکلا آگاه باشد. هنگامی که شما و مشاور مالی وضعیت اقتصادی فعلی و پیش بینی های آینده خود را درک کردید ، آماده همکاری با یکدیگر در یک برنامه برای رسیدن به اهداف زندگی و مالی خود خواهید بود.نتیجه تصویری برای Accounting Company Work Plan

ایجاد برنامه مالی

خلاصه عملکرد مشاور مالی تمام این اطلاعات اولیه را در یک برنامه مالی جامع ترسیم می کند که به عنوان نقشه راه آینده اقتصادی شما خواهد بود. این کار با خلاصه ای از یافته های اصلی پرسشنامه اولیه شما آغاز می شود و خلاصه ای از وضعیت مالی فعلی شما ، از جمله ارزش خالص ، دارایی ها ، بدهی ها و سرمایه های نقدینگی یا در گردش است. برنامه مالی همچنین اهداف شما و مشاور را مورد بررسی قرار می دهد.

بخش تجزیه و تحلیل

این سند طولانی به موضوعات مختلفی از جمله تحمل ریسک شما ، جزئیات برنامه ریزی املاک ، وضعیت خانواده ، ریسک مراقبت طولانی مدت و سایر موضوعات مرتبط با مالی فعلی و آینده می پردازد.

بر اساس ارزش خالص مورد انتظار شما و درآمد آینده در دوران بازنشستگی ، این طرح شبیه سازی سناریوهای بالقوه بهترین و بدترین حالت بازنشستگی ، از جمله احتمال ترسناک بودن بیشتر از پول شما را ایجاد می کند ، بنابراین می توان برای جلوگیری از نتیجه گیری این اقدام قدم بردارد.

این در مورد میزان برداشت معقول در بازنشستگی از دارایی های نمونه کارها شما خواهد بود. علاوه بر این ، اگر شما متاهل هستید یا در یک مشارکت طولانی مدت قرار دارید ، در این طرح مسائل مربوط به بقا و سناریوهای مالی برای شریک بازمانده در نظر گرفته خواهد شد. پس از بررسی برنامه باخلاصه عملکرد مشاور مالی و تنظیم آن در صورت لزوم ، برای اقدام آماده هستید.

 

مشاوران مالی مراحل اقدام را برنامه ریزی می کنند

خلاصه عملکرد مشاور مالی فقط کسی نیست که به سرمایه گذاری کمک کند. وظیفه آنها کمک به شما در هر جنبه ای از زندگی مالی شما است. در واقع ، شما می توانید با یک مشاور مالی همکاری کنید بدون اینکه آنها بتوانید سبد خود را مدیریت کنید یا به هیچ وجه سرمایه گذاری را توصیه نکنید.

با این حال ، برای بسیاری از افراد ، مشاوره سرمایه گذاری دلیل اصلی همکاری با یک مشاور مالی است. اگر این مسیر را انتخاب کنید ، اینجا چه انتظاری دارید.

شاور تخصیص دارایی را تنظیم می کند که هم برای تحمل ریسک و هم در ظرفیت ریسک شما متناسب باشد. تخصیص دارایی صرفاً یک موضوع برای تعیین میزان درصد کل سبد مالی شما در طبقات مختلف دارایی توزیع خواهد شد. یک فرد با ریسک بیشتر تمرکز بیشتری در اوراق قرضه دولتی ، گواهی سپرده گذاری و تملک بازار پول خواهد داشت ، در حالی که فردی که از ریسک راحت تر است .

سهام و اوراق قرضه شرکت ها و شاید سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشتر را در اختیار خواهد گرفت. تخصیص دارایی شما برای سن و مدت شما قبل از بازنشستگی تنظیم می شود. هر بنگاه مشاوره اقتصادی مطابق قانون و با سرمایه گذاری شرکت خود عمل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...