حسابداری ونکات مهم مصاحبه

مشاوران مالی مختلف
انواع مشاور مالی
آذر ۲۹, ۱۳۹۸
معرفی حسابدار
 شغل حسابدار
آذر ۲۹, ۱۳۹۸
مصاحبه حسابداری

حسابداری

حسابداری ونکات مهم مصاحبه

 

حرفه حسابداری  بسیار رقابتی است. با نقش هایی از کنترل اعتباری ، حسابدار مدیریت و همه موارد تا سطح مدیر مالی اطمینان از آماده شدن برای مصاحبه برای موفقیت در جستجوی شغل شما بسیار مهم است.

در اینجا در شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره  مشاوره ما به نامزدهایی که به دنبال شغل در حسابداری روزانه با تهیه مصاحبه ، بهینه سازی رزومه کاری  و موارد دیگر هستند توصیه می کنیم.

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذاری در نقش جدید ، اطمینان از آمادگی کامل برای مصاحبه است. در زیر چند نکته برتر برای همه کاندیداهای مالی هنگام مصاحبه در نظر گرفته شده است:

 

۱٫ تحقیق خود را انجام دهید

 

قبل از هر مصاحبه حسابداری ، اطمینان از اینکه تحقیقات خود را در مورد نقش و شرکتی که در حال مصاحبه با آنها هستید انجام داده است. نکته قابل یادآوری ، مانند هر مصاحبه ، این است که این شرکت قبلاً از پیشینه حرفه ای شما حسابداری  آگاه است. مطمئناً آنها سؤالاتی در مورد تاریخ شغلی حسابداری شما خواهند پرسید ، اما یک مدیر استخدام پیش از این به لطف رزومه حسابداری  شما از سابقه شما آگاه خواهد شد.

 

آنچه مدیر استخدام از آن آگاه نیست ، این است که چقدر درباره آنها اطلاعات دارید. قبل از مصاحبه ، حتماً در مورد شرکت و موقعیت مالی مورد نظر برای مصاحبه تحقیق کنید. در صورت امکان به حساب شرکت آنها نگاهی بیندازید و یک سؤال آماده دارید. این امر نه تنها توجه به جزئیات را نشان می دهد بلکه همچنین اشتیاق به کارفرمای آینده بالقوه شما را نشان می دهد.

مصاحبه حسابداری رزومه حسابداری  خود راتکمیل کنید

حتما رزومه حسابداری  خود را مانند قسمت پشتی  صندلی خود بدانید. این ممکن است مانند ابتدایی ترین آماده سازی به نظر برسد. اما برای مصاحبه ضروری خواهد بود. در بیشتر موارد ، هر آنچه مدیر استخدام کننده درباره شما می داند از رزومه حسابداری  شما گرفته می شود.

 

در نتیجه ، اکثر سوالات آنها بر اساس تجربیات گذشته شما که در رزومه شما ذکر شده است ، پرسیده می شوند. بنابراین ، آماده باشید تا شرح بیشتری در مورد سابقه کار خود داشته باشید ، و تاثیر و دستاوردهای خود را در هر یک از نقشهای حسابداری خود توصیف کنید.

 

تهیه جواب برای سؤالات مبتنی بر شایستگی های بالقوه همیشه یک عمل خوب است. هنگام انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که به رزومه حسابداری  خود اضافه می کنید و سعی کنید از تکرار اطلاعاتی که مصاحبه کننده از قبل از آن آگاه است ، خودداری کنید.

۳٫ مصاحبه حسابداری مبهم نباشید

علاوه بر سؤالات حرفه ای ، یک مصاحبه کننده می خواهد شما را به عنوان یک فرد آشنا کند. یک سؤال کلاسیک این است: “به من بگویید در مورد خودتان؟” ، سوالی که به نظر می رسد در سطح ساده است ، اما پاسخ دادن به آن بسیار سخت است.

قابل درک است که بیشتر نامزدها لیست ویژگی ها و صلاحیت های خود را آغاز می کنند. به یاد داشته باشید که این می تواند در رزومه حسابداری  شما پیدا شود و در نتیجه ارزش کمی به مدیر استخدام اضافه می کند.

سعی کنید هر تجربه مرتبط را با نقشی که برای شما مصاحبه شده است پیوند دهید. توضیح دهید که چرا شما با موقعیت مناسب مطابقت دارید و نمونه های خاصی از دستاوردهای گذشته را استفاده می کنید که چیزی را به برنامه شما اضافه می کند که رزومه حسابداری شما نمی کند. اگر توسط مدیر ارشد یا مدیر مورد مصاحبه قرار می گیرید ، به این نکته توجه کنید که زمان آنها با ارزش است.

۴- درمصاحبه حسابداری گوش دهید و درگیر  حسابداری شوید

مصاحبه به همان اندازه در مورد اطمینان از نقش مناسب برای شما و همچنین اطمینان از مناسب بودن شرکت مناسب است. در طی مصاحبه زمان لازم برای گوش دادن به سؤالاتی که پرسیده می شود ، نه تنها این اطمینان حاصل می شود که شما می توانید بهترین جواب ممکن را بدهید ، بلکه همچنین در مورد نقش و آنچه در موقعیت انتظار می رود کسب خواهید کرد.

از درخواست اطلاعات بیشتر در مورد نقش حسابداری  نترسید ، ممکن است مسئولیت هایی که در توضیحات شغل توضیح داده نشده است ، وجود داشته باشد.

پرسیدن سؤال نه تنها به شما کمک می کند تا درباره موقعیت و شرکت بیشتر اطلاعات کسب کنید ، بلکه اشتیاق شما را به نقش نشان می دهد و در نتیجه اعتماد به نفس شما را در درک مدیر استخدام از شما به عنوان یک کارمند بالقوه حسابداری  القا می کند.

 

۵- در مصاحبه حسابداری هنگام مصاحبه حسابداری آرام باشید

 

مصاحبه ها می تواند دلهره آور باشد و در نتیجه می توان به راحتی خاموش شد و جریان خود را از دست داد. برای هر تجارت با هر استخدام ریسک وجود دارد. آیا نامزد کار می کند؟ آیا آنها در تیم مناسب خواهند بود؟ مصاحبه زمان مناسبی برای ارائه اولین برداشت عالی است.

 

با آرامش در مصاحبه ، احساس خوش بینانه تری نسبت به شما به عنوان کاندیدا و توانایی شما برای حضور در نقش حسابداری  و تیم به شما می دهد.

برخورد با آرامش و اعتماد به نفس در مصاحبه می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر در اعماق احساس چنین احساسی نباشید. با این حال ، بسیاری از کارها وجود دارد که می توانید انجام دهید تا این برداشت را از بین ببرید. اطمینان حاصل کنید که ارتباط چشمی داشته باشید ، مودب باشید ، مستقیم بنشینید و سؤال بپرسید.

 

یک لیست بی پایان وجود دارد که در مصاحبه چه کاری انجام دهیم و چه نکنیم. هر مدیر استخدام موارد مختلفی را در اولویت قرار می دهد و غیرممکن است بدانید مهمترین اولویت در هر مصاحبه حسابداری چیست.

در اینجا در شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره مشاوره ، ما یکی از متخصصان برجسته استخدام امور مالی و حسابداری هستیم. ما در ۱۵ سال گذشته با مشتریان خود همکاری نزدیکی داشته ایم و در نتیجه ما به ارائه مشاوره دقیق و موفقیت در مکانهای اعم از مشتری و نامزدها افتخار می کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.