تفاوت مشاور مالی با حسابدار

مشاوران مالیاتی
فلسفه مشاور مالیاتی خود را بهتر بشناسیم
مرداد ۵, ۱۳۹۸
مشاوره مالی
نیاز به مشاور مالی
مرداد ۵, ۱۳۹۸
تفات مشاوره مالی

مشاور مالی

 

۱-    عنوان محتوا:

تفاوت مشاور مالی با حسابدار

۲-    کلمه کلیدی اصلی
۳-    کلمه کلیدی مرتبط
۴-    خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه)مسئولیت های حسابدار و مشاور مالی با یکدیگر کاملا متفاوت است و هر کدام از این دو نقش موثری را در شرکت ایفا می کنند.

تفاوت مشاور مالی این است  که به عنوان یک شریک در کنار تمام پروژه های مالی شما حضور داشته باشد. اغلب صاحبان سرمایه تصور می کنند که وجود یک حسابدار در شرکت کافی است و چنین فردی می تواند تمام امور مالی را اداره نماید.

 

اما این تصور غلط است به این دلیل که وظایف این دو فرد با یکدیگر کاملا متفاوت است. شما باید منابع مالی شرکت را به خوبی مدیریت کنید و دقت داشته باشید که در تمام زمان ها، شرکت سوددهی بالایی دارد با این اوصاف شما هم به حسابدار و هم به مشاور مالی نیاز خواهید داشت.نتیجه تصویری برای accounting

مشاور مالی با حسابدار چه تفاوت هایی دارد:

در ابتدا شما به عنوان صاحبان سرمایه باید بدانید مشاور  چه مهارت ها و وظایفی داشته و چه تفاوت هایی با حسابدار دارد. جالب است بدانید که حسابدار تنها به بررسی هزینه های مصرفی در شرکت، مخارج، حقوق کارمندان، پاداش ها و…. خواهد پرداخت. به این معنا که فاکتورهای خرید، فیش حقوق و… همگی تحت کنترل حسابدار خواهد بود.

 

اما آیا حسابدار می تواند برنامه ریزی مناسبی برای منابع مالی شرکت داشته باشد تا منجر به سوددهی گردد؟ در این زمان است که وجود یک مشاور مالی در شرکت اهمیت خواهد دشت.

مشاور  در واقع مسئول برنامه ریزی مالی شما خواهد بود. اجازه دهید نقش مشاور  را با یک مثال به وضوح شرح دهیم. فرض کنید می خواهید در یک پروژه ساختمانی سرمایه گذاری نمایید که این سرمایه گذاری هزینه سنگینی را برای شما به دنبال خواهد داشت.نتیجه تصویری برای accounting

 

اکنون شما بر سر دو راهی قرار می گیرد. از یک سو فکر سودآوری این پروژه شما را وسوسه می کند تا وارد کار شوید و از سوی دیگر به فکر عواقب و نتیجه کار در آینده خواهید بود.

 

اگر در انتخاب خود اشتباه کرده باشید، تمام دارایی شما به باد می رود. در این زمان نقش مشاور  اهمیت خود را نشان خواهد داد. کافی است پروژه را به مشاور مالی سپرده و از وی خواهید تمامی جوانب سرمایه گذاری در آن را بررسی کند.

 

مشاور بعد از تحقیق و بررسی جوانب مختلف سرمایه گذاری، ایده آل ترین تصمیم را در بهترین زمان خواهد گرفت و نتیجه را به مدیر عامل ارجاع می دهد. شما اکنون یک گزارش کامل از پروژه در اختیار دارید که به خوبی آینده این مسیر سرمایه گذاری را پیش بینی نموده و با خیال آسوده تصمیم نهایی را اتخاذ خواهید نمود.

با توجه به آنچه که گفته شد آیا حسابدار قادر به چنین برنامه ریزی هایی خواهد بود؟ حسابدار تنها کمیت اموال شما را در دست دارد بی آنکه دخالتی در شرایط مالی داشته باشد.نتیجه تصویری برای accounting

 

اما مشاور حامی شما خواهد بود. در زمان عقد قرارداد با شرکای خود، تعریف پروژه های جدید در کسب و کار و… مشاور مالی به همان اندازه که شما نگران هستید، خود را موظف می داند تا به طور دقیق امور را زیر نظر گرفته و احتمال هر گونه ریسک را بررسی نماید. حتی جالب است بدانید که مشاور مالی امور کاری حسابدار را زیر نظر گرفته و گزارشات مالی را بررسی خواهد کرد.

 

هیچگاه انتظار نداشته باشید حسابدار بتواند در نقش یک مشاور برای شما عمل کند چرا که حیطه کاری این دو کاملا متفاوت است.

دیدگاه ها بسته شده است