09120754199-02188787589-46042254 مشاوره حضوری

مدیریت هتل و حسابداری

 • مدیریت هتل و حسابداری

 • جهان بدون نظمی را تصور کنید، جایی که همه چیز آشفته است و هیچ کس نمی داند که چه چیزی می خواهد باشد. جایی که پول و منابع از همه جهت ها بیرون می آیند بدون اینکه بدانیم چقدر صرف شده ؟ چقدر باقی مانده ؟  این شرایط بسیار پایدار نخواهد بود.
  حالا تصور کنید اگر این در محیط هتل بود؛ چطوری میتوانستید حتی مهمان ها رو هم ببینی؟ کارکنان هتل نمی توانند حقوق خود را دریافت کنند،  مهمانان چیزی را که برایشان پرداخت نمی کنند، بهبود نخواهند داد،  پول و سرمایه ناپدید خواهد شد. این شرایط خیلی خوب نیست.
  برای این است که حسابداری مناسب مدیریت هتل است. قبل از اینکه متوجه شوید چه خدمات حسابداری می تواند برای مدیریت هتل انجام دهید، ابتدا بفهمید که حسابداران هتل چه کار می کنند.

 

 • باشرکت حسابرسی و کاربردهای  شرکت حسابرسی آشنا شوید.

 • مسئولیت های کلیدی حسابداران هتل عبارتند از:
  تهیه یک مجموعه دقیق از حساب های پایان ماه
  مقایسه سود با دوره های پیشین و انجام پیش بینی برای دوره های آینده
  تهیه بودجه و برنامه ریزی کسب و کار
  بیانیه مالی و تولید ترازنامه
  اظهارات جریان نقدی
  کنترل حقوق و دستمزد

 • در حال حاضر بسیار فنی بود و احتمالا مطمئن نیستید که حسابداری در مورد کسب و کار شما چیست؟ اجازه بدهید که شما را روشن کنم با حسابداری مناسب، جریان وجوه نقدی به راحتی پیگیری می شود. از تراکنش های ضبط مطمئن شوید که دقیقا می دانید که چقدر صرف شده یا دریافت شده و جایی که رفتی. منابع به درستی برای هر واحد بدون کمبود بودجه اختصاص داده می شود و بدانید که چگونه می توانید کسب و کار خود را بهبود بخشید.
  برای درک بیشتر اینکه چرا حسابداری چنین نقش مهمی در مدیریت هتل دارد، نگاهی به برخی از نمونه های مهم حسابداری سوالات می تواند به راحتی برای مدیران مهمان نوازی پاسخ دهد:
  ۱. کل فروش سال گذشته چقد شده بود؟
  ۲. قیمت میانگین اتاق هتل های ما در هفته گذشته چه بود؟ این قیمت در مقایسه با رقبای خود چطور است؟
  ۳. سود این ماه در مقایسه با ماه گذشته چقدر است؟
  ۴. آیتم منو محبوب ترین ما چیست؟ نامحبوب ترین چیست؟
  دانستن پاسخ به این سؤالات حیاتی است تا برای آینده و بهبود کسب وکار برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و افزایش سود خود برنامه ریزی کنیم . با این حال، حسابداری از مدیریت متفاوت می باشدحسابداری یک ابزار است که توسط مدیران با تجربه استفاده می شود. اجازه دهید ما این سوالات را در نظر بگیریم که تنها با حسابداری می تواند پاسخگوی اینها باشیم.
  ۱. آیا تعدادی از مهمانان ما ارزان ترین یا با کیفیت ترین  نوشیدنی ها  را در منوی جدید ترجیح می دهند؟
  ۲. آیا می توانیم افزایش فروش اتاق مهمان را ببینیم؟ اگر استخر را به مدت ۲۴ ساعت در روز به جای ۱۶ ساعت جاری باز کنیم، چقدر سود بیشتر عایدمان می شود ؟
  ۳. چه کسی باید به کارکنان جدید اتاق انتظار آموزش دهد؟
  بهترین پاسخ به این سوالات مستلزم تجربه در مدیریت هتل است که توسط یک دانش اساسی در حسابداری افزوده می شود. هنگامی که این دو عنصر حیاتی وجود دارد، این به ما اجازه می دهد تا کسب و کار تا حد ممکن کارآمد و با امکان رشد بیشتر باشد. با این اطلاعات، روشن است که چرا حسابداری جنبه مهمی از مدیریت هتل را تشکیل می دهد.

 

با ما در ارتباط باشید